Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 39 231
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 104
За бонбоните, добра и дори полезна алтернатива е небет шекера, продава се в аптеките. Мая знае какво е бонбон, шоколад, близалка, но определено най-обича шоколад и то всякакъв, не подбира (има на кой да прилича, ние с баща и сме доста по-сладкото), дори ония ден я пробвах с черен шоколад и него го яде, аз например не ям такова нещо. Но и давам по съвсем малко, едно парченце например и от време на време, има няма 1 път в седмицата. Иначе все си иска близалки, но не ги яде, близва няколко пъти и ми я дава, същото и с другите бонбони, интересно и е, опитвала е какви ли не от децата навън най-вече, но не бих казала, че ги яде, лапа и след малко плюе, та не са ми проблем, само както казах с шоколада е голямата мания, случвало се е много да реве и да се тръшка, но ако съм решила, че сега не може или пък не може повече не давам, не обръщам внимание на подобни тръшканици....обяснявам 1-2 пъти каква е ситуацията и я оставям с емоциите и, всеки има право да е тъжен, да си иска нещо, не виждам проблем да си поплаче за това, в този ред на мисли не виждам и защо трябва да им давате всеки път като поискат, сега не може и толкова, рев, тръшкане...ми, неизбежно е.
Люляче, мерси за пожеланията  Hug Е, и нашия рожден ден мина Simple Smile, всъщност не съвсем и ние малко 3 дена яли, пили и се веселили, един ден преди рождения и ден имахме цял ден гости, близки, които знаеха, че после няма да ни видят следващите дни си избраха този ден да ни посетят, някои дойдоха предобед, други следобед, имаше компания и подаръци, после на самия и рожден ден бяхме семейно до обяд, а следобед с малко деца и забавления, а днес е най-големия купон всъщност, в клуб с 12 дечица...та сега се подготвяме за там Wink Знае че ще има торта с Макуин и е в голяяямо очакване  Laughing

# 46
  • Мнения: 64
vesi_evi, виждам, че тържествата продължават, затова макар и с 1 ден закъснение  Blush искам да поздравя Мая за рождения й ден и да й пожелая да расте, здрава, умна, красива, талантлива и мноооого щастлива. Да бъде вашата радост и гордост и много да се обичате. Пожелавам да й подарите следващата година братче или сестриче, а защо не и двете Wink. Много настроение и веселба и на днешното парти! ЧРД мила, сладка Мая!
nbirthday newsm67 Tada Gift

# 47
  • Мнения: 7
diana.pd, купувам Коактив-а за 62.50лв. от един колега, който е дистрибутор, но всеки може да стане дистрибутор и да ползва намалението в цените. Майка ми също е дистрибутор но не й се занимава много Simple Smile Прочети как са нещата при вас, ти от кой град си?
Аз давам 1 сутрин и едно вечер, когато е здравичка - което прави 60 бр. за един месец. Опаковката е от 120, значи цената е за 2 месеца горе-долу. На мен така ми е добре Simple Smile

# 48
  • на североизток
  • Мнения: 460
На мен ми се струва малко прекалено толкова системно и по два пъти на ден да давам на детето си разни добавки, лекарства и както там ги наричат. Колкото и  да ги хвалят, за мен са си 'химии със съмнителен характер' Как ще се научи организма сам да се справя с трудните ситуации, като непрекъснато приема такива неща? И на всичкото отгоре да давам луди пари за такова нещо Naughty Предпочитам да си и давам по някоя бонбонка отвреме навреме  Mr. Green
Извинявам се, че може да ви звучи грубо моето мнение, но не се сдържах Rolling Eyes Нищо лично, както се казва Simple Smile

Ааа, и за тези желираните бонбони да кажа, ако не знаете, че като се разтопят могат да се ползват вместо лепило Mr. Green Или да го кажа обратно - направени са от лепило  Wink Дори моя Никола, като го видя това в едно детско предаване(използваха бонбоните да залепят разни апликации), сам се потресе и вече ако някой го черпи с такива казва, че той лепило не яде, а хората го гледат с учудване  Laughing

Напълно съм съгласна с vesi_evi относно тръшкането. Като съм решила, че няма да давам, не давам! Но винаги обяснявам защо, поне два-три пъти с различни думи, за да съм сигурна, че са ме разбрали. От там нататък, който иска да се тръшка Mr. Green Нооо, проблема е, когато видят бабите, там знаят, че номерата им минават винаги и дори и да се опитат да им откажат, тръшкането е по-сериозно и съответно завършва с успех Mr. Green

Иначе варианта със сушените плодове ще го пробвам, благодаря за идеята  bouquet Но си мисля, че няма да е толкова успешен, не за друго, ами защото трябва да се дъвчат, а моята мома обикновено като изсмуче нещо такова, остатъка го изплюва. Нещо не мога да я накарам да дъвче такива работи. Дори и домати, краставици, снощи и круша и давах...само ги осмуква добре, посдъвква ги и ги плюе. То май проблема е, че не иска да ги глътне newsm78 Може би като не е гладка каша и не смее да гълта, знам ли? Много ми е претенциозна девичката Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 4 559
Бе моите хапват сладко, няма какво да си кривя душата.
Добре че, Лора е като татко си - иска, хапне 1 път и го зареже. Което за мома е супер  Mr. Green
Но малкият е мн. зле - на мен горкия се е метнал - докато не унищожи видимите бонбони не мирясва.
Аз покрай какта бяха свикнала да ги оставям по масите. Но Сами като започна с номерата и започнах всичко да прибирам и да давам след ядене.

Тия витамини, сиропи, подсилващи работи толкова са ми писнали, че няма накъде...
Тъпках Лора, а тя си боледуваше.
Сега оставам на клеева тинктура и чай с мед. Ако се закучи положението с болестите, тогава ще го мисля.

# 50
  • Мнения: 965
vesy_evi ,да ви е жива и здрава рожденичката на патерички,много да ви слуша и радва  Hug  bouquet
Аз почнах да давам на Велина инфлуцид и всяка неделя ще й давам осцилококцинум  Peace
Как обличате дечицата за ясла ? с анцунг,клинчета или дънки с блузка?Аз мисля че с анцунг ще й е най-удобно  newsm78 В понеделник сме първи ученички да видим..........Слагам я на гърне не иска и не иска в него и това е  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 7
На мен ми се струва малко прекалено толкова системно и по два пъти на ден да давам на детето си разни добавки, лекарства и както там ги наричат. Колкото и  да ги хвалят, за мен са си 'химии със съмнителен характер' Как ще се научи организма сам да се справя с трудните ситуации, като непрекъснато приема такива неща? И на всичкото отгоре да давам луди пари за такова нещо Naughty Предпочитам да си и давам по някоя бонбонка отвреме навреме  Mr. Green
Извинявам се, че може да ви звучи грубо моето мнение, но не се сдържах Rolling Eyes Нищо лично, както се казва Simple Smile
iv4i_79, няма проблем не се обиждам изобщо - всеки си знае какво и защо прави Simple Smile
Ако обаче искаш може да потърсиш информация за нещата, които съм описала, какво са как действат и т.н. понеже явно не си запозната.
Но истината е, че всички се опитваме да направим най-доброто за дечицата си. Нека всички да са ни живи и здрави и да изкарат една прекрасна зима, изпънена с много игри и усмивки Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 4 559
cecitooo, и двамата ги пращам с анцуг или по-мекичък панталон с ластик отгоре. Джинси слагам, дънки - избягвам.

# 53
  • Мнения: 102
Здравейте,

нещо все не ми остава време да вляза във форума, а толкова въпроси имах.
Първо да ви споделя,че май ще ходим на градина и не мога да спра да плача от два дни.
Яслата е чисто нова  и децата тръгнаха от вчера ( Дари още не е).Но две много близки дечица,с които Дари отрасна от бебета са вече и там и аз постоянно я водя да свиква със сградата.Но вчера едното го прибрахме напълно обезобразено -цялото му лице страхотно издрано, ухапано зловещо по ръката, още 3-4 деца бяха така, а друго момиченце с пробито ухо от ухапване. Потресох се. Направо незнам как ще я пусна. Тя е толкова мила и добра,изобщо не умее да се пази и да се бие. все тича аз да я защитавам.  Смятате ли,че ако са заедно в една група с приятелчетата и ще и е по-лесен прехода и адаптацията? Чудя се дали да се моля на директорката да е в тази група,ако случайно ни е наместила в другата. защото пък от друга страна с това лошо момченце там,така смело раздаващо правосъдие ме е страх да не и направи нещо.

И ,понеже не съм влизала дълго,че нали ми изгоря компютъра .искам да поздравя всички минали рожденници - пожелавам много здраве, много щастливо детство,безгрижни дни и мноооого усмивки.

п.п и другото,коетоп много ме изуми в яслата - не дават да си вземеш детето на обяд,а най-рано в 3ч. ,което е безумно спред мен.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2012, 14:28 от gala.

# 54
  • Мнения: 7
cecitooo, за гърнето, пробвала ли си на голямата тоалетна със седалка?  Ивито гърне не можеше да погледне, но на нашата таолетна със седалка много се забавляваше Simple Smile
А може и в понеделник като тръгнете на ясла, като види дечицата там как пишкат да поиска Simple Smile
И аз слагам меки и удобни, ластични дрешки, клинчета, анцузи, блузки. Два комплекта резервни в раничката искаха да има - аз слагам повече, защото понякога се заиграва и забравя да каже че и се ходи.
Аз много се притеснявах като я пусках за първи ден началото на месеца, но сега тя се чувства много добре там. Яде такива неща, които в къщи не съм успявала да й дам, започна да говори много повече, вярно не разбирам повечето думички от новите, но и това ще стане. Исках да ти кажа да мислиш че там ще й е много добре и че е крачка в положителното развитие на твоето силно момиченце Simple Smile

# 55
  • Мнения: 965
Аз по принцип съм много положително настроена за яслата и си мисля ,че много ще й харесва,но това което е написала gala. направо ме потресе  Shocked Shocked Shocked
Цитат
Но вчера едното го прибрахме напълно обезобразено -цялото му лице страхотно издрано, ухапано зловещо по ръката, още 3-4 деца бяха така, а друго момиченце с пробито ухо от ухапване.
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 56
  • Мнения: 102
Ами днес е било по-добре - няма жертви  Mr. Green
То се оказва,че всички "гледачки" са напълно нови и не се познават ,отделно са приети всички деца на веднъж. няма ,като в другите градини по няколко броя на седмица - просто си предствете за какво говорим. толкова се радвам,че Дари не е там в момента.

# 57
  • Мнения: 6
Честито на всички пораснали Септемврийчета!Желая им много радост,щастливо детство и да бъдат мн послушни  Wink Извинявам се ,че не влизам често ,но си имам две хлапенца ,които стабилно ми запълват времето  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 559
Честит Рожден Ден на всички големи вече Септемврийчета Simple Smile!!!
И ние стягаме изследвания за ясла и ми е тръпка... Но няма начин, трябва да се връщам на работа! Все се надявам, че като са двамка, ще им е по-лесна адаптацията, но кой знае... На теория сме подготвени, че мама ще ги остави да си играят при децата. Ще им каже "чао" и после ще дойде да ги вземе. Като гледат децата в яслите, им обяснявам, че ето, там мами няма, а лелите ще ги гледат. И на лелите трябва да казват "чиш" или ако искат нещо. Че има малки столчета, масички, легълца и много играчки. Обяснявам, обяснявам, показвам... И скоро ще видим какво ще стане Simple Smile
Поздрави на всички и много усмивки Simple Smile!!!

# 59
  • София
  • Мнения: 1 193
Приеха ни на градина  Party !
Кафенцето със сладко е от нас  Grinning !

Общи условия

Активация на акаунт