Как да сваля 15 кг? Имам нужда от съвет, подкрепа и ВОЛЯ!

  • 5 249
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 876
Много е готино, когато някой прочете по диагонал поста на автора и се впусне в съвети... Angry
Жената каза, че не може да спортува друго освен плуване, тук я съветват кардио тренировки, бягане в парка и т.н. Може да и се препоръча и щанги да вдига Mr. Green
Жената каза, че се храни предимно вечер, посъветваха я в 17h да приключва с храненето, как да стане от веднъж ?!
Разделното хранене има ефект само при хора със силна воля, които го превръщат в начин на живот, авторката сподели че ВОЛЯ няма!

Цитат
Ще ви бъда безкрайно благодарна ако споделите опит, мотивация, мнения, съвети.. И друго, основната причина да пусна тази тема е, че ИМАМ НУЖДА ДА БЪДА КОНТРОЛИРАНА. Единствено мисълта, че ще трябва да дам отчет пред група съмишленици, може да ме откаже да посегна към пастичката или друго.
Тук бих те насочила към отчетните теми Peace
Цитат
Не искам невъзможни неща, но ми се струва разумна цел - 15 кг! Трябва да си призная - нямам воля!
15 кг са висока летва Но можеш да го постигнеш!
Из мармалада от съвети ще намериш оптималните за теб  book
Успех!!! И търси фактори, които те мотивират( дрехи които искаш да ти стоят добре; събитие на което искаш да се представиш, или нещо което ТЕБ те мотивира)!!!

# 16
  • Мнения: 6 347
Търсенето е добро начало - абсолютно правилно. Но само търсене, без задълбочено четене и размисъл, може да доведе до неправилен избор Embarassed Човек често е склонен да избере "диета" според личните си предпочитания, без да се замисля какъв е принципът на работа на неговия собствен организъм и следователно какво би дало ефект. Например обичаш хляб - ето, в БГ-МАМА има диета с хляб! Ура, сега ще отслабва, докато си похапвам хляб. Да, но за повечето това няма да доведе до траен резултат, защото собственият им организъм няма да реагира на хляба като на храна за отслабване, а ще го приеме като храна за напълняване Rolling Eyes Затова първо трябва малко да се пообразоваме кое как действа върху организма.

И винаги бързаме, а трябва търпение Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 0
Poohinka, поздравления за това, че си направила първата стъпка! Да свалиш 15 кг е трудно, но не и невъзможно. Трябва обаче да се откажеш от идеята, че ще стане бързо. Бъди реалист! За подобна промяна ще са нужни поне 9-10 месеца.

Като за начало се опитай да планираш храненията си от предния ден. Ако имаш възможност яж 4-5 пъти на ден, за да не си наваксваш вечер с филий със сладко. Намери време да приготвяш сама храната си и забрави за всички вафли, бисвити, кексчета и шоколадчета. Ниско-въглехидратната диета в случая е чудесен избор. За да не откачиш съвсем, можеш да си позволяваш веднъж на десетина дена да хапнеш каквото ти душа иска.

Помисли и къде би могла да ходиш да плуваш 2-3 пъти седмично. Плуването е прекрасен спорт, който може да ти помогне не само с излишните килограми, а и с проблемите в гръбнака. И не на последно място, недей да забравяш, че ползите няма да са единствено за външния ти вид. Успех!

# 18
  • Мнения: 8 163
Ще се опитам да подтисна апетита към сладко с други методи - най-вече телешки ИНАТ  Twisted Evil

Фея Кръстница, напълно си права, че трябва да имам реалистични очаквания. Но колкото по-висока цел си поставя, толкова по-далеч ще стигна. Истината е, че тези килограми ги "натрупах неусетно" през последната 1 година... Започнах да си позволявам неща, които преди не съм - бира, пържени картофи, банички, кола...

Не искам да си помислите, че съм се фиксирала върху тялото си и килограмите. Имам самочувствие, което не подхранвам само с външния си вид... Но пък суетата ми е присъща, а и не се чувствам добре в кожата си.

Само да кажа, че за четири дни, откакто съм на диета, пия по много вода, храня се основно с плодове и зеленчуци, риба, пиле, мляко  - нищо газирано, мазно, пържено, тестено, без алкохол. Дори и грам да не сваля - пак ще съм доволна, ако успея да си наложа този режим на хранене. Simple Smile

О, ама ти си много по-наясно с нещата, отколкото си личеше в първия ти пост.

Когато говорех за реалистична цел, нямах предвид, че 15 кила не могат да бъдат стопени без физическо натоварване. Имах предвид, че трябва да разделиш тези 15 на порции: примерно да сваляш по 2 кг месечно. Ако се опитваш да отслабнеш по-бързо, рискуваш да се вкараш в йо-йо цикъл на слабеене и напълняване. 

Разбира се, че остновният ти мотиви за влизането във форма трябва да са егоизъм и суета. Нищо друго няма да свърши работа в началото. Виж, когато се появят първите резултати от услилията ти, нещата ще вземат друг обрат: няма нищо по-мотивиращо от това да видиш, че те МОЖЕШ.

Говориш за това, че трудно устояваш на лакомства. Моят съвет би бил да се съобразяваш с гликемичния индекс на храните (скоростта на разграждане на захарта и нейното химическо влияние върху тялото ти) и просто да не купуваш такива, които са с висок гликемичен показател. Изхвърли от дома си всякакви полуфабрикати, снакове, бисквити, вафли, зърнени закуски, млечни шоколади и пр. и не ги купувай повече. Ако си пристрастена към шоколад, вземи си черен: той е по-полезен и едно-две парченца от него засищат зверската нужда от какаов продукт.

Яж храни, чиито срок на годност не надвишава 2 седмици. Плодовете и зеленчуците консумирай предимно сурови. Не пропускай закуската, носи си обяд.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 123
Има две отчетни теми във форума - "Рицарките" и "Дневникът" - можете да ги прочетете и да се включите да споделяте. Ако сте си харесали даден режим - тук ги има в  изобилие - можете да пишете и в съответната тема.
Успех в начинанието   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт