Деца с диабет - тема 11

  • 54 525
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 37
Здравейте!
Отдавна не съм влизала във форума. Изпращам линк с проучване, което се прави за държавите в Европейския съюз. Прави се анонимно, което означава, че можем да бъдем честни в отговорите. Въпросникът го има и на български. Срокът е много кратък - до 31 май.

http://www.idf.org/regions/EUR/accesstodiabetescare/questionnaires

Хубав ден на всички и прегръдки на децата и тийнеджърите!
Попълвайте, пък дано променим нещо!

# 661
  • Мнения: 37
Това е публикация от днес. Нямам какво да кажа, освен, че приемам коментари: кой е този доктор, с какво е известен, къде работи и отколко време, има ли някакви постижения?

http://asweetlife.org/feature/researchers-identify-protein-that- … -1-diabetes-cure/

Последна редакция: вт, 28 май 2013, 23:04 от krysti_kosev

# 662
  • Мнения: 823
Стана ми интересно, че се твърди че спреш ли автоимуния процес, бета- клетките ще се регенерират.... интересно докога е активен този автоимунен процес??? аз ли нещо се обърках... какво знаете вие по темата? Иначе звучи много лесно... имунно- супресори и си здрав. Това което аз знаех е , че процеса спира след време, но вече нямаш бета- клетки

# 663
  • Мнения: 190
Стана ми интересно, че се твърди че спреш ли автоимуния процес, бета- клетките ще се регенерират.... интересно докога е активен този автоимунен процес??? аз ли нещо се обърках... какво знаете вие по темата? Иначе звучи много лесно... имунно- супресори и си здрав. Това което аз знаех е , че процеса спира след време, но вече нямаш бета- клетки
В книгата на доц. Константинова пише, че спре ли се автоимунният процес бета клетките ще се регенерират. С нашият син се убедихме в това и на практика. Преди 6 години се разболя от друго тежко заболяване и 1 година беше на силна химиотерапия с цитостатици, които реално убиват клетките на имунната система. Точно тогава това се видя и реално от нас, дозите постепенно намаляха, но само при определени цитостатици, които му вливаха. Т.е. бета клетките реално се регенерират и ако се спре автоимунният процес може да се говори за частично или дори за пълно излекуване. В момента когато химиотерапията премина в по-малки дози и инсулиновите нужди се върнаха в същите дози както по-рано.
 Но да се говори за лекуване на диабета с цитостатици е нереално и неразумно, защото човек тогава е с тотално срината имунна система и може да се влоши от всякакво заболяване,дори обикновенна настинка. Според мен лечението на диабета е първо да се спре по някакъв начин автоимунният процес и след това трансплантация на стволови клетки,по възможност свои,защото ако са чужди пак ще трябва да се пият имунносупресори за подтискане доживот на имунната система за да не отхвърли чуждите клетки.Може да е достатъчно и само спиране на автоимунният процес и пълна регенерация на бета клетките.

# 664
  • Мнения: 823
O, Allex,   Hug

много се надявам децата ни да водят един нормален и пълноценен живот,  и дано да е живот без болести , болка и ограничения!

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 193
До всички родители на деца с диабет от София -в Неделя от 10:00 часа ще има сбирка в кафето на НДК до пилоните. Очаквам Ви!

# 666
  • Мнения: 36 163
До всички родители на деца с диабет от София -в Неделя от 10:00 часа ще има сбирка в кафето на НДК до пилоните. Очаквам Ви!

защо подобна информация не се обявява никъде?  Crossing Arms

mamaan, благодаря! аз ще направя всичко възможно да дойдем   bouquet

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 193
bubanka, незнам защо не се обявява никъде. Ели ми се обади и ме помоли да кача информацията, защото тя е на път и няма възможност.

# 668
  • Мнения: 1 698
Ние за съжаление заминаваме при баба и дядо и няма да сме в София. Съжалявам много, че няма да се видим. По какъв повод е сбирката?

# 669
  • Мнения: 36 163
а кой ще ходи на лагера лятото и кога?

# 670
  • София
  • Мнения: 1 253
Ние не. Смените са само юли, което никак не ни устройва.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Нямам си никаква идея за какво ще е сбирката.
За лагера ние ще сме последната смяна. от 28.07-04.08

# 672
  • Мнения: 36 163
ние сме обикновено с д-р Колева, но този година ще сме следващата смяна

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Момичета, сбирката в Неделя ще е в 14:00 часа, а не в 10:00 часа. Грешката е моя.  Embarassed Извинявам се.

# 674
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Наистина всичко е много е скрито-покрито, лагери, сбирки. Добре че една мама ми припомни, да погледна. В този ред на мисли, коя е Таня - някоя от тук пишещите мами? Защо все ги правят надалеко тези лагери? Никога няма нещо в централна България, а все около пловдив се въртим. Wink

Какво стана с онези обиколки в различните градове на България, провеждат ли се?

Общи условия

Активация на акаунт