Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 274
  • 493
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 62
ами точно за това писах "В крайна сметка важното е да имаш късмет." и там има добри хора...
но си спомням от Шейново гледката на жена след секцио носеща целия си багаж на ръце,  а доктора гордо бута количката с бебето

# 76
  • Мнения: 1 067
Аз съм много доволна от МД. Родих септември, без избор на екип и без да съм във ВИП стая(нямаше свободни, когато раждах). Попаднах на чудесен екип, който ме окуражаваше и помагаше, въпреки че имах доста продължително и тежко раждане. В началото много се ядосвах, че няма как да съм с детето си първите дни (във ВИП-а), но дори акушерките ме уверяваха, че там отношението е ужасно и да не се натискам много, много Crazy. Храната там не съм я яла, хигиената беше средно ниво, като за държавна болница. Без да сее замислям отново бих родила там Peace

# 77
  • Мнения: 52
Здравейте мили майчета Simple Smile
Искам да попитам ако някой може да сподели личен опит или мнение за МБАЛ Райна Княгина?
Какви са отзвиите за нея, какви са цените, условията и тн?

# 78
  • Мнения: 211
Аз съм много доволна от МД. Родих септември, без избор на екип и без да съм във ВИП стая(нямаше свободни, когато раждах). Попаднах на чудесен екип, който ме окуражаваше и помагаше, въпреки че имах доста продължително и тежко раждане. В началото много се ядосвах, че няма как да съм с детето си първите дни (във ВИП-а), но дори акушерките ме уверяваха, че там отношението е ужасно и да не се натискам много, много Crazy. Храната там не съм я яла, хигиената беше средно ниво, като за държавна болница. Без да сее замислям отново бих родила там Peace

Радвам се, че си имала късмет с раждането!
Категорична съм, обаче за хигиената. Отвратително е и пълзят хлебарки навсякъде и по всяко време! Санитарните помещения са под всякаква критика, леглата са изтърбушени и т.н. Просто нямам думи  Sick

# 79
  • Мнения: 1 067
Cherr-y О да за леглата съм съгласна, напълно. Не можеш да станеш, че пропадат отвсякъде.
Хлебарки не съм видяла докато бях там, всяка сутрин минаваха да почистят и за 4 дни ми смениха 2 пъти чаршафите, което беше много странно Thinking. Всичко плачеше за подмяна, старо и износено, но съм виждала и къде къде по зле. Може би просто съм случила Heart Eyes.

# 80
  • Мнения: 161
Здравейте  Hug
Много съм объркана и не знам къде да се ориентирам за раждане, моят лекар настоява да е в Шейново, а аз все още не знам. Много ме притеснява това с общата баня и тоалетна. Нищо хубаво не съм чула за тях.Според вас наистина ли са толкова зле, колкото пише(по-зле от градска тоалетна)? Знам че не отивам на хотел, но все пак не ми се иска да е толкова зле.
 Радвам се че в Шейново вече позволяват  бебетата да са 24 часа с майката, аз също искам бебка да си е с мен, но ако аз отида до банята или тоалетната какво се случва с нея?Сама ли остава? Извинете ме ако въпросите ви се сторят глупави, но ми е първа бременност и съм много притеснена и объркана. Благодаря предварително за отговорите  Hug

# 81
  • Мнения: 2 286
Не е чак такава драма да отидеш на 3м. до тоалетна. Не е лукс, но се чисти редовно, освен това най-голяма мизерия я правят родилките (и то не циганки!) . Просто влизаш, "теглиш" един душ на бяната и си я ползваш.

Когато аз раждах, бебетата бяха в отделението и не съм ходила докато е бил при мен, но си мисля, че все една жена ще има с теб в стаята, ще има кой да наглежда бебето, а и то к'во да му гледаш, те спят през повечето време. А може и някоя санитарка да помолиш за 2мин да остане с бебо.

Аз пак бих родила там. Доволна съм, не съм плащала и всичко мина повече от добре Praynig

Леко раждане и прекрасен възроп! Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 113
Здравейте бъдещи мамчета. Аз родих дъщеря ми в Окръжна Св. Анна преди 2 месеца и съм доволна. Може би съм доволна и заради това, че бях с избор на екип. Но искам да кажа че цялото родилно е ремонтирано и че е чисто. Стаите имат отделен санитарен възел и отношението на персонала е добро. Седмица преди да родя лежах там поради други причини и понеже вече бях в 9тия месец си лежах в родилното, но в стая без родилки. Бебета са си при вас 24 часа, вземат ги само рано сутрин за тоалет. Единственото от което не съм доволна са неонатолозите, нищо не обясняват тези хора  #Cussing out В момента избора на екип е 700лв. За 15те дни изкарани там и като бременна и като родилка не видях нищо смущаващо и всички мами си бяха доволни от ражданията (много от тях бяха без избор на екип)
В Шейново съм била не в родилното, а в гинекологията не съм плащала нищо отношението беше отново добро, хигиената също.
Успех на всички бъдещи мами и здрави бебчета !    bouquet

# 83
  • Мнения: 161
Благодаря за отговорите Hug
Само да попитам още нещо за банята, бях чела някъде,че е с 3 душа, това означава ли че няма да се къпя сама?

# 84
  • Мнения: 2 286
Благодаря за отговорите Hug
Само да попитам още нещо за банята, бях чела някъде,че е с 3 душа, това означава ли че няма да се къпя сама?

В Шейново са бяна с тоалетна, самостоятелни на етаж (говоря за ет. 2), лежах и в патологията на 4ет, пак така - бяна с тоалетна самостоятелни.
Проблем ще бъде ако си свикнала да се кипеш по 1час, но за 3 дни може да се направи компромис.
Аз не се задържах повече от нужното и повечето родилки се съобразяваха да не "висят" вътре по 1 час. 15-тина мин. са напълно-напълно достатъчни за каквото и да било.

# 85
  • Мнения: 161
hailie много ти благодаря, поуспокои ме  Hug

# 86
  • Мнения: 2 286
hailie много ти благодаря, поуспокои ме  Hug

 Hug Аз избрах Шейново, защото мангасарките са отделно, а това, че беб не е при теб 24/7 си има и предимства Mr. Green - излизаш спокойно, можеш да си дремнеш, те през деня не ги хранят, има само едно хранене в 3ч през нощта (ако бебето е в отделението, а не с майка си) , дават ти АМ само ако си поискаш (или по тяхна преценка), но никой не те кара да му го даваш. Нас, за 3 дни там, никой не дойде да ни пита яде ли това бебе, как го храня, нищо. И добавка нямах в креватчето сложена. Малкия винаги си го взимах гладен. А пък сега щом са си с майките, още по-добре.

Много от нещата, които прочетох за Шейново преди да родя, бяха силно преувеличени и се радвам, че не им повярвах.

Личен съвет - къде и да раждаш - осигури си някой всеки ден да ти носи прясно сварена смрадлика (тетра) - ако си с нормално раждане. Много подпомага процеса на оздравяване там долу, особено ако си с шевове. Една бутилка от 2л. за 24ч е достатъчна.

# 87
  • Мнения: X
Родих в "Свети Лазар" при д-р Николова; всичко беше наред, макар че останах с малко смесени чувства към болницата. За второто раждане още ми е рано да мисля, но може би отново ще е там.

# 88
  • Мнения: 345
Здравейте, подкрепям hailie за всичко, което е написала вкл. и за смрадликата. Аз родих в Шейново на 17.01 моя син и лежах точно на втория етаж. Има 3 бани с тоалетни, които са напълно достатъчни за всички родилки и за 3 дена престой човек може да направи компромис с това. Според мен е много по-кофти ако си сам в стая. Бебетата ги носят на 3 часа, което е супер, защото се чувстваш супер скапан и честно казано ако стоеше бебчо през цялото време при мен не знам какво щях да правя. Нито мога да го преобуя там, нито да го измия.Според мен хората са измислили добре нещата. В креватчето, в което ти го карат има сложено шише с добавка АМ, но наистина никой не те кара да му го даваш. Минаха две акушерки и ни обясниха как да слагаме бебето на гърда, как да го държим, по колко време, защото в началото имаш само коластра и след като суче изестно време чак след това даваш от добавката (ако искаш). Аз от добавката съм давала по няколко капки буквално, защото и бебчо не я искаше. Така или иначе като се приберете вкъщи ще си направите режим свой режим на хранене и спане. В стая с 5 легла бяхме само 2 момичета, което също беше супер. Циганки нямаше. Аз родих нормално, но с епизиотомия и докато ме шиха накрая ме упоиха да не ме боли и ми трябваше 1 ден да се окопитя, така че не виждам как щях да се оправям ако ми бяха оставили бебето 24ч. Просто родилките са много изтощени след раждането , всеки се хванал я за корема, я за кръста, ходи като призрак или не може да си седне на дупето ако има шевове, така че това с носенето на 3 ч. според мен е супер. Доволна съм и от персонала, всички са професионалисти и те обгрижват. И аз лежах в патологията 1 ден и оттам съм доволна от акушерките. Аз раждах с избор на екип, но с мен имаше такива, които са без екип и не съм забелязала по-различно отношение.

# 89
  • Мнения: 4
Момичета и аз съм се насочила към Шейново без избор на екип и мислех бебето да си е при мен постоянно, но сега като ви чета взех да се замислям, но пък като ходих на "ден на отворените врати" лекаря каза, че ако искаме да са при нас, а в последствие не можем да се справим можем да си минем на режима( т.е. да е при тях)

Общи условия

Активация на акаунт