Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 29
Бюти, заглавието и картинката са страхотни  bouquet Много са актуални, страшна си  Hug
Муки, не ти се яде, но трябва да ядеш Naughty
Месечинке, твоя Борко, както казва Ивче@пивче си е мамин Кольо Laughing, все в мама гушнат, но няма лошо и аз моя си го гушкам, няма да имам сто деца я, като трябва нонстоп ще е на ръце Crossing Arms
Мацки, вие залъгалките всеки ден ли ги стерилизирате или изварявате? Нашата не я ползваме много, примерно само вечер за 20-30 мин докато се унесе, но всеки ден я изварявам, дори да падне на чаршафа му и я поливам с преварена вода Rolling Eyes И лъжичката му, след всяко даване на капки я стерилизирам или мия с преварена вода пак, но да не е прекалено, вие как мислите?

# 16
  • Мнения: 41
Привет,
аз отново съм в промоция спящо бебе и сама вкъщи Simple Smile мислех да сготвя, но ме домързява, така че първо ще си попиша тук и ако не се събуди малкия - ще сготвя Simple Smile

ние сме с легло прикрепено до нашата спалня (по-скоро моята спалня, защото таткото се изнесе в съседната стая за да може да се наспива) и липсваща 1 стена - най-ценния ни подарък до момента Simple Smile ето така изглежда http://www.babybay.de/ - не знам как да сложа картинка Simple Smile Много е удобно легълцето, въпреки че предполагам че няма да можем да го ползваме дълго време. Винаги малчо ми е на една ръка разстояние и понякога през нощта се храним легнали и гушнати и не ми е такъв стрес нощното хранене. Нямаме и проблем със заспиването и там и в количката. Аз го държа доста време и на балкона в коша за новородено от количката, докато си чета форума, книжка, пия и хапвам и е голям кеф, само зимата няма да е подходящо, защото димът от къщите може да убие и стадо хлебарки ако са на балкона Simple Smile

Скоро и ние ще си правим питка, много полезна информация, благодаря фери и гунди Simple Smile

относно слинга, казах ви че ми е къс, но никой не ме отрази, и днес реших да ходя да го връщам, обаче се оказа че не е задължително да го увивам два пъти около мен, както е на инструкцията, а мога да го вържа само отзад, което ме урежда и го задържах, още не сме го сефтосали с малкия този слинг, но като паднат още малко температурите, ще го пробваме Simple Smile

Екзо, много съжалявам че имате проблеми у дома със свекито, пробвай дипломатично да разрешиш нещата, мъжете така и така са слабият пол и не са особено адекватни в междуроднинските отношения... Simple Smile аз слава богу на този фронт нямам грижи, свекърите ми много ни помагат, гледат малкия много и често и много му се радват, а са ни наблизо, в съседния квартал. При нас така се получи че детето се роди на празник и си го кръстихме според датата, а не на свекър ми, но преди да го кръстим имаше едни дискусии, ум да ти зайде Simple Smile Никой не се обиди от това, мисля че, ако си широко скроен човек, ще разбереш, че родителите решават и не е въпрос на уважение или традиции или пък възпитание (защото теории всякакви по този въпрос), а на желанието на родителите на детето.

След раждането на бебчо и при нас малко се промениха нещата, по принцип ние с мъжа ми не се караме и нямаме някакви шумни скандали, не сме имали и след раждането на малкия. но имаме повече спорове за разни неща, на него му се наложи да се включи малко повече в домакинството, отколкото му се искаше и имахме търкания, но нещата малко по малко си идват на мястото и се оправят, вярвам че и при вас всичко ще е наред Simple Smile

Да ви питам ...просто не знам как успявате да издеците 100 мл от едната си гърда, аз такова нещо посмъртно не мога да направя, то просто няма толкова, аз ли съм дефектна, помпата ли е дефектна не знам, но и ние сме на смесено хранене, защото очевидно нямам достатъчно храна. В началото го приемах като голяма драма, но пък вече свикнах и не го вземам толкова навътре, важното е че има кърма, а и сега идват студени месеци, можем по цял ден да си лежим в леглото докато навън вали и трещи и да си се кърмим до откат Simple Smile
В тази връзка с кърменето, въпросче към би-би, ти с колко мл добавка дохранваш? При нас е с 60 мл вече на почти всяко хранене, което означава че около 60-80 мл на хранене изпива от мен... не е чак толкова зле май? Simple Smile
От известно време започнах след хранене да се доизцеждам, не след всяко хранене успявам, но когато успявам го правя и до сега рекорда ми е 60 мл от двете гърди, но най-чесго е по 30 мл., което ме навежда на мисълта, че ако бебчо суче малко по-упорито, вместо да се сърди на гърдата ми, няма да им нужда от добавка, ама не, неще и неще, така че засега ги складирам във фризера и мислч да го ползвам, ако недай си боже се разболея и ми се наложи да пия антибиотик, да има за бебето поне малко кърма дневно Simple Smile

ей много дълъг пост написах, я има някой нервите да го изчете, я не Simple Smile

# 17
  • До морето
  • Мнения: 7 059
Бюти, мерси за темата
ДаниелаHug Hug Hugмного си силна, възхищавам ти се!
Пърпълче, откога се каня да ти пиша. Имам позната, малката й сестричка се роди с подобен на вашия проблем. Изкараха няколко курса физиотерапия и сега няма и помен от това, така че кураж!
Айръни, психарията действа и при нас, ама трябва да сме в последна фаза преди заспиване, иначе не става  Laughing
Блонди, щях да питам и аз за твоето кенгуру, но са ме изпреварили. Моя синковец нали повръща от напъването и през деня не смея да го оставям сам. Та взех да се замислям за кенгуру, иначе смисъл няма да го храня- той каквото изяде, после ако го оставя, всичко си връща  Confused

Момичета щях да ви питам- как се оправяте с колите. Аз вчера се престраяих да ида до кварталната автомивка с малкия в столчето за кола отзад. Ами то ужас- аз не го виждам въобще. Изобщо не си представям да тръгна да обикалям града с него сама, даже и до Морската, на разходка, не мога да отида. Шие как се оправяте?

# 18
  • Мнения: 844
Записче..Бюти страхотна нова темичка , мерсаж  Hug
Аз да питам  Blush някой беше споменал в предната тема нещо за Картърс , ако е удобно да ми пишете на ЛС ,че нещо не мога да намеря назад в темата ( аз съм фенка на картърс и ми стана интересно , но нямах време да прочета в този момент)

# 19
  • София
  • Мнения: 964
Запис и от мен. Мерси на Бюти за темата. Заглавието е супер отново.

# 20
  • София
  • Мнения: 35
Привет момичета  Hug
Бюти супер темичка  Hug
Днес не мога да седна на компа да ви чета и пиша.Това малкото нещо от 2 дена седи будно за цели 6-7 часа с дремвания от 5-10 минути.Вчера като будува толкова и я сложих в 21:30 да спи и стана чак днес в 12:30.Е през нощта имаше промрънквания със затворени очи за да ми напомни че трябва да яде и сутринта в 6:30 стоя за 15 минути будна и това беше.Чак се притесних.Днес в 12:30 се ококори и още не мога да я приспя а вече е ужасно кисела...Някой друг има ли с такъв режим или само мойто нещо се е объркало?
Вчера бяхме малко на пазар с малката фръцла и накупихме няколко панталона,горнище и такива бебешки.Гледам много да не пазарувам,че за погачата сигурно ще има жени които точно дрехи ще подаряват Simple Smile
Момичета,за яслите нали трябва още сега да кандидатсвтваме.Къде става това?
Искам да похваля памперсите на ДМ.Наистина са чудни.Снощи в 21:30 й сложих такъв памперс и сутринта чак в 9:30 се изакхме и чак тогава й го смених  Embarassed Не беше пропуснал от никъде,дупето сухичко и бебка и аз доволни  Mr. Green  Това ще са нашите памперси.И от млякото съм доволна.Тя се нахранва явно по-добре с него защото откакто е на него не всяко шишенце си изяжда,ами оставя по 20-30 мл.Май по-неизвестните марки понякога са доста добри  Crazy
Ето най-сетне една усмихната снимка от нас.Седяла съм сигурно 30 мин в бойна готовност да я снимам  Mr. Green
Скрит текст:

# 21
  • Мнения: 130
Бюти, заглавието е страхотно!  Heart Eyes Толкова си креативна.
Белверде, аз пускам стерилизатора сутрин, пускам го на 2 пъти, че имам доста шишета и др. Имаме две залъгалки и нон стоп ги ползваме т.е няма как всеки път, когато изплюе едната от двете на чершафчето напр. да изварявам. Ако падне на земята обаче пускам ел.кана и обливам. Понякога обаче изплаквам под гореща вода на чешмата.  
При нас психарията не сработва за съжаление. Но си имаме свой Бог на белия шум - сешоара. Толкова често работи, че час ме е страх да не се пристрасти. И през нощта му го пускам даже и аз задрямвам с него.
Екзо, ти симпатяго невероятна, толкова ти съчувствам  Hug Надявам се това при вас да е период поради изнервянето, който касае всички и да отмине бързо.
Иначе днес ходихме на конултация и ваксина. +1340 гр и цели 7 см от изписването ни преди месец.  Heart Eyes Сега обаче е много поспалив след ваксината, събудих го час след като се преполагаше, че трябва да яде, хапна и пак се унесе. Дали това е заради ваксината?
Но същинският ми въпрос, който обаче ме притесни е следния- когато плачат вашите бебета, захласват ли се. От седмица и нещо Явор започна да реве, не просто плач, а рев, който стига до зачервяване от захласването. Както казват хората - до посиняване. Отдавах го на коликите или глад, но уви той го прилага вече и когато просто не е на кеф (при смяна на памерс,преобличане и пр.)  Днес при отиването ни на конултацията беше заспал и там педи. го събуди. Нададе рев, захласна се и почервеня. Почна и да хлипа. Стана на въпрос, че повечето бебета не реагират така, че това не е нормална реакция. Попиах я дали става въпрос за лигаване от негова страна и как да постъпя - да го оставям ли да се нареве, да го гушкам ли? Каза, че не може да се прецени дали става въпрос за глезене още, глезеното дете си проличавало на две-три годишна възраст. Каза, че било до характер и вероятно щял да бъде своенравно бебе. Доста четох за ревящите бебета, тук във форума има доста теми и се хванах за главата какви истории има. Иначе той не е от гушкащите се т.е засега не иска да е постоянно на ръце, а аз самата не съм от крайните мами - т.е не съм постоянно над главата му и пр. Притесних се, ако запази наученото отскоро "врещене без повод" и занапред и може ли наистина да говорим за вече характер на малкия човек. Та - вие забелязвате ли нещо такова при вашите бебета? И има ли проблем, че врещи и се захласва или просто аз имам криворазбрани очаквания?  Sad
Муки, отдавна се каня да кажа, че са ти много прекрасни всички у дома - от Явор до Калина и до техния татко. Страхотни снимки!

# 22
  • София - град
  • Мнения: 141
Запис от мен.

Както казва Блонди - Цици като мекици и пъъълно шише с АМ.От цялата тая работа тати е най на кеф защото ще може да храни бебка, поне докато си върна млякото...ако успея.

Белверде, аз стерилизирам 1 път в седмицата разните лъжици и никога не ползвани биби.  Ама сега шишето от АМ разбрах че трябва след всяко хранене да се стерилизира, но се чудя... Малко ми е прекалено...

Бюти супер е темичката ни.

# 23
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Много сладка снимка, Бюти, мерси за темичката!  Heart Eyes
Тефита, това с реването е период според мен и ще мине, много са малки още да правят нещо целенасочено и да се глезят или да се опитват да манипулират, спокойно  Hug
Софи, как така изведнъж пълно шише АМ? Слагай я малката често на гърда и ще стане работата, нищо, че са "мекици"  Grinning.  Peace
 За стерилизирането, аз досега не съм, ама то няма и какво де. Ползвам само лъжичка за капките, ама нея я мия само с вода и верото на Бочко.  Blush С Иво повече използвах стерилизатора.  Mr. Green Биберон упорито отказваме, днес дадох поредните 5 лв за биба на Мам (някой я похвали много и аз реших и тази марка да пробваме). И въпреки, че е 0-2 месеца, с неплъзгащо покритие, за да не изпада от устата и незнам си какво, Матеа я плюе, гади й се от нея...Днес пуснах стерилизатора за първи път, за да стерилизирам бибката.
 Да живее този, който е измислил шезлонгът на ФП.  Crazy Нашата кукла много обича да спи в него, но да има кой да я люлее. Вибрациите не й харесват. Татко й я люлее вълшебно, защото основно при него заспива там, на мен по-добре ми се получава с гушкане.  Mr. Green През деня спи в количката или в мен, или в шезлонга. Вечер баща й я люлее докато вечеряме, за да има мир. Нощем си спи само в кошарата.
Психиятрията подейства и на нас, но по-голямото ми дете си затвори ушите и ми се струва че мога и двамата да ги побъркам с това.  Crazy Crazy Crazy
 Оставям ви, че съм втора смяна на шезлонга, татито ще ходи да готви от любимия ни кулинарен магазин, днес менюто е от там.  Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 35
didi24 ние сме с бибка на Мам.И ние понякога почваме да гадиме от бибката и често я плюеме,но основно като не я искаме.Иначе не ни изпада от устата.Дори като заспи чак около 20-30 мин след това вече изпада като е отворила широко уста да хърка по-добре  hahaha

# 25
  • Мнения: 82
Бютка, благодаря за темичката;)  Hug Hug Hug Hug
Белверде - стерилизирам само веднъж седмично. Иначе бибката мия с Бочко.  Ако се налага дохранване с АМ обаче шишето се стрилизира всеки път заради бактериите на млякото!!!

утре (сряда) 10:30 Южен парк на входа от към Витошка - софийска среща

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Тая криза с мъжете аз я изживях след първото раждане.Тогава стреса беше голям,мъжа ми по собствена инициатива започна да се занимава с къпането,смяната на памперсите,чистенето...И в един момент му избиха чивиите Twisted Evil.А по принцип си е и'' професор'' и акъл как да кърмя ми даваше ooooh!.Супер ме изнервяше и даже мислех да си събирам багажчето.

Сега е коренно различно-ние сме отделно с беба,той се наспива като пън(и аз не се оплаквам де,детето си е спокойничко пу-пу),аз си я къпя сама,а за кърменето още преди раждането беше предупреден,че му давам червен картон като се храним.Резултата от цялата работа е ,че и аз и той сме супер спокойни по отношение на бебето,а и най важното е,че нямаме външни дразнители-сещате се кой имам впредвид.

Днес си гледах децата сама,каката е още болничка,но е на оправяне.Да ви кажа честно много ми хареса ,дано и утре са спокойни и послушни Blush.Никита направи опит да ме ядоса ама не успя Mr. Green.

Няма по хубаво от това да си майка  Grinning Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 577
Блонди, Бонди явно трудно изкарваш първия ден сама. Цял ден да не се разпишеш. Надявам се нямаш проблеми.

Бютка,   bouquet

После ще чета, че съм с ревящо бебе.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
Здравейте,  bouquet
Бюти прекрасна тема и заглавие   bouquet
Аз още съм до 37 страница на старата тема,нон стоп съм на балкона,но не смогвам да ви изчета  Sad
Не знам как успявате,прочитам най много 2,3 страници и съм  smile3524 Sleeping

# 29
  • София - град
  • Мнения: 141
Диди ей така.... Вчера Емма като се разписка,търси гърда и реве милото, оказа се гладно след като ме беше изпила докрай ... Дадох 60мл АМ хапна малко и отказа, заспа. Днес сутринта си хапна от мен и нещата бяха ок, обаче до следващото хранене не събрах достатъчно малката яде от мен, обаче търси още , направих пак 60мл изпи ги на един дъх,което ме води на мисълта колко малко е яла от мен.... Сега идва пак хранене а аз отново съм с меки гърди, малко по-твърди от това което е след хранене,но меки... пак ще й дам АМ. Наливам се с чай за кърмачки  ooooh! и така, но до крайности няма да изпадам....каквото такова.

Днес ще пробваме къпане във ваничката,че до сега все на мивката. Да видим ще й хареса ли на шушулката...

Общи условия

Активация на акаунт