БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ ТЕМА 100

  • 93 296
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256


и един въпрос - попаднаха ми няколко чилета на DMC, които не са едноцветни, ами цвета се прелива от началото към края, тъмно -  светло синьо и накрая бяло.. За какво се използват такива конци?


нямам схемите, но моделчетата са дребни и могат да се направят от екрана  Hug



# 601
  • Мнения: 11
Това, което съм чувала относно меланжираните конци е, че трябва да се шие всяко кръстче за себе си  т.е  х и после следващото х, за да се получи преливащия ефект  Rolling Eyes. А не първо ///////  и  после да се връщаш обратно \\\\\\\.
Така ли е момичета? Тези от вас, които са шили с такъв конец моля, да споделят  Thinking
                                                                                                                                                            newsm10



А ще може ли схемичката много е готина тази пеперудка Simple Smile

# 602
  • Мнения: 228
Дай си имейла, нещо не мога да я наглася в радикала. Simple Smile

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 610
Добро утро момичета  kaffeetrmker_2

И аз да си покажа напредъка за една седмица,
това трябва да стане:
 А до тук съм аз:

# 604
  • Мнения: 11
Дай си имейла, нещо не мога да я наглася в радикала. Simple Smile
teddy_krasteva@yahoo.com Simple Smile mersi

# 605
  • Мнения: 581
http://olenka63.snimka.bg/tapestries/goblen.704038
Да покажа и аз до къде съм,  ако успея със снимката де.
http://media.snimka.bg/s1/1170/028583747.jpg?r=0

Последна редакция: сб, 29 сеп 2012, 10:49 от olenka63

# 606
  • Мнения: 581
Боже, успях най-накрая. Много контур ме чака и френски възли и на двете неща, че и мъниста на ботуша.
poepie(Ще ти казвам попи) чудесен е този кухненски шкаф. Става супер.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 610
Olenka63 благодаря!
Ти също си се справила добре!Получило се е супер!А ботушчето кога ще ни го покажеш Mr. Green
Аз ги харесвам много tooth

# 608
  • Мнения: 352
Момичета, извинете, че се забавих със схемата на картичките. Благодаря на тези, които вече са ви услужили.   bouquet
poepie , става страхотно този гоблен! Още малко и ще е готов!   bouquet
Реа , благодаря ти за схемичките!   bouquet Някои от тях ги планувах за употреба!  Wink
И на мен ми бяха любопитни тези преливащите конци. Чак сега разбрах за какво служат, след като обяснихте.  Blush

Да ви покажа едно гобленче "На село", на моята вярна последователка - свекърва ми , която си го беше купила (по погрешка  Laughing ), от Милена-Стил 1:4, но го уши на Аида 14 с хиксчета и ни го подари:


А това е подарък за младо семейство с детенце, които на скоро заминаха да живеят в Чужбина:


Иначе аз действам по бродериите за Коледната томбола, а също правя и картички по разни поводи, но не съм много бърза.  Grinning
Приятен ден ви желая!   bouquet

# 609
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Момичета, много благодаря за информацията, винаги сте толкова отзивчиви  Hug

Lady N, може ли и на мен схемичката на пепереудата моля? Мисля при първа възможност да се пробвам с тея конци върху нея... Simple Smile life_is_love@abv.bg Благодарско!  bouquet

# 610
  • Мнения: 581
Попи и ботуша съм показала отваряш първия линк и там са две снимки.

# 611
  • Бургас
  • Мнения: 610
Е,  olenka63  накараме да се размечтая, newsm53 като приказка е този ботуш..
Много, ама много ми хареса, браво!
Бяло Цвете рядко се появява, но пък винаги показва нещо готово Heart Eyes Heart Eyes Браво!Елена, сърната и сърненцето са много сладки!

# 612
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Момичета дайте идея за кръщене. Сестра ми ще кръщава племенницата и ме помоли да избродирам нещо за кръстницата. Нищо не ми хрумва.

ПП имам само две седмици.

# 613
  • Мнения: 228
Пуснах ви пеперудата, момичета! Интересно, одеве писах, но поста ми го няма ... явно пак съм бляла някъде ...  Embarassed

# 614
  • Мнения: 482
Някакво ангелче или християнски символ? Само като идеи, нямам никакви конкретни схеми предвид Simple Smile
Бяло цвете, не знам дали не си много бърза, но в последните дни показа цял куп картички Simple Smile И на мен много ми харесват еленчетата.
Ето и моята картичка по твоята схема, но в зелено. Напоследък подбирам бродерии и цветове, съобразявайки се с наличните в къщи картончета. А за този ключодържател насъбрах не знам колко схеми с калинки и накрая го направих коледен Simple Smile

   

Общи условия

Активация на акаунт