Есента облече своята премяна, Септемврийчето на две годинки стана

  • 39 249
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 574
velizarka_8, според мен остави Ники да свикне с един определен режим. Води го с другите деца.
Каката си мрънкаше 2-рата година в яслата на тръгване щото аз си бях в нас с бебето. Но баща й казваше, че там като види някое от нейните приятелчета - хващат се за ръка и дъра-бъра, нагоре по стълбите, даже без да казва чао.
От нашата ясла са ни казвали, поне в началото, докато детето се успокои, да не се правят дълги почивки, ако няма уважителна причина. Т.е. да не се сливат петъци и понеделници - било много по-трудно на децата.

Май при вас се очертава по-трудна адаптация - бъди търпелива Simple Smile
Щерката буквало за седмица се адаптира, а малкият - 2 месеца имаше ред сълзи, ред сополи. Понеделниците за него също бяха доста тежки - вечер винаги беше много нервен и неспокоен, все лепнат за мен.

# 76
  • Мнения: 1 350
velizarka_8, според мен остави Ники да свикне с един определен режим. Води го с другите деца.
...а малкият - 2 месеца имаше ред сълзи, ред сополи. Понеделниците за него също бяха доста тежки - вечер винаги беше много нервен и неспокоен, все лепнат за мен
съгласна съм, а за по-дългата адпатация - много зависи освен от детето и от персонала.
малката миналата година толкова бързо се адаптира, хиляди благодарности на персонала и доректора за това. Нито е било рев, нито тръшкане. Докато сега ни бяха пренасочили от новото одз в 68мо, три дни беше там (четвъртък и петък не си позволих да я заведа пак там да я травмират) беше един кошмар за нея и мен, такъв рев никога не е било, не можех да си позная детето... и като разбрах какво са я правили там, съжалих хиляди пъти, че отидохме там.
сега е в старата си градинка и се надявам бързо да забрави лелите от онова одз.
така че е много важно какъв е персоналът и как се отнасят към периода на адаптация и към детето.  Peace
и дано Лора е по-добре и се оправи бързо, и никакви болести вече!
bubolechence, браво на теб, сега заслужена почивка Wink винаги можете да се гушкате с малчо Simple Smile))
в тази връзка sweet maniche, нормално е вкусът на кърмата да се променя, може дори да намалее, става като коластра, детето е възможно само да се отбие.  Heart Eyes явно това става при вас.
п.п. уреди ли спането?

# 77
  • София
  • Мнения: 4 574
Моите и 2-мата са при едни и същи сестри. Но просто са си различни деца (не знам дали причината е в пола (момче/момиче)). И адптацията им беше различна.

Каката е по-самостоятелна, а малкият си е лепка отвсякъде.
В началото леко се притеснявах да не би покрай проблемите с него да съм поразглезила повече - но не е това. Братовчед му (10м по-голям) е същото маймунче - рев и вой за мама до откат. Донякъде я разбирам майка му, че го прилъгва честичко с бонбони, за да я пусне поне за малко.

Снощи с него пускахме пераля, с него на ръце вадих пране - никой друг не иска, като държи аз да го нося и да е гушнат в мен. Без кръст съм останала.

# 78
  • Мнения: 282
аз също смятам, че е по-добре да се води детето заедно с другите деца. Все пак яслата не е само място където оставяме децата, докато сме на работа. Там учат, играят, социализират се. Ивайло вече някакви песнички пее ( не разбирам много кои Simple Smile ). Дано до четвъртък му мине проклетата кашлица.

Относно вечерите -  и той е лепнат за мен след като е бил на ясла. И е много по-нервен и кисел от обикновено. Ама сега е лепнат за баба си и хич не ме и иска мен Simple Smile.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
jos, благодаря че попита Hug
Засега уредихме нещата, но пък разбрах, че общежития мога да ползвам, но не мога да се свържа по телефона, та ще уреждам нещата на място Simple Smile
Това за коластрата и аз го знам, но доколкото помня беше след 5тия месец някъде... newsm78 както и да е - няма да насилвам нещата - ако е тръгнал да се отбива, поне ще се радвам, че я докарахме до тук Heart Eyes
Да, ще ми липсват много моментите, защото колкото и да се гушкаме, този момент на интимност между нас никога няма да бъде същия... Предполагам дългокърмещите мами ме разбират за какво говоря... Heart Eyes

velizarka_8 и според мен е по-добре да водиш Ники заедно с другите дечица... създаването на ритуал би могъл да помогне...
Ние например, всяка сутрин след събуждането се гушкаме, слагам го на гърнето, където и суче (пропусна няколко сутрини, вече писах).
След това се обличаме и пеейки "мама ми купи днес" и "ние сме войници" се запътваме към яслата. Двете песнички по 4 пъти и сме там Simple Smile
Следва качването по стълбите към групата, като всяко стъпало го броим. влизаме в групата, преобуваме се, гушкаме се и си казваме, че се обичаме. Следва меренето на температурата, отново гушкане и целувки от мама и тати (ако не е на работа) и тогава влиза в групата.
Напоследък, ако има плачещо детенце сутрин, Дидко го хваща за ръчичката и се опитва да го успокои като го води навътре Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 184
Мъниче, нищо друго не е като кърменето, наистина! Гушкането всеки го може, кърменето само мама Heart Eyes. Моето момченце не е никак гушлив, но истината е, че започнахме да се гушкаме повече след като спяхме кърменето. Ти не се впрягай, че не иска да суче, а се радвай, че си го докарала до тук Wink Аз уж отбих лесно, но сутринта след нощта, която го взехме за първи път след отбиването, той поиска да се поглези... Обаче се сети, че вече не може да цока, скръсти ръчички пред гърдите си и с трепереща брадичка каза: Няма вече "ами", нищо, добре, добре... направо онемях, щях да заплача.. всичко е разбирал и се е старал да приеме новото положение, милия. Така, че е по-добре да става по желание, отколкото по този начин.
в–спасова и аз забелязвам разлики при момченцата и момиченцата, като тези които описваш. Моя изобщо не е глезен и не стои залепен за мен, но е по-привързан към мен, отколкото момиченцата на сестра ми към нея примерно.

# 81
  • Мнения: 965
Здравейте мамчета и от мен,да се отчета с резултатите от яслата....
Велинка сутрин си влиза без проблем с лелите,но към 10-11 казаха ,че се присещала за нас и си поплаквала,и като види  ,че някоя мама идва за детенцето и почвала пак да хленчи,но като цяло е ок ,играела си с децата пипала навсякъде  Laughing,от четвъртък ще пробваме да я оставим да спинка там  Peace
Дано всички дечица бързо да се адаптират  Peace
Да  са живи и здрави всички пораснали дечица   bouquet

# 82
  • Мнения: 1 350
бързо и леко да минава адпатацията при дечицата. чета ви, засега добре се справят малчовците Simple Smile

ние сме пак в старата градинка, при други лели, но след 3 дни в 68мо тотално изтрещях и не можех да си позная детето, въобще не исках да я водя повече там, взех бележка за четвъртък и петък и от тази седмица си е пак в старата, докато направят ремонта на нашата. (надявам се да е по-скоро), иначе за цял ден я оставихме, но тя е ходила, сутринта с плач се разделихме, още явно не може да забрави кошмара от 68мо.. но пък се успокоява после, лелята я гушка, през деня е ок, играе, спинка там и се надявам да няма проблеми. Аз много си я харесвам тази градина, просто ни е толкова далече, сутрин излизаме преди 7.30. Добре, че сме ранобудни, та и успяваме да закусим  Peace
а и тя не е забравила старата градина, спомня си всичко, и нейните лели ходили вчера да я видят в групата  Heart Eyes
Скрит текст:
на 6 октомври има открит летателен ден в авиобаза Граф Игнатиево до Пловдив и ако някое детенце обича самолетите, ще е интересно, може да отидете. живи-здрави, може да се видим там. от 11 часа е като цяло програмата с авиацията, иначе ще е отворено от 9-9.30 часа

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Ако няма занятия в събота - там сме jos Simple Smile
Ако ли пък не мога да се измъкна - само малкия и татито ни ще ходят. предния път като беше открит летателен ден бяхме само ние с таткото, а малчо не го взехме, че ни се стори, че няма да му е интересно - хиляди пъти съжалихме след това...
Като гледа снимките толкова много се радва на самолетчетата Mr. Green Дори скрийн сейвъра ни е с едно летище, на което качат и излитат постоянно самолети - малкия е толкова впечатлен Mr. Green

# 84
  • Мнения: 287
Здравейте дами  Hug
Не съм се отчитала скоро, но няма и за какво  Rolling Eyes
На ясла ще тръгнем към средата на октомври и много ме тормози тази мисъл  Confused Знам, че всички свикват, но Ади е много свит и кротък и адаптацията ще е трудна - особено като го карат да яде  Sad
а за мен още повече  Tired
И ние не говорим още, но пък проявява голямо желание. По цял ден си бърбори някакви измислици и между тях само ме пита - тати? баба?
Имаме да вадим 4 кътника и като знам как излиза всеки зъб ми настръхва косата. Миналата седмица беше за пореден път с Т от зъбите (39,4)....кошмарна работа.
Памперса сме свалили преди почти 4 месеца в това число и обедния и вечерния. Радвам се, че се научи бързо и сега стиска с часове. Има нощи в които изобщо не се буди, че му се пишка.
Искам да ви попитам има ли дечица, които са левичари?
Ади от бебе си служи само с ляв крак и лява ръка.

# 85
  • Мнения: 282
vany666 - Ивайло май предпочита лявата си ръка също Simple Smile. Когато се храни сам, хваща с лявата ръка. Понякога му слагам лъжицата в дясната, и с нея се справя. Но инстинктивно хваща с лявата. Само за храненето съм го забелязала. Няма да се опитвам да го променя. Нищо лошо няма да яде с лявата ръка Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравейте и от мен,

много съм ви изпуснала напоследък, то и нова тема имало, сега ще се връщам да чета, но първо

Честит Рожден Ден на всички мъници, защото май повечето съм ги пропуснала.

Ние вече сме на ясла от предния понеделник. В началото влизаше и без плач, но от третия ден си реве при влизане, но сестрите ме успокояват, че веднага млъквала, била спокойна, добра и дори ядяла. Оставят я там и да спинка следобед от вчера.

Мен пък ме сюрпризираха, че оставам без работа, и сега се впускам в едни СВ-та, интервюта, дано скоро се похваля с резултат.  Praynig

# 87
  • Мнения: 184
Вани666, моя малчо също до годинка и половина някъде си служеше с лявата ръка, но после се промени и стана обратното. По този повод някъде четох, че до 4 годишна възраст децата не са нито левичари, нито десничари, а чак след това се утвърждава какви ще бъдат. Така че, има време. И да остане левичар, голяма работа пък:)
Аз съм имала щастието да бъда на такъв летателен ден, бъкаше от деца, останахме страшно доволни, макар че у нас самолетите не представляват чак такъв интерес!

# 88
  • Мнения: 1 350
и аз съм чувала, че до 4 годинки още не са ориентирани децата с коя ръка им е по-удобно. Миличка и с двете ръце рисува, яде, когато както дойде. Понякога сама си сменя лъжицата от едната ръка в другата. Мен едно време в детската градина и в училище първи клас ми сменяха химикалката от лявата в дясната ръка, в руско училище съм учила, да спомена, но и сега пиша и с лявата, по-чепато де, но хвърлям с лявата, режа с лявата, готвя и т.н. Така, че както дойде, дори с мишката на компа съм с лявата понякога Simple Smile
на децата им харесват самолетите, а ще могат и да се качат в кабината на тези, които са на статична изложба.
Фъстъчка, много неприятно, в колата точно слушах подобна тема в тройката по радио Витоша, дано бързо си намериш нова работа. И да спориш с твоите хора на работа, да те върнат, пак може да те съкратят по друг член от кодекса... ами не се предавай и дано намериш нещо добро!  Hug стискам палци.
Мъничето май беше писала как намерила дребчо с пампи саледобяда  #Crazy
е, малката вчера хем се напишкала веднъж, както си играли, явно се е заиграла, забравила да каже, бяха я преоблекли, но пампи не са сложили. Настоявай пред тия лели, че не бива така. Пък и милото как е стояло с пампи толкова време, много ти е добричък явно  Peace

# 89
  • Мнения: 965
Момичета ние приключихме с яслата 2 дни и това беше,Велинка е със сополи и лека Т  ooooh!б    
За лявата ръка тя  също посяга с нея повече от колкото с дясната,но аз също нямам намерение да я тормозя само да яде  Peace
Фъстъчка ,дано скоро си намериш работа  Praynig
Аз от понеделник почнах лекции и в края на ноември почвам и работа .........лудницата ще е пълна  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт