От кога миете зъбите на детето си?

  • 11 817
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 216
Според нашия зъболекар от появата на поне 4-6 зъбчета.
То зависи и кога са почнали самите зъбки, но според него на 1г. още не осъзнават много, много за какво става въпрос.
Освен на Ненедент има и на Чико една паста, която може да се гълта, без флуор са.
Иначе съвета му беше в началото с марля или някакъв памучен тампон напоен с кислородна вода 3% разтвор да обтриваме зъбките. Едва сега наскоро вече взех четка и паста и сама отваря уста за миене, даже дава и езика да четкам.
Същите съвети и на нас ни дадоха Peace

# 31
  • Мнения: 157
Мия зъбките от първия поникнал зъб с бебешка паста със силиконов накрайник за пръста.

# 32
  • Мнения: 1 262
Аз започнах сега да опитвам, откакто му излязоха предните 8 зъба, но не дава. Правило ми е впечатление, че на четките в магазините най-малките са от 2 години нагоре, а само в аптеки и бебешки има за бебета. Обаче много ми е чудно как се мият зъби на толкова малко бебе. Явно вече се чудят какво да измислят, за да ни вземат парите. Честно казано докато не почне да разбира малко повече, не знам как ще мога да му мия зъбите. Сега единствено е съгласен да дъвче четката с паста.

# 33
  • София
  • Мнения: 357
На 1,5г започнах да му мия зъбките със силиконов накрайник, но понеже много ме хапеше го смених с четка за зъби.
Мия ги само вечер докато се къпе, но той повечето пъти не ми дава, а иска сам да си бърка с четката в устата. Не ползвам паста засега, не мога и да се преборя да му измия качествено зъбките аз, но поне да свиква с четката.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Аз започнах сега да опитвам, откакто му излязоха предните 8 зъба, но не дава. Правило ми е впечатление, че на четките в магазините най-малките са от 2 години нагоре, а само в аптеки и бебешки има за бебета. Обаче много ми е чудно как се мият зъби на толкова малко бебе. Явно вече се чудят какво да измислят, за да ни вземат парите. Честно казано докато не почне да разбира малко повече, не знам как ще мога да му мия зъбите. Сега единствено е съгласен да дъвче четката с паста.

Напълно съм съгласна  Peace За мен на този етап е почти невъзможно миенето на зъбките. А като питах моята зъболекарка за миенето , ми отговори ,че поне трябва да е на 2 г. детето,поне малко да разбира  Peace

# 35
  • Мнения: 2 587
С четка към 2,5-3г с паста за зъби без флуор - Ненеден.

# 36
  • Мнения: 506
Говорих със зъболекар по този въпрос и каза като изникнат отгоре и отдолу по 4 зъбчета веднъж в седмицата да наморям клечка за уши или марличка с кислородна вода и да ги минавам. Това било достатъчно на този етап. Като наближи 2 годинки се води на зъболекар и тогава вече казват с каква четка, каква паста и трябва ли нещо друго.

# 37
  • Мнения: 15 379
Много странни съвети сте получили като чета...
Явно затова така зле е оралното състояние на повечето деца над 3 години.

Зъбите се мият от появата на първото зъбче.
Миене е силно казано, но почистване е реално. Има 2 възможности за дете под 12 месеца - безфлуорна паста и силиконов накрайник или марля потопена във вода, с която се обтрива зъбчето.
Над 12 месеца е време за първата четка с кръгла и малка глава и меки косми. Тогава се продължава с безфлуорна паста - сутрин и вечер.
Когато детето се научи да жабури (около 36-тият месец), тогава е ред на паста с наличие на флуор и миене поне сутрин и вечер.

# 38
  • софия
  • Мнения: 2 140
И на двете си деца започнах да мия зъбките някъде около годинката.Вече имаха по 4 зъбчета.Още  на първото измиване използвах паста за зъби.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 149
Не помня...  Blush Някъде около годинка беше май... Но първото зъбче му проби на 10 месеца, та изчаках да пораснат 4-5 зъбчета. Пробвах със силиконов накрайник, но след няколко почти успешни опита от негова страна да ми отхапе пръста (само дето не се напишках от болка) купих четка на Аквафреш и гел на Веледа. Гледам всяка вечер да му ги мия, но пада голяма борба. Стиска устата и не иска да я отвори, по половин час се опитвам да навра четката. Признавам си, обаче, че се случва един-два пъти в месеца да пропусна вечерното миене... Знам, че трябва и сутрин, не само вечер... Ако му харесваше да му ги мия и по 5 пъти на ден щях да го правя. Нямам търпение да порасне още и да започне да ме разбира - да плюе и т.н.
ПП В момента има 16 зъба, а долните два кътника също са тръгнали

# 40
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 794
Нямам търпение да порасне още и да започне да ме разбира - да плюе и т.н.
ПП В момента има 16 зъба, а долните два кътника също са тръгнали
Дъщеря ми още не умее да плюе пастата. Ноо има напредък, след като посети зъболекарския кабинет миналата седмица - поне някаква част започна да изплюва.
Последните 2 кътника още никакви ги няма.

# 41
  • Мнения: 15 379
Лита, купи й чашка с любим герой.
Аз моето така го научих.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 609
Мия зъби от появата на първия насам, първо беше със силиконов накрайник и без паста, а откакто станаха 6 зъба - с детска четка и безфлуорна паста. Не е лесна работа - дъщеря ми иска сама да си ги мие, подмята четката в устата си, лапа я откъм дръжката... Но все пак се справям и мия зъби всеки ден по два пъти.

# 43
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 794
Ще опитам, Sourcherry!
Благодаря за идеята!  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 2 483
Много странни съвети сте получили като чета...
Явно затова така зле е оралното състояние на повечето деца над 3 години.

Зъбите се мият от появата на първото зъбче.
Миене е силно казано, но почистване е реално.

Подкрепям, познавам 2 годишно с няколко кариеса и пулпит.

Общи условия

Активация на акаунт