Как да сваля 15 кг? Имам нужда от съвет, подкрепа и ВОЛЯ!

  • 5 238
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте момичета.
От скоро чета темите тук. Досега все съм успявала да контролирам теглото и апетита си... Но тази година нещата излезнаха извън контрол... Не знам защо. Лакомията ми надделява. Хранителният ми "режим" не подлежи на никаква здрава логика - цял ден глад, кафе и цигари и вечер - става страаашшшнооо! Започва се със салата, основно, 1-2 чаши вино, и... десерт... И "дояждане" с филийки с масло и сладко /ако случайно няма десерт/... избягвах срещата с кантара, но по дрехите си започнах да усещам че нещата се променят необратимо. И така - вчера /след тридневна почивка на All inclusive/ все пак се качих на "адската машина". И чаът на истината настъпи: Присъдата: 82 кг при ръст 175 см!!!! /От миналото лято съм качила близо 10 кг./ Само да кажа, че най-слаба съм била 68 кг и то след боледуване и операция. Не искам невъзможни неща, но ми се струва разумна цел - 15 кг! Трябва да си призная - нямам воля!
Прочетох всичко тук за диети, хранителни добавки, китайски чудеса, хомеопатични капки и т.н. Суетата ми взе връх - поръчах си Lipovon - ще го получа във вторник. Не ме питайте защо, логично обяснение нямам. Имам емоционална обосновка на тихата си лудост - трябва да отслабна! освен това от днес започвам ниско-въглехидратна диета.
Ще ви бъда безкрайно благодарна ако споделите опит, мотивация, мнения, съвети.. И друго, основната причина да пусна тази тема е, че ИМАМ НУЖДА ДА БЪДА КОНТРОЛИРАНА. Единствено мисълта, че ще трябва да дам отчет пред група съмишленици, може да ме откаже да посегна към пастичката или друго.
Искам само да предупредя, че идеите за активен спорт и фитнес няма как да се осъществят: имам сериозна травма на гръбначния стълб и единствения препоръчителен спорт е плуване!
И така: започвам. Ако имате идея как най-добре /и бързо все пак/ мога да смъкна 15 кг - ще съм ви благодарна да ме посъветвате! Казвам "и бързо", защото ако след дни наред лишения и диети няма никакъв резултат, трудно бих продължила със същия плам и ентусиазъм, с който подхождам днес!
И така: започва се!
Какво съм погълнала днес:
закуска: кафе без захар
обяд: 2 кюфтета на скара и 2 домата овкусени със сол и зехтин
вода - до тук около литър /по принцип изобщо не пия вода/

# 1
  • в колонките
  • Мнения: 510
   Poohinka Hug, добър режим си избрала,резултатен е. Аз преди години го правих , наблягайки на рибата и без сол / не обичам соленото по рождение/. А за плуването ... ами браво, плувай, любим спорт ми е, дава резултат, както и бодрост и жизненост. Peace. Ако случайно ти омръзне само на месо и зелени салати / препоръчителни са/ обади ми се - ще ти пусна на лични друг режим, в който се вкарват и други храни и пак е резултатен.
     От мен успех, ще успееш, използувай хубавото време за плуване,   bouquet

# 2
  • Мнения: 6 346
Какъв все пак е избраният режим? Blush Ако е някакъв вариант на Дюкан, не мисля, че е препоръчителен... Да се намали тестено, сладко, картофи и ориз е много добро решение Peace Също е хубаво да се набляга на месо и зеленчуци (защо само салати?). Ако това омръзне, тогава може да се пробва класическо ВМ-НВХ Wink

# 3
  • Мнения: 11
Ами ориентирах се към ВМ - НВХ. Не знам точно как действа - толкова много мазнини ме притесняват. Но има логика да е ефикасен режим. Дано издържа. А нали и хапчетата ще помагат...

# 4
  • Мнения: 6 346
Зарежи хапчетата и заповядай в темата за ВМ-НВХ Hug

# 5
  • Мнения: 4 458
За мен разделното хранене е най-добро  Peace
Смятам да го подновя, но не знам от къде да намеря рецептите. Ще се поровя тук из темите.

Успех с килограмите, дано успееш здравословно да ги свалиш  Hug

# 6
  • Мнения: 0
Яж разделно!Практически не се лишаваш от нищо!И нещо много важно ,което при мен подейства.Последното ядене го правя до 17 или най-късно до 18ч.След това ,ако пригладнея ям някакъв плод-сливи,праскови или едно бурканче кисело мляко.Ей така без да искам свалих 5 кг. за един месец.

# 7
  • Мнения: 6 346
Да избягваш храни, които не са оптимална храна за тялото ти, не е лишаване Wink Разделното хранене има някои правилни принципи, но в никакъв случай не е оптимално за човешкия организъм или за намаляване на теглото.

# 8
  • Мнения: 1 314
Яж разделно!Практически не се лишаваш от нищо!И нещо много важно ,което при мен подейства.Последното ядене го правя до 17 или най-късно до 18ч.След това ,ако пригладнея ям някакъв плод-сливи,праскови или едно бурканче кисело мляко.Ей така без да искам свалих 5 кг. за един месец.

 newsm10  ! Абсолютно подкрепям този съвет. Няма начин да не действа при когото и да било ранната вечеря... Последно хранене най-късно в 18 часа. Още по-ефективно, ако веднага след това излезеш поне за 20-30 минути навън и да се раздвижиш. Аз го правя след всяко ядене. Обличам децата и навън, дори да вали. Тогава въздухът е още по-чист  Но имам щастието да разполагам с времето си напълно. 
 bouquet
Успех

# 9
  • Мнения: 5 647
Ако имаш възможност прави кардио упражнения, най-добре се отразява тичането в парка. Също така може да пробваш и бягаща пътечка или крос тренажор в някой фитнес, но трябва да си постоянна и тренировките да са поне 3-4 пъти седмично. Относно диетите не мога да те посъветвам за някоя конкретна диета, която дава резултат, но като за начало изключи хляба, тестеното и сладкото.

# 10
  • Мнения: 4 458
Моята 'тайна' беше (защото съвсем съм се занемарила и трябва да се взема в ръце) разделно хранене, каланетика/йога и продуктите на Аквасорс  Grinning

# 11
  • Мнения: 8 163
Първото и най-важно нещо, за да не се разочароваш от себе си, е да имаш реалистични очаквания. Нагласата за "бързо отслабване" не ми се струва правилна и ти гарантира, че ще се откажеш.

Колко време си трупала и поддържала тези излишни килограми? Година? Две? Е как тогава очакваш да ги махнеш бързо, при това без да правиш упражнения?

Давам себе си за пример. Имам 7 излишни килограма, които влача от раждането на второто си дете. Животът ми беше относително заседнал, независимо, че тренирах с гирички. Въпреки високо протеиновия/ниско въглехидратен хранителен режим, който спазвах, килограмите си стояха. Това лято ми дойде до гуша и преди 20 дни започнах интензивни кардио и силови тренировки в домашни условия, по два пъти на ден. За тези 20 дни съм качила мускулна маса, тялото ми се стегна, тонусът ми се повиши, влизам в дрехи, които преди не можех да закопчея. Най-голяма е разликата в областта на корема, бедрата и дупето. Кантарът показва само -2 кг. За 20 дни. При къртовски труд. И отрицателен калориен прием, пак на ВПНВ режим.

Затова си задай реалистична цел. И избери метод на хранене, който да е подходящ за теб, но не застрашава здравето ти. Увеличи физическото си натоварване с леки тренировки от типа на интервалното ходене.

И не разчитай на химии. Едно, че са вредни. Второ, че на опаковката им ще пише, че трябва да се храниш правилно и да спортуваш, за да имат ефект. Сиреч, само ще си си дала парите за тоя, дето духа.

Още нещо: при положение, че имаш гръбначна травма може би ще е най-разумно да говориш с личния си лекар, за да ти препоръча тип физическо натоварване и да те насочи към диетолог.

# 12
  • Мнения: 11
Момичета, сърдечно благодаря за подкрепата и съветите!
blue eyes , трудно ще ми бъде последното хранене да е в 17 или 18 - но гледам да е най-късно в 19:30, при заспиване в 24 часа Simple Smile
Май тези дни спазвам нещо като разделно хранене, но без въглехидрати. Много четох за ВМ-НВХ но имам проблем с мазнините... малко много ми се струват. Ще се опитам да подтисна апетита към сладко с други методи - най-вече телешки ИНАТ  Twisted Evil
Фея Кръстница, напълно си права, че трябва да имам реалистични очаквания. Но колкото по-висока цел си поставя, толкова по-далеч ще стигна. Истината е, че тези килограми ги "натрупах неусетно" през последната 1 година... Започнах да си позволявам неща, които преди не съм - бира, пържени картофи, банички, кола... Така, че килцата не са паднали от небето... Иначе сравнително бързо отслабвам, но трябва да кажа, че никога не съм била с манекенски мерки. Правила съм консултации със специалисти относно физическото натоварване и препоръчителния спорт: никакви тежести, натоварване с бягане, фитнес и т.н. - само плуване! /Тук да вметна, че съм спортувала във фитнес залите и нито един инструктор нямаше доблестта да ми каже - ама ти с този гръбначен проблем не си за този спорт, но иначе всички до един са "специалисти"/ Simple Smile
Относно химиите - за мен те по-скоро имат Плацебо ефект, отколкото какъвто и да е друг. Но понякога Плацебото помага.
Не искам да си помислите, че съм се фиксирала върху тялото си и килограмите. Имам самочувствие, което не подхранвам само с външния си вид... Но пък суетата ми е присъща, а и не се чувствам добре в кожата си.
Само да кажа, че за четири дни, откакто съм на диета, пия по много вода, храня се основно с плодове и зеленчуци, риба, пиле, мляко  - нищо газирано, мазно, пържено, тестено, без алкохол. Дори и грам да не сваля - пак ще съм доволна, ако успея да си наложа този режим на хранене. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 458
Поздравления за постижението   Hug Продължавай в същия дух и ще видиш резултатите

# 14
  • Мнения: 6 346
Пухинка, количеството на мазнините може да бъде естественото, не е нужно да трупаш допълнително:

1. Яйца, изпържени с масло и сирене
2. Вратна пържола, изпечена с малко мазнинка или дори без
4. Зеленчуци, задушени в мазнина

Това са естествените количества и видове мазнини - такъв режим поддържай. Ако не се засищаш, тогава увеличи мазнините, колкото на теб ти понася.

Общи условия

Активация на акаунт