Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 272
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 28
Много блaгодaря  Peace

# 1 606
  • Мнения: 58
Здравейте дами! Понеже съм решила засега да раждам в ОБ може ли някоя мама да ми разкаже по-подробно как стоят нещата с бебето след раждането. Имам предвид при майката ли остава или ти го носят като стане време за кърмене и т.н. Ще ми бъде първо раждане и съм много ама много притеснена. Дори бих казала че ме е страх.  Sad

При нормално раждане ти го носят на същия или на следващия. Зависи кога си родила. Аз родих в 14ч и и донесоха бебчето на другия ден в 06 сутринта и си седя при мен до края. Взимат го само за изсседвания и къпане. Ако си била с епидурална упойка задължително питат дали си се раздвижила и дали си в състояние да поемеш детето.

При секциото знам, че носят бебчето малко по-късно, но не съм наясно как точно се процедира.

И в двата случай бебетата са при майките. Пожелавам ти леко раждане и по-малко притеснения Simple Smile

# 1 607
  • Мнения: 28
Блaгодaря пaк. Притеснениятa не сa зa мен a зa бебчето нaдявaм се всичко дa е нaред и дa знaм че ще е до мен a не сaмо дa мисля коя откaчaлкa сегa го държи и кaкво му прaви  Grinning инaче aз съм леснa- ще ми мине и ще зaбрaвя aмa спрямо бебенцето прошкa нямa  #2gunfire  Нaдявaм се всичко дa е нaред!

# 1 608
  • Мнения: 58
Спокойно, всичко ще е наред. Аз съм с много добри впечатления от неонатолозите там. Бяха много мили и внимателни. Бебето наистина ще е почти само при теб. Взимат го веднъж на ден за 30 мин да го изкъпят, даже ако си във вип стая може да го къпят при теб и да ти обяснват как да правиш това в къщи.Още 1-2 пъти го взимат за ваксина и за даване на кръв. През цялото останало време може да се гушкате на воля Simple Smile

# 1 609
  • Мнения: 28
Стрaхотно! Много ме успокои! Вече нямaм търпение и зa този момент  Heart Eyes

# 1 610
  • Мнения: 130
Здравейте. И аз с въпросче, въпреки че мин.година раждах там, ама нещо не мога да си спомня: в коя седмица започнахте да ходите на тонове? Аз имам спомен за 8 месец някъде, ама...Предстои ми раждане началото на декември и мисля да съм отново с избор на екип, но още не съм звъняла, че ми се струва рано. Ааа и ако има някоя мама, която ще ражда края на ноември, нач.на декември там да свирне да се запознаем Simple Smile успех на всички и дано запазите позитивни спомени от раждането Simple Smile

# 1 611
  • Мнения: 58
Аз се обадих като си получих документите от Женската консултация. Казаха ми да ида след две седмици, но според мен се получи така, защото преди това бяха Коледните празници. В общи линии започнах да ходя на тонове месец преди термина.

# 1 612
  • Мнения: 1
Здравейте! Много благодаря на всички, които са писали. Аз засега също съм се ориентирала към ОБ, изчетох голяма част от темата и мисля, че ми беше много полезно. Живот и здраве, ако наистина родя там, ще гледам да споделя и аз, за да дам принос.  Grinning

Искам да питам дали някой може да ми даде актуални контакти на д-р Дачева, на лични или в темата. Благодаря предварително.  bouquet

# 1 613
  • Мнения: 19
Здравейте! Много благодаря на всички, които са писали. Аз засега също съм се ориентирала към ОБ, изчетох голяма част от темата и мисля, че ми беше много полезно. Живот и здраве, ако наистина родя там, ще гледам да споделя и аз, за да дам принос.  Grinning

Искам да питам дали някой може да ми даде актуални контакти на д-р Дачева, на лични или в темата. Благодаря предварително.  bouquet

0888 414 452 - Д-р Дачева

# 1 614
  • София
  • Мнения: 37
Здравейте, искам да похваля д-р Жекова. Приеха ме по спешност, докато да ме прегледат и да видят бебетата, вече  бяха събрали екип, защото на едното се губеха тоновете и всичко мина добре. Също така искам да похваля и неонатолозите, погрижиха се чудесно за близнаците и освен че бяха страхотни специалисти, бяха повече от любезни и отзивчиви.

# 1 615
  • София
  • Мнения: 195
На тонове в самата болница ли се ходи , плаща ли се нещо и с лекаря който си избрал ли ходиш или ти ги мери там който е на смяна .

# 1 616
  • София
  • Мнения: 550
Да, в самото родилно се ходи. Не се плаща, независимо дали си избор на екип или без.

# 1 617
  • София
  • Мнения: 195
Да, в самото родилно се ходи. Не се плаща, независимо дали си избор на екип или без.
А от кога започват да мерят тонове по принцип , в коя седмица , след термин ли беше или преди това.
Благодаря ви .

# 1 618
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Да, в самото родилно се ходи. Не се плаща, независимо дали си избор на екип или без.
А от кога започват да мерят тонове по принцип , в коя седмица , след термин ли беше или преди това.
Благодаря ви .
Като влезеш в девети месец. Мерят се всяка седмица, а около термин и по-често Peace

# 1 619
  • София
  • Мнения: 195
Да, в самото родилно се ходи. Не се плаща, независимо дали си избор на екип или без.
А от кога започват да мерят тонове по принцип , в коя седмица , след термин ли беше или преди това.
Благодаря ви .
Като влезеш в девети месец. Мерят се всяка седмица, а около термин и по-често Peace
Много благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт