Отговори
# 675
  • Мнения: 39
denis благодаря ти още веднъж и лека вечер   bouquet

# 676
  • Мнения: 19
От лятото не съм си пускала хормони и сега реших да видя, как вървят нещата. Поради нисък Естрадиол пия Трисеквенс, но пак ми се вижда нисък.
Дени, извинявай, но много се надявам да ги погледнеш и да ми кажеш дали са в ред.  PraynigБлагодаря ти!  bouquet На 31 съм и изследванията са правени на 3 ден от цикъла.
Ето резултатите:

Хормони

Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод

Тестостерон         0.56        ng/ml      Мъже 2.49-8.36 Жени 0.084-0.481
   
4-андростендион         2.64        ng/ml      F.(Ж.) 0,3-3,5, M.0,7-3,6
   
TSH         4.18        uIU/ml      0.27-4.20 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/
   
LH         5.06        mIU/ml      жени фол.фаза 2.4-12.6; овул.фаза 14.0-95.6; лут.фаза 1.0-11.4, менопауза 7.7-58.5,мъже 1.7-8.6    

FSH         9.15        mU/ml      жени фол.фаза 3.5-12.5, oвул. фаза 4.7-21.5; лут.фаза 1.7-7.7; менопауза 25.8-134.8; мъже 1.5-12.4    
 
Естрадиол         51.49        pg/ml      жени-фол.фаза 12.5-166,овул.фаза 85.8-498, лут.фаза 43.8-211; менопауза до 54.7,мъже до 7.63-42.6    
 
Пролактин         19.56        ng/ml      4.79 - 23.30
   
Метаболити
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Инсулин         17.8        uU/ml      4,1-26,0 uIU/ml     

# 677
  • Мнения: 5 894
Денис докладвам от прегледите днес. Лигавица, фоликули - всичко ми изглежда перфектно сякаш стойностите на хормоните са наред направо не можахме да повярваме. Не ми казаха дали има доминантен, а теста за ову одеве ми беше почти положителен и очаквам, ако има някаква измислена овулация да е скоро. Щитовидната ми е ок, но следващата стъпка искат да е лапаро, защото още миналата година имаше съмнение за едната тръба и при тези високи стойности на хормоните док не иска да губим време и да действаме. Сега съм в процес на размисъл, защото наистина не ми се искаше да стигаме до лапаро особено след като все пак някак си забременях макар и неуспешно Sad

# 678
  • София
  • Мнения: 35 957
От лятото не съм си пускала хормони и сега реших да видя, как вървят нещата. Поради нисък Естрадиол пия Трисеквенс, но пак ми се вижда нисък.
Дени, извинявай, но много се надявам да ги погледнеш и да ми кажеш дали са в ред.  PraynigБлагодаря ти!  bouquet На 31 съм и изследванията са правени на 3 ден от цикъла.
Ето резултатите:

Хормони

Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод

Тестостерон         0.56        ng/ml      Мъже 2.49-8.36 Жени 0.084-0.481
   
4-андростендион         2.64        ng/ml      F.(Ж.) 0,3-3,5, M.0,7-3,6
   
TSH         4.18        uIU/ml      0.27-4.20 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/
   
LH         5.06        mIU/ml      жени фол.фаза 2.4-12.6; овул.фаза 14.0-95.6; лут.фаза 1.0-11.4, менопауза 7.7-58.5,мъже 1.7-8.6    

FSH         9.15        mU/ml      жени фол.фаза 3.5-12.5, oвул. фаза 4.7-21.5; лут.фаза 1.7-7.7; менопауза 25.8-134.8; мъже 1.5-12.4    
 
Естрадиол         51.49        pg/ml      жени-фол.фаза 12.5-166,овул.фаза 85.8-498, лут.фаза 43.8-211; менопауза до 54.7,мъже до 7.63-42.6    
 
Пролактин         19.56        ng/ml      4.79 - 23.30
   
Метаболити
Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
Инсулин         17.8        uU/ml      4,1-26,0 uIU/ml     

Тестостеронът е висок , според рефер. граници / провери дали пварилно си ги преписала, струват ми се ниски/
ТСХ е висок, показва Хипофункция на ЩЖ. Ако не си изследвала ТАТ и МАТ е добре да ги направиш

ФСХ е повишен / може да е от Тестостерона или ТСХ /
Желателно е да направиш и тест за ИР / само Инсулин не е достатъчно/

Естрадиола ти е много добре

Трябва да се консултираш с Ендокринолог
Пиши какъв е коментара на лекаря

# 679
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис докладвам от прегледите днес. Лигавица, фоликули - всичко ми изглежда перфектно сякаш стойностите на хормоните са наред направо не можахме да повярваме. Не ми казаха дали има доминантен, а теста за ову одеве ми беше почти положителен и очаквам, ако има някаква измислена овулация да е скоро. Щитовидната ми е ок, но следващата стъпка искат да е лапаро, защото още миналата година имаше съмнение за едната тръба и при тези високи стойности на хормоните док не иска да губим време и да действаме. Сега съм в процес на размисъл, защото наистина не ми се искаше да стигаме до лапаро особено след като все пак някак си забременях макар и неуспешно Sad

На УЗ може всичко да е наред и пак да имаш СПКЯ.
Как така не ти казаха дали има фоликули ?
Не се примирявай с това.
Преди лапаро може да се направи ЦС или Хидротубация, ако съмнението е само за тръбата
Ако трябва се консултирай и с друг лекар

# 680
  • Мнения: 19
Дени, изключително съм ти благодарна!  bouquet
Пак пиша Тостестерона. Винаги ми е бил в нормите newsm78

Тестостерон         0.56        ng/ml      Жени 0.084-0.481

И сега сякаш ми се вижда да е в норма ама не разбирам.
Тат и Мат правих преди около 2 месеца и бяха наред. Не знам от какво се повишава TSH. Лошото е, че лекарката ми е в отпуск до края на февруари и трябва да чакам и се притеснявам още.

# 681
  • София
  • Мнения: 35 957
Дени, изключително съм ти благодарна!  bouquet
Пак пиша Тостестерона. Винаги ми е бил в нормите newsm78

Тестостерон         0.56        ng/ml      Жени 0.084-0.481
И сега сякаш ми се вижда да е в норма ама не разбирам.
Тат и Мат правих преди около 2 месеца и бяха наред. Не знам от какво се повишава TSH. Лошото е, че лекарката ми е в отпуск до края на февруари и трябва да чакам и се притеснявам още.

Сега Тестостеронът  ти е завишен: 0,56 е повече от 0.481

Ок за ТАТ и МАТ - нямаш Хашимото, което е добре

за ТСХ - ЩЖ е с понижена функция - трябва да се лекуваш, ако се цели зачеване трябва да е под 2.00
Трябва да видят ЩЖ на УЗ

# 682
  • Мнения: 19
Пак благодаря Дени!  bouquet
Сега разбрах. Embarassed Embarassed Embarassed
Да, пускаме ги хормоните, защото нещо ми се губи овулацията. С цикъла нямам проблеми, но с тази овулация вече ще откача. На вагинален ехограф ми казаха, че фол. са с големина на грахчета и няма доминантен. Това беше юли месец и оттогава не съм правила тестове. Опити за бебче не сме правили още, предстои.

# 683
  • София
  • Мнения: 35 957
Пак благодаря Дени!  bouquet
Сега разбрах. Embarassed Embarassed Embarassed
Да, пускаме ги хормоните, защото нещо ми се губи овулацията. С цикъла нямам проблеми, но с тази овулация вече ще откача. На вагинален ехограф ми казаха, че фол. са с големина на грахчета и няма доминантен. Това беше юли месец и оттогава не съм правила тестове. Опити за бебче не сме правили още, предстои.

Добре е с всички изследвания да посетиш Ендокринолог и АГ - то се вижда и от тези изследвания, че има някъде проблем.
Ако имаш възможност / финансова/ е добре да направиш ФМ няколко поредни МЦ, ако ли не - мери БТ и прави тестове за О. - те ще покажат дали има О. или не

# 684
  • Мнения: 5 894
Денис няма да се примирявам. Отказах се за момента от лапаро. Не обичам такива прибързани неща. Искам да помисля малко и да проуча. За мен има нещо скрито, което ми нарушава връзката между хипофиза и яйчници, защото от всички изследвания си личи, че те са си наред. Но нещо форсира хормоните и сигурно ми прецаква яйцеклетките. Цветна снимка не виждам смисъл пак да правя. Жестоката истина е, че наистина само лапарото може да покаже на 100%. Ще проследя хормините и следващите месеци, защото пък може само този месец да е инцидентно все пак от 2011 не ги бях пускала. Чудя се дали да не пробрам да пия някакви други билки, че явно м2тона не е за мен.
По какво друго може да се докаже, че е ПКЯ. Винаги съм мислила, че си личи по мног кистички и проблеми с цикъла, а при мен няма такова нещо. Дори ЛХ за първи път е толкова висок и всъщност е догонил ФСХ. Не знам пък донякъде да не е влиеяние и на м2тона един вид в опита си да се нормализират.

# 685
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис няма да се примирявам. Отказах се за момента от лапаро. Не обичам такива прибързани неща. Искам да помисля малко и да проуча. За мен има нещо скрито, което ми нарушава връзката между хипофиза и яйчници, защото от всички изследвания си личи, че те са си наред. Но нещо форсира хормоните и сигурно ми прецаква яйцеклетките. Цветна снимка не виждам смисъл пак да правя. Жестоката истина е, че наистина само лапарото може да покаже на 100%. Ще проследя хормините и следващите месеци, защото пък може само този месец да е инцидентно все пак от 2011 не ги бях пускала. Чудя се дали да не пробрам да пия някакви други билки, че явно м2тона не е за мен.
По какво друго може да се докаже, че е ПКЯ. Винаги съм мислила, че си личи по мног кистички и проблеми с цикъла, а при мен няма такова нещо. Дори ЛХ за първи път е толкова висок и всъщност е догонил ФСХ. Не знам пък донякъде да не е влиеяние и на м2тона един вид в опита си да се нормализират.

Трябва да посетиш специалист, според мен в Клиника по стерилитет. Ние няма как да разберем къде е причината, само гадаем, а това не е правилно.
Билките, няма да помогна, особено ако се пият на сляпо / без да се знае какъв е проблема/

# 686
  • Мнения: 693
Денис може ли един тъп въпрос?  Rolling Eyes
Високото FSH принципно означава, че нещо пречи на яйчниците да образуват доминантен фоликул. Възможно ли е тази причина да е "физическа" а не "химическа" Примерно удебелена обвивка на яйчника (предполагам за това намекваш за ПКЯ на Lyne ), тръбата е сраснала с яйчника и т.н.
Lyne  лапарато не е страшно  Hug Иначе с FSH и LH пускай и Естрадиол. Според мен той ти дава в най-голяма степен информация за качеството на яйцеклетката. От Денис знам, че най-добре да е на долната граница около 80. На мен също ми излезе високо FSH  ама в комбинация с висок пролактин, високо ТСХ а при лапарото се откриха и други поразии. Дет се вика в моя случай причини да искаш  Rolling Eyes

# 687
  • Мнения: 5 894
Ани благодаря за включването. Наясно съм, че е хубаво да се пускат и естрадиол и пролактин. Вероятно е да са били по-височки и затова и ФСХ и ЛХ да са такива този месец.  Иначе доколкото си спомням преди като съм ги изследвала  комплект с другите естрадиола е  бил около 70 и малко отгоре, а пролактина около 200 и само единия месец беше 300 тогава и ФСХ беше доста висок. Само, че аз исрено се надявах да са ок и затова и нищо повече не пуснах. Сега съм решила следващите няколко месеца да ги проследя как се движат и ще пробвам и някои добавки за коригирането им. Лапарото си е съвсем отделно, но на този етап мисля да си оправя първо хормоните. Лошото е, че до сега не получвам разбиране и евентуално някаква интерпретация на моите хормони. От всичко, което изчетох попадам само на случаи с жени с намален или лош ЯР. При мен обаче и АМХ и Инхибин са хубави, има си антрални фоликули и явно нещо друго прече. Само, че никой не обяснява и се опитва да разбере какво. И това много ме ядосва. От това, което аз разбрах в много случаи може да бъде някое скрито имунологично заболяване, доста често щитовидната или ПКЯ. Реших да се насочвам към Сф колкото и да не ми се искаше, но тук явно стигнах задънена улица. Ще се радвам, ако ме насочите към някой истински репродуктивен ендокринолог, че май едва се намират Thinking
Денис извинявам се, че още досаждам, но ми е любопитно този месец с тези високи хормони какво да очаквам и какво се случва. Вчера и онзи ден /8-9 ден/ вече имам положителен ову тест, както си мислех и че ще стане. Имам си секрет и даже доста обилен, което от известно време не ми се е случвало и желание за действие - с две думи всякакви признаци за една нормална ову. Но дали наистина ще се получи ранна овулация. Онзи ден на прегледа съвсем бях изтрещяла с това лапаро и забравих да питам дали се вижда някой по-голям фоликул. Док само каза, че си има фоликули и лигавица всичко е наред като за 8 ден и по нищо не личи, че ФСХ и ЛХ са толкова високи. По снимките също не виждам някой доминантен. Интересно ми е какво се случва реално с  фоликулите при по-високи хормони. По-бързо растат ли или се пукат по-рано с по-малка големина?

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 14:54 от Lyne

# 688
  • Мнения: 693
Цитат
..причините за високо ФСХ са 2 - едното е влошен или изчерпан ЯР, а втората е едно специфично състояние, при което хипофизата по условие секретира по-високи от нормалните нива на ФСХ, без това да значи намален или изчерпан ЯР. Това го знам от моя док, както и че това е едно изключително рядко срещано състояние. Сигурно е някаква болест даже, но не сме коментирали точно как се казва
Цитата е от този форум, а доктора е Владимиров. Демек според лекар е възможно всички останали хормони да са ти наред, но да имаш високо FSH без това да значи ИЯР.
Аз лично на база опит лекар не мога да ти препоръчам. Тук във форума посочват точно Владимиров за този вид проблеми. Друг е въпроса до колко ще му се занимава да търси конкретно причината.

# 689
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис може ли един тъп въпрос?  Rolling Eyes
Високото FSH принципно означава, че нещо пречи на яйчниците да образуват доминантен фоликул. Възможно ли е тази причина да е "физическа" а не "химическа" Примерно удебелена обвивка на яйчника (предполагам за това намекваш за ПКЯ на Lyne ), тръбата е сраснала с яйчника и т.н.
........
Да, точно така.
 

Общи условия

Активация на акаунт