От кога миете зъбите на детето си?

  • 11 809
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 583
Гелът на Веледа, за който горе съм дала линк, е такъв. Може да има и други.

ПП Извинявам се, че отговорих на въпрос, който не е към мен, но реших, че може да е от полза.

# 16
  • До морето :)
  • Мнения: 328
От годинката - с напръстник. Тогава май бяха 8 зъба. Преди седмица ѝ взех детска четка. Първо търкам аз колкото ми позволи, после тя си ги мие. Сега сме с 14 броя.

# 17
  • София
  • Мнения: 20 084
От появата на първото зъбче, като в началото не ползвах паста и четка. Тях въведохме след като навърши годинка.

# 18
  • Мнения: 9 704
Според нашия зъболекар при изникването (цялото показване) на първото зъбче. В началото миенето е единствено с цел изграждане на навици.
На малкото му връчих четката около годинката, искаше да имитира голямото дете. Мият се сами. Аз минавам контролно, само ако са яли някакъв боклук през деня. В противен случай яденето на краставица или ябълка върши същата работа. Между другото зъби не трябва да се мият директно след консумация на ябълка.

# 19
  • София
  • Мнения: 139
Мия (или по-скоро се опитвам) да мия зъбите на дъщеря ми откакто навърши 1 г. Използвам Ненедент, тя е без изплакване (то и няма как да обясниш на бебе, че трябва да си изплакне устата).

В момента миенето не е особено ефективно - състои се главно от облизване и изсмукване на пастата за зъби от четката, но се надявам нещата да се подобрят:)

# 20
  • Мнения: 9 704
Моите деца ги научих като им показах няколко пъти как мия собствените си зъби Simple Smile. Понякога си организираме семейно почистване на зъбите, под формата на игра, търкат доста усилено Simple Smile

# 21
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
И ние мием зъбите от появата на първото зъбче. С паста и четка започнахме малко по-късно.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 161
Започнахме да мием зъбките с появата на първото зъбче на 6 мес. с Ненедент. Сутрин и вечер без изплакване. Така до към 2 год. След това започнахме с детска четка и паста на Ненедент за деца от 2 до 4 г. мисля че беше. Сега вече има детски пасти от 0-6 г. на Аквафреш, Вадемекум, Орал Б без флуорид. На Елгидиум също са хубави. Ние в момента ползваме на тях, а от 6 год. до днес (8г.) ползваме и вода за уста на Елгидиум тази дето е за деца ( с малиновия вкус).

# 23
  • София
  • Мнения: 262
Благодаря ви за отговорите!

# 24
  • Мнения: 2 286

Здравейте!
Моят син е на една година и седем  месеца. Има 10 зъба. В момента му расте единайстият. От време на време вечер след ядене се опитвам да му търкам зъбките с един силиконов напръстник, който продават в детските магазини и е за тази цел. Паста не слагам. Мушкам си моя показалец в напръстника, намокрям с вода и се опитвам да търкам там, където е възможно. Детето, обаче, често не ми дава, а стиска силно със зъбите напръсника. Съответно и моят пръст вътре.
Вие от кога започнахте с четка за зъби и слагахте ли първоначално на нея паста? А каква паста за зъби е по-добре да се използва – със или без флуор.


Започнахме упранения с четка, без паста, на около 1г. и 6м. От около месец пробваме и пастата, на него му харесва. Взела съм за деца от 0г. с вкус на ябълка (или поне така мирише, не съм я опитвала). никога не съм ползвала накрайник, минахме на четка - сега редувам през месец - два четките на Орал Би за деца (има една с Тъгъра на дръката) и на Мам (само четката, не комбинираната с дъвкалка). Доволна съм и от двете.

Не го насилвам да си мие зъбите. Понякога ми отказва, друг път иска по 3 пъти. Сутрин винаги е съгласен.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 795
откакто се появи първото зъбче започнах

# 26
  • Мнения: 722
Ние започнахме късно - на година и няколко месеца. От самото начало му хареса и иска сам да ги мие Аз оставям да си начеше венците и после измивам наличните зъбки.

# 27
  • Мнения: 2 590
Според нашия зъболекар от появата на поне 4-6 зъбчета.
То зависи и кога са почнали самите зъбки, но според него на 1г. още не осъзнават много, много за какво става въпрос.
Освен на Ненедент има и на Чико една паста, която може да се гълта, без флуор са.
Иначе съвета му беше в началото с марля или някакъв памучен тампон напоен с кислородна вода 3% разтвор да обтриваме зъбките. Едва сега наскоро вече взех четка и паста и сама отваря уста за миене, даже дава и езика да четкам.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 4 тото ,5 тото зъбче започнахме/около 1г и 4-5 м/.

# 29
  • Мнения: 9 441
Откакто навършиха 1 годинка.

Общи условия

Активация на акаунт