Отговори
# 720
  • Мнения: 1 089
Пак се разписахте  Laughing

Честити месечинки - Ивка, Кашпи, обичлива_мама и всички останали. Да ви растат здрави мъниците.
Бейби Ати, ох, аман от специалисти. Симптомите ви приличат ужасно много на алергия към нещо с което се храниш. Спирай млякото и млечните продукти като начало. Бобо имаше подобни симптоми, моя милост изпи една чаша прясно мляко в четвъртък вечер, в петък сутрин диария, слуз (направо сополи в акото  Rolling Eyes) и едно червено петънце. Лекаря каза, че няма симптоми на инфекция, той не се и държеше като болен, беше си наддал нормално и ми каза да спра млякото. От тогава (да чукна на дърво) червено не съм виждала, слузта намалява, днес сутринта имаше много мъничко, но чак след около месец ще очаквам истинска промяна. Безлактозната формула само лактоза ли няма или въобще не съдържа мляко  newsm78. Лактозата не причинява алергии, там проблемите са от другаде, не знам симптомите. Другите силни алергени идват от  яйца и ядки.
Жени, Елсун, много симпатични тия гащички  Simple Smile. Навремето бяха каиши  Shocked и едни дебели грозни пелени дето си ги правиш сам. Брат ми беше няколко месеца така, в целия процес най-изтормозена беше мама, а след години имаше лекарси мнения, че не е било нужно за него, но за съжаления не помня подробности от диагнозата.
bi_bi, еееей, една свястна свекърва. Има надежда и за нас  Party
Марги, на мен след прегледа в 7-ма седмица ми казаха, че мога да си правя вече всичко, но мисля, че лекар трябва да се произнесе за всеки случай.
Котка и Калинка, най-интересни в момента са им човешките лица  Simple Smile. Говори му, прави му физиономии, показвай му снимки. Аз купих и едно пластмасово огледало да се гледа в него, но той не се заглежда особено, за момента. Може да му четеш и книжки, макар да не ги разбира, мисля, че им е интересна промяната в интонацията на гласа на мама. Надявам се, че си по-добре  Hug.

За кърменето, в момента при мен поне, има голяма промяна отпреди един месец. Гърдите ми вече не текат, не са тежки, по-скоро като Бобо има нужда от повече, тръгва на момента и ако не е хапвал повече от 4 часа от гърда (през нощта яде само от едната понякога) става по-твърда, но не е като преди.
Ваксините - рев на момента, особено на едната, защото щипела, така каза сестрата. Тогава се и захласна за първи път, но се успокои веднага като го гушнах. Целия ден спа много, през нощта имаше ниска температура (до 37.8С, мерена в дупето) и на другия ден си беше пак същия мушмурок  Heart Eyes
За режима  newsm78 - няма да е скоро  Whistling. Много се радвам, че още от първите дни вкъщи почна да различава ден от нощ и през нощта хапва и спи, не се заиграва. Е, понякога има и изненади. Повече не смея и да искам в момента.

Елвирка, Зафира, Блонди, както винаги  Joy на постовете ви.

Бобо спи, аз изчезвам да си направя обяд преди да се е събидул, че вчера какво беше това будуване цял ден не ми стана ясно, но знам, че обядвах в пет часа. За какво са й на една майка на бебе диети  Joy

 Hug Hug Hug

# 721
  • Мнения: 278
Darlena, днес съм по-добре, поне не ревах. Започнах терапия, по телефона за сега. Доста прочетох в нета за тази следродилна депресия и ще се опитам да се мобилизирам, най-вече заради малкия. Но първо трябва да се извиня на родителите си и мъжа ми дето се държах така гадно с тях. Депресията не е оправдание, но пък извинението значи, че съм се осъзнала.

# 722
  • Мнения: 27 524
Уф, Женя, ама тия пъпки наистина сериозни  Shocked дано не се появяват повече  Hug

Лошичката, справи ли се с кенгуруто последно? Кам сега виси тук и спи, освен това Кики ме е оковал с едни белезници за стола и като някакъв полуидиот се пресягам за мишката и клавишите. Защо пък полу?  Tired

Много ви завиждам за срещичките, надявам се по Коледа в София да се видим с някои от вас, някъде на топличко, пица, биричка...  Blush

Гунди, и на мен още в болницата ми казаха, че меренето на см е доста относително. Като я гледам как главата й няма вратле и се стяга, като я мерят, със сигурност не е точно, не е толкова важно това  Peace

Би би, браво за свекърва ти  Hug Моята е пич, имаме понякога дрязгаи, ама за малко, иначе си говорим на коза, свиня, крава, мръсница, може за всичко да се говори и сподели с нея, много млад и щур дух е, правим шоу по заведенията или сбирки някакви, луда, като мене  hahaha

ДарленаHug АКБМ и лактозната непоносимост нямат нищо общо, така е. Бейби Ати, дано ви поставят вярната диагноза. Като те четох, според мен е лактозата проблема  Crazy
Дарлена, колко е разликата с брат ти?

Котка и Калинка, не се притеснявай, няма нищо лошо и ненормално, милиони са така, важното е, че ще отмине  Hug Аз знаеш ли как се боря с тези неща (от 23г страдам от панически атаки) - предавам се. Казвам си - ок, каквото е писано ще стане, да става, не зависи от мен нищо, отпускам се и... то минава  Hug

# 723
  • Мнения: X
Гунди, кака  hahaha hahaha айде съгласна съм  Hug
за зърната и моите бяха така, банята ми беше най-противното преживяване, от водата ме болеше, после от халата..ама вече така изтръпнаха и загрубяха, че..  Mr. Green
Галка, ще ти викам вече Памела  Mr. Green
Биби, браво на свекървата..ама ти и преди си казвала, че е свястна жената  Hug
Днес ми бяха на гости Лоа и Кат и общо взето зимата ще сме така, по цял ден вкъщи с бебоците...само ги чакаме да спрат да реват толкова  Mr. Green
Блонди, мини и край Пловдив покрай Коледа  Mr. Green Hug

# 724
  • Мнения: 4 070
Блонди, и аз така смятам, че не е толкова а- особено за нашите моми, е ако пораснат малко повече от моите 150 см ще е чудно де Laughing Peace
Бютка кака, загрубяха нещата викаш, чакам го с нетърпение тоя момент. Laughing Wink

# 725
  • Мнения: X
да, да, ще загрубеят  Hug
оф, клатим с мъжа ми Анди на шезлонга и му викам: сине, сине, само те клатя, а мен кога ще ме клатят  Mr. Green Mr. Green а мъжа ми вика: и в двата случая съм прецакан, все аз клатя  Mr. Green Mr. Green
оф, шегата настрана, ама вече искам секс  Mr. Green Mr. Green болката ясно..ама време кога..като тоя Мунчо малкия само реве и трябва или да се гушка, или да се клати  ooooh!

# 726
  • Мнения: 27 524
Тайра, с Ема сте еднакви и мнооого хубави  Hug

Гундинка, Кайлито Миноуг май е едва 142, пък я какви успехи има  Joy  Сестра ми едвам гони 154 и носи 34 и все проблем тез обувки. Ама след две раждания пасва и на 36  hahaha

Няма да забравя баба ми (другия месец става на 90) и я водя в един магазин за обувки и я питат - госпожа, кой номер носите и тя изтърсва - ами между 35 и 41  Joy Съответно продавачът така  Shocked и аз тогава обясних, че трите й внучки носят 34 (сестра ми), 37 (аз) и 41 братовчедка ми. И тя, горката, кой каквото й даде за доизносване, такова носи  Joy

Ние с Криско си изпекохме бретцели и се натъпкахме добре  Blush

Бютиии, ще ме скъсаш.... ние даже не се и клатим... носим се и смучем зрънца  Joy  не знам в близките 70г дали ще пипне някой гърдите ми повече. Те не са сексуален обект вече  Tired



# 727
  • Мнения: 216
 Hug Невероятни сте момичета. Много ви блаодаря.
За съжаление- доктора е категоричен- край на кърменето. Каза, че няма начин да сме на диета. На 60 дни сме и още имаме жълтеница. След всички изследвания и влети 3 банки и половина нотриев не знам си какво и глюкоза от 180 паднахме с триста зора на 96 билирубин, след като нормално за момченцата е от 2 до 20, а за момиченцата от 1 до 20. Това + непоносимостта на детето доведе до края на кърменето ми. Адски ми е тъжно, дори в момента като пиша се стичат сълзи по очите ми. Той толкова много си обича неговото цици, че просто не знам. Обича да си виси на него, да си го гушка, да си играе с другото, докато суче. Адски ми е мъчно, но знам, че най- важното е детето ми да е добре. Много ми е мъчно, откровено ви казвам. Не съм ви чела днес, ще ме извините. Оххх, много ми е мъчно, знам, че се повтарям. Имам толкова много кърма, просто адски много, 100 на 100 мога да тегля по 300 милилитра на ядене, сигурна съм в това, мога 5 бебета да храня, а не съм способна да нахраня своето. Ето сега вече се чувствам некадърна. Отивам да си гушна момченцето и да спинкаме. Целувки на всички.

# 728
  • Мнения: X
Бейбиати, миличка, съжалявам  Hug не се обвинявай, ти в нищо не си виновна..а малкия Викчо обича цицките, защото са част от мама, така че той пак ще си те гушка, ще си играе в теб и т.н. Важното е да е здрав, щом кърменето възпрепятства това - майната му  Hug
Блонди, милата баба..ама така е  Crazy за зърната и аз не си представям..то и минката не си представям..абе чат-пат си представям  hahaha абе само да намерим време ... ще споделя  hahaha

# 729
  • Добрич
  • Мнения: 22
Влизам само да потвърдя за варненската среща. На мен ми е удобно и ще ми бъде приятно.
Нашият батко вади кътни зъби, незнам колко на брой вече и вкъщи е малък ад.  #Crazy ooooh! Tired

# 730
  • София
  • Мнения: 482
............Няма да забравя баба ми (другия месец става на 90) и я водя в един магазин за обувки и я питат - госпожа, кой номер носите и тя изтърсва - ами между 35 и 41  Joy Съответно продавачът така  Shocked и аз тогава обясних, че трите й внучки носят 34 (сестра ми), 37 (аз) и 41 братовчедка ми. И тя, горката, кой каквото й даде за доизносване, такова носи  Joy

Joy Joy Joy Е те тва ме утепа!!!  Joy Joy Joy
Блонди, ама дай насам рецептата за бретцели де, аз съм им голям фен!!!
Бютка, а ти насам няма ли да дойдеш за среща? Hug
БейбиАти, не разбрах защо спираш кърменето - само заради жълтеницата ли? Ако е само заради това, повярвай, не е правилно, въпреки че това е кърмаческата жълтеница!!! Трябва да се поинтересуваш повече и да поискаш и друго мнение. Ние сме с такава, но аз се боря за всяка капка кърма. На последната консултация в Токуда докторката каза, че спирането на кърменето при кърмаческа жълтеница вече е отживелица, някога даже са преварявали кърмата, а ти като имаш и такива количества...не знам, чак на мен ми стана мъчно. Вече друг е въпросът ако и заради алергията спираш, но не се травмирай. Само мога да ти кажа, че на Сашко все още в склеричките има лек нюанс жълтичко. Нашата стойност преди около 20 дни беше 169 общ билирубин., но док каза, че нито глюкоза, нито фенобарбитал, нито спиране на кърменето трябва да се правят, естествена светлина и повече хапване, за да пишка и ака и това е. Ако трябва обади се на д-р Масларска в Токуда, тя е завеждащ неонатологията, страхотна е Hug

# 731
  • Мнения: 216
 Hug Bi- bi. Заради жълтеницата няма да съм на диета и да продължавам да кърмя, иначе имаше вариант да ни оставят на Фризопеп известно време и после да се пробваме пак, но... доктора е категоричен, че е проблем конкретно при нас. Имаме и възпаление на пикочните пътища. Еее, аман вече.

# 732
  • София - град
  • Мнения: 141
За режим - и ние нямаме, то с кърменето май не е възможно  Crazy Но е готова да си лягаме и да се гушкаме още към 8 и спим до 11. Разбира се, нощем търси, но аз вече го правя механично, бутам в устата и запсивам веднага, често не помня изобщо колко пъти съм го правила, тя смуче ли,я де ли, не я знам и също заспива.





Точно....онзи ден педиатъра ме пита колко хранения имате и аз   Thinking ми от къде да знам хахах тя се храни когато си поиска не й ги броя, през ноща пък е точно както казваш. Аз даже спя по цици.

Оуууу днес да ви кажа как се изнервих. Бях на много важна бизнес среща, а бебка с татито ме чакат в колата иииии както си обсъждаме ние и изведнъж усещам как циците се наляха,придойде млякото, ииии като текнахааа напоиха подплънките дето са си специални  Shocked мърдам си ръцете докато говоря и усещам нещо ми мокри.... Добре че бях с жилетка и черен топ.... загърнах се при 30 градуса навън  Crazy и гледах да свършваме. Като отидох в колата беборанка се разпищяла и тя като часовник. Надушват се с циците от далече  Crazy  Joy

Не съм ви чела, лудница е при мен. Като си казах че започвам работа....то взе че наистина всеееки ден. Утре сме на ортопед,а по същото време трябва да снимам....ще закъснявам за снимките това е ясно  ooooh!  Бебинка обаче е послушничка и спинка докато мама работи  Heart Eyes

Оставям ви че фотошопа е отворен и един младеж ме гледа от там  Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 482
БейбиАти, понеже знам аз как се боря да имам кърма, те съветвам да направиш още една консултация. Със сигурност при кърмаческата жълтеница няма нужда да спираш кърменето.  Hug
Софи, ужас, представям си те на срещата  Laughing

# 734
  • Мнения: 6 717
Ивка, честита месечинка на Велизарка Hug Много е хубава, любимо бебе ми е Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт