От кога миете зъбите на детето си?

  • 11 825
  • 136
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 149
Първо миех с гела на Веледа, сега с Ненедент, взела съм на Чико следващата, че тази сега свършва. И Ненедент прави много пяна  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 5 393
Зависи колко голямо е детето.
В началото докато не можеше да плюе, ползвах Ненедент:


След това минах на
както и всички детски на Колгейт,Аквафреш и Елгидиум.

# 62
  • Мнения: 14
Беше на 8 месеца когато за 1-ви пат ги измихме с детска  паста и четка имаше 6 зъба,но бяха ми казали на мен колкото по рано толкова по бързо свиквало детето. Сега е на 1г и 2 месеца и мога да кажа че вече само си иска и най-вече и харесва.

# 63
  • Мнения: 1 110
Благодаря Ви, Ненадент до сега не съм купувала. Ще я пробваме. Да, на Чико и двата вида са много хубави Peace

# 64
  • Мнения: 2 169
Беше на 8 месеца когато за 1-ви пат ги измихме с детска  паста и четка имаше 6 зъба,но бяха ми казали на мен колкото по рано толкова по бързо свиквало детето. Сега е на 1г и 2 месеца и мога да кажа че вече само си иска и най-вече и харесва.
И моя син така, само да кажа "Хайде да мием зъбките", и сам тръгва към банята. Силно се надявам да му създам навик и да си ги мие редовно и като по - голям.

# 65
  • Мнения: 15 379
Вио, ти вече си му създала навика.
А именно това е целта от "ранното" миене, т.е. от поникването на първия зъб - хем хигиена, хем навик, който за цял живот остава.

# 66
  • Мнения: 1 464
Мия зъби откакто има такива.Сега вече той си ги мие, та чак прекалява.

# 67
  • Мнения: 3 092
От момента, в който се показа първото зъбче. Ползвах бебешка паста, която не трябва да се плакне.
и при мен беше така .
Спомням си че много се забавляваха и двамата с миенето на зъбите .
Ползвах Ненедент с накрайник .

# 68
  • Мнения: 176
Мием зъбките сутрин и вечер с Ненедент от излизането на първите два (те се появиха почти едновременно). Имах опасения, че ще се съпротивлява, но ме изненада - много обича тази процедура.

# 69
  • Ловеч
  • Мнения: 144
И ние ги мием откакто се появиха първите 2 с Ненедент. В началото със силиконов накрайник, а отскоро с четка.

# 70
  • Мнения: 40
Задължително е консултирането със ДЕТСКИ зъболекар, за това какво да се ползва. Профилактични прегледи за нас също са задължителни.
Моето дете има счупено зъбче наполовина, при падане и веднага я заведох на преглед. Добре че не беше засегната костта и зъболекарката ме посъветва да я мия с паста Аквафреш 0-6 и до днес си я ползваме, научи се да плюе с чашката.
Аз започнах при появата на първото зъбче, все пак и то си е зъб, макар и един, така и създадох навик и никога не съм имала проблем. Особено когато пият мляко, то много засяга зъбите. Първо с накрайника, а когато започна да хапе преминахме към четка.

# 71
  • Мнения: 5 393
Относно точния продукт, който трябва да се ползва, в България ще ти препоръчат това, с което те предпочитат да работят. При 5ма зъболекари да отидеш, 5 различни продукта ще препоръчат, зависи с кой търговски представител са договорили най-добри условия. Wink

# 72
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мием зъбките, откакто има такива  Simple Smile
В началото ползвах Ненедент със силиконов накрайник. След време започна много да ме хапе и минах на четка за зъби, все още със същата паста. Много обича да му мия зъбките, но засега не иска да плюе. Явно му харесва вкуса на пастата  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 050
Мия зъби откакто има такива.Сега вече той си ги мие, та чак прекалява.
+1
Зора беше да се научи да не гълта пастата. Аз съм голяма маниачка на тема пасти и четки за зъби. Все ги сменям и много внимателно избирам.

# 74
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
След годинка започнах с четка за зъби. Паста след 3г. когато може да си изплакне устата и да не я гълта.

Общи условия

Активация на акаунт