Отговори
# 705
  • Мнения: 27 524
Е, много кофти новини чета със ставането  Sad

Женя, много съжалявам за възглавничката, страшно неприятно. Но няма как, щом се налага, ще я слагате  Hug

Бейби, ужас, много съжалявам, горкото мъниче, не си представям какво си изживяла. Стискам палци повече да няма никакви проблеми и да намерите точното решение/мляко  Hug

Зафира, разсмя ме с тия сополи  Joy  Hug а за делвата си е шедьовър  Blush

няма да ви казвам какъв бюст имам. Огромен, чашка Щ.

 rotfImao rotfImao rotfImao

Много се радвам, че сте добре  Hug

Месечинке, много неприятно, че продължава да те боли, то си е истинско мъчение така. Освен да се цедиш и с шише да даваш, ега ти и кърменето, ако плачем от него  Stop
И  Камелия не ще биберони, най-успешни са Мам-ките от Лоа (тя защо не пише вече  Blush), ама само ако ги придържам и е за кратко.  Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!Все започвам да пиша и все не успявам а сега бях написала цял ферман и го изтрих без да изкам.Момичета покрай детето горе долу на 3 дена,ако прочета някоя страница съм супер щастлива,незнам майките с 2 деца как смогват да се справят със всичко с бебе,дете маж домашна работа и да имат време за себеси,на мен ми е доста трудно.За кг свалих 15кг до към 20 ден от днес съм на 90 дневната,защтото става за кърмачки и,като чета доста момичета споделят много добри резултати и нямат проблем с кърмата.Моето момче миналата седмица беше на консултация и сме 5300кг 56,5см,колики имаме 4 опаковка КОЛИИФ започнахме по 5,6 пъти на ден си ака.Нашата понуда беше ж неделя,последната неделя преди 40 дни четох доста и много майки ги правят на 40 други след и много последната неделя преди 40 аз си реших този вариянт,беше много хубаво и забавно.Успявам да жи гледам снимките в фейса на малките душички,много са сладки и милички  Hug До,като напиша и се сабудихме,а от снощи коликите са ни мн силни и сега ревем дано скоро успея пак да пиша и да съам по адекватна по темите.

# 707
  • Мнения: 98
Привет Hug
Влизам да ви почерпя виртуално,днес малечка става на два месеца

Кашпи,честита втора месечинка и на Ивайла!
БейбиАти,много неприятни преживявания сте имали,дано скоро се установи причината и да нямате повече проблеми Hug
Женя Hug,не се тревожи,важното е,че сте го хванали навреме.
За молитвата-аз ходих в една малка църквичка в Аспарухово,нищо не носих и накрая като питах за парите,ми казаха-колкото оставите за здраве.Така е редно според мен,ама явно навсякъде на търговия са го обърнали,дори и в църквите.
Гледам за режим си говорите,това ми е болна тема,в нищо нямаме режим.Споделете кога си лягат вашите бебчета,аз за нас още не мога да намеря правилния вариант-снощи я изкъпахме в 7.30,нахраних я и заспа.Спа блажено до 2 часа и като се ококори,няма заспиване до 9 часа,тогава заспа за половин час и толкова.Сега плаче,криви се,само на ръце иска Sad,направо се чудя как толкова малко бебе издържа толкова време без да спи.
За варненска среща-аз съм на линия,само уточнете ден и час и сме там.
Спокоен ден от мен Hug

# 708
  • Мнения: 59
Трети пост започвам, и ако пак го затрия поради кой знае какви причини, ще стачкувам...  Twisted Evil Незнам къде и какво натискам, обаче браузъра сам се затваря... искам си стария комп, да си натискам с все сила наволя! Аман от нови технологии!  Crazy
Та набързо каквото помня:
Муки, чакам да разкажеш за къщите, че отдаван им се каним!  Peace
Женя, ние сме от раждането с такива гащи, бях споделила, ама мен май не ме четат много  Mr. Green Неудобството е само за родителя - грозни, неудобни при гушкане, а лепките ти съдират дрехите. Но нали е за хубаво и трябва да имаме мацки с готини крака!  Peace Hug
За порастването - и ние сме само с 2см, но според едната неонатоложка можело да не са ни измерили добре при раждането и да е била по-малко... Thinking
Бейби Ати - съжалявам  Hug Hug Дано бързо да забравите и занапред само положителни емоции!  Peace
Елвиркоо, ще се бием за рекордите май - аз отдавна го посетих параклиса, кърмеща бебка в слинга, и обясняваща на баткото поредното "А какво е това"  Mr. Green
Зафира, кефиш!  thumbsup Smile А ти къде живееш всъщност?

Толкоз засега...така е по-добре май, по-кратко, но по-често...  Peace
ХУбав дееен!  Hug Hug Hug

# 709
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен!

Бейби ати  Hug големи премеждия за мама и малкото човече... представям си колко ви е било тежко, но дано вече всичкогадно е зад гърба ви и се радвате на прекрасните моменти заедно  Hug
Женя... търпение, всичко това е за доброто на малкото слънчице, ще минат трите месеца и всичко ще е наред  Hug Мисли позитивно!
Обичлива мама честита ви месечинка! Пиши как са мамините принцески  Heart Eyes

И ние се обзаведохме с биберон на МАМ, тук само как се зарибяваме една друга  baby_neutral беба харесва залъгалката, повече от АВЕНТ-а и вече ни е любима.
За режим ние имаме нещо подобно на режим... вечер заспиваме към 21-22, пропуска храненето в 00 и в 3ч е кукуряк, ококорена и чака цица, после заспива веднга, даже сукането й е май за приспиване повече, не за наяждане и в 6-6.30ч се андига, ако имам късмет -ядем и пак заспива до към 8.30- ако не играем, пеем... и тн...Simple Smile през деня си яде горе-долу на 3-4ч.... и така...
За секциото- аз не усещам нищо, около разреза-безчувствено ми е, не ме опъва, няма болка, не се пазя, вдигам си количката и разни други тежички неща... без да се замислям..
Безчувственото около разреза, мисля че ще си възвърне чувствителността след известно време. Имам операциа от апандисит и помня, че след няколко месеца чак започнах да усещам мястото, както преди>
За кг- имам още 8  Thinking да свалям, но искам да са поне 10кг.
Инъче нашия тати е вече при нас, мислех че ще ми е по-лесно, но все едно имам още едно бебе  Thinking За компенсация обаче, се сдобих с ботуши и очила на Guess...

Искам да попитам мамите, които минаха вече ваксините на 2ри месец- имахте ли странични реакции и какви. Аз испитвам истински ужас, като налижи време за вксина  Close

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Aти много  Hug.Изживяла си най големия ми кошмар-да вляза в Пловдивската инфекциозна Cry.Дано да можеш да си продължиш с кърменето,желая ти го от сърце.

Женя  Hug.

Мойта шушка за един месец беше пораснала от 50 на 56 см.Сега не знам колко е,но на погачата на Анди на Бюти изглеждаше най-голяма.Мъжа ми я мери 61 см,аз 59,наистина са като гъбки след дъжд мъниците Grinning.

Днес упорито се опитвам да пробутам бибата,че почна да си смуче палеца ooooh!.Колкото и да я плюе,няма да се откажа,че бибата след време се хвърля,ама пръста не Twisted Evil.
И горкото като вземе да ги мятка тея ми ти ръчички,скубе си косата и пищи онзи ден,а днес се хванала за ушите и дъъъъърпа ли дърпааааа Mr. Green

# 711
  • Мнения: 27 524
За режим - и ние нямаме, то с кърменето май не е възможно  Crazy Но е готова да си лягаме и да се гушкаме още към 8 и спим до 11. Разбира се, нощем търси, но аз вече го правя механично, бутам в устата и запсивам веднага, често не помня изобщо колко пъти съм го правила, тя смуче ли,я де ли, не я знам и също заспива. Лошото е, че не виждам скоро как ще си прибера мъжа в леглото по този начин  Tired

Елсън, четем те, разбира се  Hug Не са малко 2см, Кам е пораснала 4 за месец и половина, та не е кой знае колко повече  Simple Smile

Новембър, честити ти хубави очила и ботуши  Hug 

Принцес Лея, и мойта се тегли за ушите, ужас  Crazy

Една нощ обаче мечката Гризли докопа с лапа зърното на другата гърда и като го заизвива като копче на Веф, направо се разсъних за секунди  Shocked

# 712
  • София
  • Мнения: 29
Ивка777, жива и здрва да ти е Велизара и все така хубавица, и тя като кака си Hug
Бейи, много неприятно мила, разбирам те, колко си се изнервила - това е ужасно да гледаш как ти дупчат детенце, аз от ваксините ми става гадно, а и мускулните най-много болят, а като си представя, че е могло и да се разминете без тези Аб и лежане там - голямо недоразумение е цялото ни здравеопазване, понякога от четене знаем повече от лекарите ooooh!
Жени, не се притеснявай, то е за добро на детенцето, 3-те месеца ще минат бързо, а и Елс ти е обяснила  Hug Прегръдки и целувки на теб и малката Мирая  Hug

# 713
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
Благодаря ви много,незаменима е подкрепата която намирам тук  Hug
наистина ми е вече по спокойно,щом не се мъчи детенце ще го преживеем неудобството.
Elsun вие защо сте с такива,извинявай за въпроса,аз имам спомен даже че имаше мама с подобни,даже май я бяха питали за подсичане или обривче дали не е от гащичките,извини ме наистина глупавата ми глава постоянно забравя.
Тотално съм изглупяла от безсънието,даже си записвам кога съм кърмила и от коя гърда  #Crazy изкуфях  Laughing
 hahaha


Една нощ обаче мечката Гризли докопа с лапа зърното на другата гърда и като го заизвива като копче на Веф, направо се разсъних за секунди  Shocked


hahaha винаги вкарваш такива забавни лафчета,сигурно на теб не ти е било до смях  Hug
отново благодаря на всички  Hug
а и за пъпките ние бяхме ужас http://www.prikachi.com/images/517/5309517H.jpg дерматолога каза че е гъбичка която всеки човек има просто при сблъсъка на бебенцето с нея понякога се получава такава инфекция,която се само излекува до 3 месеца,а и също че се образува в следствие от преминалите хормони от плацентата на майката в бебето.На нас ни изписаха 2 мазила и се оправихме,сега мажем все още с едното за да не се появи отново.
Ние сме пораснали само с 3 см и на мен ми се вижда много малко на фона на 5,6 см на други бебчета
Ивка честита 2ра месечинка   bouquet
Аз за кг съм си както преди да родя ама шкембето виснало и отпуснато  Confused

# 714
  • До морето
  • Мнения: 7 123
Здравейте мами  Hug, ние днес бяхме на консултация +950 гр. за 17 дни. Много съм щастлива, тооолкова имах нужда от нещо положително  Simple Smile Освен това най- накрая преборихме тъпата жълтеница и ни биха първата ваксина. Бях се подготвила за драми, но малкото ми юначе плака съвсем малко Heart Eyes После си направихме една хубава разходка в морската и сега се прибрахме.

Месечинке, не е само Св. Петка, ние бяхме в Св. Николай на центъра - 10лв. 5 мин, нищо не сме носили  Rolling Eyes А за кърменето навън, ако искаш може да се уговорим да излезем на разходка, така като изкараме заедно цицките, няма да ти е толкова неудобно  Laughing

Бейби Ати, ужасно неприятно, стискам палци всичко да се оправи по- бързо

За варненската среща - какво ще кажете за четвъртък към 12:30 наобяд  на входа на морската - да използваме следобеда?


# 715
  • Варна
  • Мнения: 25 286
*SamiMummy*,
за ваксината трябва да е минала жълтеницата ли? Питам, защото Борето още ми се струва че жълтее лекичко, а на консултацията би трябвало да ни бият ваксината. Да не стане някой фал Rolling Eyes На вас билирубин ли ви изследваха, или просто се вижда, че се е изчистил? Аз четох в нета, че имало и някаква кърмаческа жълтеница, която можела да се проточи до 2-3 месец, но ако бебетата си наддавали добре и били жизнени не била проблем, а нашият си наддава и е доста буден, надявам се, че всичко е наред. За срещата - ако не е супер крив ще опитам да дойда Simple Smile
Хайде и на нас ни прочетоха молитвата, малко като за рекорд по бързо четене, но карай. Малчо пък след цял ден будуване реши да заспи, та я проспа Simple Smile
Елсънче,
важното е както викаш да имате хубави крачка Hug Ще мине бързо времето с носене на такива гащички.

# 716
  • До морето
  • Мнения: 7 123
Месечинке, взимаха ни кръв за да видят стойностите, до колкото знам трябва да е под 50 и тогава слагат ваксината. Ние преди 3 седмици бяхме с 90 и затова ни извикаха днес.

За срещата, дано още някой се включи, много несериозни излязохме, гледайте в Пловдив какво правят  Laughing Лу, Хрис, Рая80- къде сте бе момичета?

Ивка777,
не се скатавай, ами взимай Велизара и идвай  Laughing


# 717
  • Мнения: 4 070
Лелеее втори ден влизам и пиша. Grinning
Бейби Ати, HugСтискам палци- всичко ще е наред!
Бютка, и пак- моето бе, което друго. Моето иска само в нас да спи- от както съм излязла от родилното не е спала на др. място освен в мен, а поне денем си я предаваме, дори сега мъжът ми я държи да си напиша поста. CrazyЯ направо я вземай от сега у вас- види се лика прилика са си, да ги възпитаваш заедно и да си пасват съвсем, аз ще ви готвя и ще пращам буркани с манджа и ще идвам да чистя понякога, ама ме няма много в чистенето- но с готвенето ще компенсирам. Joy Hug
Лейди Шери, аз съм така с кърменето- това за халата след баня, за болезнеността все още все едно аз съм го писала. Дори вчера като я храних вечерта ревах с глас, мъжът ми се развика да съм й дадяла Ам, ама не се предадох..... та да видим. Така ми е нахапала гърдите вече не се търпи, но все още стискам зъби. Crazy Crazy Grinning Hug
За височината - да ви кажа честно аз много не обръщам внимание на това до като не започнат да стъпват, според мен на тоя етап меренето на височина е по- скоро ориентировачно, няма как да е точно. А и наистина не се знае как точно ги мерят в родилното. Особено в нашето- дето бебето ми като се роди беше 3200, а след 20 мин стана 3400. Joy

# 718
  • Мнения: 278
Моето Боби като че ли започна да си прави режим, яде през 2.5-3 часа, спи доволно. Днес ми остана време да си направя кола-маска на краката, а миналата седмица ходих да се подстрижа. При нас вали много, по новините казаха че острова е наводнен от най-силния дъжд от 25 години насам. Започнах да го кърмя предимно седнала и после да го слагам в коша и снощи дори след като го накърмих на леглото при нас и го преместих не се възпротиви и заспа доволен. Дано скоро му отпадне едното нощно кърмене в 3, че е доста уморително вече.
Блонди и Камито ли спи при теб на леглото?
Варненски и Бургаски мами, надявам се догодина през лятото като се приберем да успеем да се видим и разхождаме из морските градини.

# 719
  • София
  • Мнения: 482
.... мен много ми тежат гърдите - но няма да ви казвам какъв бюст имам. Огромен, чашка Щ.
hahaha hahaha hahaha hahaha
Аз пък да похваля моята свекърва, която откакто съм родила почти всеки ден ни носи закуска, обяд и вечеря, много е добричка и ни глези. Heart Eyes
Женя, не се ядосвай за гащичките, ще мине и това и ще забравиш! Hug Чудех се името на Мирая откъде идва?  newsm78
БейбиАти, нямам думи, но какво да ти кажа - и ние изпадахме на 2 пъти в съвсем сериозни и плашещи ситуации заради доктори, но слава богу всичко е наред. Само дето вече съм убедена, че ще искам второ мнение в подобни случаи.  Hug
Аз имам много кила да свалям, да не говорим, че след като родих започнах да качвам, явно тези ограничения заради ГД, които бяха през бременността, сега организма си връща с пълна сила. Sad Моят мъж нищо не ми е казал, разбира се, но аз не се чувствам добре, а ми се ядееее постоянно...
МаргиК, можем вече да правим упражнения ако всичко е наред с раната  Hug
Ивка, честита месечинка!  Hug Идеалният вариант е да легне за нощно спане към 12ч и да се събуди в 6ч, Сашето така ми прави понякога и ми е най-добре, защото и аз отпочивам, но както дойде, понякога спи доста към 20-21ч след банята и после ако не го събудя в 23-24ч, той ме буди в 2-3ч през нощта, това ми е по-уморяващо.
Елс, не съм разбрала, че и вие сте с такива гащи Hug
Месечинке, за жълтеницата - сигурно помниш ние какво преживяхме. Пращаха ни на изследване на билирубина, така най-точно се установява дали има бебето жълтеница или не.
Софийска среща в четвъртък?

Общи условия

Активация на акаунт