Нека да помогнем на една отчаяна майка!

  • 9 401
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 547
Да, това имах предвид. Като съдебните заседатели да се чете като "съдията".

# 31
  • Мнения: 3
Здравейте!
Аз пуснах тема тук с апел за помощ. Помоли ме позната, която пък случайно е разбрала за положението на Златина. Това, че мъжа и е в затвора, означава ли, че децата трябва да плащат за неговите грешки? Това, че е в ареста по-точно, означава ли, че е наша работа да го съдим? Не е ли целта да се помогне на дете с нужда? А снимките имате ли идея преди колко време са правени и то не с цел да се публикуват тук, а за да си имат спомени? Всички снимки ги има в профила и от мноооооого време. Имат си даже дата на публикуване-септември миналата година. Това обаче изобщо не е важно. Помислете само как една жена с добри финанси се унижава да си признае, че не се справя с положението? Дали ви звучи реално? Ами бащата? Кои сте вие, че да го съдите, след като дори съда не го е осъдил? Четете малко повече след като мислите, че е толкова важно да клюкарствате и разследвате кой какво е направил и дали да осъдим децата му да страдат, защото ние сме безгрешни. Всички ли мислите, че децата трябва да плащат (ако е виновен) за греховете на баща си? Къде отиде човешкото? Мисля, че преди години го имаше....
Всеки сам си преценява дали да помогне. Разумния обаче ще се замисли е ли възможно богатия да търси помощ. Да спомена само, че не Златина е търсила помощ, а нейна позната, а от там тръгна верижна реакция към други познати и т.н. Ами говорете с жената, запознайте се и вижте що за човек е, за да разберете преди да я съдите прибързано!
Безгрешни ли сте? Като не искате, не помагайте! Аз знам, че имат нужда от помощ. Знам, че на всяка майка и е болно, ако се случи нещо с детето и и, че всяка майка се моли на нея да се прехвърли болката, вместо детето и да страда...Вие знаете ли го....

# 32
  • Мнения: 702
А тя, докато е била мутреса и се е фръцкала насам - натам, дали е помогнала на някого  newsm78
Децата няма да ги коментирам, защото те са едни невинни души...

Мисля, че е много грозно и нагло да се иска такав помощ и то от хора, които едва ли са имали и имат на разположение и половината от това, с което си разполагал ти. Ми да си продаде това - онова, да си продаде жилището, да намери начин. Хората молят за помощ, когато са наистина в безиходица.
Този форум е помогнал на много такива хора. Но аз лично не бих отделила от залъка си и от този на детето си, за да й помогна. Казвам го с чиста съвест. Ако тя не беше в това положение, никога нямаше да се замисли колко хора в безиходица има. Не вярвам и да си възпитава децата да не са егоисти и да н епрезират по бедните.

Не съм съдник и не искам да бъда. Явно, че има кой да ги съди такива нагли и мързеливи хора.
В тази криза и безработица хората се изтрпват да кандидатстват за работа, да търсят начини, а на госпожата трябва някой да й предложи. Вероятно и претенции ще има..

Нямам думи за наглостта на мафиотите, техните държанки и отрочетата им в последствие  ooooh!

# 33
  • Мнения: 0
А тя, докато е била мутреса и се е фръцкала насам - натам, дали е помогнала на някого  newsm78
Децата няма да ги коментирам, защото те са едни невинни души...

Мисля, че е много грозно и нагло да се иска такав помощ и то от хора, които едва ли са имали и имат на разположение и половината от това, с което си разполагал ти. Ми да си продаде това - онова, да си продаде жилището, да намери начин. Хората молят за помощ, когато са наистина в безиходица.
Този форум е помогнал на много такива хора. Но аз лично не бих отделила от залъка си и от този на детето си, за да й помогна. Казвам го с чиста съвест. Ако тя не беше в това положение, никога нямаше да се замисли колко хора в безиходица има. Не вярвам и да си възпитава децата да не са егоисти и да н епрезират по бедните.

Не съм съдник и не искам да бъда. Явно, че има кой да ги съди такива нагли и мързеливи хора.
В тази криза и безработица хората се изтрпват да кандидатстват за работа, да търсят начини, а на госпожата трябва някой да й предложи. Вероятно и претенции ще има..

Нямам думи за наглостта на мафиотите, техните държанки и отрочетата им в последствие  ooooh!

Точно така е,напълно съм съгласна.Всичко е много смешно не мислите ли бе хора,а на сляпо си хвърляте парите и нещата ,който искате да и дадете.Щом има ,,добри познати,, който и подаряват джип все ще се намери и кой да и помогне от тези нейни познати да и помогне в това положение ,което е изпаднала.Помислете малко,моля ви преди да решите каквото и да е.

# 34
  • Мнения: 3
Кое жилище да продаде, общинското ли? "Фръцлата" не разполага с имоти, които да продаде, за да живее. Тя просто иска да работи, за да си отгледа децата! Не иска пари, а дрешки и обувки за децата си. Това, че е стигнала дъното, но е тръгнала от по-горе от вас, причина ли е за злобеене? Апелите обаче не са нейни, а на нейни приятели. Давате ли си сметка, че става дума не за нейното добруване, а на децата? Добре, че сте малко такива...

# 35
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Кое жилище да продаде, общинското ли? "Фръцлата" не разполага с имоти, които да продаде, за да живее. Тя просто иска да работи, за да си отгледа децата! Не иска пари, а дрешки и обувки за децата си. Това, че е стигнала дъното, но е тръгнала от по-горе от вас, причина ли е за злобеене? Апелите обаче не са нейни, а на нейни приятели. Давате ли си сметка, че става дума не за нейното добруване, а на децата? Добре, че сте малко такива...
Ами да работи, никой не я е спрял. Както намекна Касита малко по-напред, цялата работа е да се повлияе на делото срещу съпруга и - убиеца.
Здравейте!
Аз пуснах тема тук с апел за помощ. Помоли ме позната, която пък случайно е разбрала за положението на Златина.
Да спомена само, че не Златина е търсила помощ, а нейна позната, а от там тръгна верижна реакция към други познати и т.н. Ами говорете с жената, запознайте се и вижте що за човек е, за да разберете преди да я съдите прибързано!
Ти откъде я познаваш след като дори не си и виждала и очите. Да ти кажа ли какво е отговорила на майката на Стоян след като я е попитала как ще живеят децата му без него? - "Ми ще се научат"
Разбира се че децата не са виновни за деянията на родителите си, но не бива да се използват и за параван на техните игрички.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 03:30 от emokey

# 36
  • София
  • Мнения: 618
Направо съм потресена. Свят широк, хора всякакви. Милосърдието е присъщо на българите, но и злобата. Дори и да е пиар акция, жената търси работа, за за издържа децата си и сигурно ще има претенции, нали трябва да ги гледа след като ги прибере от градина. Така както много са помогнали - анонимно, без да развяват знамена, ще се появят още повече дребни душици които ще чепкат и ровят за да докажат колко глупави са първите отзовали се с помощ. Защо миналото на майката и бащата трябва да обрича три невинни дечица на глад? Да гледайки снимката на дечицата, милички сладички, хубавко облечени и аз се усъмних. Какво направиха първите помогнали - издириха майката, говориха с нея, прецениха помогнаха. За тях остана дилемата дали помогнах на тези в нужда или имаше други по-нуждаещи си. Какво направиха дребните завистливи душички - те почнаха да се питат защо тая бивша мутреса иска помощ, ами че тя е имала много, а аз никога не съм имала и наполовина толкова,  тя си е поживяла, мъжът и е престъпник следователно и поколението им не заслужава помощ.
Ще има още много такива призиви за помощ и се надявам винаги да има милосърдни българи, които да помагат. На тези хора искам да БЛАГОДАРЯ, а дребните душички винаги ще ги разяжда злобата и завистта.

# 37
  • Мнения: 2 746
Дано по-бързо да си намери работа майката.

# 38
  • Мнения: 599
Абе вие не разбрахте ли, че тя въобще няма нужда от помощ? Всичко е един цирк.
Дрехите и обувките, които са изпратени, ще отидат на боклука.

# 39
  • Мнения: 390
няма да отидат на боклука, бъдете спокойни. което не става за децата, ще се даде на други нуждаещи се. имате ли нужда от някакво доказателство за това?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
В Благотворителния сме се начели, а някои са го изпитали и на гърба си това, че което не трябва, ще продължи нататък по веригата.

Страшно много хора искат работа, но не са тръгнали да се жалват по форумите, а предприемат действия, за да постигнат нещо по този въпрос.

# 41
  • Мнения: 390
ами не пращате, значи. който има желание, намира начин да се свърже с майката, да се чуят, да се видят. преценяват дали искат да помогнат или не.
коментарът ми не е към колебаещите се или към съмняващите се - това е право на всеки (и аз съм ужасно мнителна), а към обвиняващите и нападащите. много нападки, подигравки и ирония се изсипват. кому е нужно това?

# 42
  • Мнения: 599
много нападки, подигравки и ирония се изсипват. кому е нужно това?

Aми в продавалника бяха публикувани факти. Имала обява за продажба на жилище ( която в последствие изчезна ). Иначе живее в общинско такова. Като знам преди години една съфорумка  колко инстанции обиколи, за да помогне на майка с 2 деца, останали на улицата, за общинско жилище и навсякъде отказваха, защото 1-во няма и 2-ро била имала съпруг ( пък нищо, че той беше такъв само на документ ), та как да има жилища, като такива "нуждаещи се" връзкари взимат, без да им се полага.
Престанете да защитавате такива особи, защото само обезсърчавате хората да помагат. Всеки, който е изпратил пари веднага след статията, сигурна съм, сега съжалява и после, когато наистина трябва да се помогне на някого, помощ няма да има, заради такива изцепки.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
В случая няма как да съчувствам, при положение, че има хора в много по-лошо положение, но които се стремят да постигнат повече, и без да си разказват житието навсякъде.

Вече казах - аз лично в Благотворителния съм прочела достатъчно теми, в които накрая се оказва съвсем различна ситуация. Съфорумките, които са ангажирани по някакъв начин с фондации и други организации, и които отделят много повече внимание на темите в този подфорум, със сигурност са видели много повече такива случаи.

# 44
  • Мнения: 702
Ох, Боже, злобна съм била  Laughing Моля ви се, не разчитам на вас да ми кажете каква съм.
Като иска работа да се пусне на свободния пазар да си търси, като останалите хора.
Като няма жилище и живее в общинско, не виждам как ще остане на пътя. Тя Общината такива не ги гони.А наемите на общинските жилища са колкото 1/3 резервоар на джип  Laughing
И изобщо, защо се напъвате да защитавате някаква си жена, заради децата й? Тез деца нямат ли роднини, баби лели? Или са само с майка?
Изобщо не злобея, на такива индивиди, освен да им се изсмея няма какво друго да им дам от себе си. Ако не се беше случило така с майката и бащата тези деца щяха да станат едни разглезени, надути гаменчета, които си мислят, че светът им е длъжен.Убедене съм. Защо ли?!Риторичен въпрос.

Ето, вие които искате да помогнете сте толкова много. Аз да ви се сърдя и да ви обиждам, че имате такова желание - не. Защо тогава вие ме нападате, че нямам?
Има хора тук, които се борят за живота си и предпочитам да помогна на тях с малкото средства или дрехи или каквото имам, защото знам че наистина се нуждаят, а не на тази лигла, свикнала на охолен живот.
Баба знае и две и двеста. Ще се научи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт