Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 070
  • 639
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 117
Честита Нова 2013 година! Нека ни донесе здраве и късмет! Другото ще си го постигнем, защото първите две неща са най-важните за тази цел!  Nature Snowman



quote author=marinels link=topic=678945.msg23903771#msg23903771 date=1356522887]
Честито Рождество Христово!

Андули, коя седмица си вече? Много е неприятно като не ти е добре, а другото човече си иска своето внимание, дано скоро се оправиш. Пиеш ли нещо?

Радваха ли се децата на получените подаръци под елхата?
[/quote]

Маринелче, вече съм 34-та г.с. По апаратурите на лекарите към 10,02 трябва да очаквам "очакваното"  Grinning Наистина, голямото малко човече си иска внимание, игри и т.н. и се старая да ги раздавам в изобилие, но като ми каже "долу" (а това е игра на пода с него) ако му откажа ми е гадно, а ако седна на земята после не мога да стана без чужда помощ или помощта на околните мебели  Joy А и на мен ми се играе, нещо се вдетиних през последният месец...
По повод на подаръците, Дядо Коледа донесе много, но мама ги дава един по един. Сега има ключове с кола, които издават реални звуци на звънец на вратата, включване на аларма на кола и т.н. С това много не играе, но има една игра, с която наистина се заиграва за дълго и вече цяла седмица е номер едно за него. Казва се Eichhorn Голямо Роли. Ето я и нея:

http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.3887

Елхата е вдигната горе на библиотеката за да не пострада някой. Играчките символично бяха "под" нея. Миналата година взехме голямо дърво (изкуствено) за него, украсихме го прекрасно с лампички и т.н., но той не го отрази.
Сега взехме една малка за да няма раздърпани лампички и счупени играчки. Аз обичам стъклените (тези от едно време) и такива но нови, които се правят тук в Бг. Не че нямаме и от другите...

Андули, сега ти загледах лентичката - то не останало Simple Smile. Браво за ентусиазма за учене, дано всичко да мине, както си го планирала!

Дано! Благодаря, Бетта! Радвай се на двете маймунки, както ги наричаш и им давай всеки миг който ти е възможен, без мисли и напрежение. Аз когато се затворя да чета в другата стая и той започне да ме търси с жално гласче ми е много свито... Понякога не издържам и се показвам, но друг път си трая за да си свърша работата, а мислите ми- при него, и как бих искала да съм на земята и да търкаляме колички.

Сиренце, Марио оправи ли се?

Сърдечни поздрави от нас!

# 256
  • София
  • Мнения: 117
Ето малко актуални снимки на Теди.

http://anduli.snimka.bg/children/tedi.722508.29359156

П.С. Лентичките ми нещо зациклят- изписват грешни данни ?????

# 257
  • София
  • Мнения: 688
Честита Нова Година! Мир и любов, както казват хипстърите Simple Smile!

Честит имен ден и на твоя именник, sunflower  Hug!


Как изкарахте снощи? Бобо проспа всииички гърмежи, след като заспа в 11 и 30, с Яна гледахме фойерверките докъм 12 и 15, а ММ беше дежурен и стоя на компютъра до някое време. Та така при нас, ден като всеки друг.
Последният ден на годината Бобо ме изненада със спане до 8 часа, само с едно много кратко събуждане към 2 часа, при което заспа веднага, щом го гушнах при мен и сух памперс на сутринта. Днес нямах този късмет, но се надявам да повтори това си постижение пак Simple Smile.

Имаме и друго ново умение - вече мушка формичките в определените им отвори, без да се замисли, а доскоро изобщо не искаше и да пробва - ето клипче Simple Smile.

Има и един неприятен навик, който придоби, откакто е по-студено навън и му се напукват устните, макар и да го мажа постоянно с балсам - много често се опитва да си откъсва изсъхнали кожички от устата и дори си я разкървавява  Confused. Опитах да му мажа пръстите с Даум-Екзол, но като че ли не помага. Като му се скарам и му перна леко ръчичката, се сърди, но не пипа за известно време, после пак започва  Rolling Eyes.

Днес ще мързелувам, утре пак се захващам със домакинските задачи.

Ще ги водя тия дни в Коколоне, защото Яна е във ваканция. И двамата много обичат да ходят там - Бобо си играе вече много добре там - има топки, балони, колички - супер за него Simple Smile, а пък Яна си рисува. Ако има желаещи, обаждайте се  Hug.

# 258
  • Мнения: 162
Честита Нова Година на всички!Нека бъдем живи и здрави!

# 259
  • Мнения: 10
Честита Нова година!!! Много здраве и любов за всички ни!!!

Андули, страхотен е малкия и е много пораснал Hug

Бетта, браво на Бобчо, направо ме изуми, без да се замисли - много е умничък и е голям сладур Hug

Ние сме добре - растем и все повече дивеем като копираме всичко от бате Simple Smile

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 233
Честита Нова Година и от мен!

Сиренце, Катрин по Коледа започна да прави изречения от по две думи - няма мама, ето мама и т.н. от раз започна и не се спира, все нови съчетания прави,като вижда колко и се радваме. От вчера започна и да казва "ето я мама", "ето го тати", но засега само тези са с по 3 думи  Simple Smile

# 261
  • Мнения: 359
Честита нова година! Да е мирна, щастлива и плодовита за всички!
Ние я посрещнахме с приятели на клуб, спомнихме си колко е хубаво да се позабавляваш и отпуснеш, да не се ослушваш за бебефони, да се притесняваш за гърмежи, да не се стреснат децата... като младоженци  Simple Smile Децата са спали непробудно, въпреки че много са стреляли около нас, намерихме дори гилзи на двора. Да са живи и здрави бабите, майка беше на разположение и следващия ден, така че се наспахме до обяд, гледахме още веднъж "Хобитът", посрещнахме вечерта гости и днес вече сме си по старому.
Бета, браво на Бобо, Ади не ги уважава такива играчки. Не й задържат вниманието изобщо. Любими са й точно музикалните, но нямаме с непоносими звуци и не се оплаквам от шума. Сега обаче докато пиша чувам смущаващи звуци от детската стая и подозирам, че е настъпил потоп  Laughing Ади след като стана царица на пъзелите, сега е на вълна закопчалки - някои още не успява да ги отвори сама и се сърди... голяма е скица.
От новогодишната баница закърпихме бюджета, че изпразнихме касичките  Laughing На мен ми се падна печалба от тотото, а на Ади дъжд от пари. Жените сме материалистките в семейството. Дени си хареса един свитък с наричания и му се падна "ще се усъвършенстваш и по-силен ще ставаш", ама то голяма процедура описана - да спи с късмета, пък при първа луна не знам си какво... На ММ се падна паричката и любов.
Сиренце, благодаря за хубавата картичка и пожеланията! Да сте живи и здрави и вие, бях ви пратила и аз, дано да я получите, доста се забави вече, а с Дени двамата я бяхме правили специално за вас! Някой друг няма ли да се похвали, че е получил от нас картичка, или са се загубили заедно?

# 262
  • Мнения: 44
Лъки, благодаря за уникалната картичка - на теб, на Дени и на Ади  Hug  Hug HugМного приятно ни изненадахте!
Марио си е отдавна добре, благодаря, че питате, но аз след него една седмица кашлях лошо. Сега вече сме ок.
Марио все така се интересува от букви (ама още не съм захванала Доман, но скоро ще го опитам); играем на криеница; много готвим и играем сюжетно-ролеви игри (готви на детската кухня; на къщичка в леглото с юрганчето отгоре и под столчето за хранене с един чаршаф; на гости, които звънят на вратата и носят ту големи, ту малки куфари Wink.
С тази страст към компютъра от толкова малки - направо не знам... Гледам не повече от три пъти на ден по десет минути - после трябва да го скрия незабелязано, докато съм го баламосала с нещо друго, ама доста атрактивно трябва да е, иначе няма откъсване. А пред него да стоя на компютъра - абсурд, само ако е той на другия. Как са вашите дечица с лаптопите, по колко време ги оставяте на тях, откъсват ли се лесно?  newsm78
Бета, Бобо е страхотен   bouquet Наистина не го мисли с напрежение, а му се радвай, на това, което умее! Вярвам, че постепенно с времето той ще пораства и притесненията ще се разсеят, а важното е, че вече стана ясно, че си отворена за съвети, а и имаш насреща  с кого да споделяш. Мисля, че на този етап е много важно  да увеличиш контактите му с деца - нямам предвид случайни дечица по клубчетата, а такива,  с които да се вижда системно и да започне да си изгражда приятелства с хора, различни от тези у дома. Ще се видим скоро!  Hug
Андули, Аничка, Маца, Сънфлауър   Hug
Пуфита, благодаря, всичко записвам - браво на Катето Simple Smile КОйто още беше ми писал, че ще ми праща инфо, моля да не ме забравя Wink

Последна редакция: чт, 03 яну 2013, 09:59 от sirence

# 263
  • Мнения: 40
Честита Нова Година и от нас - здраве и късмет на всички пожелавам!

Посрещнахме я у нас, голяма шумна компания - 16 човека +3 бебета и 2 бременни, но стана много весело. Двете по-малки бебета заспаха едното в 23, другото в 1, а кака Анастасия пя и танцува до 4:30. Кофтито е, че още е със сополи и кашлица, вчера пак бяхме на лекар - нищо! Гърди чисти, гърло чисто, а тя кашля, нощем не може да спре, чак до повръщане стига и вече не знам какво да я правя. На 21ви съм на ФМ и изпит в София и ще я водим там на уши,нос,гърло.

Как са вашите дечица с лаптопите, по колко време ги оставяте на тях, откъсват ли се лесно?   newsm78
Ние нямаме детски, а на големия иска само клипчета с песнички да гледа, даже онзи ден понеже на Милен му се спеше я научил как сама да си ги пуска (разбира се при зареден уoutube) И сега е много смешна, защото застава пред лаптопа и нарежда: метиш мишката, тиваш кипчето, тискаш копчето и ХООООП  Joy Е местенето на мишката и стигането до желаното клипче отнема повечко време, но... Иначе бързо й омръзва - 3,4 любими песни и вече не й е интересно.

Оооо Андули не съм видяла, че толкова е наближило - браво! Много леко раждане ти пожелавам, къде ще е?

# 264
  • Мнения: 2 214
Честито на всички минали и предстоящи празници!
Не съм изчела всичко, просто времето ми стига само за един формат.
За аутизма няма да говоря на теория, защото на теория и Емил и Жорето нямат, на теория много ученици в училището което срещу нас, също нямат. Но до като седя и чакам Емката виждам и чета по по поведението на децата.

След толкова години наблюдения мога да ви кажа нещо което е от значение АУТИЗМА НЯМА ЛИЦЕ.
Не го разпознават и лекарите и даже психолозите които уж разбират, обаче майка с дете аутист разпознава тази гадост в друго дете. Имам много много примери за това. Последния в Мола стоим до една играчка и чакаме момиченцето да си свърши играта за да седнем ние. Колко трае тази игра ну може би около 1 мин, през цялото време я гледах, накрая попитах таткото "С аутизм ли сте" той чак скочи милия "Нееееееееееее с ГРР сме" (Генирално разтройство в развитието), сякаш ГРР е по добре от аутизма Simple Smile
Имайте предвид че ако който и да е от вас стоеше вместо мен нямаше да види нищо, детето не говореше с таткото си, нямаше нищо което обикновен човек може да види. Но ние родителите на деца с аутизм не сме обикновени имаме си трето око Simple Smile
Бета в края на месеца ще съм в София, ако искаш остави ми твоя тел на лични ще се обадя да се видим с децата.

# 265
  • Мнения: 162
Здравейте мами!Възстановихте ли се след Нова година? Heart Eyes
Направо се чудя как издържат децата ви до толкова късно? Rolling EyesМартина е свикнала да си ляга и става рано и затова едвам издържа до 12,30 ч.и към 1ч.заспа.Обаче биологичният й часовник я събуди в 8,30ч,въпреки че й се спеше. TiredПосле 2 дена не може да си навакса със съня и беше леко киселка.
Сиренце  HugОтносно изреченията,които прави само едно е с 3 думички/от лятото до сега/:"тати каа коа"/тати кара кола/.Иначе с две има много:най -новото:"мота главница"/моята възглавница/.Много бърбори иначе,но не може да си каже името вика си Тита,а като я питаш как се казва ,отговаря Тина.Като й кажа на срички името повтаря Тина-март. LaughingМоже да каже например "Стоам/Стоян,тратор/трактор,и т.н.които според мен са по-сложни,но не може да си изкриви езика да си каже името. Laughing
И Мартина гледа много клипчета на нашия комп,но бързо й омръзват.До сега 3-4 клипа да е изгледала цели.Като диджей съм,пускам един ,тя веднага вика "това",пускам 2-ри,3-ти и така по няколко секунди на клип.Накрая вика"нани корчу"/компютърчо/ и тя трябва да затвори лаптопа.Понякога като се присети за него отива и се опитва да го отвори и докато не й пусна "уху тама"/има едно клипче hippo and dog/и още 10 клипчета не мирясва.

# 266
  • Мнения: 2 214
Сиренце ако ти е интересен и нашия случай мога да кажа че Крум не прави изречения, той даже и цели думи още не казва, ама ако приемем че проблема на Емил е наследствен донякъде тогава всичко с Крум е наред.
Ако нещо те интересува конкретно питай, може и на лични че не следя много темата  и не съм в час какво точно правиш и що за изследване е това.

# 267
  • Мнения: 44
Маринелка, дано да й минава вече тази необяснима хрема и кашлица на Анастасия! До 4 и половина, значи? Тая малката май ще надмине майка си по щуротии ...  hahaha
"застава пред лаптопа и нарежда: метиш мишката, тиваш кипчето, тискаш копчето и ХООООП" -    Много е сладка, цяла инструкция възпроизвежда! Така ли си говори  - цели разказчета?
Аничка, ", благодаря за информацията за Мартина  Hug "Относно изреченията, които прави само едно е с 3 думички/от лятото до сега/:"тати каа коа"/тати кара кола/" - ами браво, това си е етап - подлог-сказуемо-допълнение!
Това, че оставя компютъра да спи е добро измъкване. Трябва да опитам - Марио е много състрадателен - може да се върже Wink
Стихия, всички деца са ми интересни. Ще ти пиша на лични по-късно. А относно диагностичният ти поглед - винаги съм твърдяла, че повечето интелигентни и интересуващи се от новости майки на дечица с някакъв вид затруднения,  стремейки се да  подпомогнат развитието на собствените си деца, често знаят повече от професори по специална педагогика (ама това сериозно го казвам, не е обикновено сравнение).

Който може да пусне анкета тук, моля да ми пише  - да взема да измисля една по-адекватна  (в смисъл - по-конкретизирана) на променената вече възраст на децата ни относно говора им? Мисля, че не само мен ме интересува професионално, а повечето мами - ясно е, че децата се развиват с различни темпове, но винаги е интересно да видим какво могат другите на нашата възраст.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 00:56 от sirence

# 268
  • Мнения: 40
Така ли си говори  - цели разказчета?
Сиренце, аз мисля че много пъти съм споделяла, че тя проговори изведнъж - до септември беше само мама/баба/тата като в един момент и тях спря да казва и само мълчеше, но като тръгна на ясла с всеки изминал ден все повече говореше като сега не можеш да я накараш да спре, обяснява всичко, повтаря всяка една наша дума,много е смешна...

# 269
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз имам оплакване. Започна се със "защо?". Вярно, че му се радвам, че е научил още нещо ново, но предвид, че знам колко досадно става в един момент и се плаша. Сега вече двама ми задават въпроса "Защо?", а тези въпроси са безкрайни, знаете. Едва издържах Митко(понякога и не го издържах, а му казвах да млънкне), а сега и Никола от рано, рано. Батко му поне почна по-късно.
 "Икам манан" - "Свършиха, мамо" - "Ущо?" .
 "Не драскай по стената" - "Ущо?"

 Детски лаптом за НГ получиха децата и Никола го пуска да му свири по няколко пъти. Играе с него, колкото време би отделил и на друга играчка. На компютъра не се задържа специално. По едно време имаше мания по "Дим да ме няма" и го гледаше по няколко пъти един след друг, но отмина. Вчера се заплесна по "гангнам стайл" и го гледа него. На мен това ми се струва много (3-4 пъти клип по 3-4 минути си е бая), още повече, че нали ги сравнявам с брат му, а той започна да проявява интерес по-късно и то доста по-слаб, не гледаше целите клипове до край.
 

Общи условия

Активация на акаунт