От кога миете зъбите на детето си?

  • 11 818
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 590
Много странни съвети сте получили като чета...
Явно затова така зле е оралното състояние на повечето деца над 3 години.

Зъбите се мият от появата на първото зъбче.
Миене е силно казано, но почистване е реално.

Подкрепям, познавам 2 годишно с няколко кариеса и пулпит.
Че преди около 2 месеца една мама от януарската отчетна, сподели, че малката и е предкариесно състояние. Доста сокчета пиела нощем.
Иначе да преди 1.5-1.9 години трудно е точно миене, но аз почиствах с марля и кислородна вода.
Вече мием с четка и паста без флуор.

# 46
  • Мнения: 15 379
Ужасяващото е, че деца с първи постоянни молари - около 12-13-годишни вече имат екстракции на някой от същите тези молари.
На много ниско ниво е здравната и оралната хигиена. Стряскащо е, че стоматолози дават тотално погрешни съвети относно оралната хигиена от ранна възраст.
Бебетата също натрупват плака по зъбите си и затова е необходимо почистване от появата на дори един единствен зъб.

# 47
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 795
Ужасяващото е, че деца с първи постоянни молари - около 12-13-годишни вече имат екстракции на някой от същите тези молари.
На много ниско ниво е здравната и оралната хигиена. Стряскащо е, че стоматолози дават тотално погрешни съвети относно оралната хигиена от ранна възраст.
Бебетата също натрупват плака по зъбите си и затова е необходимо почистване от появата на дори един единствен зъб.


Така е. Потвърди го за пореден път зъболекарката, при която водим дъщеря ни, миналата седмица. Отново припомни, че много малко родители считат за нужно да водят децата си редовно на профилактичен преглед от рано - търсят зъболекар само при нужда.
Предупреди ни отново (да припомня и на вас) да избягваме бутилираните води Ком, Хисар, Девин заради съдържанието на флуорид.

# 48
  • Мнения: 15 379
Да направя уточнението за водите - изворна Девин е ок за бебета и деца под 7 години.
Синият Девин не е подходящ, но това го пише и на етикета.

Синът ми беше на 9 месеца, когато го заведох на първият му преглед при стоматолог. Имаше само 2 зъба и на околните майки им се видя направо смешно защо го водя. А така е редно.
На 12 месеца е препоръчително да се направи и първият ортодонтски преглед.

# 49
  • Мнения: 17
От както видях 2 долни зъба, прилично пораснали.
Миене с четка и паста без флуор и винаги преди лягане т. е. след хранене и пиене на мляко.
Сега сама иска да си мие зъбите  Mr. Green
Сок - прясно изцеден само сутрин, от кутии тетрапак - само през трупа ми Sick.

 

# 50
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 795
Имате ли впечатления от детски четки за зъби с марка Simply Vital Silver Care?

# 51
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
От първото зъбче разбира се, в началото само с вода и силиконова четка, която се слага на пръста. След това с бебешка четка и паста, която не се изплаква.

# 52
  • София
  • Мнения: 169
мием ги с паста без флуор и нормална четка (е в за бебе де), от както беше на година и 2 месеца (преди това имаше само 4ри зъба) Hug

# 53
  • Мнения: 1 110
Първото зъбче ни изникна на 10 м. Когато стана на годинка започнахме миенето с малка четка и бебешка паста.

# 54
  • Мнения: 5 393
Започнах когато  се появиха първите два зъба, със силиконов накрайник и паста Ненедент.

# 55
  • Мнения: 1 110
Вече няколко месеца мием зъбките с ел. четка за зъби, малкият много се забавлява. Купих и една за подарък на една малка госпожица
http://apteka.framar.bg/30004489/%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0- … %D0%B2-2010%D0%BA

# 56
  • Мнения: 2 658
От веднага. Първо с накрайник, но бързо след това с четка, отначало с безфлуорна паста, но щом се научи да плюе (което беше доста бързо) веднага и с флуорна.
И все пак в момента е със зачатъци на кариеси на 3! зъба  ooooh!. първата черна точица забелязах, още като беше на към на 3г.
От тогава ходим през три месеца на контроли, до сега все казваха, че не е нужно нищо да се прави, но януари сме пак, та съм почти сигурна, че тогава вече ще ги правим. Как ще я убеждавам, не знам, но няма да ги оставя.

И понеже очевидно не е само до хигиена, за жалост... аз го отдавам на това, че до късно пи мляко вечер. Да, може би не при всеки би станало, но при нея това "помогна", мисля си...
Съвкупност от фактори е, но човек може да опита да прави всичко, което трябва, пък...

# 57
  • София
  • Мнения: 3 789
Алекс беше на около годинка и 2-3 месеца, когато започнах да й мия зъбките. Първоначално с Ненедент, после Билка, Астера, Колгейт...

# 58
  • Мнения: 2 169
Ние се мием със силиконовия накрайник и Ненедент, сутрин и вечер, откакто станахме на годинка.

# 59
  • Мнения: 1 110
До сега не бях взимала детска паста за зъби на Бочко. Купих една преди седмица, вече няколко пъти детето си мие зъбките с нея, но ми се струва, че се образува прекалено много пяна. Това прави изплакването по-трудно, не мисля да я взимам отново. Вие каква паста за зъби купувате за малките съкровища?

Общи условия

Активация на акаунт