Мъжът Везни

  • 97 588
  • 614
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 388
Simple Smile Доста силни думи и крайни заключения. Има доза истина- наполовина на казаното, може би.
Аз съм Везни, та как така става "Не искам да се влюбя....Ма , дали пък не е сега моментЪТ да се влюбя......Добре, ще се влюбя......" При мен такива етапи с разсъждения няма- не се питам сама себе си кога и в кого - то се случва.

# 211
  • София
  • Мнения: 874
И типично по везнишки истината е наполовина и няма крайно заключение. Не, не. Не сте такива Joy

# 212
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Значи аз сигурно съм дефектна везна, щото мозъкът ми хич не се чуди, още по-малко пък ме пита дали да не вземе да се влюби Laughing

Иначе майтапът настрана - донякъде е вярно.
Но обикновено за да ни се появяват такива чуденки, значи има причина и сме усетили, че нещо не е съвсем както трябва. С други думи, ако се зачудя дали даден човек го харесвам изобщо и дали ще излезе нещо от потенциална връзка - значи най-вероятно няма.
А пък за подходящ период за влюбване какво да кажа, за везните всеки е такъв Smiley Ние за това живеем

Ако се влюбим наистина въобще не ни минават такива мисли през главата, действаме без да мислим. Ако пък се замисляме много, значи не сме влюбени и скоро ще го осъзнаем.

П.С: От позицията на жена говоря, но мисля че и при представителите на мъжкия пол е същото

# 213
  • Мнения: 31
много странни същества,всички ли везни като се разсърдят не казват нищо,а просто изчезват?

# 214
# 215
  • Мнения: 31
значи само моята е откачалка 😂

# 216
  • Мнения: 5 388
Не си представям някой да си казва- Ама , сега подходящ ли е моментът да се влюбя, ама сега това-онова- това ХИЧ не е везнишко!  Точно везните имат нужда от емоции и любов и им поставят акцент, и им дават приоритет. То това е проблемът, че не сме като козирозите и девите, че и телците,... дето първо мислят материалното и поставят кариера и какво ли не на първо място.....Подсигуряват се и чак тогава се оглеждат за някоя връзка/любов. Ние се впускаме в любовта и даваме всичко от себе си за нея.Това знам аз.

# 217
  • София
  • Мнения: 874
Искаш да кажеш, че не си съгласна с поставянето в рамки и калъпи на везните, но поставяш сама земните в такива? Яко. Ми колебливи сте, дори в чувствата си, защото често не правите разлика между любов и привличане. И колкото повече човек се държи хладно и дистанцирано с вас, толкова повече залитате. Е как да я намерите тая любов, като не ви привличат хора, на които им пука?

# 218
  • Мнения: 31
хах  съгласна съм с последния пост,но няма ли да им писне да се държат отдръпнато?

# 219
  • София
  • Мнения: 874
Със сигурност. Но тогава сигурно везната ще реши, че не е влюбена и ще литне по следващия незаинтересован.

# 220
  • Мнения: 5 388
Земните зодии са си "рамкирани" по астрология, няма нужда аз да им ги слагам рамките, те са си такива-повечето. А че си залитаме по хладни и поотдръпнати, то това не е до зодия, така мисля. Едва ли само везните го правят. Наскоро слушах една сравнително млада психоложка с практика да говори по Канал 3 точно за това как да се задържат мъжете, да се поддържа връзката и тем подобни....та даваше съвети за пространство, отдръпване, .... общовалидни са тези неща- без оглед на зодия.

Относно това , че уж  не съм съгласна да слагаш в рамки везните- не не това имах предвид, а самото твърдение, че везните избират момент за влюбване и пресмятат кое кога и как да им се случи, едва ли не сами си режисират емоциите и чувствата- ето с това не съм съгласна, иначе, щом искаш, слагай калъпи и рамки , ама гледай да са верни твърденията.

# 221
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
То това е проблемът, че не сме като козирозите и девите, че и телците,... дето първо мислят материалното и поставят кариера и какво ли не на първо място.....Подсигуряват се и чак тогава се оглеждат за някоя връзка/любов. Ние се впускаме в любовта и даваме всичко от себе си за нея.Това знам аз.
За жените не знам. Но мъжете Везни доста си ги гони кариеризма и не рядко това е на 1во място в живота им. Скоро семейството ми сърба попарата на един такъв мъж Везна, дето в тежък момент отлетя по някое въздушно течение и абдикира от задълженията си, тръсвайки ги върху майка ми и отчасти върху мен. Да не говорим, че ако разчитахме на неговата адекватност и сериозност в критичния момент -щеше да има летален изход за трето лице ooooh! Той, Везната, бил зает, имал си работа. Все велики дела, все много важни. Като теглим чертата - все нищо съществено не прави, все е заспал по средата...А дали другите имат и те важни неща, дали имат време, дали имат нерви - дреме му Crossing Arms

# 222
  • Мнения: 5 260
На мъж везни, жена от огнена зодия му е майстора .

# 223
  • Мнения: 5 388
Джулая, разбрах случая и какво имаш предвид, абдикиране от отговорност, то направо си е бягство от отговорност, а уж великата заетост е оправдание, не причина. Човекът се е "насилил" да имитира заетост , че да го няма във важния момент. Съжалявам. Но не вярвам това да е типична черта на везните мъже, по-скоро на някои мъже. Мое мнение.

# 224
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Това със залитането по незаинтересовани не съм го забелязала, но смея да твърдя че мъжът везни до една определена възраст си е несериозен в любовта и няма нищо против да се впуска в авантюри, които знае че няма да стигнат до никъде, ей така - за кеф и разнообразие. Склонен да поставя кариера, пари и т.н. на преден план. Друг е въпроса, че и в гореспоменатите области не е особено сериозен.

И все пак моето впечатление е, че везните се влюбваме истински сравнително трудно и рядко, нищо че ни се носи слава на влюбчиви. В любовта не сме толкова колебливи, колкото придирчиви и наистина рядко се появява някой, който така да ни завърти главата, че да ни се прииска да го опознаем и да ни минават мисли за сериозна връзка.
Друг фактор според мен, е че веднъж влюбени, ако е било несподелено или връзката е неуспешна по други причини, много трудно забравяме човека, склонни сме да го идеализираме и да го страдаме до безкрай. Такива периоди могат да продължат и години, като междувременно сме започнали един куп повърхностни отношения и сме разбили още един куп сърца (Може би това имаше предвид Асен под "залитане към незаинтересовани", ако да, значи на 50% е вярно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт