Фотография за начинаещи - 2

  • 50 367
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Радвам се, че заглавието на темата е сменено, надявам се, че сега вече ще можем спокойно да пускаме тук снимки, които да бъдат подлагани на критики, похвали и да ни бъдат давани конкретни насоки. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Срам, не срам, пускам си задрямалия котарак:

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Mims*, в много краен случай снимам на авто, защото съм забелязала, че фокусът при автото при обектив 50мм ф1.8 винаги е най-близкият обект.. дори човек да реша да снимам портретно и ще фокусира върху ръцете или това, което държи.. и почти винаги се ядосвам. избирам си някой по-мързелив режим от М, като да речем АВ, ТВ.. стига да мога АЗ да определя фокусната точка.  (което не бива да заблуждава, че снимките ми винаги са супер фокусирани  Rolling Eyes )

Не коментирам снимките, защото не съм на ниво да го правя. Но всеки ден влизам във  фликр да видя да не би някой да е изкоментирал нещо по моите  Mr. Green
фликр линк http://www.flickr.com/photos/62544709@N00/

Много се радвам на новата си външна светкавица. РАЯН, благодаря за насоките по време на избора й. Надявам се скоро да мога да кача прилична снимка с нея. Имам едно въпросче - при светкавица не мога да увелича скоростта на повече от 200 и това води до размазани тичащи/скачащи/много мърдащи деца. Какво се прави в такъв случай? Снима се без светкавица? А ако е тъмно, прекалено тъмно за високи скорости?

# 18
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За девойката, която търсеше ръководство за Nikon D5000

# 19
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Запис и в новата тема Simple Smile Изчетох цялата стара и осъзнах колко нищо не разбирам и колко много имам да уча. И за да не е гол записа да попитам - почистването на фотоапарата в сервиз ли трябва да е или може и във фото? И на какъв период от време горе-долу?

# 20
  • Мнения: X
Да се запиша и аз и за да не е гол запис
http://www.flickr.com/photos/66997901@N02/7964910638/in/photostream

# 21
  • Мнения: 72
Imprevedibile, много призрачно, харесва ми как се губи хоризонта.
Я кажете има ли начин едновременно да се конвертират много RAW файлове в JPEG? С Канон съм, ползвам канонската програма за RAW. Онзи ден бяхме на детски рд, 100-тина кадъра , които само оправям малко цветово, малко шарп и трябва да пратя на родителите. Ама голяма досада с този конверт 1 по 1.

# 22
  • Мнения: 161
Imprevedibile, много призрачно, харесва ми как се губи хоризонта.
Я кажете има ли начин едновременно да се конвертират много RAW файлове в JPEG? С Канон съм, ползвам канонската програма за RAW. Онзи ден бяхме на детски рд, 100-тина кадъра , които само оправям малко цветово, малко шарп и трябва да пратя на родителите. Ама голяма досада с този конверт 1 по 1.

Batch process или нещо подобно беше

# 23
  • Мнения: 200
записче   bouquet

# 24
  • Мнения: 72

Batch process или нещо подобно беше

  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!

От доста време съм запалена по фотографията, но все не ми остава време да седна и да чета какво - що.

Имам няколко книжки на NG и мисля най-накрая да ги отворя.

Това също е доста полезно за начинаещите.

# 26
  • Мнения: 5 173
И аз да се цопна.

# 27
  • Мнения: 24
Ако има желание някой за коментари, много бих се радвала.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 946
˙·٠•♥ Isabel ♥•٠·˙ , защо не може да се види екзифа на снимката ти. някак ми се иска детенцето да гледаше в камерата, но и в този поглед насочен другаде има чар.

# 29
  • Мнения: X
˙·٠•♥ Isabel ♥•٠·, нещо не ми разрешава да ти оставя коментар във фликър

Общи условия

Активация на акаунт