Фотография за начинаещи - 2

  • 50 366
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Благодаря, Stone River, веднага се възползвам   bouquet

Момичета, моля за позволение да ви добавям в контактите ми във Flickr. Толкова много се възхищавам на картините ви и толкова много имам да уча, че ми се иска да са ми под ръка стриймовете ви. А не смея просто ей така да нацъкам...  Embarassed

# 46
  • Мнения: 24
Момичета, моля за позволение да ви добавям в контактите ми във Flickr.

Здравей, Мимс,
И аз съм в редиците на начинаещите, на този етап не мога да ти помогна кой знае с какво. Но ако желаеш, можеш да ми изпратиш на лични твоя flickr account. Ще се радвам да се учим и да споделяме наученото.   Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3
А какви настройки използвате за снимане на пряка слънчева светлина?

# 48
  • Мнения: 48
Момичета, и аз се записвам да ви следя. От няколко седмици снимам с новия си никон D7000,50мм 1.4 G - какъвто в предната тема бях ви споменала,че искам. Blush
Още съм наникъде, а и едва крада време по нощите да си чета книжката.  Grinning
Снимам и после виждам кое не ми харесва, но все още не знам как да се коригирам.
Ще взема и аз да си направя фликр, но какво ще показвам там- не знам, моите творения още не са за пред хора. Laughing
За сметка на това вашите снимки са страхотни и ме вдъхновяват, някак си събуждат желание да снимам, да снимам......
  bouquet  bouquet  bouquet

# 49
  • Мнения: 616
А какви настройки използвате за снимане на пряка слънчева светлина?

Избягвам.

# 50
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
А какви настройки използвате за снимане на пряка слънчева светлина?

Ако по някаква причина не ползваш метъра на камерата, то това:
http://www.digital-photo-secrets.com/tip/1565/the-sunny-16-rule/

# 51
# 52
  • Мнения: 2 015
Запис и от мен. Ще Ви следя с интерес, а ето и нещо от мен

http://www.flickr.com/photos/79194117@N03/

Виждам, че някой от вас имат доста добри снимки, та се надявам да помагате.

# 53
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
Здравейте, вчера вечерта се прибирах с колата, бях в задръстване и 10 минути се наслаждавах на прекрасна заря, страшно ме беше яд, че не бях с фотоапарата. Обаче се замислих, че всъщност не знам как най-добре да се заснеме заря - ако искаш да хванеш ясно светлините, ако искаш да размажеш движението, но всичко това се случва на тъмно и далечно разстояние - отпада светкавицата, за стабилизатор няма възможност, трябва да се действа бързо - как става номера? Другото, което ми хрумна е, че китовият обектив има доста малък зуум и не съм сигурна дали изобщо ще хване зарята.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Изабел, благодаря   bouquet

gadamer, послучай Денят на Варна бях решила, че ще се пробвам да снимам фойерверките - нещо, което никога не се бях опитвала да снимам преди. Реших, че ще импровизирам, прочетох набързо, че определяща е скоростта на затвора и се наместих да чакам. На първите 2-3 залпа се опитах да преценя колко да зумна, защото наистина е трудно в тъмното. Пробвах с различни настройки на скоростта - когато е по-дълга експозицията, хващаш повече залпове. Гледам, че съм снимала на 6 секунди, а знам, че може и на повече. Предполагам, че тогава се получават тези снимки, на които цялото небе е запълнено от букети, особено като се снима с широк обектив. Но пък си трябва и много добра стабилизицаия. Статив нямам, снимах от ръка, като бях седнала на пясъка, с лакти опрени здраво в коленете, за да ми е максимално стабилно при тези обстоятелства и спирах дишането  Laughing, докато апаратът брои секундите. Ето една от снимките ми, която е много далеч от съвършенството, още повече, че харесвам заря на фона на силуета на града, а тук съм хванала само букета, но... следващия път ще се опитам по-добре.

# 55
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
Мерси Mims*, яд ме е че изпуснах вчера момента да се пробвам, не знам кога изобщо ще ми се случи пак да видя заря.

# 56
  • Мнения: 5 173
Едно от задължителните условия за снимане на заря е стативът и дистанционно, за да няма дори и минимално заклащане на апарата.

# 57
  • Мнения: 200
Здравейте, вчера вечерта се прибирах с колата, бях в задръстване и 10 минути се наслаждавах на прекрасна заря, страшно ме беше яд, че не бях с фотоапарата. Обаче се замислих, че всъщност не знам как най-добре да се заснеме заря - ако искаш да хванеш ясно светлините, ако искаш да размажеш движението, но всичко това се случва на тъмно и далечно разстояние - отпада светкавицата, за стабилизатор няма възможност, трябва да се действа бързо - как става номера? Другото, което ми хрумна е, че китовият обектив има доста малък зуум и не съм сигурна дали изобщо ще хване зарята.
Eто тук в 12 точки е обяснено, чисто технически как се снима заря. Но статива ти е задължителен. Дори да нямаш дистанционно, може да настроиш апарата да снима с няколко секунди закъснение и пак да избегнеш вибрацийте от натискането на копчето. Simple Smile

# 58
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 824
аз в предната тема  бях постнала една снимка на заря , която снимах наскоро. нямам статив, затова използвах дограмата на прозореца за опора. малко примитивна история, ама долу-горе свърши работа  Mr. Green

# 59
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
 Grinning Смея се, защото и аз знам тези правила за статива и останалото, но на 4-ти Юли се озовах и без статив и с дете в ръцете, а зарята беше красива и ми се искаше да си запазя спомен, пък било и технически несъвършен... ето няколко кадъра от ръка:

http://www.flickr.com/photos/snezhana/7508605620/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/snezhana/7508603500/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/snezhana/7508602730/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/snezhana/7508603210/in/photostream

Та мисълта ми е, че правилата са много важни, но понякога е невъзможно да се следват и импровизацията е задължителна... понякога се получават учудващо интересни неща (а по-често не)  Crazy
PS Дали ми се иска да се самонаритам за идиотията да тръгна да гледам заря без статив - абсолютно!


Последна редакция: сб, 22 сеп 2012, 15:43 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт