Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 095
  • 493
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 143
Аз съм се спряла на клиника Щерев Simple Smile и тази седмица ми е секциото. Ще пиша след като мине , но от сега съм сигурна ,че ще съм доволна, защото съм пациентка на клиниката от доста време и персонала винаги е бил прекрасен и усмихнат  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 211
Стискам палци всичко да мине успешно  Hug
Ще очаквам да разкажеш, как е минало!
И аз към тази клиника съм се насочила, въпреки, че има още време...

# 92
  • Мнения: 6
Записвам се да следя темата, тъй като много скоро ми предстои раждане. Ориентирала съм се към Втора градска, но ще мога да дам мнение през март, живот и здраве Wink Там съм лежала и в АГ отделението и в това за рискова бременност - доволна съм и от отношение и условия.

# 93
  • Мнения: 2 286
Моя близка приятелка роди във 2ра, много беше доволна от всичко, беше без избор на екпи, само недостатък - 3 дни не ти позволяват свиждания. За мен е прекалено това.

# 94
  • Мнения: 6
Аз пък точно това уважавам - стриктната дисциплина в това отношение. Таткото го пускат за малко да види мама и бебе след самото раждане. Потресена съм как в Тина Киркова във ВИП-а се пуска всеки, едва ли не по всяко време. Ами това са малки хлапета, а и сега е време когато върлуват много вируси, а то е само на няколко часа да речем, или ден, два. Ясно, че не можеш да го държиш в стерилна обстановка, не е и това целта, но все пак си мисля, че три дни за мен няма да са болка за умиране  Hug

# 95
  • Мнения: 2 286
Във ВИП-овете във всички болници са позволени свиждания по вс. време, в Шейново, ако искаш, таткото може да остава с теб в болницата и за през нощта.

Хубавото на БГ болниците е че имаш голямо разнообразие и можеш да родиш според разбиранията си.

# 96
  • Мнения: 52
Аз пък точно това уважавам - стриктната дисциплина в това отношение. Таткото го пускат за малко да види мама и бебе след самото раждане. Потресена съм как в Тина Киркова във ВИП-а се пуска всеки, едва ли не по всяко време. Ами това са малки хлапета, а и сега е време когато върлуват много вируси, а то е само на няколко часа да речем, или ден, два. Ясно, че не можеш да го държиш в стерилна обстановка, не е и това целта, но все пак си мисля, че три дни за мен няма да са болка за умиране  Hug

Според мен това е голямо втелясване с влизането и на външни хора. Нали и самите доктори, които ти пипат бебчето след като си тръгнат от болницата влизат в контакт с други хора Simple Smile Мен по-скоро ми допада практиката на Втора градска заради досадните роднини, които ще ти зависнат на главата, когато ти ще имаш нужда от почивка.
И все пак си мисля, че дори и в ТК ако кажеш, че не искаш никой друг освен таткото да влиза, те няма да пуснат никой.

# 97
  • Мнения: 6
Мен по-скоро ми допада практиката на Втора градска заради досадните роднини, които ще ти зависнат на главата, когато ти ще имаш нужда от почивка.
И все пак си мисля, че дори и в ТК ако кажеш, че не искаш никой друг освен таткото да влиза, те няма да пуснат никой.
За себе си говоря - не виждам как някой ще ми дойде на свиждане без аз да съм го поканила или без да съм се съгласила с неговото желание да дойде, та дори и най-най-близките.
А относно ТК - колкото пъти съм ходила на свиждане, никой не е стоял отпред да "регулира", позволява и пр. влизането.
Но както и да е, това не е толкова важно Hug

# 98
  • Мнения: X
В болницата, където раждах, стаите са единични и свижданията са без ограничение, та свекърите се намъкнаха на втория ден, въпреки че им беше казано изрично, че не е удобно да идват (не се чувствах добре, имах проблеми и не ми беше до посещения, особенои от тяхна страна). Та, ако човек има нахални роднини, може и против волята му да го посетят.  Laughing

# 99
  • Мнения: 52
Е по приницп си права, но всички знаем бабите колко са досадни и как си мислят, че могат веднага след като си родил да ти виснат на главата за да глезят бебока Simple Smile
Аз лично бих искала само таткото да идва да ни вижда, а всички останали ще видят бебето след изписването.
Това разбира се наистина са подробности  bouquet

# 100
  • Мнения: 4
ами момичета аз съм на обратното мнение, все едно ако са ви нахални роднините после няма да висят във вас ли? или ако случайно ви потрябва нещо и няма право на свиждане, кой ще ви го донесе? според мен тези 3 дни ще минат доста бавно, особено ако не виждаш никой поне мъжа си, за да те разведри. ами ако се случи тежко или проблемно раждане нали майката ще полудее от притеснение, че не може да види дъщеря си как е. както и да е всеки с разбиранията си

# 101
  • Мнения: X
Aa, dandeto, не съм се изразила добре, аз смятам, че е тъпа практиката да се забраняват свиждания  поради някакви "санитарни" съображения. Никой отвън няма да донесе по-опасни бактерии от вътреболничните резистентни щамове, които бебето така или иначе ще лепне.

# 102
  • Мнения: 4
Aa, dandeto, не съм се изразила добре, аз смятам, че е тъпа практиката да се забраняват свиждания  поради някакви "санитарни" съображения. Никой отвън няма да донесе по-опасни бактерии от вътреболничните резистентни щамове, които бебето така или иначе ще лепне.
е не се засягайте де, просто изказах моето мнение и го подкрепих защо точно мисля така, в Шейново свижданията не са в или пред отделението (не че разбрах точно къде са  Embarassed ), за да не влизат външни хора, ама пък да ги видиш ако искаш

# 103
  • Мнения: X
Не съм се засегнала, просто обяснявам.

# 104
  • Мнения: 2 286
..., в Шейново свижданията не са в или пред отделението (не че разбрах точно къде са  Embarassed ), за да не влизат външни хора, ама пък да ги видиш ако искаш


Веднага разяснявам Laughing - свижданията, ако си в обикновена стая, стават пред болницата. Отпред има едно доста мизерзно кафене, но за свиждане в студено време става. Ако си във ВИП стая, свижданията са от 7 до 21ч и както казах, ако искаш някой да остане с теб през нощта - има такава опция.
Ако си в обикновена стая таткото има право да види бебето до 2ч след раждането, след това бебето се мести в Детското и го вижда само майка му.

Чудя се какви саниратни съображения newsm78 - лекарите идват и си заминават, разболяват се, имат други родилки - никой не стерилизира хората на влизане и излизане Thinking .

Общи условия

Активация на акаунт