Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 443
  • 493
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 23
 Здравейте ,момичета!
Да ви споделя и аз моите впечатления !
 Преди 15 дни родих сина си в АГ Шейново като доктора ,който следи бременността ми и съответно води раждането е д-р Димов.Безкрайно съм доволна от него и от целия персонал на болницата.Родих секцио и не съм усетила грам болка след операцията,шевът ми е като по учебник .... В интерес на истината никой не е стоял да ми обеснява за кърмене,къпане и т.н. ,но като лекари просто се справиха много добре!И аз и бебето сме здрави и в отлична форма,което за мен е най-важното.Не съм си и пожелавала по-леко раждане!
 Надявам се да съм ви полезна в избора на болница! Hug










# 256
  • Мнения: 0
Здравейте, на мен ми предстои секцио, но още не съм се ориентирала къде да раждам, моля кажете ми къде са най-добрите специалисти?

# 257
  • София
  • Мнения: 10 703
Здравейте, на мен ми предстои секцио, но още не съм се ориентирала къде да раждам, моля кажете ми къде са най-добрите специалисти?

Отговора на този въпрос е много относителен. Специалисти и то добри има навсякъде, зависи с какви финанси разполагаш и дали въобще искаш да плащаш.Може да попаднеш на специалисти и без да плащаш избор на екип, дата за секцио.

# 258
  • Мнения: 24
Здравейте отново! Сега вече не съм 2 в 1  Crazy . Преди да родя писах много и питах много, но явно такива като мен не пишат, та реших аз да пиша за моите впечатления от Шейново в случая. Не съм била с избор на екип, акушерка и всякакви такива "избори". Родих нормално и всичко мина добре ( до колкото може да очаква човек щом не си плаща Whistling ). Акушерката в предродилна зала съм почти убедена, че беше учила за палач, не за акушерка, но контракциите ми помогнаха да игнорирам максимално поведението й. Доктора който присъства на раждането ( име не знам, но външният му вид наподобява дебел, побелял пингвин) през повечето време уреждаше някакви пари за някакви платили си девойки и смяташе каква сума ще вземе. Все пак реши да "помогне"малко с раждането ми, като пришпори както той се изрази малко, защото имал някаква работа ли, не помня. До тук ситуацията е гадна, но всъщност в родилна зала се оказаха две много мили акушерки, които ми помогнаха да родя по най-лекия начин. Благодарение на тях, имам и хубави спомени от раждането. В стаята в която беше престоя ми имаше едно мамче, което беше с избор на екип, но лекарят й пристигнал 5 минути преди да роди ( но все пак тя си плати за това удоволствие). Персонала в отделението беше чудесен. Много мили акушерки, санитарки и лекари. Като цяло, мога да кажа че съм доволна, защото крайния резултат е здрава мама и бебе  Heart Eyes , а що се отнася до грубата акушерка и заетия доктор, мога да кажа само, че те са пример, че има хора, които са сгрешили професията си  Thinking . Ако мога да помогна с мнение за нещо друго може да кажете. Поздрави   bouquet

# 259
  • Мнения: 182
Продължение на старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89850.0, да обсъдим и помогнем на бъдещите майки да направят своя избор ,в коя болница да родят .
Извинявам се, но всъщност как и мога ли да видя статистиката без да гласувам?


Такаа, поизчетох темата и искам първо да кажа, че 1/3 от нея е чат на тема за и против плащането и то доста грозен. Аз влязох да чета за болница-доста неефективно се получава, когато дадена тема се измести по такъв начин,ноо..както и да е..


По темата да попитам провокирана от siqna_si - предполагам те пришпориха с окситоцин? Честа практика ли е в Шейново? И какво ще кажат мамите от другите болници? Не искам да ми слагат окситоцин, ако не е крайно наложителен, а разбирам, че всички лекари "бързат" и го слагат 90% от случаите..моля за мнения.
Второ въпросче-в предродилните и родилните в МД с колко легла са?
И в този ред на мисли-да разбирам, че ВИП залата в Шейново е и предродилна,нали?

Последна редакция: сб, 06 юли 2013, 22:37 от Бубу

# 260
  • Мнения: X
Продължение на старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89850.0, да обсъдим и помогнем на бъдещите майки да направят своя избор ,в коя болница да родят .
Извинявам се, но всъщност как и мога ли да видя статистиката без да гласувам?


Такаа, поизчетох темата и искам първо да кажа, че 1/3 от нея е чат на тема за и против плащането и то доста грозен. Аз влязох да чета за болница-доста неефективно се получава, когато дадена тема се измести по такъв начин,ноо..както и да е..


По темата да попитам провокирана от siqna_si - предполагам те пришпориха с окситоцин? Честа практика ли е в Шейново? И какво ще кажат мамите от другите болници? Не искам да ми слагат окситоцин, ако не е крайно наложителен, а разбирам, че всички лекари "бързат" и го слагат 90% от случаите..моля за мнения.
Второ въпросче-в предродилните и родилните в МД с колко легла са?
И в този ред на мисли-да разбирам, че ВИП залата в Шейново е и предродилна,нали?
Доколкото окситоцина за твое добро е.
В Мд няма предродилна зала.... Като имаш симптоми за раждане влизаш директно в родилна зала индивидуална за теб самата.. Което е много добре, защото не гледаш как раждат другите, докато тръгне родилен процес при теб самата. Окситоцин се слага едвам като тръгнат контракци на пет минути макс.

# 261
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Бубу  Peace

Въпрос:    Коя болница е за предпочитане ?
Вита    13 (5.4%)
Токуда    36 (15%)
Шейново    38 (15.8%)
Клиника Щерев    12 (5%)
ОБ Света Анна    19 (7.9%)
Майчин Дом    45 (18.8%)
Света София - Тина Киркова    28 (11.7%)
Свети Лазар    2 (0.8%)
Други    38 (15.8%)
Праветилствена болница    9 (3.8%)

Общ брой гласове: 240

# 262
  • Мнения: X
Снощи много ми се спеше, но все пак относно окситоцина http://www.puls.bg/health/sex/news_5609.html
А доколкото мд има много видеа от новите родилни зали в youtube

# 263
  • Мнения: 24
ralitsa_bv  ами увеличиха ми капката на системата с окситоцин, направиха ми един коктейл от бусколизин, спазмалгон и но-шпа ( може и едното да го нямаше не помня) , започнаха да ме човъркат супер болезнено, а аз бях буквално дрогирана, не знаех къде съм  ooooh! , иначе окситоцина си ми го включиха на 6-7 см разкритие някъде, аз до тогава не чувствах кой знае какви болки, даже си щъках по коридори и си лафих с една бременелка  Whistling . Аз съм ЗА окситоцин, но съм против прибързване заради някакви лични интереси на някой си доктор, който е на работа и за това му се плаща  Peace

# 264
  • Мнения: X
ralitsa_bv  ами увеличиха ми капката на системата с окситоцин, направиха ми един коктейл от бусколизин, спазмалгон и но-шпа ( може и едното да го нямаше не помня) , започнаха да ме човъркат супер болезнено, а аз бях буквално дрогирана, не знаех къде съм  ooooh! , иначе окситоцина си ми го включиха на 6-7 см разкритие някъде, аз до тогава не чувствах кой знае какви болки, даже си щъках по коридори и си лафих с една бременелка  Whistling . Аз съм ЗА окситоцин, но съм против прибързване заради някакви лични интереси на някой си доктор, който е на работа и за това му се плаща  Peace
Ами аз стоях повече от 12 часа в родилна зала в мд с изтекли води и болки без окситоцин и обезболяващо .... Мериха ми тонове и спореха с мен, че нямам контракци. На сутрешнс консултация минаха да ми кажат че след цяла нощ мъка има три см разкритие и ще чакаме. А половин час по късно мина шефа на родилното и то измери 7 см и ги нахока. Слава богу че беше той за да ми сложат система окситоцин и епидурална упойка. И след 20 мин бях родила... На детето му изгубиха тоновете и не искам да ти обяснявам как се ражда след като са ти изтекли водите преди повече от 14 часа. Съжалих, че не си платих за екип и секцио. А имах всички показатели

# 265
  • Мнения: 182
Аа, изобщо не искам да обръщам темата в за и против окситоцина - ако има такава във форума с удоволствие ще се включа. Попитах дали е честа практика без медицински причини именно заради многото подобни разкази, които съм чувала от родилки за бързането на докторите и бих предпочела да избегна такава болница. Не че товае основен показател за избор, но си претеглям в момента всички + и - от лични впечатления.

Гледах от сайта на МД, но събирам и лични наблюдения, защото в общия случай има разминавания. Това е хубаво, че и в първия етап си самостоятелно, ако съм разбрала правилно.
Благодаря и за статистиката Peace

# 266
  • Мнения: X
Аа, изобщо не искам да обръщам темата в за и против окситоцина - ако има такава във форума с удоволствие ще се включа. Попитах дали е честа практика без медицински причини именно заради многото подобни разкази, които съм чувала от родилки за бързането на докторите и бих предпочела да избегна такава болница. Не че товае основен показател за избор, но си претеглям в момента всички + и - от лични впечатления.

Гледах от сайта на МД, но събирам и лични наблюдения, защото в общия случай има разминавания. Това е хубаво, че и в първия етап си самостоятелно, ако съм разбрала правилно.
Благодаря и за статистиката Peace
В мд през всички етапи си самостоятелно до два часа след раждането.... Но там на й добре със избор на екип

# 267
  • Мнения: X
Да, Бубу, честа практика е навсякъде, прави се само за удобство на лекарите почти във всички случаи.

# 268
  • София
  • Мнения: 28
Бубу, наистина е честа практика окситоцина, но мисля, че е когато лекаря разбира какво прави е за удобство и на майката. Ако не искаш няма да ти слагат, не мисля че някъде ще те насилят. Когато сложат упойка почти винаги слагат. На мен например окситоцина ми помогна да родя в крайна сметка, защото си ходех с дни с 4 см разкритие и слаби контракции. И сега за моето раждане

Родих първото си дете в Света София на Мазнейкова. Бях като цяло доволна, особено от лекарите, но раждането ми беше тежко. След мен се случиха някой случки, които сринаха репутацията на тази болница. След разговори с моят лекар разбрах, че проблемът наистина не е от никой лекар в болницата, но трудния характер на д-р Мазнейкова и нежеланието й да се обяснява на когото и да е, е причина все пак да се стигне до недоверие към болницата. До последно се чудех там ли да раждам, но заради лекаря си се реших. Бях решила, ако нещо не е както трябва да ги насоля хубаво. Само че всичко беше супер. Какъвто и характер да е Мазнейкова е мега специалист и много се радвам, че се появи на моето раждане. Когато постъпих в болницата се чудех между секцио и нормално до последно. Беба се беше завъртяла с лицето нагоре, аз имах страх от предишното си раждане, доста разкъсвания и пр. Първо дойде една лекарка, която ми каза, че нямам 4 см разкритие както ми каза моят док и шийката ми не е готова за ражадане, което ме съспипа и тотално заби пирона на секциото. Реши все пак да потърси още едно мнение. Тогава Мазнейкова ме прегледа за 2 минути и  ми каза - бебето е супер позиционирано, слагаме ти окситоцион, на първите 3 контракции в рамките на 10 мин ти пукаме водите и до час си родила. Случи се точно така, само дето водите сами ми се спукаха точно на първите 3 конктракции на 3 мин, родих с точно 2 напъна и всичко беше мега бързо. Възстанових се супер бързо и много се радвам че родих нормално.
Болницата малко е западнала откъм "хотелски условия" сравнено с първото ми раждане преди 4,5 години  - храната беше зле, нямаше техни нощници както миналия път, и пр, но персонала е супер грижовен. Акушерките, сестрата, всички. Неонатолозите и тях не мога да ги пропусна - д-р Дамянова и д-р Джурова. Всички се държат все едно сте си супер близки и полагат грижа като за свое дете. А за моят д-р Кръстев мога само оди да пиша, това е най-якият доктор на земята

# 269
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте момичета, мога да споделя своя опит относно второто ми раждане в Шейново. Родих нормално, без система с окситоцин и без обезболяващи. Другото, което ми направи добро впечатление е , че не къпят веднага бебета след като се родят и в рамките още на първия час може да го закърмиш. Иначе съм много доволна от целия персонал в отделението.

Общи условия

Активация на акаунт