Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 129
  • 493
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Моля ви, мисля, че оспамихме достатъчно.

# 151
  • Мнения: 185
Цената на раждане (независимо дали секцио или вагинално) е 1400 лв за всичко.

Е, т'ва не е нормално! Пълни психопати...

Абсолютно съм съгласна!Още повече , че цената всъщност е тази:



Цена за раждане е 1750 лв., няма разлика в цената за осигурени и неосигурени пациентки. Ако изберете да родите в МБАЛ Надежда и сте взели решение за съхраняване на стволови клетки в Биорегенерация получавате отстъпка от цената за стволовите клетки 500 лв.



Не, момичета, цитираната по-горе инфо не е актуална вече. Преди седмица бях на ден на отворниете врати в болницата и ни потвърдиха лично и на място, че цента е 1400 лв за здравно осигурени и 1750 лв за неосигурени.

Не разбирам защо да е ненормална цената... в Токуда  е 2000 лв, в Шейново с избор на екип (700 или 900 лв, не съм сигурна) + обезболяване + избор на зала и присъствие на таткото+ ВИП стая+ консумативи за бебчо, цената идва повече от 1400 лв....

# 152
  • Мнения: X
Просто някои не възприемат идеята да плащат за раждане, това е. За мен сумата е напълно нормална, даже повече от приемлива.

# 153
  • Мнения: 185
Просто някои не възприемат идеята да плащат за раждане, това е. За мен сумата е напълно нормална, даже повече от приемлива.

 newsm78... хмммм, да... имаме една мама в нашата отчетна тема, която реши да не ходи на ФМ, защото не й се полага по Здравна каса, а трябва да си го плати от джоба....

# 154
  • Мнения: 21
Аз родих в "Селена" гр.Пловдив. Мн съм доволна, бих отишла пак да раждам там. Платих 1400 лв. и за мен е съвсем нормално. При положение, че става въпрос за живот, мисля че парите си струват. Обслужването беше перфектно и на ниво.

# 155
  • Мнения: 211
Включвам се, за да споделя лични и съвсем пресни впечатления за САГБАЛ "Д-р Щерев", където само преди броени дни протече второто ми раждане. Напълно откровено препоръчвам болницата и специалистите, които работят там! Атмосферата е страшно професионална и всички екипи работят много експедитивно и динамично. Отношението, което получих както по време на самото раждане, така и в следродилния период беше много приятно и добронамерено, което в сравнение с първото ми раждане /Майчин дом/ допринесе да понеса всички съпътстващи раждането неудобства лесно и остави в мен едно прекрасно чувство, че когато даваш нов живот не е задължително това да е съпътствано с негативи, а обратното - с много позитиви  Peace

# 156
  • Мнения: 185
Cherr-y, а в Щерев имат ли вече Неонатология? С коя степен на компетентност е, ако да? Колко кувьоза имат? Стаите на родилките как са организирани?

# 157
  • Мнения: 211
Cherr-y, а в Щерев имат ли вече Неонатология? С коя степен на компетентност е, ако да? Колко кувьоза имат? Стаите на родилките как са организирани?

Съжалявам, но не съм запозната. Слава на Бога, не ми се наложи да разбера!

Факт е, че по време на раждането през цялото време присъстваше неонатолог, който пое детето и грижите за него веднага след това.

Стаите са много прилични и със самостоятелен сан.възел. Медицинският персонала беше много отзивчив на всички мои нужди и питания.

# 158
  • Мнения: 69
Св. Анна Peace

# 159
  • Мнения: 1 214
Просто някои не възприемат идеята да плащат за раждане, това е. За мен сумата е напълно нормална, даже повече от приемлива.

 newsm78... хмммм, да... имаме една мама в нашата отчетна тема, която реши да не ходи на ФМ, защото не й се полага по Здравна каса, а трябва да си го плати от джоба....

Много неадекватно сравнение!
А ти Алексче как мислиш?Дали повечето майки имат 1400 лв за раждане и 1000 лв. за количка? И има разлика от възприемане на идеята и реална възможност!Извинявам се за спама , но се чувствам лично засегната.Реших да сметна разходите си до момента с моята рискова бременност.А те възлизат само на 1356 лв като в това включвам лекарствата , прегледи , фетална морфология , амниоцентеза ( с избор на екип и плащане отделно и на цитогенетичен анализ) , скрининг 11-13 и ФМ в 18г.с.В близикете 19 дни ми предстои една ехокардиография и още една ФМ - следователно още поне 180-200 лв.А лекарствата продължават и ще е така до края.Така , че всеки си преценява.Аз не ви осъждам за намерението да си платите "услугата" , моля и вие да бъдете по снизходителни към такива като мен , които нямат възможност да я платят. И още веднъж се извинявам за спама , но на фона на финансовото положение и заплатите ни в момента 1400 лв за раждане са си твърде много пари от където и да бъде погледнато.

# 160
  • Мнения: X
От какво пък се почувства засегната и какво обидно съм казала АЗ за тези, които не искат да плащат за раждане, че чак се обръщаш лично към мен?! Какво общо има количката с раждането? Хайде малко по-кротко, предлагам аз. Никой не ви кара да плащате и една стотинка за раждане, поема се изцяло от Здравната каса, така че няма нужда да изтрещявате и да броите парите на останалите.

# 161
  • Мнения: 185
За мен по-неадекватено е сравнението м/у разхода за раждане и този за количка, но както и да е.

KokonaBonbona, искрено ти съчувствам за проблемите и мъките, през които минаваш. Всеки знае собствените си ядове. Аз 6 години съм се борила за тази бременност, лечението на стерилитет е с пъти по-скъпо, от това което ти описваш... като си минал през N на брой супер скъпи изследвания, операции, манипулации, 3 ин витро процедури... моята сметка е далеч над цифрата, която ти споменаваш. Точно поради тази причина съм готова и на заем да взема, но да си гарантирам (до колкото е възможно, защото всичко е в ръцете на Бог) успешен финал. 1400 лв е горе-долу е разхода за памперси за 1 година... ако трябва да избирам за какво да изхарча тази сума, бих предпочела да е за раждане под грижата на добри, съвестни професионалисти с модерна апаратура и т.н.... Лична философия. Не промотирам "платеното раждане", просто изяснявам моята позиция, в случай, че и някой друг ме интерпретира погрешно.

# 162
  • Мнения: 31
света София на д-р Мазнейкова.Платих 1400 лв. секцио преди 1г и 11м.Самостоятелна стая,кабелна,изключително мил персонал!Нищо друго не съм плащала-нито упойка,нито консумативи,нито нещо за бебето.По всяко време можех да имам посетители,нищо не е забранено...3 пъти на ден идва дк и 3 пъти педиатър.

# 163
  • Мнения: 639


Не разбирам защо да е ненормална цената... в Токуда  е 2000 лв, в Шейново с избор на екип (700 или 900 лв, не съм сигурна) + обезболяване + избор на зала и присъствие на таткото+ ВИП стая+ консумативи за бебчо, цената идва повече от 1400 лв....

Пиша, за да не объркваш другите. Избора на екип е 800 лв. Не се плаща упойка, консумативи.  
Цената на ВИП е 70 лв на ден, т.е. 210 лв. за 3 дни или общо 1010 лв. за нормално раждане. Ако искаш и самостоятелна зала - 1210 е начинанието. Естествено от последните 2 можеш и да се лишиш и само да си избереш екип. 

Не убеждавам никой в нищо, предполагам, че стаите са много по-добри отколкото в държавните болници, просто като цитирате цифри бъдете коректни. 

# 164
  • Мнения: 185


Не разбирам защо да е ненормална цената... в Токуда  е 2000 лв, в Шейново с избор на екип (700 или 900 лв, не съм сигурна) + обезболяване + избор на зала и присъствие на таткото+ ВИП стая+ консумативи за бебчо, цената идва повече от 1400 лв....

Пиша, за да не объркваш другите. Избора на екип е 800 лв. Не се плаща упойка, консумативи.  
Цената на ВИП е 70 лв на ден, т.е. 210 лв. за 3 дни или общо 1010 лв. за нормално раждане. Ако искаш и самостоятелна зала - 1210 е начинанието. Естествено от последните 2 можеш и да се лишиш и само да си избереш екип.  

Не убеждавам никой в нищо, предполагам, че стаите са много по-добри отколкото в държавните болници, просто като цитирате цифри бъдете коректни.  

Не мисля, че съм объркала цифрите. НО сега вече цитирам съвсем точни, взети от сайта на Шейново.

http://www.sheynovo-ag.eu/ceni.html

1. Избор на екип - 800 лв.
2. Леглоден във ВИП стая - 70 лв х 3 дни = 210 лв. ( за секцио съотвенто 4 дни - 280 лв.)
3. Избор на самостоятелна зала - 200 лв (+ присъствие на бащата става общо 250 лв.)
4. Обезболяване при раждане - 300 лв.
5. Памперси в затворен пакет, мокри кърпички за тоалет на бебето - изискват го от болницата при постъпване в родилно отделение - не знам колко струва.

До тук сметката е м/у 1510 лв и 1630 лв. Без разхода за консумативи за бебето.

Да не говорим, ако избереш секцио без показания за това. Само за него цената е 1400 лв.



 

Общи условия

Активация на акаунт