Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 353
  • 493
  •   1
Отговори
# 375
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
И аз съм на същото мнение, затова за мен оптималният вариант е Токуда - с условия на частно ниво и същевременно голяма болница с всякакви специалисти и чудесна неонатология.

# 376
  • Мнения: X
Родих миналия месец е Токуда, вярно е, че нямам база за сравнение, тъй като ми е първо раждане, но искам да споделя едни прекрасни впечатления. Всичко е на нивото, за което претендират и не съжалявам за нито един лев, платен за раждането. И разбира се, поклон пред страхотния ми лекар, без който нямаше да се чувствам в сигурни ръце. Препоръчвам Токуда, неонатолозите са невероятни специалисти, дори сега продължавам да водя малката там на ваксини и прегледи.

# 377
  • Мнения: 52
Родих миналия месец е Токуда, вярно е, че нямам база за сравнение, тъй като ми е първо раждане, но искам да споделя едни прекрасни впечатления. Всичко е на нивото, за което претендират и не съжалявам за нито един лев, платен за раждането. И разбира се, поклон пред страхотния ми лекар, без който нямаше да се чувствам в сигурни ръце. Препоръчвам Токуда, неонатолозите са невероятни специалисти, дори сега продължавам да водя малката там на ваксини и прегледи.
Моляте, сподели с избор на екип ли ражда и цената. Лутам се из ния пакети и не знам кое ми трябва и кое не.

# 378
  • Мнения: X
Да, общо платих 2100 лв. 1500 лв раждане с избор на екип (здравно осигурена съм) и 600 лв неонатологичен пакет (за бебето), като може да не е разширен, а обикновен за 400 лв.

# 379
  • Мнения: X
Много, много съжалявам...

# 380
  • Мнения: X
Съжалявам страшно много ! Дано всичко се връща !

# 381
  • Мнения: 1 823
Ужасно съжалявам abracar. Думи нямам. Надявам се времето да лекува наистина.Много сила ти пожелавам, и с подкрепа от близките ти да се възстановиш някой ден от този кошмар. Разказът ти ,надявам се ,ще помогне на много бременни като мен, които трябва да вярват първо на интуицията си,по отношение на живота,който носят, и после на меркантилни, прехвалени, абсолютни престъпно бедотговорни непрофесионалисти,наричащи себе си доктори.

# 382
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Защо постът на abracar  за ужасното раждане в Майчин дом е изтрит от модератор?

# 383
  • Мнения: 744
Защо постът на abracar  за ужасното раждане в Майчин дом е изтрит от модератор?

И аз питам същото, не го открих в темата, ако е дело на модератор дължи обяснение!

Abracar, прегръщам те мила и се моля на Господ да те дари с много прекрасни неща и най-хубавата рожба след този кошмар. Мисли си че най-хубавото предстои, само не се предавай, пази се и колкото и да не ти се вярва сега един ден, скоро ще бъдеш много щастлива! Желая ти го от цялото си сърце😘

# 384
  • Мнения: 242
Здравейте,
предстои ми първо раждане юни месец, секцио по медицински причини. Колебая се между Токуда и Надежда. Моля ви дайте мнение коя е според вас е по-добрия избор. Тъй като не познавам лекарите в родилното, моля ви за име на конкретен от който сте доволни. Благодаря ви.

# 385
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Здравейте,
предстои ми първо раждане юни месец, секцио по медицински причини. Колебая се между Токуда и Надежда. Моля ви дайте мнение коя е според вас е по-добрия избор. Тъй като не познавам лекарите в родилното, моля ви за име на конкретен от който сте доволни. Благодаря ви.

И двете болници са добри, въпрос на предпочитания и избор. Ражането секцио протича по сходен начин (в Токуда пускат "Happy Birthday", което е готино, и на двете се предпочита спинална упойка и не може да присъства таткото, но това са стандартни неща), та ще ти кажа по-скоро за условията след това. Основните разлики за мен са:

- в Токуда има избор на екип, в Надежда- не. Но ако си планово секцио, може да постъпиш в смяната на конкретен лекар (ако го познаваш)
- в Надежда стаите са единични или двойни на една цена. В Токуда са по 3-4 жени в стая, опцията за ВИП стая се доплаща
- в Токуда има по-добра неонатология за недоносени/проблемни бебета. За здрави новородени и двете неанатологии са добри.
- в "Надежда" са доста либерални откъм свиждания- почти по всяко време в столовата може да влезе посетител. В Токуда стоите в едно коридорче, обикновено без място да се седне и по-неудобно, особено за пресните родилки. Татковците в Токуда не знам на какъц режим са, в Надежда могат всеки ден в определн час да са в стаята при теб и бебето
- като условия, лично за мен, Надежда е по-луксозно и повече като частна болница, в Токуда ми напомня доста държавните. Последен критерий в тази връзка- в Надежда се яде в столовата на етажа, в токуда- по леглата.

Посети и двете болници на отворени врати и като се спреш на някоя, тогава ще препоръчаме лекар (аз бих отишла при него поне няколко пъти преди раждането)

# 386
  • Мнения: 4 589
Само да добавя каква е разликата м/у двете болници. Ако има раждане поради медицински причини е много важно, екипа който изражда, специалисти, реаниматори, ако не дай си боже нещо се случи.
А не дали ти пускат песен и колко често виждаш детето.

Мислете за себе си и за бебето, а не за екстрите, след раждането. Защото много често се случват много усложнения, ако екипа, който изражда бебето, не може да се справи.

# 387
  • Мнения: 95


Пипи прави сравнение между двете болници, както е поискала потребителката над нея. А вие какво се опитвате да кажете? newsm78 Това което всяка средно интелигентна жена знае. Къде специалистите са по- добри може ли да кажете?

# 388
  • Мнения: 4 589
tear_3211 като човек минал през няколко операции, две раждания, загуба на деца, нека да разбирам поне малко какво говоря. Защото не искам да пиша какви случаи има след усложнения. А и като председател на фондация за недоносени деца... няма смисъл да продължавам.
По-добре да не знаете.
И не, за съжаление средно интелигентната жена не го отчита това.

# 389
  • Мнения: 36
Здравейте мами и бъдещи мами!Предстой ми раждане термина ми е за към края на август.От София съм.Още се колебая в коя болница да раждам дали в Тина Киркова или Майчин дом или да ли си заслужава да си плащаш за екип?Ако някой има мнение нека пише ще му бъда много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт