"Вкъщи смело вече крачи Декемврийското юначе"

  • 28 579
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 506
Marsa, май е вярно това с изграждане на имунитета. Аз като малка бях постоянно болна и всеки месец с инжекции, но след побертета само веднъж съм боледувала по-сериозно, иначе само настивам  Peace

# 676
  • Мнения: 4 749
бибка няма да ти казвам какъв кошмар преживях в рамките на един пред операционен преглед от педиатър. Изказа мнение, че големите ушни миди, дебелите вежди и грубите черти на лицето на Йоан и приличали на някакъв синдром, но отказа да го назове. Каза да направим генетичен тест или преглед при детски ендокринолог.  Thinking Дадох негова кръвна проба в Майчин дом, но за един месец ще са готови резултатите.

Първия ден беше най- труден. Операцията по думите на д-р Такова е била доста сложна, но перфектен резултат. Продължи почти 3 часа. Много плачеше миличкия и много гладен беше. В 3 ч. през нощта беше първото му хранене и после чак в 17 ч. Вече е много по- добре, изобщо все едно нищо н ее станало. Пишока и той е добре  Mr. Green Другата година на есен ще изграждат канала.

# 677
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 745
бибка няма да ти казвам какъв кошмар преживях в рамките на един пред операционен преглед от педиатър. Изказа мнение, че големите ушни миди, дебелите вежди и грубите черти на лицето на Йоан и приличали на някакъв синдром, но отказа да го назове. Каза да направим генетичен тест или преглед при детски ендокринолог.  Thinking Дадох негова кръвна проба в Майчин дом, но за един месец ще са готови резултатите.

Първия ден беше най- труден. Операцията по думите на д-р Такова е била доста сложна, но перфектен резултат. Продължи почти 3 часа. Много плачеше миличкия и много гладен беше. В 3 ч. през нощта беше първото му хранене и после чак в 17 ч. Вече е много по- добре, изобщо все едно нищо н ее станало. Пишока и той е добре  Mr. Green Другата година на есен ще изграждат канала.

 Hug

Не знам дали това за вторите деца е вярно, но понеже баткото изпи 9-10 вида антибиотици през първата си година живот, мисля че доста му разклати имунитета и боледува всеки месец. Напоследък хреми и кашлица са основните проблеми. Дребното пък обикновено го лепи от него, но не винаги.

Люби, и ние в градината сме ангелче, ама в къщи слага рогата Mr. Green Бързо оздравяване.

# 678
  • София
  • Мнения: 56
Милинка, най-искрено ти съчувствам и в същото време ме хваща много яд. Не мога да разбера как може да изтърсиш нещо такова на родителите и даже да не се обосновеш. Това като за моето момче - че може да си има кретенизъм просто в по-лека форма. #Cussing out И знам също човек как започва да намира много симптоми. Много се надявам да са добри резултатите от теста. За двигателното развитие - мисля до годинка го дават изправянето и стабилното седене. Аз поне така съм го срещала. Никола първо се изправи сам, после започна да седи стабилно - и двете в осми месец. И с обръщането се забави месец-два. Вчера като започна сам да ходи много ме изненада - не вярвах да е преди годинка. Така че не го мисли много, може да те изненада детето. По-скоро според мен трябва да се гледа цялостното поведение на детето. Щом пристъпва настрани в кошарата на мен поне ми звучи добре. Сега го погледнах Никола - седи си в леглото и краката му са на О, а не на V. Ако го водиш на детски ендокринолог, мога да препоръчам доц. Василева - ние при нея бяхме на преглед. Преглежда през здравна каса в МЦ Детско здраве. Направи ми много добро впечатление и беше много умерена. Ако искаш го заведи Йоан, за да си спокойна.

Радвам се, че операцията е минала добре. Дано скоро да остане само блед спомен от всичките ви тревоги.  Hug

# 679
  • Мнения: 1 884
Милинка Hug Hugрадвам се ,че операцията е минала успешно,дано вече от тук нататък всичко е наред Praynig Praynig Praynig
а за изказванията на опрделени док,просто понякога думи не  ми остават-явно някои хора наистина се опререрани от тактичност,само да вметна и др път съм го казвала при нас в болницата постоянно ни твърдяха,че"Ради е поспалив и вял"звучеше ми като диагноза-е нека дойдат сега в къщи и да видят особено колко е поспалив Whistling Whistling

За  вторите дечица не мога да се намеся,но аз като първо дете съм била постоянно болна-бронхити,пневмонии и т.н Rolling Eyesбрат ми е ядял въглища ooooh! ooooh! не е боледувал,явно наистина е различно при всяко дете

само да кажа за мазилото-явно на нас не ни понася,снощи опитах да намажа съвсем малко ,без силов ефект е то пак беше рев,чесане ooooh! ooooh!

# 680
  • София
  • Мнения: 104
Мечкони,явно Ради прави алергична реакция към някоя от съставките в кремчето.Не го ползвай повече.
Милинка,радвам се,че вече е добре момчето.Трудни дни са били за вас Hug.

Люби, и ние в градината сме ангелче, ама в къщи слага рогата Mr. Green
Мога да кажа,че моят батко ме слуша като сме си сами.Ангажирам го да ми помага и му казвам,че незнам как бих се справила без него.Това много го мотивира да ми е помощник.Ядосва ме понякога-то това е ясно.Но от друга страна ми е мъчно,че не мога да му отделям достатъчно внимание.Преди да се роди малката вечерите си рисувахме,апликирахме и др.подобни неща.Сега няма кога.

Последна редакция: пт, 16 ное 2012, 14:23 от Marsa

# 681
  • Мнения: 27
Marsa, аз също изпитвам подобни угризения към каката, но наистина трудничко ми идва с двамата, особено сега, когато Борис нито иска да седи на едно място, нито пък може да се придвижва по някакъв начин. Затова много се надявам в детската градина да развие различните умения, а аз отделям време да поиграем заедно  и да четем приказки основно.
MuJIuHka, съжалявам, че си преживяла такова нечовешко отношение от тази лекарка. Дано резултатите са добри и да ти се отпусне душицата, че цяла година вече си имаш притеснения. Бързо възстановяване на Йоан от операцията.
Ние сме добре вече, поне така ми се иска. Днешната ни разходка беше до свекърва ми, че гледа Борис аз докато бях на невролог. После си взехме каката от детска и бегом у дома. Борис вече спи сладко, а на Лора й е дошла музата да ми разказва за детската градина, което досега не се е случвало.Спокойна нощ!

# 682
  • Мнения: 0
Здравейте ,момичета, веднъж ви се представих и оттогава почти не съм ви наглеждала, но благодаря за топлия прием   bouquet

Милинка, какво само сте преживели... Искрената ми подкрепа! Дано всичко е наред  Hug
И въобще- толкова болни дечица, не че нас ни подмина.
Каката 2 месеца беше с хрема и кашлица със затихване и нови върхове. Малкия и той, въпреки, че е на кърма, поддаде на няколко пъти. Но се надявам всичко вече да е в миналото.
В тази връзка, каката ми ходи на градинка 3 дни и дотам, не знам кога ще повторим, трябва да укрепнем силно имунитета. Дано да сте прави за вторите дечица.
Влади още не ходи, но крепейки се тук и там обкаля навред Simple Smile
Хапваме това - онова, но доста ни е бедно менюто- каши, пюрета, плодове. Записах и него на кухня, ако не му хареса, аз съм голям фен  hahaha Че това постепенно захранване,особено след каката, която до година и 3 месеца си беше на кърма, хляб, домати и кис. мляко, нещо ми поомръзна и го карам по- спокойно.
Знаете ли, дали доматът не е противопоказан суров? Домашни са и не мога вече да устоя.
Ако не сте коментирали наскоро споделете, моля, забелвате ли пишките? Четох къде ли не и резултата е колкото глава на карфица видимост, а преди няколко дни на ДК един младеж наш набор заголи цялата главичка и ни удари в земята  Blush
Ще опитвам пак по мъничко...

Ето сега, например, се държи за вратичката на фурната и подскача целия  Joy

Прекрасна вечер от нас!

# 683
  • Мнения: 506
Здравей, Жани007! По въпроса за забелването - преди около 3 месеца докато забелвахме "цъфна" главичката и ходихме до спешното, защото не можахме да я оправим. След седмица пак стана същото, но тогава се справихме за 10-тина минути. След това само веднъж се показа, но не цялата, внимавам, защото ме е страх  Mr. Green А седмица преди да се покаже и ние виждахме колкото глава на кърфица  Wink

# 684
  • София
  • Мнения: 56
Ох, тези пишки  Laughing На нас в неонатологията като се роди ни казаха да не се забелва, сега не знам дали не е трябвало доста по-рано да се почне. Може би щяхме да си спестим ядовете. Леана, може и да ви е страх, но по-добре да съберете смелост и да забелвате по-често. Иначе по-лошо става. Освен това тези секрети, които се събират трябва да се почистват. Аз лично не знаех за тях  Embarassed И като я напъна уролога няма да казвам колко гадост излезе. С баща му двамата не повярвахме на очите си. Благодарна съм, че не сме си докарали някоя инфекция. Та за забелването - тя каза да се хваща пишката с четири пръста - върховете на палците и показалците. Така се заголва и така трябва да се прибира. Каза, че ако заседне главичката трябва с палец да се натисне да се прибере.
Нашата пишка се показваше много повече от глава на карфица, но не се забелваше - беше се слепила така да се каже.
Жани, педиатърът ви би трябвало да ви каже какво да се прави при вас. Нас като ни видя уролога и веднага разбра за какво сме. Каза, че най-подходящо било да се прави до 1 год. - това информативно.
Нашата пишка е вече много по-добре. Според мен не го боли вече, но е запомнил и като започнем да го преобуваме голям рев пада. Особено като ме види да взимам тубичката с дефламола - веднага включва сирената.

# 685
  • Мнения: 0
Леана, много ти благодаря! И аз съм чувала за риска това да се случи.
И като знам колко е деликатен този орган искам да направя най- доброто, че искам и внуци  Sunglasses
Дано се включат и мами на вече пораснали момчета  Hug

# 686
  • Мнения: 0
brumbazuk, педиатърката ни е супер, и беше казала да действаме, но четох проф. Бранков, после разни американски педиатрични източници, а напоследък просто отлагам... Мъжът ми смята, че женските пръсти са по- нежни...  Crazy Трябва да се захващам за работа...

# 687
  • Мнения: 27
Здравей, Жани! А какво казва проф.Бранков - интересно ми е. Аз съм от тези, които не забелват. Отварям, колкото си е естествения отвор и толкова измивам. Не се опитвам насила да оголя главичката, но и досега не сме имали проблеми с уриниране и т.н. Аз лично се доверих на мнението на мой вуйчо, който е с медицинско образование, но от дълги години работи като преводач на мед.л-ра от английски език на български. От това, което е превеждал, а и от личния му опит като мъж ме увери, че е излишна тази насилствена процедура, тъй като природата е помислила за всичко. Обясни ми, че това, което на нас ни се струва мръсно, всъщност е нещо като "смазка" за главичката и я предпазва от разраняване. А за самото забелване ме увери, че всеки тийнейджър като започне да изучава анатомията си сам би могъл да се справи. Само в случаи на проблеми с уринирането или от този род се прибягвало до хирургична намеса, т.нар.обрязване, тъй като в тези случаи обикновено рецидивирало и отново зараства. Не искам да натрапвам мнението си, само споделих някои от причините, които ме мотивираха да не пипам пишата.

# 688
  • Мнения: 135
Здравейте мами и аз да се включа.Аз съм твърдо да за забелването.На Ази главичката му я забелих когато беше на почти 6 месеца,но сялата процедура я започнах когато беше на 10 дена.И така при всяко къпане заголвах по малко,и хоп на 6 месеца се показа цялата.До сега не сме имали проблем,вечер като го къпя я заголвам,измивам с водичка и пак прибирам.На вуйчо ми така не са я барали и на 12 години се е наложило обрязване.Но това си е мое мнение де.
Хубава неделя ви желая. Hug

# 689
  • Мнения: 4 749
За да се стигне до обрязване трябва кожата да не може да се върне обратно за да покрие главата на пениса.

Общи условия

Активация на акаунт