Септемврийче малко ще бъда аз, мама и тати ще ме чакат скоро у нас!

  • 29 549
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 446
barbera,честита рожба!Желая всичко най занапред! newsm51 newsm51

Успех на Ева! Hug

Толинка,браво за спокойствието-мисля,че имаме нужда от спокойни мами във форума  bouquet

Аз вчера бях на преглед-доколкото разбрах от лекарката,май ще ме чакате мен да родя и тогава ще се местите в темата за родили Mr. Green.Оказа се,че най-вероятно моята гъбка ще излиза Октомври

# 706
  • Мнения: 526
Някой с поетична душа, ако иска да предложи заглавия за темите за следващата анкета.... нека заповяда  Sunglasses

Ще се престраша: " Здравей мъничко човече, мама е готова вече!"


А това с питането няма ли да раждаш е суперрррр досадноооо
уфф даааа!!! и особенно въпроса: кога ще раждаш??? е мам..а му,от къде да знам,като не е планово  #2gunfire #2gunfire #2gunfire супер тъпи въпроси Twisted Evil

Дразнещо е , отговарям им " Ми не, отказах се!"  #Cussing out

# 707
  • Мнения: 42
Да е жива и здрава малката Ева на мама Барбера, а на нея бързо възстановяване  newsm51
Толинка, успех и на теб, скоро да гушкаш малката принцеса  Hug
Сусамена, ще се радвам да се видим в СтЗ, а чайчето приготвям по следния начин: половин кафена лъжичка семена от копър и половин кафена лъжичка анасон поливам със 100 мл вряща вода и оставям да се запари за 1 час, после прецеждам, съответно може да го направиш с по цяла лъжичка от двете и 200 мл вода, но аз предпочитам да правя по малко и да прясно, пък и малката не пие чак толкова много. Толинка ми напомни, също давам и биогая, може ефекта да е от него, не съм сигурна   newsm78
Анхелка, спокойно ще се нагодите с Виктор, на мен също ми беше малко трудно първите дни  Hug

# 708
  • Мнения: 124
Честито на мама Барбера да са живи и здрави и двечкитеее Simple Smile
Pecata ние няма ли да раждаме вече с тебееее Simple SmileГолеми инати са тези бебенца  Laughing
Успех на Evvaa!!!

# 709
  • Варна
  • Мнения: 483
Не съм изнервена, вече свикнах с фалшивите контракции и си чакам. Аз нали си имам първокласничка и подготовката за първия учебен ден ми се отразява добре. Сега идва момента в който вече неискам да ходя да раждам, за да не пропусна събитието другия понеделник. Но имам усещане, че беба сега няма да иска да чака ама да видим. Инъче наистина много искам да чуя първия звънец. Даже ММ съм го инструктирала за всичко, включително и какви букети да купи. Затова и не пиша. Сега се занимавам с каката. А между другото освен, че ми падна тапата много отдавна, от вчера ми паднаха две парченца приличащи на платнени или люспи не мога да обясня, но не са лигави като тапата. И това е.

# 710
  • Мнения: 526
Големи инати са тези бебенца  Laughing

Има нещо вярно, надявам се да не мина и аз към чакащите с изтекъл термин, че е изнервящо. Дано да не се наложи  Praynig Вече ми се ражда нещо  newsm78 не ми се чака. Търпилото ми е малко  Laughing

# 711
  • Мнения: 294
Добро утро и от мен! Hug Честита дъщеричка на Барбера!  bouquet
Ева, успех Praynig дано всичко да е наред и днес да си гушкаш малкото човече! baby_neutral
Толинка, и на теб много стиснати палчета Praynig Praynig Praynig, бързо и лесно да минава Heart Eyes
Аз пържа едни филийки и излизам, че трябвало някаква декларация да попълвам за болничния newsm78! И мен снощи едни болезнени контракции #Crazy, ама сутринта ми няма нищо #Crazy, ще видя утре като отида на доктора.

# 712
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,
след близо 10 дни се завръщам сред вас:) За съжаление нямам абсолютно никакво време да прочета 3-те изтървани теми в момента, но ще наваксвам постепенно Wink

Честито на всички обебили се мами! Да са живи и здрави малките сладурковци и да растат щастливи деца!

Ние 3-ти ден сме вкъщи с малчо и още се напасваме всички един към друг. Баткото е най-щастлив от новата придобивка Laughing Непрекъснато иска да гушка и целува малкия и го пази от всякакви нашественици, за момента основно баби и дядовци, които се опитват да го гушкат Joy Като куче се вкопчва във фустите на бабите и вика: нееееееееееее, не може пипа, мама пипа Влади hahaha

Иначе възстановяването ми е доста по-бавно от първия път, но важното е че двамата сме добре.
Кърмим се (пу-пу) - от 4-я ден е само на кърма.

Имам въпрос към ЛЛЛ
Първите дни много трудно успявах да накарам бебето да захапе гърда. Сега суче, но основно от едната гърда, а другата както и да го обърна и въртя - не иска и не иска. Тази нощ опитах с позата "футболна топка" (под мишницата) и стана, но сега пак не иска ooooh! Как да го накарам да суче и от двете?

Освен това, като суче изтърва постоянно и по 10 пъти на кърмене му бутам да захапе пак. Цялата одисея продължава от 40 до 80 минути... Препотявам се цялата  Crazy Но пък като успее да се насуче си спи по 3 часа непробудно. Надявам се всичко това да е защото е малко бебето и като набере сила да започне да суче като хората, че е много изморително... Дали това е така или имаме проблем в поставянето на гърда или по-плоските зърна които имам, или нещо друго?

Другата гърда я цедя с помпа и баткото доволно си пийва кърмица за приспиване  Heart Eyes Като ме види с помпата и си носи шишето Laughing Но се се надявам, че ще махнем помпата и бебо ще почне да си цока от двете...

Другото, което ме притеснява - на едното зърно (на гърдата, от която суче) имам две бели точки в средата с големина като връхче на молив. Не ме болят, не са като пъпки или тапички, според мен, но се чудя какво е и дали е нормално?  newsm78

# 713
  • София
  • Мнения: 58
ЧЕСТИТО МОМИЧЕНЦЕ ЕВА НА МАМА БАРБЕРА!!!

# 714
  • Мнения: 0
Честита рожба на Барбера и,мнооого хубави моменти за напред  Hug  Стискам палци и на Ева newsm10 всичко да мине нормално Hug

# 715
  • Мнения: 510
Някой с поетична душа, ако иска да предложи заглавия за темите за следващата анкета.... нека заповяда  Sunglasses

Ще се престраша: " Здравей мъничко човече, мама е готова вече!"


Благодаря, Пипи  Hug

За въпросите дали не съм родила или по-дразнещия въпрос "Няма ли да има новина", отговарям, че ще се чуе  ooooh!

Miii , много сладко това с баткото  Heart Eyes Дано и нашия батко така добре приеме бебето.

# 716
  • Мнения: 29
ЧЕСТИТО НА МАМА БАРБЕРА МАЛКА ПРИНЦЕСА ЕВА!

.........................., а чайчето приготвям по следния начин: половин кафена лъжичка семена от копър и половин кафена лъжичка анасон поливам със 100 мл вряща вода и оставям да се запари за 1 час, после прецеждам, съответно може да го направиш с по цяла лъжичка от двете и 200 мл вода, но аз предпочитам да правя по малко и да прясно, пък и малката не пие чак толкова много. .........................
аз само да допълня, че като правих това чайче на баткото леко счуквах семената и след кисненето прецеждах
И аз мисля тея дни да се запиша в редиците на обебилите се  Blush

# 717
  • Мнения: 4
Ихааа, от почивните дни не съм влизала и нови бебчета са се появили в последните слънчеви дни!! Честита радост на мама Велвиамо, Валяв, Мацко, Мишони, Ариел, Ева и Барбера Hug пожелавам ви най-прекрасните емоции с новите членове на семейството и да растат здрави и весели съкровища Heart Eyes

Мда, чакането е много неприятно, аз се старая да се наслаждавам на последните спокойни дни и дълбок сън, че после не се знае какво зверче ще ни се падне  Mr. Green

Калина да не ражда, че никаква я няма  Mr. Green

Ева, успееех  Party леко и бързо да минава

# 718
  • Мнения: 0
Привет, момичета!  Hug
Знаех си аз, че вчерашния ден не може да е минал без бебе.  Wink Честито на Барбера!   bouquet Жива и здрава да е малката Ева, много здраво, жизнерадостно и умно дете да расте и да радва всички около себе си!  smile3541
danaeka както и Скай ти е казала при всеки възстановяването е индивидуално. Всичко зависи от прага на болка, която можеш да изтърпиш. И явно във всяка болница реда е различен. Тук при нас не държат в реанимация. От операционната, веднага те настаняват в стаята. Аз лично съм вече с три секция и въпреки твърденията на някои, че всяко следващо минава по-трудно, аз не съм съгласна с тях. Сегашното раждане, дали от опита, който имам вече мина най-леко и безболезнено. Родих в 11.30, а на следващия ден в 9.00 вече ми бяха махнали катетъра и абоката и "тичах" към неонатологията да си взема детето. Тъй като нямаше проблем с него /като изключим, че повръщало вечерта, което е нормално при деца родени със секцио/ веднага си го взех при мен и на втория час вече даже се хранихме, тъй като преди това му били дали АМ. За бързото възстановяване, само движение му е майката.  Wink
И аз като Канела вече съм готова за  luvbed. Снощи си поисках от ММ, а той  #Crazy. Joy  Joy  Joy Естествено ми отказа, ама му дадох ултиматум да си избере ден до края на седмицата иначе...  #2gunfire
Ева стискам ти палци всичко да мине добре и да поставиш началото на бебевалежа днес.  babyuu
Толинка успех и на теб, мила!  Hug Сигурна съм, че всичко ще мине перфектно.   Peace
Ние днес се канихме да направим сефтето с количката навън, ама нещо се "намръщи" небето, та май няма да ни огрее. Дано грейне следобеда, че не ме свърта вкъщи.  dance
Анхела добре сте си дошли у дома!  Hug Няма да се шашкаш, всичко си се нарежда от само себе си.  Stop

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 10:46 от antonia79

# 719
  • Мнения: 272
Благодаря ви момичета Hug
Още съм си вкъщи, доста непоследователни станаха тези контракции-през 6,7,4,10,14,28,8,16 мин ooooh!
Ноо наистина са доста болезнени Sad
Чухме се с доки, каза лека полека да ходим към болницата под наблюдение и от там да и звънна.

Общи условия

Активация на акаунт