Хитринки за всякакъв случай - 7

  • 109 101
  • 908
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 1
3 пъти го минах с Меглио и 3 пъти с Мистър Пропър.......нищо  Sad

# 811
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
Посипи сол,сода или настърган тебешир...Не ми се е налагало да ползвам тези неща за подобен проблем на твоя,но знам,че поемат мазнините...Например,ако си накапете дреха с нещо мазно и го посипете с настъргана креда или тебешир,всичко изчезва...това съм пробвала многократно..А солта фиксира мазното в/у дрехата,не винаги излиза след пране

Последна редакция: вт, 16 апр 2013, 23:17 от Doli

# 812
  • Мнения: 2 208
Посипи петното с бебешка пудра или талк от аптеката, след няколко часа минаваш с прахосмукачка.Повтаряш ако има нужда.Талка попива мазнината.

# 813
  • Мнения: 6 026
Посипи петното с бебешка пудра или талк от аптеката, след няколко часа минаваш с прахосмукачка.Повтаряш ако има нужда.Талка попива мазнината.

 Peace Талк! Винаги имам в къщи.Махал ми е старо,гладено петно на тениска и разлято олио- доста-на мокетена пътека. На теракот,обаче не зная как ще действа. Все пак не е текстил,но не пречи да опиташ.

# 814
  • Мнения: 4 252
Посипи петното с бебешка пудра или талк от аптеката, след няколко часа минаваш с прахосмукачка.Повтаряш ако има нужда.Талка попива мазнината.

 Peace Талк! Винаги имам в къщи.Махал ми е старо,гладено петно на тениска и разлято олио- доста-на мокетена пътека. На теракот,обаче не зная как ще действа. Все пак не е текстил,но не пречи да опиташ.
Старото петно мокриш ли го с вода преди да го посипеш с талк? И аз си имам такива огладени екстри...

# 815
  • Свищов
  • Мнения: 885
Ужасно мазни петна махнах като посипах дрехата с царевично брашно. Бях пробвала какво ли не и я бях прала поне 3 пъти - само това помогна. Съветът е оттук, но наистина е изпробван.

# 816
  • Мнения: 6 026
Посипи петното с бебешка пудра или талк от аптеката, след няколко часа минаваш с прахосмукачка.Повтаряш ако има нужда.Талка попива мазнината.

 Peace Талк! Винаги имам в къщи.Махал ми е старо,гладено петно на тениска и разлято олио- доста-на мокетена пътека. На теракот,обаче не зная как ще действа. Все пак не е текстил,но не пречи да опиташ.
Старото петно мокриш ли го с вода преди да го посипеш с талк? И аз си имам такива огладени екстри...

Не го мокрих-посипвам обилно с талк и стои една нощ.Но помага,само ако петното е от мазнина.Може би резултатът ще зависи и от материята.

# 817
  • Мнения: 2 077
Може би някой тук ще ми помогне. Прах бяла тениска в пералня, но се оказа, че жълтите петна под мишницата от изпотяване си стоят.
Как ги третирате вие и въобще изпират ли се?
(да не би предваритено да се изпират на ръка  newsm78 )

# 818
  • Мнения: 3 191
Може би някой тук ще ми помогне. Прах бяла тениска в пералня, но се оказа, че жълтите петна под мишницата от изпотяване си стоят.
Как ги третирате вие и въобще изпират ли се?
(да не би предваритено да се изпират на ръка  newsm78 )

Аз пръскам с обезмаслител (ползвам Медикс), да постоят 5-10 мин и после в пералнята.

# 819
  • Мнения: 2 364
Здравейте!Знаете ли с какво да изчистя мухъл от тапети?Пробвах с препарат тип Саво-Антимухъл,но по-евтин вариант,по стените,които са с боя се изчисти всичко,но от тапетите не иска да се чисти..ако Саво ще помогне,ще купя.Проблемът е ,че апартаментът е под наем и не ми се иска после да си имам разправии с хазяите,въпреки че появата му не зависи от нас...

# 820
  • In Hell
  • Мнения: 122
Мухълът е гъбична зараза и щом имате по тапетите, значи стените под тях са заразени.
Трябва да се види откъде ви влиза влага и проблема да се отстрани, а неприятните последствия ще поправите, като третирате направо стените с противомухълни препарати и после сложите нови тапети. Но е абсолютно задължително да се установи първо източника на влага, за да не се окаже, че при следващия зимен сезон пак си отглеждате мухъл по стените.

# 821
  • Мнения: 2 077
Благодаря, foxy-the infant prodigy, ще пробвам   bouquet

# 822
  • Мнения: 9 262
Моля помогнете!!!!! Детето ми счупи шише със зехтин (около 0,500мл) на теракот. С какво да изчистя мазното?

преди няколко месеца имах същия случай..
веднага гранбах един пакет брашно и го разсипах върху разлятия зехтин оставих го да поеме и после като тесто го събрах Sunglasses
 на дръгия ден с обезмаслител Меглио

# 823
  • Варна
  • Мнения: 758
Може би някой тук ще ми помогне. Прах бяла тениска в пералня, но се оказа, че жълтите петна под мишницата от изпотяване си стоят.
Как ги третирате вие и въобще изпират ли се?
(да не би предваритено да се изпират на ръка  newsm78 )

Май някой тук беше споделял, че си ги пръска с препарат за баня  newsm78

# 824
  • Мнения: 2 364
Мухълът е гъбична зараза и щом имате по тапетите, значи стените под тях са заразени.
Трябва да се види откъде ви влиза влага и проблема да се отстрани, а неприятните последствия ще поправите, като третирате направо стените с противомухълни препарати и после сложите нови тапети. Но е абсолютно задължително да се установи първо източника на влага, за да не се окаже, че при следващия зимен сезон пак си отглеждате мухъл по стените.
Ясно,но все пак няма ли някакъв начин да се изчисти мухълът от тапетите,защото не смятам,че от нас зависи появата му/като съм проветрявала и по 1ч зимата/,а живеем под наем и не ми се иска ние да сменяме тапети и да поемаме разходите

Общи условия

Активация на акаунт