Моля, дайте съвет за най- добри шишета, помпи, аксесоари и тн. за бебчета!

  • 14 432
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Моля споделете Вашето мнение и коментари от кои продукти сте доволни, не са Ви създавали проблем и са подходящи за бебчета:
1. Марка биберони- на пазара има всякакви и всички са "най- добри"


1.Nuk, анатомични.


2. Марка шишета - за вода, за мляко, анти колик и тн....
3. Помпа за изцеждане - механична, и трябва ли да е комплект с шишетата и биберона?

2.д-р Браун и стъклени Чико.
3.помпа Авент


5. Козметика на бебчето - всичко: олио, душ гел, крем против подсичане, и тн.
6. Панперси - кои са най- най

5. Себамед и Бюбхен
6.Либеро


# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 455
1. Марка биберони- залъгалка на Авент
2. Марка шишета - стъклени на Чико с каучуков биберон,трябва да се гледат обаче бибероните за кой месец са /има 0+ /1 и 2 капки/, 2+, трипозиционен, 4+/ - аз малко късно го установих
3. Помпа за изцеждане - много е относително.Аз по съвет на гинеколога в болницата купих на Нук-изръсих се 70лв и я ползвах само 2 седмици,явно не пусках много кърма.Помпата върви със шишето.
4. Подплънки и предпазители за зърна-на Авент мисля,че бяха моите предпазители,но ако нямаш карма и това не те спасява,иначе са евтини/5лв/
5. Козметика на бебчето - ползвам шампоан Бочко за коса и тяло,мажа със преварен на водна баня зехтин и нямам проблем с подсичането/природен продукт е/,пера дрехите с течен препарат Бочко-1 тубичка стига почти за 2месеца,шишетата също мия с препарат за съдове на Бочко.
6. Памперси - най хубави памперси за мен са Памперс Премиум кеър/бял пакет/вътре памперса е с мрежичка до №3,сега като пораснахме на №4 минах на Либеро
7. Капки против колики-Еспумизан
8. Бейби фони-на Бертони около 50 лв.На мен ми е необходим,защото живея в къща и кухнята ми е на първия етаж и се случва да притичвам по стълбите да успокоявам ревящо бебе.Е така поне съм във форма-.
За количка мисля,че сама трябва да си избереш-моята ми я подариха,но измъчих и себе си и бебето.Трябва според мен да е комбинирана,да може да се обръща посоката на дръжката,да може лесно да се сгъва с една ръка.Налагало ми се е да се качвам в такси и с едната ръка държа бебето с другата сгъвам количката за да я метнем в багажника.
Пожелавам ти приятно пазаруване
9. Колички - комбинирани

# 17
  • Мнения: 1 110
 Oще от родилното детето ми свикна със шишета( силиконов накрайник) на Nuk и след това купих и същите биберони. Относно козметиката използвах: Мустела, Авент и Чико.

# 18
  • София
  • Мнения: 180
1.2.3.4. Почти не сме ползвали. Шише за вода единствено - доволна съм от марката Мам. Иначе имах комплекта на Авент-стерилизатор плюс помпа, плюс шишета - вършеше ми работа.
5. Най-доволна съм от Себамед, ползвала съм и Веледа, Мустела и Клоран, но на Себамед козметиката като че ли е най-качествена.
6. Памперси на Памперс зелената опаковка.
7. Био гайя помага
8. Ползвали сме обикновен на Бертони, не е особено качествен, но основната си функция изпълнява
9. Имали сме колички на Бертони, Кенгуру и Хаук и от никоя не съм особено доволна. Всичките имаха недостатъци. Дано ти направиш по-добър избор. Мога само да кажа, че е добре да има по-големи гуми, но пък моделите с такива не винаги са точно по-леките.
10. За по-малко бебе в началото идеална работа върши Вис Виталис, а после ще се ориентираш и сама. Добре е в началото наистина бодитата да са с предно закопчаване.
Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 208
1. Марка биберони-  За шишета ползвах MAM и Nuk, за биберон-залъгалка - AVENT и MAM
2. Марка шишета - Отново шишета на MAM и Nuk. Сега има преходни шишета с мек накрайник или сламка на Nuby и Avent.
3. Помпа за изцеждане - За мен най-добрите помпи са на Медела. Лично аз съм много доволна от моята, тя е електрическа medela mini electric. Страхотна помпа е и ми свърши много добра работа, не бих я заменила с каквато и да е механична.
4. Подплънки и предпазители за зърна - Ползвах на Mam.
5. Козметика на бебчето - В момента ползвам много малко козметика, реално само душ пяна на DM ALVERDE  Kleine Elfe и рядко, ако се наложи кремче против подсичане, което е или судокрем или PUREPOTIONS LAVENDER. В началото използвах мляко за тяло, което беше HiPP Babysanft с бадем.
6. Панперси - Колкото различни памперси има, толкова и различни мнения по въпроса ще получиш. Ако няма да използваш многократни памперси, тогава просто трябва да си харесаш няколко марки и да пробваш, тъй като много зависи как ще ги понесе кожата на детето. Аз купувам зимата DM Nature / тъй като са малко по плътни/, а сега Pampers active baby.
7. Капки против колики - според мен няма смисъл от капки против колики, но все пак ако решиш не вземай такива, които съдържат Simethicone, като Инфакол и Еспумизан, тъй като могат да пречинят сериозен запек на бебчето, след продължително ползване/ това го твърдя от собствен опит/. Ползвах известно време Ентерокинд, но после се отказах.
8. Бейби фони - Нашият е на Чико, но не го ползваме, аз съм най-добрият бебефон Grinning
9. Колички - Комбинирана количка до 10 кг, която да е на не много висока цена е малко трудна мисия. Моята е Quinny Speady, доволна съм, но когато се затопли си взех и лятна количка, която е двойно по-лека. Иначе quinny-то няма грешка, страшно проходимо е, а за квартала в който живеем, това е от много важно значение.
10. Дрешки - дрешки може да купиш от много места, аз лично пазарих предимно от Вис Виталис и разни малки квартални магазинчета. Има един склад/ борса в квартал Хаджи Димитър http://www.dianainicky.com/, където може да провериш за български бодита. Тези на Джъмбо ми харесват, но са малко умалени.  Българските бодита на Комес, са много хубави също, най добра цена имат в Карфур/ мисля че бяха около 3 лв бодито, а са здрави/. Това което установих аз, е че е по-добре да си взема бодита от този тип http://img03.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/2767794_1_585x461.jpg?rev=3 / има в ъв Вис Виталис примерно/, отколкото такива, който се обличат през главата. Сега поръчвам от Великобритания с посредник, тъй като дрешките са качествени и на доста добри цени.

# 20
  • Мнения: 76
Вече мога да споделя впечатления и за ръчната помпа на Медела - толкова се бях влюбила в нея, че подарих ръчната ми на Авент (основно ползвам електрическата на Медела, мини електрик, тази я взех за резерва, ако откаже моторът). Изпомпвам за същото време като с електрическата целите гърди (имам проблем със зърната и само така се храним) - 20-30 мин. Много лесно и бързо се разглобява - махаш само ръчката. Ръчката се върти както ти е удобно на захвата на ръката, има и само стимулация на зърната на обратна посока с върха на ръчката. Можеш да я държиш с ЕДНА ръка и е много удобно. Не скърца като Авент ръчната и не е от скапана пластмаса като нея. Със задържане на ръчката изпомпва доста, без да се набираш като идиот и да ти отмаляват ръцете. Върви комплект с Калма биберон, от който също съм много доволна, можете да потърсите видео какво представлява. В момента е на промоция за 67лв. във Вис виталис, излиза на далавера и доста по-добро съотношение качество-цена, там може да я видите и на живо и да се убедите сами. Надявам се да съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт