Ирландия - пета тема

  • 33 728
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 274
Ееееее, Чосиии, айде да ти е честито!
Леко и безаварийно каране ти желая! Hug

# 706
  • Мнения: 30
Здравейте и ние в края на седмицата тръгваме към Ирландия, да си признаем много ни липсва тази страна. И има, няма през година хващаме ферибота.
Доста приятели сме оставили там и не може така, не бива да ни забравят Simple Smile))
 Ех, мили и скъпи спомени, само защо и Българското училище не работи и през Хелуйнската ваканция за да ви видя всички заедно Sad
 Но, ще опитам, така че ме чакайте:)

П.C. Да знаете колко много съжаляваме, че напуснахме тази страна, но се надяваме един ден пак да се върнем.

# 707
  • Мнения: 6 274
Анеле, помня, че те четох в началото, а после изчезна, ето защо било, преместили сте се.
Нищо, не се измъчвай, Ирландия си е тук, не е мръднала и на см, стои си посред морето и ви чака. Wink Hug

# 708
  • Мнения: 2 885
Мила Анеле, чакаме ви. В понеделник вечер се прибираме от Слайго и ще се видим непременно. Hug

И да се похваля, че тази година БГ училището има вече 73-ма ученика в сравнение с 40те миналата година. Много сме горди всички от този факт. Вчера лично Директорката на "Азбука" ме зарадва с тази прекрасна новина.   bouquet

# 709
  • Мнения: 11 583
Ехо, ето ме!  wavey
Виждам, че сте затъжили за мен.  Grinning
Джу,  Hug  Hug
Аз от два дни се правя на мотористка и бръмча насам-натам с МПС-то. В събота и неделя навъртях над 30 км. Ходих няколко пъти до съседното село за да свикна с кръговото, че малко се притеснявах в началото. Вчера пък следобед дойде съседът с внучката си и останаха за вечеря, та окъсняхме пак.

Какви страсти са се вихрили тук докато ме няма...
Мая, защо така с рогата напред? Нали не смяташ, че пишещите в тази тема чепкаме вЪлна по цял ден пред компютрите си очаквайки някой да зададе въпросите си, а ние светкавично да отговорим? Всички тук сме заети с работа, деца, семейство, учение и т.н. и това, че не отговаряме веднага на някое запитване не означава, че го игнорираме или че сме забравили от къде сме тръгнали и не искаме да помогнем на никого. Ако беше изчела поне една тема, щеше да видиш на колко много въпроси сме отговаряли досега.
Джу,  ах, ти селянка такава... Joy Сигурно си дошла от някое китайско село, т.к. не съм чувала на друго място да има села с над милион жители.  Wink   Hug
Нем, не успях да се похваля, че още един член от семейството ни стана ученик в българското училище. Записахме синковеца в 8 клас, нищо че е на 17 години.  Grinning Тъй като се е записал да държи изпит на български език за Living Cert ще трябва да поработи върху правописа и есетата.  Sunglasses
Сега изчезвам, че ме чакат домашни, вечеря и крос, но по-късно пак ще се включа.  Grinning

# 710
  • Мнения: 6 274

Джу,  ах, ти селянка такава... Joy Сигурно си дошла от някое китайско село, т.к. не съм чувала на друго място да има села с над милион жители.  Wink   Hug

 smile3532

Оххх, не могааа, попиках се от смях днес цял ден заради Гилти, сега пък ти.
Вие какво, искате да уморите бедното селянче ли? Joy

Лем, наистина липсваше, да знаеш. Hug
Браво за МПС- то и честит ви ученик! Simple Smile

В България до онзи ден 30 градуса, нощес на места го дават мокър сняг!  ooooh!

# 711
  • Мнения: 1 403
Сега на село ли ще се обиждаме Mr. Green
Ако самата Мая знае какво голямо село е Ирландия, ще се гръмне милата.
Имам една братовчедка в Ливан и тя непрекъснато ми изпраща покани за игри на ферми във фейсбук. И веднъж и писах, че аз ферма нямам да не ми праща покани. Тя ми отговори- "да бе нямаш. Нали виждам на всичките ти снимки от Ирландия коне и крави".

Лем напредваш ти с мотопеда. Жалко, че не можеш да излезеш на магистралата и да стигнеш до Дъблин.

Днес така ме боли главата. 3 панадола съм изпила и нищо.

# 712
  • Мнения: 6 274
Хахаха...
Гилти, ма права е приятелката ти.
Баш едно голямо село сме си тук. Mr. Green
Иначе и мен ме боли главатa, аз и аналгин пих, и панадол - никакъв ефект. Tired

# 713
  • Мнения: 2 885
Айде...аз съм на Аулин само. Явно е магнитна буря. Нямам друго обяснение.

Село, село....ама най-хубавото. Ето, Анеле, ви го каза.  Mr. Green

Лем, браво за джиткането с мотопеда.
Купуваме билет за Великден...Ех. Сега ако намеря и хубаво топло местенце нейде да резервирам - супер ще е.
Чоси, честито за категория С. Лека и безаварийна.

Последна редакция: пн, 22 окт 2012, 23:43 от немирница

# 714
  • Мнения: 6 274
Ооо, Нем, къде на топличко искаш?
Разбрах, че Бора- Бора била неактуална вече. Mr. Green

П.С. Малииийййй, голям интерес към тая тема: Daniela 111, ooobbbooo, svetla13 (+ 4 Скрит/и) и 1 Гост преглежда(т) тази тема
 Laughing

# 715
  • Мнения: 11
Здравейте,аз рядко пиша,повечето чета,но искам да ви кажа -на тези извън BG,тук в родината ни става от ден на ден по-трудно.Не оневинявам Мая,но повечето хора сме мн изнервени,затова четем по различни форуми как е навън .Разбирам,че всеки си пази хляба.
Тук повечето хора работят за 3лв/ч , затова 10 евро ни се виждат много.Май мн дълъг пост стана, надявам се да ме разберете правилно, хубава вечер!

# 716
  • Мнения: 6 274
Даниела, аз лично забелязвам разлика от небето до земята в твоя тон и този на Мая.
Не си мислете, че навън е прекрасно и розово - всеки е със съдбата и проблемите си.
Но не е казано, че трябва да обиждаме или да си изливаме яда върху останалите, нали?
Както и да е, стига сме коментирали лоши неща, кажете нещо хубаво. Wink

Даниела, и вие ли сте се запътили насам? Simple Smile

# 717
  • Мнения: 2 885
Няма какво да си пазим хляба. Ако можеш - имаш. Ако не можеш - нямаш.
10 евро на час при условие, че всичко тук е адски скъпо...са нищо пари.

Над 1,6 млн. българи - под прага на бедност

# 718
  • Мнения: 11
Джуличка, аз още само проучвам.Но трябва нанякъде да тръгнем.Тук не виждам светло бъдеще, имаме син, който е по-добре да расте другаде, поне той да има шанс.

# 719
  • Мнения: 1 403
Няма какво да си пазим хляба. Ако можеш - имаш. Ако не можеш - нямаш.
10 евро на час при условие, че всичко тук е адски скъпо...са нищо пари.

Над 1,6 млн. българи - под прага на бедност

Сега разгледах линка за домашни помощници на Нем. Какви са тези 10 евро на час с бейсик английски. При нас можеш да намериш и за 5 евро на час рускини без английки да чистят къщата.
Освен това масово в момента ако си намерш работа плащат 8.65 на час.
Сигурно на калкулатора и от БГ, минималната заплата от 1349 евро изглежда много добре. Но тук при този стандарт на живот тези пари неусетно се стопяват.

Общи условия

Активация на акаунт