Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 110
  • 639
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 622
Лъки кухнята е страхотна
Не се колебай
Мечо разказвача на приказки и ние го получихме от брат ми за Коледа и все още много му харесва
Гушка го и го носи на всякъде и постоянно трябва да разказва приказки
Сподели моля те какви са тези Медосладки енциклопедии  newsm78

# 331
  • Мнения: 40
За РД - нямам идея,вероятно Бейби Аморе, за да свиква с идеята за бебето и грижите, кухня също ми е вариант (много харесах Тефала на Лъки) и чудих се за онези акумулаторни колички.

Нашият разказвач е такъв: Голям хит е у нас.

Днес бях на преглед - всичко е наред, растем нормално, но пола не можаха да видят, защото беше застанало кофти. Понеделник съм на ФМ и тогава вече се надявам.

Сподели моля те какви са тези Медосладки енциклопедии  newsm78
Съжалявам, че отговарям вместо Лъки, но и ние сме им фенове (нали е с Пух), та това е поредица на вестник Труд с образователни енциклопедии, ето така изглеждат:

# 332
  • Мнения: 44
Привет отново   bouquet Много работа тия дни...

Militoo, много се радвам, че се включи  Hug Дано скоро се отбиете безболезнено!

Маринелка, радвам се, че всичко е наред  Hug Бебе - да свиква, казваш, а Wink

Gladness, мерси за линковете за колелото   bouquet

Кухнята, която Лъки е пуснала, като дизайн и на мен много ми харесва, а и това с водата от чешмата е страхотно, наистина, но нещото, което ме отказва веднага, е порочната идея за брандирането от страна на големи компании на детски играчки, с което съм категорично несъгласна. Ако една сериозна фирма има желание да пренесе полезния си опит и върху производството на детски играчки, то би могла да го направи дискретно, с логото си само върху кутията и инструкциите за сглобяване, а не върху огромни надписи на първа линия на играчката. Чайниче със сервиз за чай De'onghi, тезгяхче с инструменто ΒOSCH... Аз не искам от малък да става роб на тези неща, ама това си е мое мнение. Обаче вие ако си купите тези кухни, не си мислете, че няма да ви завиждам благородно Wink
В подкрепа на икейската кухня все пак да кажа, че на нея пък котлончето й свети като истински керамичен плот, а и е доста по-компактна - нали ви писах и преди - като мебел си е.

Две решения отложих засега:за Албена реших да не бързам; и - уговорих моя близка да гледа малкия за февруари, после ще видим.

Не ги знаех - нито разказвача, нито медените енциклопедийки.

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 20:36 от sirence

# 333
  • Мнения: 2 214
b]Анкета за говорното развитие на деца на годинка и девет – годинка и десет месеца[/b]  )

В) Употребява осъзнато от 20 до 50 думи.

2)   По посока на артикулацията на думите
Б) Повечето думи, които детето употребява осъзнато, ги произнася частично, неточно или сбито (например: „мат“ за домат; „канкан“ за луканка, и т.н.)

3)   Във връзка със синтактичните  конструкции, които употребява:
А) Не прави изречения

 4) Във връзка със задаването на въпроси
Б) Не употребява въпросителни думи, но използва различна интонация,  за да пита - дори и казвайки само отделни думи, а не цели изречения.

5) Във връзка с отрицанията и отрицателните конструкции:
А) Употребява осъзнато "Не" като отговор на ввъпрос

6) Във връзка с възпроизвеждането на познати стихчета, песнички и други текстчета:
А) Не се опитва да повтаря или да казва никакви части от познати ппеснички[/quote]

бих искала да съм по изчерпателна но нямам възможност да отделя много време

# 334
  • Мнения: 10
Нашата детска кухня е на Fisher Price, ето тази: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/3375.
Другото нещо, с което играе много е кафе машина, която работи и с вода и по цял ден ми прави кафета Simple Smile Тази е: http://www.hippoland.net/produkti/igrachki/kuhni-i-domakinsko-ob … aygo-kafe-mashina

За разказвачите на приказки, аз се бях спряла на Мики Маус, но имаме образователното куче на Fisher Price и интересът май ще е същият (хич и не му обръщат внимание), но има време ще го мислим Simple Smile
Gladness, благодаря за инфо-то за колелото Hug Ще потърся по натам, може и тук да ги предлагат.

# 335
  • София
  • Мнения: 160
Анкета за говорното развитие на деца на годинка и девет – годинка и десет месеца  (автор:   sirence)
1)   Във връзка с лексикалното богатство (количеството думи, които детето употребява). Освен ясните и точно изречени думи, тук броим и неясно артикулираните или половинчати думи, които обаче детето употребява осъзнато в комуникацията си; включително и звукоподражанията, имитиращи животни):
Б) Употребява осъзнато от 1 до 10 думи.

2)   По посока на артикулацията на думите:
Б) Повечето думи, които детето употребява осъзнато, ги произнася частично, неточно или сбито (например: „мат” за домат; „канкан” за луканка, и т.н.)

3)   Във връзка със синтактичните  конструкции, които употребява:
А) Не прави изречения.

4) Във връзка със задаването на въпроси:
А) Все още не задава въпроси.

5) Във връзка с отрицанията и отрицателните конструкции:
0) Не употребява отрицания и отрицателни конструкции. (добавих го по-късно, а и е нулева

6) Във връзка с възпроизвеждането на познати стихчета, песнички и други текстчета:
А) Не се опитва да повтаря или да казва никакви части от познати песнички,  стихчета и др.
Б) Опитва се да казва някои римувани думички от познати песнички, стихчета и др.
В) Довършва римуваните думички на познати стихчета и песнички.
Г) Опитва се да казва цяло двустишие с помощ.
Д) Казва цяло двустишие самостоятелно, без помощ.
Е) Опитва се да казва четиристишие с помощ.
Ж) Казва четиристишие самостоятелно, без помощ.

Тук ще трябва да ми помогнеш. Засилих се пак на А, но се замислих. Виктор е изключително музикален и през дена по-скоро си пее, отколкото говори. Знае мелодиите на доста песнички, но си ги пее със свои думи. Не знам дали това се брои по някакъв начин.

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 15:55 от redreny2000

# 336
  • Мнения: 44
Стихия, Рени  Hug Много се радвам, че и вие отговорихте    bouquet
Маца, и вашата кухня е много хубава - и пералня, и хладилник, пък и кафе-машина си имате добра Wink ... А вашите дечица са две момчета   chef  chef - значи определено кухните са си интересни и за мъжете... Ако намериш къде го има тук колелото на Гладнес - моля те, драсни ми някой ред, може и на лични.

РедРени, ако прецениш, че Вики припява не само мелодиите (което си е супер, браво на него  Hug), а и се опитва да възпроизведе поне с 50% доближаване до правилното звучене няколко от думите в песничките (вероятно ще са римуваните), значи сте отговор Б.
Ще се радвам да се видим скоро, че съвсем ви изпуснах   bouquet

# 337
  • Мнения: 1 169
Добър ден!  Simple Smile

И ние сме от сдобилите се с детска кухня. Нашата е на Fisher Price, Тео в началото не и обръщаше внимание, но после почна да се заиграва. Ще видим като се върнем в БГ дали ще си играе още с нея.

http://www.fisher-price.com/img/product_shots/L5067_d_1.jpg

http://www.mommygoggles.com/wp-content/uploads/2009/12/0002708466466_L3.jpg

# 338
  • София
  • Мнения: 160
сиренце, наистина ми е трудно да преценя. Думи никакви няма да хванеш, но по мелодията ще я познаеш песента на 100%, даже и интонация има, едно към едно с това, което аз му пея. Хаха, това май ние най-голямото постижение на нас Simple Smile

# 339
  • Мнения: 45
Привет на всички!
За много години! Живи и здрави!
Включвам се и аз в анкетата Simple Smile, двамата са на едно ниво, в началото Петър изпреварваше - първи започна да прави изречения, повече повтаряше, използваше повече думички, но те се дърпат един друг и бързо се настигат  Laughing
Анкета за говорното развитие на деца на годинка и девет – годинка и десет месеца  (автор:   sirence)
        1)   Във връзка с лексикалното богатство (количеството думи, които детето употребява). Освен ясните и точно изречени думи, тук броим и неясно артикулираните или половинчати думи, които обаче детето употребява осъзнато в комуникацията си; включително и звукоподражанията, имитиращи животни):
      Г) Употребява осъзнато от 50 до 100 думи. - не съм ги броила, всеки ден ме изненадват с нови думи Simple Smile
      2)   По посока на артикулацията на думите:
      В) Половината думи ги произнася ясно и правилно, а другата половина – неточно или частично.
      3)   Във връзка със синтактичните  конструкции, които употребява:
      Г) Прави изречения с допълнение от типа „Мечо няма бате(р)ии“; „Мама чисти бок(л)ука“. - рядко, но се случва да има и допълнение, напр. "Мамо, дай топката, грай!", "Мамо, ети бокука, фърли!"
      4) Във връзка със задаването на въпроси:
      В) Не употребява въпросителни думи, но използва различна интонация на изреченията, които прави, за да пита.
     5) Във връзка с отрицанията и отрицателните конструкции:
     В) Използва отрицателна форма на глаголите - "Не (р)аботи"; "Не пее" и др.
     6) Във връзка с възпроизвеждането на познати стихчета, песнички и други текстчета:
     Б) Опитва се да казва някои римувани думички от познати песнички, стихчета и др. - От няколко дена Петър казва: "Онче-бонче, чупи бонче, иба мака тука", а Стефан е до: "Онче-бонче, бонче, иба, мака" Simple Smile, ти прецени Wink

Относно колелетата и тротинетките - и двамата карат тротинетка - Ето го Петьо, а колелета не сме ги пробвали скоро, но Стефан есента почти успяваше, така че може вече и да могат Simple Smile

# 340
  • София
  • Мнения: 24
Привет и от мен!
Отдавна не съм писала, но ви чета Simple Smile
Много интересна анкета, давам и аз отговори Simple Smile

Анкета за говорното развитие на деца на годинка и девет – годинка и десет месеца  (автор:   sirence)
Макар че при отделните деца може да бъде и различно, приемаме, че предложените отговори са йерархично подредени в посока към по-високите нива на говорно развитие, и в тази връзка на всеки от шестте въпроса може да изберете само един отговор  - този, който в най-голяма степен съответства на етапа на детето ви в момента.

1)   Във връзка с лексикалното богатство (количеството думи, които детето употребява). Освен ясните и точно изречени думи, тук броим и неясно артикулираните или половинчати думи, които обаче детето употребява осъзнато в комуникацията си; включително и звукоподражанията, имитиращи животни):
Д) Употребява осъзнато от 100 до 150 думи. - сега се опитах да преброя горе-долу колко думи знае, но наистина са много, говори адски много и постоянно

2)   По посока на артикулацията на думите:
В) Половината думи ги произнася ясно и правилно, а другата половина – неточно или частично. - някои сложни думи ги произнася неточно или частично, но при често повтаряне забелязвам, че много по-ясно ги произнася всеки следващ път

3)   Във връзка със синтактичните  конструкции, които употребява:
Г) Прави изречения с допълнение от типа „Мечо няма бате(р)ии“; „Мама чисти бок(л)ука“. - Прави изречения дори от 4-5 думи и то смислено

 4) Във връзка със задаването на въпроси:
Д) Задава осъзнато въпроси с „Кой?“ – от рода на „Кой чука?“, Кой слуша музика?“, „Кой рисува?“ - последната една седмица започна да задава въпроси конкретно "Кой е това?", "Кой звъни?" и т.н. Струва ми се, че скоро ще почне да пита и Защо.


5) Във връзка с отрицанията и отрицателните конструкции:
Г) Употребява осъзнато отрицателни изречения ("Това не Дядо Коледа") - напълно осъзнато казва отрицателни изречения, например "Това не е коте", "Това не е тате" и още подобни

6) Във връзка с възпроизвеждането на познати стихчета, песнички и други текстчета:
Е) Опитва се да казва четиристишие с помощ. - научила е повечето от детските песнички, пеем ги по цял ден, необходима и е съвсем малка помощ да каже цялата песничка, например Зайченцето бяло, Тръгнал кос и т.н.

Това е от мен Simple Smile

# 341
  • Мнения: 44
Ехеее, Марис  Hug Hug
Петьо е с една стъпка напред, но и на двамата дадох Г на шестия въпрос  newsm10
Разгледах и други ваши клипчета, свързани с линка - е напълниха ми душата двамата сладури   bouquet И как само Петьо се е научил да прескача в двете посоки кошарката!
Даная, много се радвам, че се включихте и вие с малката бърборанка Hug
РедРени, браво за музикалния Вики - както върви, много скоро именно чрез песните ще проговори  Hug
Гладнес, и вашата кухня е интересна - не съм ги виждала такива - макар че ми се струва за по-малки дечица по-подходяща (и за нашите все още, де, но имам предвид, че не става много-много за по-големи - 5-6-годишни да кажем). Най-много ми хареса сводчето и лампата.

# 342
  • Варна
  • Мнения: 20
Здравейте отново мами.
Тези дни покрай анкетата много се замислих за говорните способности на моята госпожица. Определено с всеки изминал ден тя доста напредва. За мое голямо учудване преди няколко дни реши да ми изпее песника... „Чело коте кишки как хаща мишки " Направо ахнах newsm09 това не е от песничките, които често слушаме или пее. Да припявали сме я, но .... Незнам как точно нея е запомнила може би зараади манията и по котенцата. Направо ги обожава. Днес докато чакахме за детската кухня и видя 3 сгушени котенца. Леле почна едно говорене едно чудо. Една непозната майка много се учуди колко говорела, че реши да ме пита на колко годинки е. Явно сега при нас е бума на говора...
Имам едно питане към вас. Вики откакто е проходила ходи на пръсти. Засега не съм я водила на лекар, защото все си казвах, че ще се оправи, но вече много време мина и тя все още си стъпва на пръсти. Има ли някое от вашите дечица, които да са като нея? И дали трябва да се притеснявам от това?
Лек и релаксиращ почивен ден ви пожелавам

# 343
  • София
  • Мнения: 688
сиренце, обработваш ли резултатите Wink?

Не мога да се сетя за какво влязох да пиша  newsm78.
Освен може би, че Бобо е постриган, за втори път го водя и пак бяха сълзи, лиги и сополи, но може би една степен по-малко от миналия път Simple Smile. Много красив младеж стана Simple Smile.
Сутринта ги водихме на рожден ден на едно детенце в клубче, обаче изобщо не ми беше весело. Повечето време ми вися на ръцете и даже на батута не искаше да скача, само мрънкаше и викаше не-не-нееее  Rolling Eyes. Чак накрая се поотпусна малко, седна на една билярдна маса отгоре и буташе топките в джобовете  ooooh!, та малко да си починат ръцете ми. Той си ми тежи вече, макар, че сигурно не е повече от 12-13кг.
В нашето клубче си играе и без мен вече, но явно той си е такъв, трябва му повече време да опознае обстановката и да свикне.

Купих му одеве нов пъзел, повечето от вечерта прекара да го реди. Утре сигурно ще го знае наизуст, ще му направя клипче, ако успея Simple Smile.
Савана, предишният, който му купих, беше такъв: http://www.simbatoys.de/en/brands__products/eichhorn/puzzles/det … ?sArtNr=100003634, а този сега е с 9 части - първият от показаните: http://www.simbatoys.de/en/brands__products/eichhorn/puzzles/det … ?sArtNr=100003666. Но аз си ги купувам от Кауфланд, не от нета.

Милито, и Бобо понякога ходи и дори тича на пръсти, но това е по-скоро като се забавлява нещо. Според мен не е зле да идете на ортопед, поне за твое успокоение.

# 344
  • Мнения: 44
Милито, промених отговора ви на Г на шести въпрос  Hug
Бета, засега своевременно всеки път пренасям резултатите в таблица, ще почакаме още малко, може някой друг да се включи. Дотук имам около 40 анкети  Hug
За пъзелите: и ние ги редим такива (имаме два), но не мога да кажа, че има специален интерес - най-много два пъти последователно да го направи, и сменя посоката. И не се сеща за тях - все уж случайно ги разпръсвам на земята или на масата, приканяйки го да ми помогне да ги подредим. Но виж, ако има такъв с латинските букви, вероятно по-дълго ще се заиграва. Ще се разтърся, да видя какво има.
Бяхме в ИКЕА и малкият се скъса да играе на кухнята там. И каква ирония  -той, дето (както писах по-горе) уж толкова ми се ще да го пазя от неприятната част на влиянието на марките, сега само ми повтаря "Исам игая ку(х)ня Икеа"  Joy hahaha Успокоява ме това, че все пак Икеа не е просто магазин, а цяла философия Wink

Общи условия

Активация на акаунт