Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 130
  • 639
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 214
Еееее не мислих че чак така те разстройва това, ще ти пиша по късно сообщение.

# 541
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравейте, и аз не съм от редовните вече, но малкото свободно време което ми остава - гледам да си почивам. Ходя вече година на работа, каката е тинейджър, понякога ми скъсва нервите Simple Smile а Дани - ами той е разкош, с него си почивам . Тича постоянно , дурасел  + , ходи на градинка от 11.03 справя се чудесно, много му харесва, сутрин като спрем с колата излиза и тича към входа, само дето е много гладен като го взимаме Simple Smile мерките ни са ~ 104 см, ~ 16 кг Simple Smile
Голямо момче на мама Simple Smile това от мен за сега, ще се опитам да съм по редовна Simple Smile

# 542
  • Мнения: 40
мерките ни са ~ 104 см, ~ 16 кг Simple Smile
Голямо момче на мама Simple Smile това от мен за сега, ще се опитам да съм по редовна Simple Smile
Висок и строен младеж= браво!

Еееее не мислих че чак така те разстройва това, ще ти пиша по късно сообщение.
Определено ме притеснява, защото не ми прилича на нормално поведение - може и просто "фаза" да е, но не искам ако е признак на нещо да го пропусна

# 543
  • София
  • Мнения: 2 348
Чудни деца  newsm78 Моите и двете нощем не пишкат. А преди, когато са пишкали, леко са се разсънвали.

Маринелс, това да не ѝ е навик от бебе? Ако не е имала биберон да е смучела завивка или пък да е приела тежко махането на биберона и тогава да се е появило?

# 544
  • Мнения: 40
Маринелс, това да не ѝ е навик от бебе? Ако не е имала биберон да е смучела завивка или пък да е приела тежко махането на биберона и тогава да се е появило?
Ами не го е правила като бебе, т.е. прави го от няколко месеца, но сега ме замисли - беше някъде след биберона, може би не веднага след отказването, но вероятно там е връзката. Иначе от него се отказа много лесно - в яслата не го ползваше, вкъщи вечер за заспиване, докато не дойде едно бебе у нас на гости с биба и й казахме, че тя вече е голяма, а бибите са за бебета. Дадохме му ги всичките на него и повече не ги е искала.

# 545
  • Мнения: 1 919
marinels Сензорна дисфункция му се казва....период е ще мине,гледай да.и.отвличаш.вниманието.ако искаш.да спре.Това  просто я успокоява,на непознати места  я кара да се чувства уверена  т.е това  е  нещо познато за нея.

Деца, търсещи сензорен стимул – нервната система на тези деца не винаги разпознава сензорната информация, която достига до мозъка. В резултат на това те се нуждаят от сензорна стимулация.
Сензорните преживявания включват движение, допир, възприемане на тялото, зрение, слух, обоняние, вкус и усещането за гравитация. Разграничаването им става чрез процеса на сензорната интеграция. Въпреки, че се извършва автоматично и без усилие,Нормалният процес на сензорна интеграция започва преди раждането и продължава през целия живот.....същото..като.лапането.на.предмети.смукане.на.пръсти...това..нормално.за.малките.деца.

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 09:57 от Thomasito

# 546
  • Мнения: 40
marinels Сензорна дисфункция му се казва....период е ще мине,гледай да.и.отвличаш.вниманието.ако искаш.да спре.Това  просто я успокоява,на непознати места  я кара да се чувства уверена  т.е това  е  нещо познато за нея.
Много благодаря  Hug

# 547
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте на всички до скоро нямах пряк контакт с интернет и не можех да чета,сега преглеждам темата и виждам,че отново има активни  Simple Smile .Да се включа и аз в писанията.Сашо с говора напредва,всеки ден има по една нова дума,не са много на брой,но има напредък във бърборенето.За кърменето спряхме го ноември месец,когато тръгна на ясла за една седмица се отказа без големи драми.
За памперса ами като седне на гърне след сън ака в него и в яслата казват,че акал на него,но си и прави същото в памперса не сме и мислели още за махане.
ПРи нас се получи от скоро един друг проблем,свекърва ми е с астма и има алергия към полени,мъжа ми също има алергия .При последното боледуване на малкия се получи лош спазъм и хайде в болницата ,двустранна плевмония-лежахме 7 дена.Това става на 1 март сега преди седмица отново болен,отново спазъм.Личния пак ни лекува с антибиотик,,но без успех и реших да идем на алерголог.От там се оказа,че малкия има алергия към полени и по думите на докторката астма,която няма как да се докаже научно,а и можело да изчезне с времето.Та тя ни остави да решим да пишем ли малкия с диагноза АСтма,но това оставало за цял живот.Като ние с мъжа отказваме да го запишем,за да не навреди това на живота му занапред.Предимството на това да го запишеш астматик било да взимаш лекарства от касата без пари,не че сме забогатели,но предпочитаме като се наложи да ги купуваме ние.
Та това е при нас много ни се насъбра тези дни и реших да Ви разкажа,защото само тук споделям без някой да ме съди за нещо както се получава в семейството.А и за капак ходя на изпити,за да си взема дипломата(бях споменавала в началото,че ми остана 12 клас) и всеки ден изпити с болно дете,та ме скъсаха на един,но здраве да е,гледам здравето на малкия преди изпитите.
Много слънчеви дни и усмивки пожелавам на всички мами   bouquet

# 548
  • Мнения: 1 919
Телка.за.2г.важи.....астма.за.цял.живот Shocked...детските.се.израстват...и.с.изследване.с.доказва..има.ли.няма.ли..как.така.гада.доктора.и.предполага.?.

П.с...сори.за.кодираното.писане.скапана.ми..клавиатурата Embarassed



копирай.линка.така.го.пусни,ч.н.ми.дава.да.го.пусна.като.линк.нормален.да.се.отваря



 http://www.hapche.bg/sastoyaniya-i-zabolyavaniya/bronhialna-astma?page=5

# 549
  • България моята родина
  • Мнения: 201
ами по нейните думи има астмано тя не можело да бъде доказана по лекарски път с изследвания и ако напишела астма като диагноза нямало да може да защити тезата си.Също каза,и че можело да премине с времето.Аз още не съм на ясно с тези неща,за това и реших да споделя тук.За варианта да се води астматик обясни,че оставало за цял живот в картона му и за това да сме си помислели.Обсъждахме с мъжа ми той не категорично против,за да не се получело така,че като по израстне малкия да изчезне това,а той да реши да става било бойник,било спортист или нещо друго да му пише в картона астматик и да не може да продължи напред.Мисля,че подкрепям мнението му и да изчакаме за напред да видим как ще продължи това.
А и нещо друго до сега не съм виждала малкия да получава някакви астматични пристъпи или нещо друго единствено,когато е болен се получава спазъм,но не съм наясно това ли е астмата(сигурно ще прозвуча като невежа,но си признавам не съм се сблъсквала с тези неща,а и съм доста млада още ..)

# 550
  • Мнения: 3
Здравейте, не се включвам отдавна да пиша, но разказа на Ivelina9292 ме провокира
Предполагам, че вече сте си в България и в Ловеч, ако не греша, и половинчатата диагноза е поставена или изказано съмнение от личният лекар на детето ти. Не знам, как така може да поставя диагноза, а да не може да я защити?! Така само ви поставя в притеснение и съмнение. Само на базата на два спазъма не може да се заключи астма или да се отхвърли съмнение. Елица също е правила спазми няколко за съжаление до сега и въпреки, че тогава се включва обдишване, чрез впръсквания със салбутамол, който е препарат за астматици не и е поставена тази диагноза. За да се каже категорично са нужни повече повтарящи се симптоми и състоянието се проследява системно с участието на специалисти. Има и тестове, които биха могли да се направят по отношението на дишането и възможна алергична реакция. Не знам до колко имаш достъп до специалисти в Ловеч, но с направление може да отидете в детската секция на болницата в Плевен и да направите консултация. Другото, което звучи несериозно е това да не се 'лепва астма' в картона на детето. Каквото и да кажат лекарите и дадат, като препоръка сега то се отнася към този момент и в бъдеще няма, как да повлияе на физическата активност или занимаване на детето с даден спорт, освен, ако е силно непрепоръчителен за него и би попречило на здравето му. Обикновено отключени астматични състояния в ранна детска възраст се израстват и не оставят последствия. Направете си нужната консултация с добър специалист и поне ще имате яснота, а и най- малкото ще ви даде добра препоръка за действие при евентуално повторение на спазъма. А имате ли яснота за евентуалната алергия преди време към глутена или беше към белтъка на млякото. Изви ни ме, ако си писала, но определено не съм проследила това. Спомням си, че тогава се върнахте до България, за да чуете и тук лекарско мнение.

# 551
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Жени по отношение на алергията към глутен,за която имахме съмнения,когато си дойдохме ходихме в Плевен на частен кабинет.Там докторката го гледа на видеозон,каза,че нямаме такава алергия дори външно не изглеждало на дете с такава алергия,като се изрази децата с такава алергия има ли издут корем-силно изразен и др.външи белези.Изписа ни хапчета за оправяне на стомахчето и общо взето каза,че проблема идва от кърмата.До там спряхме с въпроса като и мъжа ми ме нахока с думите "Видя ли нищо му няма на детето,а ти само се побъркваш".Тук идва и моя въпрос към всички майки На децата,които вече не сучат ако твърдо ли е (защото от месеци не се кърмим а акото му е още рядко та рядко ).При алерголожката повдигнахме и този въпрос,а тя каза за това друг път ще дойдете ще направим проба за алергия и това беше......
Естествено решила съм да се допитам и до други специалисти,за въпросната астма.Иначе да вече сме си в Ловеч за постоянно.До колкото аз се запознах и от статията,която Thomansito ми даде тези спазми се получават заради  алергията и в следващите години това може да изчезне.Също така доста хора казват,че са имали този проблем при малки деца,което отшумявало.
За щастие сега Сашо се оправи пие лекарства за алергията и всичко е наред до момента.
Ще ходя при личния и ще взема направление за специалист,за да проверя и въпроса с акото му,което си ме тревожи и най-накрая и мъжа ми го забеляза,че е добре работата,за да съм спокойн,че то  много  доктори станаха ,много специалисти покрай нас и не вървим на добре......

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 3 220
Ивелина, не съм компетентна по въпроса със съмненията за астма на Сашко. Най-добре идете при специалист  Peace. И дано опасенията са напразни  Praynig. Не се кърмим от 2 месеца, но и преди това акото си беше добре оформено, не рядко. Честно казано аз бих се притеснявала ако е такова, добре е да уточните причината за това.

# 553
  • Мнения: 3
Ивелина, след като сте си вече за постоянно в Ловеч, а детето има личен лекар, най- добре да искаш направления за специалисти- алерголог, съответно диетолог и пулмолог. Направи си с тях консултация и виж, какви препоръки ще дадат те. За съжаление нямам конкретни имена, които да ти препоръчам от специалистите в Плевен, но знам педиатърка, която ми беше и лл преди години- Д-р Илиева, от втора поликлиника мисля беше, тази до часовника и РДВР, добър диагностик е, а и ще може да те насочи към конкретни специалисти, ако ти е удобно и предпочиташ да търсиш в Плевен.
 За акото мога да кажа, че и на двете ми деца не е било рядко за дълъг период от време след 1-та им година. Рядко би ме притеснило, ако е за постоянно. Оставам с впечатление, че Сашо е постоянно така още от бебе. Направете си консултация на първо време и обясни цялостното състояние на детето- какви оплаквания има, какво е предписано, от какъв лекар, как спазвате схемите, от кога, и дали е нужно да се спазва.
 Желая ти скоро да минете нужните консултации с лекарите и да си спокойна, че всичко е наред с детенцето ти.

# 554
  • Мнения: 40

За акото - нашето по-често е рядко ( не чак вода, но кашесто), даже да не кажа че са рядкост случаите на твърдо ако, което не ме е притеснило или по-точно не съм се усетила да се притеснявам.
Да не говорим, че от седмица - две насам е почти винаги на вода  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт