Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 240
  • 493
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7
света София на д-р Мазнейкова.Платих 1400 лв. секцио преди 1г и 11м.Самостоятелна стая,кабелна,изключително мил персонал!Нищо друго не съм плащала-нито упойка,нито консумативи,нито нещо за бебето.По всяко време можех да имам посетители,нищо не е забранено...3 пъти на ден идва дк и 3 пъти педиатър.
Здравей дали може да споделиш повече информация,каквото се сетиш все ще ми е от полза,че изчетох целия форум и не можах да намеря по скорошно инфо от две три години.Благодаря   ти предварително!!  Hug

# 211
  • София
  • Мнения: 28
maria_me, alizabeta_zh, аз също се интересувам, понеже смятам там да раждам юни. Раждах там преди 4 години нормално, всичко беше супер (освен, че не ме хвана упойката, а анестезиолога нямаше достатъчно дози и дойде много късно). Аз първия път отидох без да знам изобщо какво е това раждане, така че сега събирам пресни мнения.

От моя лекар там  разбах, че имат 2 кувиоза и договор с Токуда за неонатологична грижа. Да не дава Господ някой да разбира, но ако има нещо с бебо те го слагат в техните кувиози, Токуда пристигат със своя линейка бързо - нали е близко с лекар неонатолог и транзитен кувиоз и го завеждат там. Мен това ме устройка като застраховка, защото в София има само 3 центъра за неонатологични грижи. Единият е Токуда, другият е Майчин дом, третият е Педиатрията на Медцинска академия. В последното не пожелавам на никого да попада.

# 212
  • Мнения: 7
Аз се следя там от самото начало на бременноста,и съм много доволна от докторката и от болницата за сега,но ми се искаше да чуя някой пресен спомен от раждане там!!  newsm78

# 213
  • Мнения: 31
mariana_m,точно така е.elizabeta_zh.недей да имаш абсолютно никакви притеснения за раждането там!!!Всичко е прекрасно и обстановката,и отношението.....

# 214
  • Мнения: 4
Искам да споделя за доброто ми впечатление от Шейново, родих без избор на екип, по принцип бях за нормално, но излезе проблем (да не изпадам в подробности) и ми направиха секцио по спешност. Доволна съм много и от лекарите и анастезиолога ,а и за 5 дневния ми престой не срещнах дори заядлива санитарка. Мислех, че не мога да получа добро отношение без да си платя, но останах много приятно изненадана.

# 215
  • София
  • Мнения: 188
Искам да споделя за доброто ми впечатление от Шейново, родих без избор на екип, по принцип бях за нормално, но излезе проблем (да не изпадам в подробности) и ми направиха секцио по спешност. Доволна съм много и от лекарите и анастезиолога ,а и за 5 дневния ми престой не срещнах дори заядлива санитарка. Мислех, че не мога да получа добро отношение без да си платя, но останах много приятно изненадана.
Това чаках да чуя...  Hug

# 216
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Аз съм за Шейново!Лежала съм там поради други причини(това ще ми е първо раждане),но съм много доволна от отношението към мен,а и са добри лекарите! Peace

# 217
  • Мнения: 639
Към автора на темата - бихте ли добавили и МБАЛ Надежда? В нея вече има 194 родени бебета ?

# 218
  • Мнения: X
Раждах в МД в края на 2012, с избор на екип. Страхотни условия на 3 етаж. Не разбирам за какви коридори говорите, аз не съм виждала никакви родилки по коридорите на 3 ет, където са родилните зали. Възхитена съм от начина, по който изглеждат родилните зали след ремонта. Едва ли друга държавна болница е по-комфортна за раждане. С удоволствие бих родила там отново. След раждането лежах на 12 етаж, условията не са най-добрите, че и за ВИП, но за 3-4 дневен болничен престой се преживяват. Лекарят, който провеждаше визитациите, ми отговаряше подробно на всички въпроси. Педиатрите и акушерките също бяха отзивчиви. Лошо впечатление ми е направила само една санитарка, която се развика за нещо незначително. Но пък 2 дни по-късно и тя беше мила. Може да е имала кофти ден, знам ли.
Е.. Аз родих в мд без избор на екип и не останах доволна от отношението. Платих си епидорална упойка, лежах на 7 етаж. Ако реша да имам второ дете пак ще родя там, но вече с избор на екип

# 219
  • Мнения: 45
Здравейте на всички. Темичката е супер и ще бъде много полезна, както на мен, така и на много други бъдещи майки. Вече съм в 9 месец и все още се колебая къде да раждам. Тъй като февруари месец ми правиха амниоцентеза в Майчин Дом ( бях без избор на екип ) е някакси не останах много очарована, особено от 2ма от лекарите, които обаче за мое щастие не ми правиха амниото, падна ми се друг лекар, та както и да е.... явно когато човек отиде подготвен и с избор на екип нещата се случват по по- различен начин. Искам да ви помоля да споделите своите мнения от МД и да ми препоръчате лекар за раждането. Първо раждане ми е и съм в някаква хем еуфория, хем изпитвам и страх от цялостния процес. За мен, както и за повечето родилки, предполагам, е важно да са максимално спокойни когато дойде момента на раждането и да знаят, че те и бебето ѝм са в добри ръце. Отношението също е от значение! Една позната наскоро ми разказа как докато раждала 3то си дете в МД, сестрите ѝ казвали как трябвало да мълчи и да не вика, само да стиска зъби.... изобщо много се е мъчила, била е без избор на екип и аз се понаплаших Simple Smile .
Моля да ми кажете какви са вашите впечатления от МД, от лекарите и да ми препоръчате добър, ама наистина добър лекар за раждането ми. Иска ми се да родя бебо нормално... но живи и здрави. И ценоразписа също ме интересува ... то като е тръгнало да се дават пари, поне да се дадат на правилния човек Simple Smile

# 220
  • Мнения: 2 286
Еми, като ги учите да си плащате, що искате после да минавате без пари, а?

По въпроса - моя приятелка ражда в МД с избор на акушерка, за цената може и да те лъжа, но мисля беше около 400лв. Много е доволна, няма никакви забележки и само суперлативи говори за нея.

Успех и леко раждане Peace

# 221
  • Мнения: X
Еми, като ги учите да си плащате, що искате после да минавате без пари, а?

По въпроса - моя приятелка ражда в МД с избор на акушерка, за цената може и да те лъжа, но мисля беше около 400лв. Много е доволна, няма никакви забележки и само суперлативи говори за нея.

Успех и леко раждане Peace

Аз защото бях без избор на екип, за това ме измъчиха в мд

# 222
  • Мнения: X
Здравейте на всички. Темичката е супер и ще бъде много полезна, както на мен, така и на много други бъдещи майки. Вече съм в 9 месец и все още се колебая къде да раждам. Тъй като февруари месец ми правиха амниоцентеза в Майчин Дом ( бях без избор на екип ) е някакси не останах много очарована, особено от 2ма от лекарите, които обаче за мое щастие не ми правиха амниото, падна ми се друг лекар, та както и да е.... явно когато човек отиде подготвен и с избор на екип нещата се случват по по- различен начин. Искам да ви помоля да споделите своите мнения от МД и да ми препоръчате лекар за раждането. Първо раждане ми е и съм в някаква хем еуфория, хем изпитвам и страх от цялостния процес. За мен, както и за повечето родилки, предполагам, е важно да са максимално спокойни когато дойде момента на раждането и да знаят, че те и бебето ѝм са в добри ръце. Отношението също е от значение! Една позната наскоро ми разказа как докато раждала 3то си дете в МД, сестрите ѝ казвали как трябвало да мълчи и да не вика, само да стиска зъби.... изобщо много се е мъчила, била е без избор на екип и аз се понаплаших Simple Smile .
Моля да ми кажете какви са вашите впечатления от МД, от лекарите и да ми препоръчате добър, ама наистина добър лекар за раждането ми. Иска ми се да родя бебо нормално... но живи и здрави. И ценоразписа също ме интересува ... то като е тръгнало да се дават пари, поне да се дадат на правилния човек Simple Smile

Аз родих в майчин дом, без избор на екип и не ти го препоръчвам. Препоръчвам ти Асен Николов, Гърчев или Дяволов. Но ако искаш добро отношение от всички в родилна зала си избери николов.. За ценоразпис най сигурно е в сайта на мд. Избора на екип по мое време беше 860 лева

# 223
  • Мнения: 1 067
Tancheto_halacheva Аз родих в МД септември както бях писала и преди в темата, без избор на екип. Явно съм от малкото случили на перфектно отношение от целия екип и пак бих отишла там. Не знаех, че може да се плаща на акушерка, ако е така ти препоръчвам Ади Лозанова - беше при мен почти постоянно и ме успокояваше, помагаше и насърчаваше, изключително мила и любезна Simple Smile. До последно си мислех че тя е лекаря Embarassed просто защото тя направи всичко, накрая само лекаря ме заши Peace

# 224
  • Мнения: 2 286
Tancheto_halacheva Аз родих в МД септември както бях писала и преди в темата, без избор на екип. Явно съм от малкото случили на перфектно отношение от целия екип и пак бих отишла там. Не знаех, че може да се плаща на акушерка, ако е така ти препоръчвам Ади Лозанова - беше при мен почти постоянно и ме успокояваше, помагаше и насърчаваше, изключително мила и любезна Simple Smile. До последно си мислех че тя е лекаря Embarassed просто защото тя направи всичко, накрая само лекаря ме заши Peace

Всъщност, когато няма индикация за проблем при раждането, през цялото време и с всички манипулации се оправят акушерките, включително и самото раждане. За това и много майки се насочват точно за избор на акушерка, просто тя прави всичко през цялото време. Докторите се включват само при усложнения или финалното зашиване.

Общи условия

Активация на акаунт