Хитринки за всякакъв случай - 7

  • 108 962
  • 908
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 11 125
Мухълът е гъбична зараза и щом имате по тапетите, значи стените под тях са заразени.
Трябва да се види откъде ви влиза влага и проблема да се отстрани, а неприятните последствия ще поправите, като третирате направо стените с противомухълни препарати и после сложите нови тапети. Но е абсолютно задължително да се установи първо източника на влага, за да не се окаже, че при следващия зимен сезон пак си отглеждате мухъл по стените.
Ясно,но все пак няма ли някакъв начин да се изчисти мухълът от тапетите,защото не смятам,че от нас зависи появата му/като съм проветрявала и по 1ч зимата/,а живеем под наем и не ми се иска ние да сменяме тапети и да поемаме разходите

Препарата против мухъл на Церезит /не му знам името/ маха мухъл от тапети, но за жалост у нас махна и цвета на тапетите...

За намаляване на влагата сложи някакъв влагоуловител, при нас свърши работа. Успех.

# 826
  • Мнения: 8 242
Мухълът е гъбична зараза и щом имате по тапетите, значи стените под тях са заразени.
Трябва да се види откъде ви влиза влага и проблема да се отстрани, а неприятните последствия ще поправите, като третирате направо стените с противомухълни препарати и после сложите нови тапети. Но е абсолютно задължително да се установи първо източника на влага, за да не се окаже, че при следващия зимен сезон пак си отглеждате мухъл по стените.
Ясно,но все пак няма ли някакъв начин да се изчисти мухълът от тапетите,защото не смятам,че от нас зависи появата му/като съм проветрявала и по 1ч зимата/,а живеем под наем и не ми се иска ние да сменяме тапети и да поемаме разходите
Кислол / Натриев хипохлорид или белина в краен случай Simple Smile
Ама пробвай първо на скришно да не развалят нещо цветовете (не знам какви са ти тапетите).

# 827
  • Мнения: 1 757
Малкият си нацапал якето( тип балон, като шушлеково) с нещо сиво- та се чудя за такава материя с какво да третирам . Якето е мръсно бяло, отвътре със сив полар newsm78

# 828
  • Мнения: 2 361
Мухълът е гъбична зараза и щом имате по тапетите, значи стените под тях са заразени.
Трябва да се види откъде ви влиза влага и проблема да се отстрани, а неприятните последствия ще поправите, като третирате направо стените с противомухълни препарати и после сложите нови тапети. Но е абсолютно задължително да се установи първо източника на влага, за да не се окаже, че при следващия зимен сезон пак си отглеждате мухъл по стените.
Ясно,но все пак няма ли някакъв начин да се изчисти мухълът от тапетите,защото не смятам,че от нас зависи появата му/като съм проветрявала и по 1ч зимата/,а живеем под наем и не ми се иска ние да сменяме тапети и да поемаме разходите
Кислол / Натриев хипохлорид или белина в краен случай Simple Smile
Ама пробвай първо на скришно да не развалят нещо цветовете (не знам какви са ти тапетите).

Благодаря ви  Hug

# 829
  • Мнения: 16
Натриев хипохлорит  и белина не е ли едно и също? Внимавай и да не ги смесиш с кислола- цък.

# 830
  • София
  • Мнения: 11 125
Белината и препаратите против мухъл съдържат хлор, просто е по удобно за нанасяне върху стените ако е в шише с пулверизатор, предполагам и концентрацията е различна.
В кислола има солна киселина.

# 831
  • Мнения: 6 214
Белината и препаратите против мухъл съдържат хлор, просто е по удобно за нанасяне върху стените ако е в шише с пулверизатор, предполагам и концентрацията е различна.

Аз съм чувала, че трябва да се пръска и никога да не се търка мухъл, защото се разпространявал.  newsm78 newsm78

# 832
  • Мнения: 69
Вчера чистих банята, Напръсках с препарата А1 за баня, но постоя повечко отколкото пише на етикета. След изплакване душ батерията беше стана на черни петна, които не искат да се махнат. Някаква идея?

# 833
  • Мнения: 8 242
Вчера чистих банята, Напръсках с препарата А1 за баня, но постоя повечко отколкото пише на етикета. След изплакване душ батерията беше стана на черни петна, които не искат да се махнат. Някаква идея?
Не, окислила се е... Няма шанс - нова батерия Simple Smile

# 834
  • Мнения: 69
Еее, жалко...

# 835
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
Пробвай с някакъв спрей,сребрист и лъскав,водоустойчив

# 836
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Бяло петно от силиконово лепило върху черен синтетичен суитчър, около 1 левче големина, отпред до ципа. Може ли да се махне?

# 837
  • Мнения: 883
Бяло петно от силиконово лепило върху черен синтетичен суитчър, около 1 левче големина, отпред до ципа. Може ли да се махне?
Пробвай с ютия и вестник. Така, както се маха дъвка. Не съм сигурна, но опитай.

# 838
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Мисля, че ще стопя материала на самия суитчър... Пробвах да го изчопля - тц. Здраво замазано в материята. То и моя мъж като се е изцапал вместо да го остави да изсъхне и да го отлепя цялото, се опитал да го почисти веднага и хем го е размазал, хем е впито в плата...

# 839
  • Мнения: 721
Тук обсъждат един препарат за почистване на силикон, който отстранявал  засъхнал и незасъхнал силикон от различни повърхности, включително и от текстил. Аз не съм го пробвала, не знам дали действа, но можеш да опиташ.

http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/preparat-za-poc … ikon-informaciya/

На втора страница дават идея за почистване на силикон с обикновена газ за газени лампи, там става въпрос за почистване на стъкло, но пробвай, така или иначе нямаш много варианти.

Общи условия

Активация на акаунт