"Вкъщи смело вече крачи Декемврийското юначе"

  • 28 596
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 104
Извинявайте,но влизам с въпрос имали мами ползвали-Пулмекс Бебе/маз/педи го изписа за да направим сух масаж, с цел загряване и раздвижване на мускулите,аз ли го предозирах или детето получи някаква аларгична реакция ooooh! ooooh!-но беше адски  писък и рев,съответно се наложи да го изкъпем,за да се поуспокои....
Моля споделете,ако имате впечатления Hug
Аз съм ползвала.Педиатърката каза,като беше болна малката,да и намажа гърдичките за загряване преди лягане.Нямаше реакция.То на опаковката пише колко да се слага.Мисля,че беше маз с дължина 1 см.

# 661
  • Мнения: 1 884
Marsa-толкова сложих Rolling Eyes

# 662
  • Мнения: 444
Мажа с пулмекс бебе вече седмица. Не съм имала проблеми досега...

# 663
  • София
  • Мнения: 104
Сериозно обмислям варианта да направя прощъпулник на малката заедно с рождения ден.Предпочитам да има поводи,но с оглед на това че ще идват от село бабата и дядото ще е по-удачно да е на един път.Има още време,но събирам идеи за това какво да сложа като предмети,та да мога да си ги набавя.Приемам вашите предложения.

# 664
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен в този мрачен ден Grinning
 
Дано болничките слънчица бързо да се оправят, че скоро почват рождените дни и трябва да са във форма дотогава Peace
Предполагам, че е доста трудно опазването на малките от болести, когато има кака или батко, които са на ясла/детска градина, но дано поне да се разминават по-леко Praynig
Иначе, както писа зелено човече, не е гаранция, че няма да лепнат нещо по площадките и в парка Rolling Eyes Аз засега гледам всеки ден да го извеждам на въздух, като съчетавам с вземането на храната от ДК и ходим на люлките - на Преси страшно му харесва да се люлее, даже почна да ми прави фасони като се опитам да го взема от люлката, запъва се като магаре и почва да се сърди Laughing
Засега,да чукам на дърво, все още не е лепнал нищо, аз давам осцилококцинум един път седмично, а иначе, тъй като леля ми е хомеопат, при нужда се обръщам към нея да ми препоръча какво да пие и слава богу още не сме стигали до антибиотик Peace
А за прощъпулник още не мисля, че нашият е голямо шубе Laughing Само да му пуснеш едната ръка и замръзва на място и почва да мрънка, та не виждам скоро да ни се наложи да обмисляме какви предмети да му сложим, но през лятото една моя приятелка прави прощъпулник на сина си и бяха сложили мед. слушалка, фотоапарат, телефон, футболна топка, някакъв предмет от готварски комплект, имаше и още неща, но сега не мога да се сетя.... Wink

# 665
  • Мнения: 1 172
Здравейте!
За мой ужас, вчера не успях да "почерпя" за 11-тата месечинка на Ники (никога не съм си представяла, че може да пропусна). ooooh! Толкова много неща имаше да правим през деня, че не остана време. Затова - на патерица. Искам само да ми е здравичка, че ми дойде до гуша всеки месец да се тревожа за нещо...



Тоя месец даже сме 100 грама надолу, свалени (заедно с всичко друго, качено за месеца) за няколко дни от......... незнайно какво. Tired Силно се надяваме с педи причината да са зъби, защото нищо основателно не намираме. Confused
Отново нямам време за повече, дано скоро да се включа и по темите, които разисквате.
Всички болнички да оздравяват!!! Hug

# 666
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 769
Така и малката се изприщи  Mr. Green поне ще я карат накуп двамата и за Рождения си ден ще е вече ок - това ми беше основното притеснение.

В момента, в който преценя че е здрав, баткото заминава на градина. Той е по-кекав и по-лесно се разболява в сравнение с малката, но пък двамата в комплект в къщи лееееко ме изнервят. Много енергия има, иска да беснее, да вика, да тича, абе овне Mr. Green

# 667
  • София
  • Мнения: 56
Галактик, бързо оздравяване. По-добре е докато са по-малки децата. Нашия татко като студент я кара шарката и никак не му беше хубаво.

Люби, честити първи стъпки. И аз с това влизам да се похваля - днес и моята мишка проходи. Голямо кръстосване пана, голямо падане също, но поне е безстрашен и пак тръгва. Много се зарадвах, дано скоро стане по-стабилен, че така се залетява понякога, изправя ми се косата.

Водихме го на уролог в понеделник, забелиха пишката, сега рев и мазане, много гадна работа. Но и пишката вече е по-добре, та и с това да се похваля. Иначе доста страда чавето, единия ден почти беше спрял да пишка.

И се зарадвах сегя като влязох и видях, че доста се е изписало в темата. Дано бързо да се донапълни и все с хубави неща.

# 668
  • София
  • Мнения: 190
...но събирам идеи за това какво да сложа като предмети,та да мога да си ги набавя.Приемам вашите предложения.
Помоли всеки от гостите да донесе нещо от неговата професия, което не е виждала.
Нещо такова намерих в нета:

    Книга – писател, учен
    Учебник – учител, научен работник
    Химикал – директор, писател
    Вестник – журналист
    Игла/конец/дреха – дизайнер, стилист
    Компютърна мишка – компютърен специалист
    Кубче/линия – архитект
    Медицински слушалки – лекар
    Лекарство – фармацевт
    Паста/четка за зъби – зъболекар
    Плюшено животинче – ветеринарен доктор
    Черпак – кулинар, готвач
    Микрофон – певец, журналист
    Маска – актьор
    Диск – музикант
    Гримове – гримьор
    Четка/бои – художник
    Ножица/гребен – фризьор
    Топка – спортист
    Бижу – бижутер
    Фотоапарат – фотограф
    Портфейл – банкер
    Международен паспорт – дипломат
    Трикольорна лента – политик, държавник
    Калкулатор – финансист, счетоводител
    Телефон – професия в сферата на телекомуникациите
    Старинна вещ – историк
    Цвета – цветар
    Сборник “Закон за съдебната власт” – адвокат, прокурор
    Инструмент – техник
    Глобус – географ, пътешественик

 fingerscrossed болните да оздравеят бързо. Аз ще черпя, ако ми се събере цяла седмица без болни  Sad.

# 669
  • Мнения: 4 782
Здравейте момичета.
В понеделник оперираха Йоан и по думите на д-р Такова пишката вече е по- голяма и идеално права.
На болните дечица пожелавам скорошно оздравяване, защото знам колко е тежко като ги гледаме, че са болнички.

Йоан все още не прави опити да се пусни да върви, само като е в кошарата прави крачки встрани и така обикаля. Все още стои много отпуснат докато е седнал, а скоро прочетох, че стабилното сядане е много показателно колко скоро ще проходи детето. Утре смятам да го заведа на детски невролог в Токуда, но не знам дали ще ми приеме без предварителна уговорка  newsm78 Все още си държи краката във формата на О, а би трябвало да са във формата на V

# 670
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Да се отчетем от консултацията- 12800 и 80 см. И двамата са болни. Баткото ни донесе градински сополи, но той се размина само с тях, а Алекс има и ларингит, обилна хрема и доста покашля. Добре поне, че нямат температура, че това много ме мори. Ларингита му е донякъде и от лакомията му- преди два дни, докато отворя да му капна вит. Д, лапна капачето на картонената кутийка на капките, защото вече умираше от глад, посиня и спря да диша. Бръкнах му в гърлото да го извадя и сигурно съм го бутнала към хранопровода и той го погълна. Мислех, че е малко парченце, после видях, че е едното страничното ушенце на капака. Явно като е минало през гърлото го е надраскало. Вчера го изака, навито на руло.
Въпреки, че много често боледува, досега нито веднъж не съм се замисляла да спирам големия от градината. Като е в къщи ме побърква, много е палав и не можеш да го отлепиш от компютъра и телевизора, нито пише неще, нито иска да рисува. А на градината си изразходва енергията, рисува, а най- важното там яде всичко и иска допълнително, а в къщи не иска готвено, само суха храна. Затова докато мога ще го водя всеки ден, а когато е много лошо времето нямам избор- ще се гледаме в къщи, защото сутрин трябва да го водя и вечер да го вземам с бебето.

# 671
  • Мнения: 444
Лили е направила бронхит, както предчувствах. Ще си оставя Ния още седмица вкъщи. След предната зима, ще се опитам малко по-спокойно да го раздавам и поне да си видя здрави децата, преди пак да цъфне поредния вирус вкъщи. Поне засега така разсъждавам, ще видим по-нататък.
Иначе Ния ми е много кротка вкъщи. Тя и в градината се държи добре, все ми я хвалят. Взела съм и едно занимателни книжки и по цял ден си ги разглежда, рисува, оцветява. Пускам и по някое Коледно филмче, играе със сестра си. Не ми тежи присъствието и. Чувствам вина единствено, че я ограничавам от контакти с връстници.
Милинка, чудесни новини! Дано всичко вече е ОК с вас!
Минди, представям си как си се изплашила! Дано по-скоро се справите с ларингита. Нашият вирус протича без температура, но със сополи и кашлица. Лили също беше яко приспинала 2-3 дни, но с противоалергичен сироп се оправи.
Бръмбазък, честити ви крачета! Ще видиш как с всеки ден по-стабилно ще стъпва детето!  Hug
Галактик, браво, че ще са добре децата за купона!
Аз също ще комбинирам прощъпулника, но вероятно с Коледа, защото за РД-то очаквам да сме сами...
Теди, честита месечинка на патерици Simple Smile
Спокойна вечер, момичета!  Hug

# 672
  • Мнения: 27
Lyubi, съжалявам, че пак имаш болно човече. Изписаха ли АБ за бронхита или лечението е друго? За градината-аз все още нямам много практика, че на каката от есента досега не й се е събрало много ходене, но при последните ни сополи на Боби тя беше добре и на градина. Е, междувременно и при нея почна лека задна хрема, но иначе е добре.
mindi78, скоро и вие да преборите вирусите. И моя син обожава да си похапва хартия - само да се докопа до нещо такова веднага пъха в устата и стиска здраво да не му го взема
MuJIuHka, радвам се, че операциата е минала наред. Защо така упорито се притесняваш за двигателното развитие на Йоан или нещо съм пропуснала newsm78Някой лекар ли те притесни така? Ами моя Борис дори още не се изправя сам при опора, но съм сигурна, че си е добре. Между другото, оценка на неврологичен статус правят и в поликлиниката към педиатрията - там водих дъщеря ми преди на преглед и правихме лечебна гимнастика, която си беше един малък ужас за детето.
brumbazuk, бързо да ви мине пишлето, че милото, сигурно ужасно го боли.
Galactic Voyager- дано бързо и леко мине варицелата!
Teddy, честита ви месечинка! Здраве и много усмивки ви желая!
Marsa, щом вече ходите, прави купона 2 в 1 и не се замисляй. Момичетата са ти дали добри предложения за прощъпулника. Е, аз като юрист сложих на щерката облигационно право, ама тя не го отрази, т.е. не е задължително да търсиш този сборник "Закон за съдебната власт" hahaha
me4koni, а имаше ли някакво зачервяване, подуване, обрив на третирания участък? Защото детето може да плаче и от уплахата, че му правите нещо. Иначе не съм ползвала това мазило, но дано сте добре вече.

За нас да кажа, че днес бяхме на контролен преглед УНГ - вече почти сме ОК, утре ни е последен ден АБ. Докторката този път не видя никакви признаци на възпалена трета сливица и каза, че не била тази причината за  честити ни болежки напоследък. Сега си седим у дома - не смея да го извеждам на двора, че е ветровито, пък сред хора не смея заради вирусите. Макар че каката ходи на градина и не се знае какво носи оттам. Това е засега. Дано всички оздравяват бързо, че наближават много празници.

# 673
  • Мнения: 444
Бибка, само с вентолин и по-силен противоалергичен сироп я лекуваме Лили. Личната каза, че не сме го закъсали много. Няма температура и това също е фактор. МНого хубаво, че не е хроничен при вас проблема!
И нашата педиатърка твърди, че зъбите са много сериозен фактор при болестите. Като видя, че отгоре в момента избиват 4 зъба,реши, че това много е спомогнало заедно с вируса така да цъфнем. Но пък хубавото е, че от следващата зима трябва да са много по-здрави децата Wink

# 674
  • София
  • Мнения: 104
Не мога да повярвам колко е изписано Wink.
За тези от нас с по две дечица-една майка от детската ме успокои,че вторите деца първоначално боледуват повече,но бързо изграждат имунитет и после са по-здрави.Даде за пример нейните момчета.Дано наистина да е така!Поне после притесненията и тревогите са ни по-малко.
На Галактик-Честито Wink.Поне леко да я изкара шарката и е добре,че за рожд.ден ще сте на линия.
На Мария благодаря за идеите за прощъпулника.Списъка е дълъг(ще ми трябва голяма маса Wink),но ще си го запиша и ще отсявам.
Люби,съжалявам че е слезнало към гърдичките.Дано се справите с предизвикателството-инхалации и да овладеете бързо нещата.
Минди,да ти кажа изпитвам страх от това да не се задава малката.Скоро я видях на време,че си беше намерила едно топче.Просто изтръпвам при мисълта какво можеше да стане.Радвам се,че при вас се е разминало.
Милинка,Йоанчо как понесе операцията,как върви възстановяването му?

Общи условия

Активация на акаунт