Раждането наближава и така ме дострашава

  • 1 266
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 999
Раждането е велик момент, затова мисли позитивно и за това как скоро ще гушкаш бебчето си. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане! Hug

# 16
Благодаря Ви на всички за оптимизма, който се опитвате да ми предадете. Дано да не се изложа. Притеснявам се е от това, че когато дойде момента и отида в болницата сигурно непрекъснато ще плача от страх. Не мога да си контролирам сълзите - винаги са накрая на очите ми. А разплача ли се спирка няма, сигурно въобще няма да си събера силите. Освен това знам, че никой не обича ревлите и се държат лошо с тях. Не мен ми стига само някой да ми повиши тон и река от сълзи. Дано да успея да се мобилизирам, но проблема е, че аз самата не си вярвам. Доскоро нямах никакви притеснения защото бях си решила, че ще искам епидурална упойка и няма да ме боли и няма да ме е страх, но сега вече не съм много сигурна за тази упойка - много противоречиви мнения има за нея. Например майка ми като разбра какво съм решила ме направи на две стотинки - струвало ли си да се подлагам на риск от осакатяване за цял живот защото не мога да изтърпя някакви си болки, които всички ги търпят

# 17
  • Варна
  • Мнения: 398
темата ме заинтригува и с удоволствие ще я следя ,че и мен ме очаква раждане в скоро време Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 877
procheti si 'anketa za vasheto rajdane" tam mnogo maiki sa pisali kak sa rodili elsno o i barzo!! nasarchavashto e!!!!!!!!!

# 19
  • Мнения: 2 149
Например майка ми като разбра какво съм решила ме направи на две стотинки - струвало ли си да се подлагам на риск от осакатяване за цял живот защото не мога да изтърпя някакви си болки, които всички ги търпят
Ами не е така, защо да те боли ако може да е по-малко болката? И не е проблем , че ще боли, това е нормално. Майка ти е търпяла в името на нещо красиво. Но понякога една упойка може много повече да помогне, отколкото да навреди! Лекарката ми каза, че нестабилните психически им правят даже секцио, за да не им стане нещо по-сериозно. Защо хората си бият упойка за вадене на зъб, а едно раждане да  е геройство да минава без упойка? Ами ако шият? Или тогава си изтръпнала цялата и не боли?
Не знам, ти си преценяваш. Аз сечудя, но мисля, че ако върви нормално и поносимо ще я карам така, но ако ще режат и шият искам упойка.

# 20
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Нормално е да те е страх. Все пак не знаеш точно какво те очаква.
И аз много се страхувах, но накрая родих много бързо и лесно.
Пожелавам на всички на които предстои бързо, лесно и безболезнено раждане, и най-сладките бебчета!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 410
Няма нищо страшно!
Аз не съм се страхувала защото нямах търпение да родя, търкалях се и беше една жега, бебка риташе много и неможех да спя накрая, абе ужас, който исках да свърши възможно най-скоро. С такава нагласа и отидох в болницата, тръгнах  с усмивка и майка ми  като ми видя ухилената физиономия, въобще не повярва, че имам родилни болки.
Там няма да имаш време да ревеш и да се тръшкаш. Постоянно има какво да ти привлича вниманието, ту мерене на тоновете, ту преглед, някой нещо ти говори и т.н. Не го мисли от сега, няма нищо страшно и не е кой знае какво, щом много хора се навиват на второ, че и на трето. Mr. Green
За епидуралната щом си решила, давай. Не слушай никого, ти ще раждаш и това си е твоя работа. Който иска да ражда без упойка, да заминава в родилното вместо теб.  Crossing Arms Аз родиш без упойка, но не виждам нищо лошо в това да родиш без болка.
Леко раждане и съм сигурна, че ще е такова!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 298

 Хех,интересна темичка наистина ! newsm03

 Междувременно аз също мисля да поискам епидурална упойка.Но също доста хора ме разубеждават за това.Но достатъчно време имам,ще реша. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 440
Нормално е да те е страх,мила.Всички сме минали по този път.
И при мен страхът от неизвестното беше голям.Може би не съм добър пример,защото родих със секцио и не изпитах болката от раждането,но все пак каквото дойде.
Искам да ти кажа,че в момента в който видиш съкровището на бял свят,забравяш за всяка болка.
Мисли за този момент,няма по-голямо щастие от това да си гушкаш сладкото бебче.
Успех!И ти пожелавам най-лекото раждане!

# 24
  • Мнения: 6 206
Никога не съм го мислила, нито ме е било страх. Отидох като на екскурзия, с огромна доза любопитство, какво пък толкова му е това на раждането...

Мислех си толкова народ е родил, значи няма страшно. И то няма. Стиснеш зъби за 2 часа и това е. Споко!

# 25
  • Мнения: 1 382
И аз се страхувах,но казват,че не е нормално да не се страхуваш.Нещо като страх от това,че незнаеш как се ражда,а може би и от болката  Flutter.Ако имам възможност пак бих родила,с такава носталгия си спомням за миговете в предродилна и родилна зала...хубаво нещо е  Hug
Леко и прекрасно раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт