Фотография за начинаещи - 2

  • 50 373
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
˙·٠•♥ Isabel ♥•٠·, нещо не ми разрешава да ти оставя коментар във фликър

Ще погледна настройките,  не би трябвало да има проблем,  но е възможно коментарите да са разрешени само за контактите.


Коментарите за разрешени.  Simple Smile 

˙·٠•♥ Isabel ♥•٠·˙ , защо не може да се види екзифа на снимката ти. някак ми се иска детенцето да гледаше в камерата, но и в този поглед насочен другаде има чар.

Благодаря за мнението! Exif-a вече може да се вижда. Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 11:33 от ˙·٠•♥ Isabel ♥•٠·˙

# 31
  • Мнения: 154
Не мога да разбера защо Жозефин се разсърди, на мен ми беше много полезно да прочета ръководството за фотоапарата, нещо за което нямаше да се сетя, ако не бях надлежно подсетена. Всъщност повечето фотографски курсове за начинаещи са точно това-запознаване с ръководството за ползване.

# 32
  • Мнения: 24
Здравейте!

Когато снимате природни обекти, архитектурни паметници и забележителности, кое време на деня използвате и какви са най-често правените от вас ръчни настройки при подобен вид фотоси?

Обработката на снимки с подобни обекти, както и пейзажните снимки, ме затруднява повече, отколкото портретната фотография.
Много се радвам на снимки, на които тревата е в зелен пастелен цвят, небето в красиво синьо...
Какво най-чeсто пипате при обработки на такива снимки (curves, saturation, brightness,contrast...)?

# 33
# 34
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Здравейте!

Когато снимате природни обекти, архитектурни паметници и забележителности, кое време на деня използвате и какви са най-често правените от вас ръчни настройки при подобен вид фотоси?

Обработката на снимки с подобни обекти, както и пейзажните снимки, ме затруднява повече, отколкото портретната фотография.
Много се радвам на снимки, на които тревата е в зелен пастелен цвят, небето в красиво синьо...
Какво най-чeсто пипате при обработки на такива снимки (curves, saturation, brightness,contrast...)?

На мен по-лесно ми е да снимам природни обекти и архитектурни забележителности, поне не мърдат:) За обработката - преценявам спрямо конкретната снимка, обикновено на природните обекти им засилвам saturation. Но наистина си зависи от самата снимка и атмосферата, която искаш да й предадеш. По-често ползвам 2 програми за обработка, които са много лесни за ползване - първата е PMB, която има най-важните опции за редакция curves, saturation, brightness,contrast, sharpness, crop, изнесени са отстрани на снимката и са много лесни за ползване, а другата е Picasa, в която пък има заложени готови обработки на снимки в определен стил. Изключително рядко ползвам Photoshop, защото тя изисква повече умения и може да прави фантастични промени, но за най-обикновените редакции ползвам лесните програми.

# 35
  • Мнения: 24
Здравейте!
Когато снимате природни обекти, архитектурни паметници и забележителности, кое време на деня използвате и какви са най-често правените от вас ръчни настройки при подобен вид фотоси?

На мен по-лесно ми е да снимам природни обекти и архитектурни забележителности, поне не мърдат:) За обработката - преценявам спрямо конкретната снимка, обикновено на природните обекти им засилвам saturation. Но наистина си зависи от самата снимка и атмосферата, която искаш да й предадеш. По-често ползвам 2 програми за обработка, които са много лесни за ползване - първата е PMB, която има най-важните опции за редакция curves, saturation, brightness,contrast, sharpness, crop, изнесени са отстрани на снимката и са много лесни за ползване, а другата е Picasa, в която пък има заложени готови обработки на снимки в определен стил. Изключително рядко ползвам Photoshop, защото тя изисква повече умения и може да прави фантастични промени, но за най-обикновените редакции ползвам лесните програми.

Благодаря за споделеното! Simple Smile
А какви са настройките, които правиш, когато снимаш природни обекти например?

# 36
  • Бостън
  • Мнения: 13 723
А какви са настройките, които правиш, когато снимаш природни обекти например?

От линковете в 1-вия пост най-голяма работа ше ти свърши това:
http://www.nsirakov.com/temp/kak_se_snima_peizaj.pdf

Най-общо при пейзаж се стремиш да снимаш при по затворена бленда - 8-16, за да постигнеш по-голям ДОФ (т.е. снимката ти е да фокусирана и рязка от предния до задния план)...  скоростта ти ще зависи от това дали искаш да "замразиш" движение или да го покажеш чрез "размазване". Ето още един добър линк (извинявам се ако англ. е проблем ще потърся на БГ):
http://digital-photography-school.com/11-surefire-tips-for-impro … scape-photography


Не мога да разбера защо Жозефин се разсърди, на мен ми беше много полезно да прочета ръководството за фотоапарата, нещо за което нямаше да се сетя, ако не бях надлежно подсетена. Всъщност повечето фотографски курсове за начинаещи са точно това-запознаване с ръководството за ползване.

Разсърди се на мен и грубата ми забележка. А аз направих такова директно изказване след като се потресох от начина по който ти отговори и на теб и на Еди. Ако някой се заблуждава, че без да си седне на задника и понапъне сивото и почне да снима редовно и си търси сам грешките, само чрез съвети/отговори от кой да е форум ще се научи да снима прилично, то той жестоко се заблуждава. Смятам темата за приключена!

# 37
  • Мнения: 24
А какви са настройките, които правиш, когато снимаш природни обекти например?

От линковете в 1-вия пост най-голяма работа ше ти свърши това:
http://www.nsirakov.com/temp/kak_se_snima_peizaj.pdf
http://digital-photography-school.com/11-surefire-tips-for-impro … scape-photography

Благодаря ти! И двата линка ще са ми изключително полезни.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 41
Запис с една много любима моя снимка Simple Smile


35-52 by m0n14ca, on Flickr

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Здравейте! Аз с малко нестандартен въпрос, но се надявам да се намери някой, които да ми отговори.  Crazy
Фотоапарата ми е Канон 400Д. Загубих си гумичката на визьора. Сега си поръчах от ebay ето тази: http://www.ebay.co.uk/itm/Eye-Cup-Eyecup-EF-for-Canon-Camera-EOS … fb_source=message
Но като това май е цяло-пластмаса и гума. А на мен пластмасата си ми седи на апарата и не знам как да я махна, и да сложа новата с гумата. Някой сменял ли е, дали ще мога сама или трябва да отида при специалист.

# 40
  • Мнения: 24

Струва ми се, че когато получиш новия сенник за визьора, ще можеш да вземеш само гумичката, за да си я поставиш сама. Предполагам, че тя няма да е залепена за пластмасовия държач.  Simple Smile

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 749

Струва ми се, че когато получиш новия сенник за визьора, ще можеш да вземеш само гумичката, за да си я поставиш сама. Предполагам, че тя няма да е залепена за пластмасовия държач.  Simple Smile

Така е, но се притеснявам, че ако направя така и пак ще ми пада лесно гумичката и пак мога да я загубя. За това ми се искаше направо с пластмасата ако може да си я сложа, защото предполагам, че така като е веднъж сложена и не е махана трудно ще пада.
Благодаря ти за включването.

# 42
  • Мнения: 3
Записвам се и аз в най-полезната ми тема! Разгледах доста ваши снимки и по принцип ми дават стимул, обаче на моменти просто се отчайвам, че няма да ви стигна дълго време  Laughing

Ето една снимка, която първоначално ми хареса, но като реших да я обработвам просто не знам какво да направя и се отчаях  Laughing

http://www.flickr.com/photos/87155107@N03/7982389219/in/photostream

Тъй като ми се "скарахте" си направих веднага Flickr и ще съм благодарна ако някой разгледа и другите опити и даде някоя критика  Laughing

# 43
  • Мнения: 131
Момичета, един съвет от мен- ако можете запишете се на курсове по фотография, на мен лично ми бяха многооо от полза. Тези курсове не са само като да си прочетете книжката към фотоапарата. Често дават повече информация , а специално  тези, на които ходих аз имаха и задачи за домашно какво да снимате и след това критика.
Другото нещо, което много ми помага са tutorials в нета. Има страхотни. Ако например ви интересува портретната или детска фотография има страхотни tutorials за обработки. И вярвайте ми не е толкова сложно. Lightroom е много интуитивна, както някой спомена по горе и сравнително лесна за начинаещ.

# 44
  • Мнения: 200
На мен изключително полезни, увлекателни и достъпни бяха/са туториъл-ите на Линда. Има ги всички в тракерите - цък. Силно ги препоръчвам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт