"Вкъщи смело вече крачи Декемврийското юначе"

  • 28 640
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 13
Здравейте
За ходещите човечета ние направо не се спираме, чак съм с мускулна треска от кръжене около Еми Mr. Green та от вчера тръгнах на фитнес да се стягам вече hahaha Joy
Честита 11та месечинка на всички сладури родени на 13ти декември, с пожеланието да са ни здрави и все така да ни радват и осмислят живота ни! newsm44 newsm51

# 646
  • Мнения: 444
Честито и на другите ходещи мъничета!  Hug И аз днес се позамислих върху коледните въпроси- къде да сложим елхата, за да не бъде унищожена; какви играчки да вземем, за да не се сбият двете; как да огреем всички баби и дядовци без да си скъсаме нервите  Mr. Green

# 647
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 809
Здравейте, дами,

да се оплача - баткото е с варицела. Горкият, целият е изприщен и го сърби. Мъка  Sad

Иначе по въпроса с подаръците - за баткото поръчах Лего-Летище, мисля си за едни мини-ски, които се закрепят за обувки и разни други игри.
За малката - смятам да посетя Джъмбо - дървени пъзели, текстилни кубчета, дървени низанки, пате за бутане....От Ларедут съм харесала една активити масичка.

# 648
  • София
  • Мнения: 104
Галактик,много вероятно и малката да последва батко си.Дано само мине по-леко шарката. Hug виртуални. Представям си какво ти е.Нашият батко още не я е карал,а в тяхната детска почти всички я изкараха.Да видим какво ще донесе тази зима.
За подаръците-нашата Вили има почти всичко от батко си.И пате за бутане,и пъзели, и дървени низанки(хич не им обръща внимание) и кубчета.Трябва само да кача от мазето играта с формичките.

# 649
  • Мнения: 1 884
Привет  и  ние в отбора на болните Tired Tired
запушено носле,сополки и кашлица май се появява ooooh! ooooh! ooooh!-уф, дано да стопираме докато е в началото Praynig Praynig Praynig

# 650
  • Мнения: 444
Галактик, Мечкони, да оздравяват бързо дечицата! И Лили още не се е оправила съвсем. Тъкмо взех да разреждам инхалациите и пак зачести кашлицата. Сигурна съм, че е от хремата е проблема. Като гледам как кака и за близо 2 седмица вкъщи не успя да се сбори с нея, усещам, че до юни месец ще го караме така. Дано съм лош пророк...

# 651
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 809
Галактик, Мечкони, да оздравяват бързо дечицата! И Лили още не се е оправила съвсем. Тъкмо взех да разреждам инхалациите и пак зачести кашлицата. Сигурна съм, че е от хремата е проблема. Като гледам как кака и за близо 2 седмица вкъщи не успя да се сбори с нея, усещам, че до юни месец ще го караме така. Дано съм лош пророк...

Е, недей така. Не че сме по добре де. За  първия месец на детска градина баткото ходи точно 7 дена, за октомври са 10 дена, ноември пак ще са 10 дена....Какво да кажа. Уж ще щеше да го израсте, уж контрол има в градината - как пък не....

Нашият батко още не я е карал,а в тяхната детска почти всички я изкараха.Да видим какво ще донесе тази зима.
За подаръците-нашата Вили има почти всичко от батко си.И пате за бутане,и пъзели, и дървени низанки(хич не им обръща внимание) и кубчета.Трябва само да кача от мазето играта с формичките.

Ние сме от последните заболяли, от 26 деца  преди седмица само 2 не я бяха лепнали. Сигурна съм, че и малката ще я лепне, надявам се да е по-бързо, че да не провали рождения й ден.
Ние също имаме доста играчки от баткото -кухня, конструктори, колички - и тя си играе супер с тях. Пъзелите сме ги изхвърлили и за това ще взема нови. Низанката не сме я пробвали, но ми прави впечатление, че малката доста я бива с фината моторика, пъха дребни предмети в други и й е интересно.

# 652
  • Мнения: 444
Галактик, няколко мои познати казаха, че вторите им дечица са карали варицелата като бебета и са я изкарали по-леко от каките и батковците. Дано наистина по-скоро я изкара и много леко! Иначе масово около 2 седмици след първия контакт се разболява заразеното дете.

# 653
  • Мнения: 27
Галактик, дано по-леко премине варицелата при баткото. А за малката - наистина си е болест, но по-добре като малка да я изкара.
Lyubi-честити първи стъпки на Лили - смело да крачи в живота и да успява във всичко!
me4koni- дано бързо преборите хремата, че си е мъка. Но това си е и мойта болна тема - вече трактат мога да напиша за сополите.
Нашата 2-седмична хрема приключи с антибиотик. Миналия петък заведох Борис на УНГ и ни го изписаха, че инфекцията била много масирана. Чудих се, помаях се дали да го давам, а беше късно да търся второ мнение и така го почнахме. Днес отидохме и на хомеопат - направи му поддържаща програма и се разбрахме при следващ проблем да се обадя веднага, за да започнем хомеопатично лечение. Ще пробам и това - трябва отнякъде да се намери нашия лек, че много рано ни подпукаха болестите. За подаръците още не съм мислила, но ще са вероятно някакви играчки. Не че не ги прескачам постоянно из цялата къща, но ще мисля нещо, което вече е счупено от каката или пък го нямаме. Това е засега от нас - до скоро и спокойна нощ!

# 654
  • Мнения: 444
Бибка, оздравявайте бързо! Аз сякаш удрям на камък  с тази хомеопатия. Може би се изисква повече търпение, но си права, че трябва да намерим начин да ги лекуваме децата...

# 655
  • Мнения: 444
Имам едно питане към момичетата с по-големи деца. Нашата как оздравя напълно, дори няма сополи вече два дни. Малката обаче не е добре, днес пак сме на лекар. Не мога да взема решение дали да пусна каката на градина. Хем ме е страх, че ще донесе нов вирус, а малката още не е оздравяла, хем си мисля, че малката може да си кашля така и до лятото... Как постъпвате вие?

# 656
  • София
  • Мнения: 104
Люби,незнам какво да ти кажа.Спомням си дилемата ти от миналата зима.Пред такава си изправена и сега.
За сега моето момче си ходи на градина и за мое учудване още не се е разболял(да чукам на дърво),което пък не значи че той не ни е донесъл хремата, от която с малката бяхме болни миналата седмица.Така,че и аз нямам идея кое е най-доброто.Ако започне да боледува и малката да хваща всичко от него ще съм в същата чуденка като теб.От друга страна Лили е възможно да си носи сополите цяла зима,а на каката да и е скучно вкъщи с вас.
Ама и аз как ти помогнах Wink.

# 657
  • Мнения: 1 884
Извинявайте,но влизам с въпрос имали мами ползвали-Пулмекс Бебе/маз/педи го изписа за да направим сух масаж, с цел загряване и раздвижване на мускулите,аз ли го предозирах или детето получи някаква аларгична реакция ooooh! ooooh!-но беше адски  писък и рев,съответно се наложи да го изкъпем,за да се поуспокои....
Моля споделете,ако имате впечатления Hug

# 658
  • София
  • Мнения: 5 303
Имам едно питане към момичетата с по-големи деца. Нашата как оздравя напълно, дори няма сополи вече два дни. Малката обаче не е добре, днес пак сме на лекар. Не мога да взема решение дали да пусна каката на градина. Хем ме е страх, че ще донесе нов вирус, а малката още не е оздравяла, хем си мисля, че малката може да си кашля така и до лятото... Как постъпвате вие?


Всяка ситуация е различна, но все пак ще споделя и аз. Ако е здрав, батко ходи на градина. Желанието му е неистово, особено откак свърши санирането и са в собствената си чудна нова стая с добри учителки в най-хубавата градина. През уикенда срещам големи трудности да му обясня защо няма как да бъде на градината. Затова здрав ли е - не го лишавам. Момата си я кърмя и така й давам известна защита. Извеждам я (почти) всеки ден на разходка, старая се да я калявам от малка, не я пазя прекомерно. Заедно ходим да вземем батко и всички много й се радват на най-малката "ученичка".
Ето и още нещо, което да имаш предвид. Ако каката не ходи на градина, вероятно ще излизате на разходки, по площадки, паркове и т.н. Там също е възможно да си контактувате с не-съвсем-здрави-деца (в Козлодуй е много модерно болните деца да се водят да играят на плошадката/кафето и родителите да си мълчат за състоянието им...).
ТИ си майката, ти знаеш най-добре и децата, и личната ви ситауция. Ти можеш да вземеш най-правилното решение. Ние можем само да споделим гледни точки и личен опит  Hug

# 659
  • Мнения: 444
Зелено човече, тук също е пълно с болни деца навсякъде. На площадката редовно играят деца, които са мн болни за градина... Но пък в този студ няма и да ги извеждам особено по площадки...
В зависимост от прегледа на Лили днес ще реша какво да правя...

Общи условия

Активация на акаунт