Кое АМ избрахте за вашето бебче #3

  • 43 243
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 69
Аптамила също се разтваря без проблем и водата трябва да е както се казва "преварена и охладена до 37градуса".

# 736
  • Мнения: 13 067
Аз май правя Аптамила с доста по топла вода,трябва да се коригирам,да не би да убивам ценни вещества.Ама нали до скоро се кърмихме ,още не съм му хванала цаката Embarassed

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И аз правех Лактаната /няколко пъти ми се наложи да дохранвам малката/ с мн топла вода, обаче веднъж бързах и се наложи да я направя с вода на стайна температура, разтвори се по същия начин и нямаше проблем, чудя се защо тогава пишат, че трябва да е с топла вода непременно... newsm78

# 738
  • Мнения: 13 067
Мон,ако е с телесна температура е по приятно за бебето,моята студено мляко не пие,плюе го.Може би защото е свикнала на топличка кърма.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И това е относително, моята дъщеря е само на кърма, няколко пъти само е пила Лактана и нямаше проблем. Ама аз не съм го правила чак със студена вода, а със стайна температура - но като имаш предвид, че в този момент в стаята е около 26-27градуса...
Първото шише и тя го плюеше, но според мен не защото е по-студено, а просто защото не е свикнала с вкуса и не ѝ харесва толкова, колкото кърмата ...


# 740
  • Мнения: 27 524
По-топлата вода е от нзачение най-вече, когато в млякото има добавено нишесте. То набъбва по-бързо и повече в по-топла вода.
От друга страна топличката вода спомага за по-бързото "съживяване" на пробиотиците  Simple Smile

Но никога не съм спазвала препоръките за вода на 70° (Хумана например), или 50°  Simple Smile

# 741
  • София
  • Мнения: 170
Момичета, кои млека са "по-запичащи" от други, ако въобще може да се каже така. Малкият е изцяло на Ам и сме на Хумана, но е много запечен. Според мен е от Инфакола, въпреки че не давам на всяко ядене. Днес с педи решихме да спрем Инфакола и да оставим само Биогаята и да му давам Лактулоза. Но каза, ако тези мерки не помогнат да сменим млякото. Нещо, което на мен не ми се иска да правя. С каката така се въртяхме в омагьосан кръг от смяна на млека, което знам, че е нежелателно. Та педи ми предложи Нан, Аптамил, Хип или Лактана да си избера. Знам, че Нан е по-евтин от другите 3, а е горе-долу колкото Хуманата, а разликата в качеството голяма ли е?


Дидка, все едно чета за моите премеждия преди година. Ние бяхме тогава на Фризо. И моята педиатърка препоръчваше да давам Лактулоза, но на мен не ми хареса идеята да давам на толкова малко дете разхлабващи. Препоръчаха ми Селия, дори не бях я чувала. Доста трудно я намерих в СФ, но да чукна на дърво, от както минахме на това мляко, не сме имали никакви проблеми.
Да не те излъжа, но мисля, че е по-евтина от Нан-а.

# 742
  • София
  • Мнения: 6 186
А откъде се купува и лесно ли се намира? Че дъщеря ми докато беше на Хип 1 имаше някакъв проблем със зареждането и обикаляхме като гламави хипермаркети и аптеки да го търсим.

# 743
  • София
  • Мнения: 4 144
А откъде се купува и лесно ли се намира? Че дъщеря ми докато беше на Хип 1 имаше някакъв проблем със зареждането и обикаляхме като гламави хипермаркети и аптеки да го търсим.

Ние сме на Хип Комбиотик 1-ца и го намирам лесно. Карфур и най вече го купуваме от аптека ремедиум - там е и най евтино.

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Имам изключително тъп въпрос, но много ме дразнят опаковките на някои млека, та: в редки случаи се налага да дохранвам дъщеря ми и купих по този повод Лактана Био, както вече казах. Обикновено, понеже е предимно на кърма и по малко АМ веднъж на ден и не всеки ден, се налага по 2 седмици /толкова пише на опаковката, че е срокът след отваряне/ да стои отворен пакетът и в крайна сметка пак не го използваме до край. Понеже не свършва бързо се притеснявам да не се развали съдържанието в това топло време. Пише да се съхранява на сухо и хладно място.  На морето въздухът е порядъчно влажен, това първо и второ, ако не пускам климатик в стаята и температурата е около 27-28 градуса, това значи ли, че трябва да го държа в хладилника? Другото - как точно да затворя добре след отваряне тъпото пакетче, в което е млякото? С млеката, които са в кутии е лесно, но тези смотани пакетчета както и да ги правя, няма начин да се затворят достатъчно добре. Вие как процедирате?
И все се чудя, на порядъчно скъпо и хубаво мляко, много ли беше трудно да сложат една свястна кутия, а не този неудобен /за мен/ пакет...

# 745
  • София
  • Мнения: 170
А откъде се купува и лесно ли се намира? Че дъщеря ми докато беше на Хип 1 имаше някакъв проблем със зареждането и обикаляхме като гламави хипермаркети и аптеки да го търсим.

Аз я купувам от Красна поляна, веднъж мъжа ми имаше работа в Младост и оттам ми взе, но трябва да го питам от къде точно. Предполагам, че и в другите квартали го зареждат.

# 746
  • Мнения: X
Мон...,продават кутии за АМ.

# 747
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон...,продават кутии за АМ.



Много благодаря, не съм се сетила да потърся такава.

# 748
  • Мнения: 27 524
Имам изключително тъп въпрос, но много ме дразнят опаковките на някои млека, та: в редки случаи се налага да дохранвам дъщеря ми и купих по този повод Лактана Био, както вече казах. Обикновено, понеже е предимно на кърма и по малко АМ веднъж на ден и не всеки ден, се налага по 2 седмици /толкова пише на опаковката, че е срокът след отваряне/ да стои отворен пакетът и в крайна сметка пак не го използваме до край. Понеже не свършва бързо се притеснявам да не се развали съдържанието в това топло време. Пише да се съхранява на сухо и хладно място.  На морето въздухът е порядъчно влажен, това първо и второ, ако не пускам климатик в стаята и температурата е около 27-28 градуса, това значи ли, че трябва да го държа в хладилника? Другото - как точно да затворя добре след отваряне тъпото пакетче, в което е млякото? С млеката, които са в кутии е лесно, но тези смотани пакетчета както и да ги правя, няма начин да се затворят достатъчно добре. Вие как процедирате?
И все се чудя, на порядъчно скъпо и хубаво мляко, много ли беше трудно да сложат една свястна кутия, а не този неудобен /за мен/ пакет...

Аз намирам подобен вид опаковка за много по-практична, удобна и запазваща мялкото  Peace
Тук млеката са в големи, метални кутии по кило и какво - да не е по-хубаво  Tired  
Лактаната си я пресипвам в обикновена, пластмасова кутия, не е нужно никаква специална за АМ, иначе има, да, но става във всякаква кутия. Взимам просто такава, която се затваря добре (херметически за предпочитане). А спокойно може просто да сгънеш добре пактечето, като изкараш въздуха и да го защипеш с щипка или да го стегнеш с ластиче, нищо специално не се изисква. Фолиото пази идеално  Peace
Млякото е годно спокойно 3, дори 4 седмици, аз по месец си ги държа.  Peace
В хладилник в никакъв случай  Stop

# 749
  • Мнения: 275
Аз доколкото съм чела кутиите пише да се съхранява на сухо и прохладно място до 4 седмици след отварянето, което си е месец време и може да го изпие детето. Аз също слагах Лактаната в празна кутия от друго АМ.

Общи условия

Активация на акаунт