Доц. д-р Милко Сираков - мнения и препоръки

  • 23 837
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 354
Здравейте,

Препоръчаха ми доц. д-р Сираков, тъй като не мога да си намеря гинеколог, който да подходи достатъчно сериозно и отговорно към проблемите ми. Знам, че той е сециалист детски гинеколог, но преглежда и възрастни. Много бих се радвала да споделите своето мнение, то е важно за мен.  Hug
Как се държи с пациентите, внимателен ли е, компетентен ли е, прави ли колпоскопия, стерилен ли е кабинетът му (на какво ли не съм се нагледала вече и затова питам)?

Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Здравей. Доцентът е доста внимателен като отношение,обяснява подробно,спокоен и предразполагащ е.На мен ми се наложи да го потърся като второ мнение и съм много доволна от отношението му и вниманието-разясни ми възможностите за моето състояние.Не е от лекарите,които ще те стресират за състоянието ти повече,отколкото е необходимо.Надявам се да съм ти била полезна и да не отговарям прекалено късно!
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 300
Sunlight, срещна ли се с доцента ? Kaкво ти е впечатлението от него ? Аз довечера имам час за частния му кабинет и се чудех какво да очаквам.
Утре ще споделя мнение...

# 3
  • Мнения: 2 354
Благодаря за отговора на Кокондрелка  Hug

Невенка, не ходих при него, друг лекар си избрах, но ще се радвам да споделиш впечатления след прегледа   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 300
Доцентът е много внимателен наистина. Обяснява и наистина не шашка и да бърза да назначава изследвания.
Аз отидох при него заради нередовен цикъл и пълно отсъствие на такъв. Допреди година диагнозата ми беше поликистозни яйчници и базедова болест. Скоро не бях имала проблеми с цикъла, но от два месеца ми прескочи.
Доцентът ме прегледа, прецени, че няма поликистоза и няма причина за притеснение. Не ми назначи никакви лекарства или изследвания. Препоръча диета и движение, задължително редуциране на теглото и т.н.
Надявам се не той да е пропуснал проблем, а всички останали лекари да са виждали такъв където го няма !!!

# 5
  • Мнения: 0
Моля хората да се пазят от този алчен доктор, който за 5 мин. ми взе 50 лв., без дори да ме прегледа и започна да ми говори да правим инсеминация. Парите си прибра демонстративно в джоба доволен от 5 минутния ни разговор. Според Вас това професионален подход ли е??? Направо се подиграват такива лекари с хората, възползват се от проблемите и притесненията им.
Аз реших да отида при него тъй като имаше уж добри отзиви за него. Бях силно притеснена, тъй като имам проблем със забременяването и исках да ми погледне изследванията, които бях правила и да си каже мнението. Той дори не прегледа изцяло изследванията, направо започна да ме убеждава, че е хубаво да направим инсеминация. Може ли лекар, който не знае какво съм правила като изследвания, без да извърши някакъв гинекологичен преглед, без да знае и пита дали са установени кисти или не, проходими ли са тръбите и много други неща решава да правим веднага инсеминация, която струвала към 450 лв. в Майчин дом. Аз просто съм страшно разочарована от подхода и алчността на лекаря, който два пъти ми повтори, че "консултацията" струва 50 лв., и че трябва да заплатя на него. Нямаше касова бележка, нямаше нищо, директно в джоба пред мен и това е. Много се изнервих, но наистина бях много притеснена и не знаех къде се намирам, такива лекари трябва да се снимат и да се покаже наяве как работят. Според мен този тип лекари трябва да бъдат директно уволнявани, защото няма оправия в тази държава. И аз съм си виновна, че не се разправях, но просто останах без ума и дума... 
Пазете се от такива АЛЧНИ ЛЕКАРИ!!!

# 6
  • Мнения: 2 354
begonia, съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.  Hug Хубаво е, че го споделяш!

Естествено, че не може да говори за инсеминация преди посочените от теб изследвания. А това, че не те е прегледал....просто нямам думи. За съжаление грубата действителност показва, че това не е изключение, а масово явление. Изключение в днешно време е да намериш лекар, който наистина може да ти помогне. Пожелавам ти от все сърце да намериш истински професионалист. Пожелавам си го и на мен, защото и аз още не съм срещнала такъв. Естествено и много късмет  Peace

# 7
  • Мнения: 0
Благодаря за пожеланието Sunlight. Надявам се да открием лекар-професионалист, който наистина да ни обърне внимание. Късмет и успех и на теб!!! До скоро...

# 8
  • Мнения: 6
Доц. Сираков е изключителен човек и лекар! Негова пациентка съм от много години и ми е помагал в различни ситуации - киста, липса на цикъл, проблеми със забременяване (като включително той ми е правил изследването за запушени тръби) и т.н. До голяма степен благодарение на него сега имам дете! Да не говорим, че е най-добрият детско-юношески гинеколог в България! По отношение на таксите, които взима всеки човек сам преценява дали може да си го позволи или не. Винаги може да ви прегледа в Майчин дом с направление, проблемът е че много се чака.

# 9
  • Мнения: 4
i as se zapisah pri nego za6toto imam problem s  za4evaneto nqmam deca ot 10 god  da no da mi pomogne

# 10
  • Мнения: 14
Другата седмица ще водя детето/на 5 години/ при него и съм много притеснена.
Притесненията ми са много-
първо ще и правят манипулация която е без упойка което ме хвърля в ужас
второ доктора да не се окаже някой грубиян и да я уплаши 
и още много,но това са най големите ми притеснения Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 000
Sparklet, така като чета, ти досега не си я водила при този доктор - откъде си сигурна, че от първия преглед ще й правят манипулация.

Иначе, аз водих моята пет годишна дъщеря при него съвсем скоро. Имаше още едно пет-годишно дете преди нас. В кабинета то проплака, не знам какво му направиха.

Моето дете само го погледна и каза, че няма проблеми, които да са от негова сфера.

В Майчин дом ли ще я водиш?

Там се чака без часове, по ред на пристигане. Ако има кой да дойде с теб, съветът ми е да отидете по-рано и докато чакате, единият родител с детето примерно може да играе навън, да не се изнервяте да чакате.

Не знам дали докторът ще се окаже грубиян  - дано да не се окаже. Той като не видя проблем при моето дете, я погаделичка по коремчето и тя си тръгна засмяна оттам.

И понеже виждам, че сте от Русе - предполагам сте се обадили, за да сте сигурни, че докторът ще бъде в София и ще преглежда, нали?

# 12
  • Мнения: 4 000
i as se zapisah pri nego za6toto imam problem s  za4evaneto nqmam deca ot 10 god  da no da mi pomogne


Мая, не знам дали ти е помгнал, но при толкова много модерни клиники с апаратура и пр., аз лично щях да избера друго място за лечение на репродуктивни проблеми.

# 13
  • Мнения: 14
Sparklet, така като чета, ти досега не си я водила при този доктор - откъде си сигурна, че от първия преглед ще й правят манипулация.


В Майчин дом ли ще я водиш?

Там се чака без часове, по ред на пристигане. Ако има кой да дойде с теб, съветът ми е да отидете по-рано и докато чакате, единият родител с детето примерно може да играе навън, да не се изнервяте да чакате.


И понеже виждам, че сте от Русе - предполагам сте се обадили, за да сте сигурни, че докторът ще бъде в София и ще преглежда, нали?
Сигурна съм защото педиатъра ни праща и ни предупреди че е болезнено,но е неизбежно и трябва да се направи Cry
Да от Русе съм вчера говорих с него и той ми обясни ,че няма записване на часове ,но няма кого да пратя да пази ред ще тръгнем през ноща за да сме поне в 8 часа там и дано успее да я прегледа  Wink

# 14
  • Мнения: 0
Моля хората да се пазят от този алчен доктор, който за 5 мин. ми взе 50 лв., без дори да ме прегледа и започна да ми говори да правим инсеминация. Парите си прибра демонстративно в джоба доволен от 5 минутния ни разговор. Според Вас това професионален подход ли е??? Направо се подиграват такива лекари с хората, възползват се от проблемите и притесненията им.
Аз реших да отида при него тъй като имаше уж добри отзиви за него. Бях силно притеснена, тъй като имам проблем със забременяването и исках да ми погледне изследванията, които бях правила и да си каже мнението. Той дори не прегледа изцяло изследванията, направо започна да ме убеждава, че е хубаво да направим инсеминация. Може ли лекар, който не знае какво съм правила като изследвания, без да извърши някакъв гинекологичен преглед, без да знае и пита дали са установени кисти или не, проходими ли са тръбите и много други неща решава да правим веднага инсеминация, която струвала към 450 лв. в Майчин дом. Аз просто съм страшно разочарована от подхода и алчността на лекаря, който два пъти ми повтори, че "консултацията" струва 50 лв., и че трябва да заплатя на него. Нямаше касова бележка, нямаше нищо, директно в джоба пред мен и това е. Много се изнервих, но наистина бях много притеснена и не знаех къде се намирам, такива лекари трябва да се снимат и да се покаже наяве как работят. Според мен този тип лекари трябва да бъдат директно уволнявани, защото няма оправия в тази държава. И аз съм си виновна, че не се разправях, но просто останах без ума и дума... 
Пазете се от такива АЛЧНИ ЛЕКАРИ!!!




Преди близо две години отидох при Доц.Сираков за второ мнение,относно установена диагноза за полип и миомен възел,препоръча ми го друга жена,която оперирала миома при него и останала доволна.Отидох в частният му кабинет,преди това бях прочела,че на частно за 30или 40лв прави цялостен преглед  в смисъл,вкл и микробиология или нещо от този сорт,бях много притеснена,прегледа продължи около 10  минути,прегледа ме набързо на на трансвагинален соногаф,за да установи че,има мимоен възел,но много малък...изписа ми набързо хормонални и ме прати да си ходя,ако не изчезне тогава да мислим за махане,прибра си паричките след като ми взе 10 лева повече от обявената тарифа,ни касова,нищо нито допълнителните услуги които бе описал тогава за прегледа при кабинета,а аз имах други въпроси които също ме интересуваха относно състоянието ми...но уви паричките бяха взети,прибрани и толкоз....възелът и полипът не се махнаха,така след около година и нещо се озовах в Майчин дом,преди това реших да се свържа пак със  Сираков,но този път да се възползвам от правата си на здравноосигурен пациент,свързах се отново със Сираков,и той ме напъти без да сме се виждали и да прецени от негова гледна точка състоянието ми ме изпрати да ходя за гинекологична маниплация,без никакъв документ от негова страна/имах само едно жълто листче от частният му преглед със схема на хормоналното лекарство/без описано и снето обективно състояние от него без нищо,което в последствие ми създаде доста проблеми при извършването на тази манипулация...защото фактическите отидох с хвърчащи листа с прегледи от друг изначален кабинет и всички се пулеха и се чудеха,а за мен бе още по неприятно,самият Сираков ми съобщи,че няма да бъде там ,ако има нещо щели да звъннат,е всъщност аз звъннах,за да обясня на Сираков че съм приета,поне да се разбере,кой ще ме оперира,а той всъщност ми каза,че ако искам той да дойде трябва да си платя за екип Rolling Eyes Crazy....нямам думи в края на крайщата ме оперираха...и без екипа на Сираков.....за мене лично думата лекар одавна е прерастнала в меркантилна маска на алчност,глупост и безумие...за което плащаме освен всичко друго пациентите!!

Общи условия

Активация на акаунт