Притопляне на кърма в микровълнова?

  • 3 940
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Размразявам или притоплям на водна баня.Ако бързам във много топла вода,но не държа дълго шишето с млякото.Топвам за малко,леко разклащам,без да тръскам,после пак потопявавам итака докато се стопли или размрази.

# 16
  • Мнения: 3 810
След месец може да ми се наложи да ползвам за първи път замразена кърма. Знаете ли за колко време се размразява? И на стайна температура ли? Колко време може да се държи не във фризера?

# 17
  • Мнения: 380
След месец може да ми се наложи да ползвам за първи път замразена кърма. Знаете ли за колко време се размразява? И на стайна температура ли? Колко време може да се държи не във фризера?

- Замразете кърмата до един час след изцеждане
- Съхранявайте кърмата в дъното на хладилника, където е най-студено (-4° С или по-студено), а не на вратата на хладилника, ако смятате да употребите кърмата до 3 или 4 дни.
- Ако нямате намерение да използвате кърмата през следващите няколко дни, веднага замразете кърмата.
- Не слагайте прясно изцедена кърма при изстудена или замръзена кърма, освен ако новата не е предварително охладена.
- Трайността на замразената кърма зависи от камерата ви. Ако тя се намира в хладилника, времето на съхранение е 2 седмици. Ако камерата е отделна от хладилника и има собствена врата, максималният срок на съхранение е до 3 месеца. Кърмата може да се замръзява дълбоко във фризер (-18° С или по-студено) за период 6-12 месеца.
- Размразявайте замразената кърма като я преместите от камерата в хладилника за 24 часа.
Също така можете да поливате съда замразена кърма със студена вода и постепенно да увеличавате температурата на водата. Не претопляйте кърмата, тъй като това ще разруши много от хранителните съставки и може да изгори бебешката уста.
- Никога не използвайте микровълнова фурна. Това е опсано, тъй като се създават “горещи места” в млякото, които могат да изгорят бебешката уста.
- Замразена кърма, която е разтопена в хладилник (за 24 часа), но не и претопляна, ще издържи 24 часа в хладилник и 4 часа на стайна температура. Веднъж размразена, кърмате не се замразява отново.
- Ако е размразявана извън хладилник, с топла вода, кърмата ще издържи 4 часа или до следващото хранене и не може да се замразява повторно.


Ето тук има повече информация по този въпрос:
http://www.biberonbg.com/info/karma_v_shishe.htm
Относно претоплянето - във всички книги пише да не се използва микровълновата за загряване на млякото (без значение дали е кърма или АМ). Най-добрият вариант е на водна баня или под топлата струя на чешмата Peace.

# 18
  • Мнения: 3 810
WinnieThePooh, благодаря ти много за информацията!  bouquet

# 19
  • Мнения: 262
Вече притоплям кърмата само на водна баня. много рядко в МВ. А ако използвам МВ пускам за съвсем малко, вадя, разклащам, после още малко и така няколко пъти. Ако ще се разрушават ценните съставки на млякото, защо изобщо ще си правя труда да се цедя?Ще давам АМ!

# 20
  • Мнения: 111
Благодаря и аз за повдигнатия въпрос, въобще не съм знаела че не трябва да се притопля кърмата в МВ. И аз си мисля че давам най-доброто...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Винаги съм претопляла кърмата с микровълновата , разбърквам добре и няма проблем с неравномерното подгряване.
И аз така! А доста дълго цедих и топлих.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт