Евтините неща, от които сме доволни - 13 .

  • 87 167
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 22 996
Не знам коя е спорната съставка в кремовете на Арома, но не ме притеснява. Ползвам си го с удоволствие, кожата ми се чувства прекрасно. Доволна съм, на фона на марковите мазила, които съм ползвала и някои от които са ми причинявали ужасни сърбежи, които после лекувам с Урбазон.
Всеки има право на мнение. Аз харесвам българска козметика и знам, че е от най- добрите на пазара Peace


На 100м% подкрепям това мнение!   Simple Smile

# 721
  • Мнения: 2 216
Още не мога да намеря крема на yougurt of bulgaria(онзи евтиничкия от два лева) и аква експерта не го виждам.  Confused
Аз го намерих в една аптека Peace

# 722
  • Мнения: 892
Не знам коя е спорната съставка в кремовете на Арома, но не ме притеснява. Ползвам си го с удоволствие, кожата ми се чувства прекрасно. Доволна съм, на фона на марковите мазила, които съм ползвала и някои от които са ми причинявали ужасни сърбежи, които после лекувам с Урбазон.
Всеки има право на мнение. Аз харесвам българска козметика и знам, че е от най- добрите на пазара Peace

Не ставаше въпрос за или против българската козметика. Поинтересувах се за състава на кремовете на Арома, който, странно- никъде не може да бъде открит. Повече за минералното масло тук:
Скрит текст:
Цитат:Петролни деривати
Минералното масло е широко разпространен петролен дериват. То няма абсолютно никакви подхранващи свойства и е известен карциноген. Независимо от това козметичната индустрия все още го влага в балсами за устни, лосиони, кремове, шампоани и дори в бебешкото олио. Проверявайте състава на продуктите, които купувате, за термини като “petroleum”, “liquid paraffin”, “mineral oil”, “petroleum jelly”.

Петролатумът или петролното желе (рetroleum jelly) е открито при работата на първите нефтени платформи в САЩ. Тази желатиноподобна субстанция създавала проблеми на работниците, но те твърдяли, че помага при заздравяването на лезии от изгаряния. Вероятно в резултат на водонепроницаемия слой, който образува и който създава бариера срещу микробно замърсяване. Впоследствие обаче се оказва, че не трябва да се използва при изгаряния, тъй като запечатва топлината в кожата и води до образуването на пришки.
Как да го разпознаете на етикетите на продуктите:

Можете да срещнете петролатумът като „вазелин”, „минерално масло” или „течен парафин”.
Вазелинът (рetrolatum) е всъщност бяло петролно желе. Той от години има славата на хидратант и се среща в състава на по-евтините кремове и лосиони, въпреки че можете да го откриете и в по-скъпа козметика. Всъщност вазелинът няма хидратиращи свойства, защото не прониква в кожата. Сами можете да се убедите в това, тъй като той оставя мазен слой и е много трудно да се втрие.
Минералното масло също е страничен продукт от производството на петрол. То няма мирис и е евтино. Влага се в състава на фармацевтични продукти, конвенционална козметика (кремове за лице, лосиони за тяло, сапуни и бебешко олио). Минералното масло е основна съставка в повечето марки бебешко олио. Ако използвате олио на базата на минерално масло, кожата Ви ще остане мазна в продължение на часове след нанасянето, тъй като основната съставка не попива в кожата.
Петролните деривати като минерално масло, течен парафин и вазелин са в списъка на забранените съставки при сертификацията на натурална и органична козметика. Ето защо:
1. Минералното масло образува плътен слой върху кожата, който възпрепятства нормалния процес на потене, чрез който се елиминират и токсини.
2. Минералното масло запушва порите и по този начин създава условия за образуване на черни точки и възпаления на космените фоликули. То пречи и на заздравяването при някои кожни раздразнения (напр. акне и кожни раздразнения в резултат на бръснене).
3. Възпрепятства абсорбцията на витамини, минерали и нутриенти, които се съдържат в козметичните продукти.
4. Забавя регенерацията на епидермиса. Това е един от основните фактори за преждевременното стареене на кожата. Според учени от Университета Джонс Хопкинс (Johns Hopkins University) минералното масло е вторият по важност фактор след слънцето за появата на признаци на преждевременно стареене.
5. Продължителната употреба на минерално масло може да доведе до изсушаване на кожата. Покрита с такъв непроницаем слой, кожата престава да произвежда липиди - естествената бариера, която я предпазва от загуба на влага.
6. Минералното масло няма подхранващи свойства.

Канцерогенни свойства?

Минералното масло може да е замърсено с канцерогенни съставки в резултат на химикалите и процесите, използвани в процеса на производство. Петролни деривати са открити в тумори на млечната жлеза, те пречат на нормалните функции на кожата, водят до преждевременно стареене и влошават акнето.
-    Проучване на Колумбийския Университет (Columbia University) открива връзка между полицикличните ароматни хидрокарбони (РАН) - петролни замърсители - и рака на гърдата. Проучването показва, че при жени с рак на гърдата е 2.6 пъти по-вероятно да се открият повишени нива на PAH в тъкани от млечната жлеза, отколкото при жени без рак на гърдата.
-    В проучване на Herb Research Foundation се казва, че кожата абсорбира до 60% от химикалите в продуктите, с които влиза в контакт, и тези химични съединения стигат до кръвообращенито. Компанията Organic Make-up отбелязва, че минералното масло, което се влага в козметични продукти за лесното им и гладко нанасяне, улеснява системното проникване на химикали и пречи на кожата да диша.
-    Поглъщането и абсорбцията на карциногени, като никотин, замърсители на околната среда и химични добавки, повишава нивата на свободни радикали, които могат да ускорят процесите на стареене и износване на кожата и органите. Петролатумът, който се съдържа в много козметични продукти, може да предизвика алергии, кожни раздразнения и обриви. Липсата на достатъчно кислород може да доведе до клетъчно увреждане и смърт и по този начин да предизвика преждевременно стареене.
-    Петролатумът може да предизвика фоточувствителност и да засили вредните въздействия на слънчевите лъчи. Въпреки че се влага в козметични продукти и балсами за устни с цел защита, той всъщност може да наруши естествените механизми на овлажняване и да доведе до изсушаване и напукване на кожата.
Растителните масла са по-доброто решение, защото са по-близки до себума - естествения овлажнител, който кожата образува. Те подхранват кожата, като не пречат на естествените и функции – потене, елиминиране на токсини, абсорбция на хранителни вещества и минерали. Сред растителните масла, които са сходни на себума, са маслото от гроздови семки, авокадо, карите (шея), жожоба, маслина и палмовото масло.

Разбира се, че всеки има право на избор и мнение. Но можем да черпим опит и информация едни от други, за да си бъдем полезни  Peace Hug

# 723
  • Мнения: 95
 #Crazy
Божке! ами сега какво ще ползвам?! Във всички продукти ли се съдържа? В кремчето ми за ръце от Ейвън го има...и в другият ми крем за ръце... и в тоалетното ми мляко на Евелин... И в крема за крака- щото пак е на Ейвън... и в кремчето Здраве... не го видях в лосиона Дав- но пише Глицерин, което е същото.... всичко ли да хвърлям? да карам на мицеларна вода и естественост... и зехтин за ръцете...
Повече козметика- йок! Crossing Arms

# 724
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Ще се изненадаш в колко много продукти го има  Laughing .

Другата му особеност е, че не е особено скъп. Което пък го прави изключително апетитен за козметичните компании за влагане в продукти.
Убедена съм, че в горните кремчета на Арома се съдържа в огромни количества. Именно от там идва ефекта на кадифената кожа. Ако някой може да снима съдържанието и да го качи - ще е интересно  Peace .

# 725
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Най-добре зехтин с розова вода Peace

# 726
  • Мнения: 892
Boryanka, вчера в един магазин докато пазарувах ги мернах- на кутията не пише нищо! Как е възможно да няма изписано съдържание? Остава вариантът да е от вътрешната страна на капачето, както някой спомена, но досега никой от имащите го не каза такова нещо.

# 727
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Аз ако не мога да видя съдържанието на един продукт в магазина - пропускам го. Както едни могат да лепнат една лепенка със съдържанието, други и те могат  Crossing Arms .

# 728
  • Мнения: 892
#Crazy
Божке! ами сега какво ще ползвам?! Във всички продукти ли се съдържа? В кремчето ми за ръце от Ейвън го има...и в другият ми крем за ръце... и в тоалетното ми мляко на Евелин... И в крема за крака- щото пак е на Ейвън... и в кремчето Здраве... не го видях в лосиона Дав- но пише Глицерин, което е същото.... всичко ли да хвърлям? да карам на мицеларна вода и естественост... и зехтин за ръцете...
Повече козметика- йок! Crossing Arms

Не е същото  Peace Всъщност глицеринът е вторичен продукт от обработка на мазнини- зависи какъв е техният произход- естествени- има сертифициран растителен глицерин или синтетични-от петролни продукти-доста по-евтино. Освен в козметиката, глицерин се използва и в хранително-вкусовата промишленост- известен още като Е422    Peace

# 729
  • Мнения: 892
Аз ако не мога да видя съдържанието на един продукт в магазина - пропускам го. Както едни могат да лепнат една лепенка със съдържанието, други и те могат  Crossing Arms .



Точно така  Peace Всеки има право на информиран избор  Peace Както с храната. Разбира се, козметичната индустрия е машина за пари, много трудно биха се изключили някои безвредни, но евтини съставки от козметичните продукти  Peace

# 730
  • Мнения: 5
Състав на крема за лице на Арома с пчелен  мед: AQUA, PARAFFINUM LIQUIDUM, ETHYLHEXYL STEARATE, ISOHEXADECANE, GLYCERIN, CETYL DIMETHICONE COPOLYOL. MEL., PARAFFIN, C 10- C 18- TRIGLYCERIDES, CERA ALBA, STEARIC ACID, POLYGLYCERYL-4-ISOSTEARATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, TOCOPHERYL ACETATE, TETRASODIUM EDTA, DICHLOROBENZYL ALCOHOL, RETINYL PALMITATE, ARACHIS HYPOGAEA, PANTHENOL, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL.

Съставът е от вътрешната страна на капачката.

# 731
  • Мнения: 892
LifeEssence, благодаря, че вдигна информационната завеса  Peace  bouquet

# 732
  • Мнения: X
Кожата ми е от смесен тип склонен към силно омазняване. Сутрин е много суха и след 1-2 часа вече е мазна.

След сутрешното измиване на лицето с гел- пяна и преди нанасянето на грима слагам от този крем на Арома:



Много лек, много мек, което позволява лесно попиване в кожата и не ми омазнява допълнително. Хидратира  и подхранва кожата, прави я мека и гладка. За последните 2 години дадох много пари за маркова козметика, една част от тях така си стои. Вече изобщо не поддържам тезата, че скъпите мазила са по-добри. Кремът на Арома за сега води в класацията ми. След като свърши мисля да пробвам и другите два- с мед и с витамини.

В този ред на мисли искам да открия и други качествени продукти на ниски цени. Скоро ще ми трябва фон дьо тен и спирала. До сега използвах спиралите на Лореал, но съм мн разочарована от тях, а парите им не са малко, така че ги отказвам. Така, че момичета подсказвайте.

Два пъти в седмицата правя пилинг с кафе и след това мажа леко със зехтни екстра върджън. Зехтинът е вълшебник за добрата кожа. Освен това спомага за премахването на пъпки и петна по лицето.

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 01:33 от Анонимен

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Глицеринът е спорен продукт,но ще дам пример с баща ми-има ужасна себорея,която се раздразва от всички сапуни,освен глицериновите и постоянно му търсим сапун Kapuss,много добре му действа,ако го няма този сапун го придумваме да ползва Арома,много си я харесвам тази марка

# 734
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Спирала - голдън роуз, шаренките. Римел също.
ФДТ - Maybelinne, Avon (харесвам един тях фдт, лек е, средна покривност, издържлив).

Аз няма да се намесвам в спора. Само ще ви кажа, че спорната съставка е с най-голямо процентно съдържание в крема, след водата. (съставките обикновено се подреждат спрямо количеството - първо е тази с най-голямо, после по-малко от нея и т.н. Само за съставки под определен процент няма значение подредбата, но не съм сигурна какъв е този процент и затова не го казвам - да не ви подведа).

Общи условия

Активация на акаунт