Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 9

  • 105 612
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549
Благодарско за темата.  bouquet
Преди години и аз от любопитство  пробвах прах тема,но чесно да си кажа не останах  доволна.
Нито от изпирането му,нито  от аромата му.
Едва ли ще повторя втори път.
Лек и спокоен неделен  ден.

# 16
  • Мнения: 781
Аз имам въпрос  Blush
На единия прах на опаковката пише 160мл = 100 гр , а на другия 140мл = 100 гр . В мл. ли да меря , в грамове ли , и защо на двата праха са различни  newsm78

# 17
  • Мнения: 5 207
Промоцията на препарата Heitmann за почистване на перални ще важи ли и за София?
На вътрешните страници на вестника е и важи за всички магазини.

Ще има промоция на "Тема" в Кауфланд.Течен и прах.Тази марка май не е обсъждана,или ако е-не скоро.Не съм я пробвала.
Къде я слагате в класацията- среден или нисък клас?
Темата е среден клас. От произведените в България прахове тя е най-добрият, няма спор. За мен единственият ѝ кусур са фосфатите, но до 2013 г. щат-не щат ще ги премахнат.

Има обаче един български прах, който с малко пипване и с добро разпространение ще стане по-добър от Тема. Това е прахът Изи (отзад, отстрани) на една троянска фирма. Аз лично не съм го виждала никъде, но един бивш колега и много добър приятел, който работи във фирмата, ми даде няколко кутии да се похвали. Произведен е със страхотна италианска сушилна кула. Та този Изи е най-компактният прах в България - за една пералня се слагат 60 г ≈ 130 мл и ако му се пооправи формулата, ще бъде супер. Ако го видите някъде, пробвайте го.

Аз имам въпрос  Blush
На единия прах на опаковката пише 160мл = 100 гр , а на другия 140мл = 100 гр . В мл. ли да меря , в грамове ли , и защо на двата праха са различни  newsm78
Единият прах е по-компактен от другия. Затова 100 г в единия случай (ОМО, предполагам) са равни на 160 мл, а в другия - на 142 мл.
Например при новия Персил Експерт дозировката е 80 г ≈ 120 мл.
При западноевропейските може да е 80 г ≈ 130 мл (Ариел и другите на P&G) или 80 г ≈ 135 мл (Персил и други на Хенкел). При Скип/английски Персил пък е 85 г ≈ 135 мл.
Виждаш, че често измерването в грамове е трудно. Измерването в милилитри е дадено за улеснение на потребителя - за да не се налага да се вади кантар при всяко пране, а просто с мерителна чашка да загребеш и дозираш.

# 18
  • Мнения: 5 916
Благодаря,Гес,за отговора.

# 19
  • Мнения: 21 275
Може ли да попитам дали ползвате,и ако - да как слагате Калгон в пералнята ?
П.С. - И да ви попитам какво мислите за праховете Ариел и по-точно този за бяло пране,който е с Ленор,и този за цветно?
Мисля да ги взема за малката,че сега на градината е голямо мазане
 Thinking
Иначе и по нашата пералня гледам се събира там на гумата,едно като мухъл,та се чудя сега както прочетох в предни теми - дали да не я пусна на 90 градуса празна ?

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 14:30 от малката лисичка

# 20
  • Мнения: 329
Аз харесвах Темата. С добри впечатления съм. За цветно не съм ползвал, но тази за бяло според мен наистина переше качествено и имаше видим избелващ ефект. Понеже това лято нямах много време за форума и сега като се връщам препрочитам и неща от предната тема, използвам възможността да дам информация, доколкото ми е известно, по този въпрос:

Цитат
Здравейте!

 Искам да питам някой знае ли къде мога да намеря омекотител "Е" в София. Аз ползвам прах "Е" ,защото е с лека миризма и не ми дразни.Имам алергия към силни парфюми,прахове и т.н. Бях си купила омекотител ,чак от Пловдив , но се оказа , че и там го няма.В Карфур и Кауфланд намирам праха,но уви няма омекотител. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарна.

Прах Е в Пловдив има по всички вериги, но специално омекотител съм виждал само в Слънчеви лъчи и по паралелния внос. Не знам дали в София имате такава верига, но предполагам, че по магазинчетата от паралелния внос ще се намира. Понеже преди известно време ползвах такъв прах и не беше лош, съм запомнил, че производител беше PZ Cussons, полска фирма. За България дистрибутор е фирмата Севън Топс. Може би най-сигурно ще е да им изпратиш запитване по имейл или да им се обадиш. Ето сайта им: http://seventops.com/about_1bg.html

Един въпрос - някой наясно ли е къде в Пловдив може да се открие турското Coccolino - Yumoş? Между другото, преди десетина дни бях на Руския пазар (който вече е чиста проба турски, но това е друга тема). Laughing От години не бях стъпвал там. Мернах разни Персили (май и техните са ги направили експерт), но нещо тогава не им обърнах внимание. Имаше и разни други, които до този момент никъде не бях виждал, но не запомних как се казват. Знаете ли дали има сносни турски прахове или гелове като изключим Persil и Ariel?

# 21
  • Мнения: 21 275
Аз току-що пуснах пералнята с малко прах на 90 градуса да се почисти.

# 22
  • Мнения: 297
Guess who, благодаря за отговора в предишната тема. Ариел бейби и персил бейби не намерих в магазините, в които ходих в Гърция и се снабдих с това:
http://www.skip.gr/wp-content/uploads/2011/08/02_Skip_Aloe_Vera2.jpg
И също течен Dixan Hygiene (заприлича ми по опаковката на персил сензитив  Grinning )
Отзиви бих дала след няколко дни..

# 23
  • Мнения: 3 314
Следващата седмица има намаление на Первол в Кауфланд  Peace
........

Здравейте  Simple Smile На каква цена ще е Первола?   bouquet

# 24
  • Мнения: 176
Ще има промоция на "Тема" в Кауфланд.Течен и прах.Тази марка май не е обсъждана,или ако е-не скоро.Не съм я пробвала.
Къде я слагате в класацията- среден или нисък клас?

Teма не я харесах от самото начало и това си е. Колкото да пробвам новите асортименти и все съм недоволна. Може би е предубеждение. Не ме блазнят даже и прИмоции Mr. Green

Недоволна от какво?Начин на изпиране,миризма?Или и двете взети заедно?

от изпирането. Може би защото очаквах повече като е на цената на вносните. Миризмата не мога да коментирам, защото винаги, когато пера с такъв прах, слагам омекотител или Софтлан, или Ленор.

# 25
  • София
  • Мнения: 372
Промоцията на препарата Heitmann за почистване на перални ще важи ли и за София?
Важи, беше изкаран вече този следобед отпред при промоционалните стоки в един от Софийските.

# 26
  • Мнения: 169
Следващата седмица има намаление на Первол в Кауфланд  Peace
Здравейте  Simple Smile На каква цена ще е Первола?   bouquet
Учудващо ниска,според мен- 9.49 за 4.5 л.

# 27
  • York
  • Мнения: 826
Пробвахте ли вече новите течни дуокапсули на Персил?   Thinking

# 28
  • Мнения: 5 207
Да, вчера прах бяло с тях.

# 29
  • Мнения: 19
И не си ни казала?! Shocked А аз де ли чакам отзиви от теб за тези капсули   bouquet Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт