Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 39 240
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 73
Честит Рожден Ден на Мая!!! (с малко закъснение). Да е расте, здрава, умна и красива за радост на мама и тате!
geryaleksandrova, чудесно!!!
Гале, ужасно е това!!! Дано да не се повтаря! Не ми се е случвало до сега да го взема с някакво нараняване, но все пак 2 седмици е малък период.
Иначе свикна, казват че е кротък, спи, често яде допълнително, не плаче, само сутрин помрънква докато го оставя. Определено бързо мина адаптацията, за разлика от адашчето му (на колежката ми, за която ви писах). Не спи и не спи вече втора седмица това дете. Напикавал се, иначе не плачел. При всяко дете различно преминава този период и като продължителност.
cecitooo, по-добре да и е удобно, все пак цял ден си играят, сядат, ставят, тичат (колкото могат в една стая). По това, което виждам от яслата за момиченцата някакво клинче по-плътно и блузка (ръкава според времето) е добър вариант. Аз накупих анцунзи (по съвет на v_spasova - каква да е горничката, тъмно долнище задължително, че доста се цапат), така са и всички деца от групата. Успех и бърза адаптация! иличе и при вас да премине спокойно този период! И ние си имаме близначета (момчета) в групата, големи сладури. И при двамата нямаше проблеми, макар първо да тръгна единия и на другата седмица и другия.
И сега да ви се оплача, Ники е станал мноооооого докачлив, за всяко нещо мрънка, реве, лигави се, но го отдавам на привикването или на новите номера от яслата. Ще видим колко ще трае и това...

# 61
  • Мнения: 965
Добро утро и от мен ,тъкмо мислех да пусна по едно кафе да изпием ,но тя geryaleksandrova ме изпревари  Laughing,браво за градината  Peace
Да ви се похваля Велинка от 2 дни заспива сама в кошарата,оставям я и излизам и тя след 5мин е отцепила  Grinning ,чак ми е странно  Party

# 62
  • Мнения: 574
Здравейте и от мен,

Гала, надявам се да се оправят лелките и децата и като тръгнете да нямате такива проблеми. Иначе съм потресена. Ако взема моето дете надрано определено ще се оплача. Най-вече безопасността на децата е най-важна, това е първото нещо което трябва да следят лелките.

За яслата и аз взех анцузи и повече блузки. 
 

# 63
  • Мнения: 3 637
 Hug Здравейте милички,днес ни викат в яслата да видим дали Диди е приета от резервите  Praynig,дано защото ще трябва да почвам работа.Стискайте ни палци!
Иначе сме добре,още не говори,самоо си казва отделни думички,има да ни излизат още 2 кътника и така,държа я без памперс,но се напикава постоянно  Tired ,нито показва,нито казва,защо прави така незнам...силички нямам вече с това пикане...
Това е засега от нас.Целувки и слънчев ден!

# 64
  • Мнения: 73
Честит Рожден Ден на Светослав на мама Божилова, на Диана, Мария, Соня, Ива, Георги, Ангел, Христиана, Дарина и Джордж! Да растат здрави, усмихнати и весели деца!
Успех, Даниелка, дано да сте приети!!!  Praynig Стискам палчета. И не се притеснявай, Ники е на същото положение и с говора и със зъбите и с пишкането. "Вдигнах" ръце вече, надеждата ми е в яслата и за памперса и за говоренето, а пък зъбите ще излязат, нали сме на финала вече, само 2 броя  Wink
На всички ясленчета, които тръгват от днес - малко сълзички и много усмивки, а на мамите......няма смисъл да пожелавам, няма да се изпълни  Cry без сълзи не минава при нас!
Ние с таткото се редуваме, един ден аз го водя, един ден той. Но разлика няма, при всеки си влиза с малко плачкане, по-скоро като чуе другите деца да реват и той се натъжава, но е повече като мрънкане, отколкото като плач. Вечер аз си го вземам, защото ми е до работата, а таткото се връща късно, нооооо тогава е весел! Усещат децата, разбират всичко, вече не става със залъгване, а само с обяснения. То и това не върши голяма работа понякога, но с повтаряне има някакъв ефект.
Хубав и спокоен ден!

# 65
  • на североизток
  • Мнения: 460
И Елито днес си поплака малко, но като влезе я разсеяха и спря. Милото, след почивните дни се е надявало, че тормоза е свършил Confused Ще видим следобяда как ще е, но се надявам да е спокойна.
И понеже не съм се хвалила досега, да ви кажа, че махнахме памперса окончателно. Само като спи следобед и вечер слагаме, че още не е готова за това. И понеже не може да говори, не ми дава никакви сигнали, а като и се доходи сама отива и сяда, само навън я подсещам. Много ми е смешна, някой път като се изпиша и започва да ме вика, за да видя какво е направила и да и кажа браво Laughing, а друг път идва и ми носи гърнето. И не дава на никого да и помага за вдигането на гащите Naughty голямо сърдене пада Simple Smile Вече може сама да се облича и съблича, малко се затруднява с блузите и потниците, но е толкова упорита, че докато не успее, не се отказва. Такава огромна разлика имат с брат си, че не е истина Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 4 561
А пък моята кака е болна Sad Червено гърло и Т.
Много зле почна тази година градината, такова чудо не е било и в яслата даже. А я имах вече за 'дърт кокал'...

# 67
  • Мнения: 282
Ние и тази седмица пропускаме яслата. Още кашля, и не мога да го водя. Иначе няма червено гърло, няма нищо на гърдичките. Ама кашля.... та ще си седи вкъщи с баба си. Язък му за адаптацията. Като оздравее ще трябва наново да се адаптира Sad

# 68
  • Мнения: 7
aissa80, не се притеснявай, щом веднъж се е адаптирало детенцето, след това мисля че ще е по-лесно Wink Радвай се че изчиства вече кашлицата и че оздравява Simple Smile И да те поздравя, за това че не го водиш в яслата болен. Аз сутринта изтръпнах, такава кашлица чух от другата група едно детенце, приготвяха го да го дават, незнам дали са го взели сестрите, но беше страшно. За мен това е едно от големите ми притеснения - че някой родители си водят децата болни. Не обвинявам никой, всеки си знае какъв му е случая, но за мен просто не е редно да се заразяват другите дечица.

# 69
  • Мнения: 2 260
Даниелка, не се притеснявай толкова за приучването към гърне, просто трябва търпение. При нас стана доста бавно - може би два месеца отне, а има деца, които се научават за броени дни...

За воденето на болни деца в градината, сигурно и моя ред ще дойде да се възмущавам от това. Но само да вмъкна нещо за успокоение, че понякога кашлицата е един от последните симптоми, които си заминават, и я има, въпреки че детето е на практика оздравяло. Това по повод казаното от monioni и aissa.

Нашата мома я пускаме от 8 октомври на ясла, та ще споделям тревоги като дойде момента. 

# 70
  • Мнения: 3 637
Здравейте милички  Hug,приети сме !В четвъртък отивам да пускам нейните изследвания и моите ,че доктора ни е в отпуска.След това трябва да ги занеса и ако всичко е наред,жената каза че до седмица ще я приеме.Първите 5 дена каза че ще я взимам на обяд и да нося по 2-3 памперса и мокри кърпи.
Гале и аз така се надявам там да я научат да си казва че има пишшш,че силици нямам,много изнервена съм вече.И на нас два кътника ни останаха ,дано ги изкара леко.Ох толково исках да я приемат в яслата,а сега нещо..ми става едно мъчно...
Както и да е всеки е минал през това нали  Hug Hug!
Пожелавам ви лека и спокойна нощ!

# 71
  • Мнения: 184
Здравейте,
да са здрави и винаги засмени дечицата родени през тези дни!
Аз да се похваля, че отбих малчото. И то така спонтанно го реших, че се получи в деня в който започнах да кърмя преди две години Simple Smile Лесно се получиха нещата, две нощи спа в баба си и на третата си го взехме. Виждахме се през деня, но не ме е тормозел за "ами". Направихме и изследванията и мисля от идната седмица ще е готов да тръгне на ясла. На мен ми се изправят косите като си помисля и все отлагам, но вече няма мърдане.
в–спасова, аисса, болничките ви да оздравяват бързичко; плачещите да свикват бързо с яслите, а останалите да се наслаждават на хубавото време Wink

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Ох като Ви чета за тревогите около яслата и ми става едно такова... носталгично... Simple Smile
Няма страшно, ще свикнат дечицата, малко по-трудно - и  Вие Simple Smile
Само да са здравички Hug

Аз влизам да се оплача, че май сме тръгнали към отбиване Cry Няколко сутрини подред малко предпочита да си хапне бисквитки пред това да суче Sad
Когато си е вкъщи не пропуска преди съня на обяд, но това е 2 дни в седмицата...
И вечер, като че ли намали времетраенето...
...Ох, май аз не съм готова Whistling

Сега като замина и за София за 20тина дни... Може би съвсем ще забрави...

# 73
  • Мнения: 73
Ето, нещата се подреждат! Даниелка, страхотно!
Буболеченце, браво на вас!
v_spasova, бързо да се оправя Лора и повече да не боледува!
мъниче, не съжалявай, ето колко лесно и безпроблемно ще стане отбиването. Все пак силички ти трябват, мисли и за себе си! Дидко гладен няма да остане, но ти трябва да си добре, човече носиш!
aissa80, и аз съм на такава дилема с повторното привикване. Всеки понеделник е кошмарен за мен. Вечерта е крив до неузнаваемост, плаче и той не знае за какво, иначе спи, но заспиването е с едночасов рев. Но сега обмислям някои дни да го оставям към 10 часа и така да е по-малко време там, но свеки ме разубеждава, че е по-лошо за него, било добре да си свикне с един режим. Другото - в петък ми се очертава да почивам и се чудя дали да не си го оставя в къщи, така и така в понеделник е крив, няма значение колко дни не е ходи, един или два или три. Но пък тъкмо ще се е успокоил и свикнал в края на седмицата, а като се развали времето ще подивява с мен в къщи 3 дни. Уффффф, ще го измисля аз, но голямо чудене ще е. Все пак първо ще пробвам да го водя по-късно сутрин. Аз съм само 2-ра смяна, ужасно ми е и някак гузно, че си седя в къщи предиобед, а него го оставям там...

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
velizarka_8, имай предвид, че тази събота е работна Peace

Общи условия

Активация на акаунт