Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 228
  • 493
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте, търсех информация за болница Щерев и случайно открих тази тема.

Искам да попитам насочилите се към частна болница- коя ще изберете и защо?
А насочилите се към държавна- освен цената, имате ли други причини? (някой казваше че имало по-добра апаратура/лекари, но не знам колко е вярно, в повечето частни болници лекарите са от държавните АГта).

Аз искам частна заради "ВИП" отношението и засега се колебая между 'Надежда' и 'Щерев' и много малко за 'София мед' (тя ми е най-близо, но съм по-спокойна с лекарите в "надежда"). За "Щерев" не мога да намеря тема за раждане- ако има, може ли да ми помогнете с линк?

Иначе важните неща за мен са: добри специалисти, добро отношение (не искам подвиквания и грубости, а да са мили и да ми помагат максимално), добър анестезиолог (искам да раждам с епидурална упойка, поставена максимално рано). Също така предпочитам самостоятелна стая и мъжът ми да може да идва по всяко време (както и по време на раждането) и да е чисто и да няма хлебарки.   Би било добре и да помагат със съвети за бебето (кърмене, къпане) в началото, но май вече искам невъзможното  Grinning

 Много съм страхлива, не търпя на болка, ужасявам се от болници (особено нощем) и затова много ще ме е страх като дойде времето и искам да съм сигурна, че съм в добри ръце....

Мерси предварително за който може да даде съвет (сигирно като прочетохте горното първо ще ви дойде " не раждай"  Laughing, но няма как, трябва да се мине през това....)

# 286
  • Мнения: X
Бих ти препоръчала частна болница в твоя случай; мисля, че "Надежда" е много добър избор.

Раждала съм веднъж в частна, веднъж в държавна - ако раждам трети път, няма да е в държавна.

# 287
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Бих ти препоръчала частна болница в твоя случай; мисля, че "Надежда" е много добър избор.

Раждала съм веднъж в частна, веднъж в държавна - ако раждам трети път, няма да е в държавна.

Мерси много за съвета, и аз съм по-скоро за "Надежда", кумата ми роди там и е като цяло доволна (с дребни проблеми). Лошото е, че са зачестили негативните отзиви, но повечето не са за раждане, а и аз съм се научила , че по-добре да си изграждам собствено мнение, чуждото не винаги е точно...

Аз не искам в държавна, освен ако не се наложи недай Боже (примерно по спешност да се наложи най-близката- това са ми 'Света Анна' и София мед).

# 288
  • Мнения: 182
Напоследък чувам добри неща за раждането в Надежда. Мисля, че отскоро е възможно и затова трупат позитиви. От Щерев-напротив, все по-често отзиви от разочаровани.

# 289
  • Мнения: X
Мисля, че и двете болници са на добро ниво; нормално е да има и разочаровани, де.
За "Софиямед" не знам нищо; само от "Свети Лазар" ви съветвам да стоите далече.

# 290
  • Мнения: 5
Здравейте мами!
Искам да попитам следното нещо - от вчера влезнах в 9-ти месец, а още не съм се ориентирала при кой лекар да раждам.
Нямам някакви специални отношения или препоръки към някой лекар.
Решила съм да родя в Шейново задължително с избор на екип, и ако може бихте ли ми препоръчали лекар, който да избера.
Много благодаря предварително

# 291
  • Мнения: 23
Гери, моя приятелка скоро ражда в Шейново при д-р Гагова и е много доволна.

# 292
  • sofia
  • Мнения: 73
Зa Шейново могa дa кaжa,че и без избор нa екип отношението е едно и също,имaм две рaждaния тaм ,без избор и то по препоръкa нa лекaр рaботещ тaм,нямa рaзликa в отношението.Сегa с третото пaк тaкa ще процедирaм.Освен товa при положение,че не познaвaш докторите си дaвaш пaрите нa вятърa,aко имa проблем ще се погрижaт зa теб и бебето и без дa си плaтилa.Леко рaждaне ти желaя,кaквото и дa избереш.Simple Smile))

# 293
  • Мнения: 23
За мен предпочитания родилен дом "Света София".

# 294
  • Мнения: 32
Здравейте,
Искам да питам кои са болниците, в които може да си 24 часа с бебето (т.е. и през нощта) и същевременно има някакъв читав режим на посещения, т.е. да могат да идват близки при теб (основно бащата, но в идеалния вариант и други). Засега оставам с впечатление, че това е възможно в Тина Киркова (ВИП стая), в Надежда (горе-долу, има ограничения за посещения, но все пак могат да влизат в стаята). Не ми е ясно за Шейново как стои въпросът? А на други места?

# 295
  • Мнения: 356
За Шейново мога да кажа- посещения по всяко време са възможни във ВИП стая, бебето може да е при майката през целия ден при желание от нейна страна. През нощта не дават  Peace

# 296
  • Мнения: 32
За Шейново мога да кажа- посещения по всяко време са възможни във ВИП стая, бебето може да е при майката през целия ден при желание от нейна страна. През нощта не дават  Peace

При нас се получи разминаване м/у информацията от Отворени врати (можело да е през нощта) и от лекаря (не можело). Е май лекарят е по-наясно. Аз питах изрично на отворените именно за това. Тъжно, но благодаря за отговора.

# 297
  • Мнения: 356
Миналата година като раждах, се бях разбрала с лекаря да е при мен, за това и исках самостоятелна стая. На първите сведения спорих с педиатърката, която твърдеше, че не може през нощта да е при мен, защото можело да повърне, трябвало да си почивам и подобни глупости  Shocked (щото изведнъж след 3 дни или когато там ни изпишат, ще е достатъчно голямо и няма да прави всички тези работи Crazy ) В крайна сметка се случи проблем с бебока и трябваше да е в интензивното, та изобщо не беше при мен няколко дни, но важното е, че нещата се оправиха Praynig
Мисля си, че можеш да се разбереш с тях по някакъв начин, успех Peace

# 298
  • Мнения: 271
Защо в Майчин дом е по-добре да се ражда отколкото в Шейново или Тина Киркова? Моля за всички плюсове и минуси

# 299
  • Мнения: X
Защо в Майчин дом е по-добре да се ражда отколкото в Шейново или Тина Киркова? Моля за всички плюсове и минуси


В МД ако си с избор на екип е добре. Родилката независимо дали плаща за екип или не е в отделна зала само за нея.
Ако искаш да кърмиш си плати за 12 етаж

Общи условия

Активация на акаунт