Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 325
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 590
  • София
  • Мнения: 162
Акушерката се казва Десислава Кръстева. Това прекрасно създание имах честта да срещна и аз с раждането на сина си. Без да я познавам или да съм плащала за избор на екип тя се държа с мен така сякаш съм най-специалната родилка. Диша с мен, не ме остави дори когато лекарката излезе и не спираше да ми говори и успокоява. Думите са слаби, за да изкажа благодарността си към нея.  Heart Eyes

# 1 591
  • Мнения: 2
Мили момичета, искам да изкажа своята благодарност за милите думи,които чета за себе си. Това ме вдъхновява още по- силно да обичам и практикувам професията си на акушерка с любов. Натъжавам се, като чета за  оскърбени и обидени майки по една или друга причина.  Ако имах правомощията бих променила политикана на някой неща,но ги нямам. Бъдете живи и здрави и много радости да топлят сърцата Ви!

# 1 592
  • Мнения: 31
Вас,Деси,ще ви помня цял живот!
Благодаря на Бог,че именно вие станахте част от най-важния  момент в живота ми:)

# 1 593
  • София
  • Мнения: 550
Потвърждавам всички хубави думи за Деси Кръстева! Родих във вторник рано сутринта, имах едно чудесно раждане, като ни изпишат ще разкажа подробно.

# 1 594
  • Мнения: 46

Като е станало дума за акушерките, някой би ли казал фамилията на акушерката Бойка, само малкото име и знам. Благодарение на нея...нещата при мен имаха щастлив край! Тя ми вдъхна сили в много труден момент!

# 1 595
  • Мнения: 414
Деси,съкровище,и аз съм от много благодарните на теб и д-р Жекова!Жекова изроди и двете ми деца,но Деси не се отдели за секунда от мен на второто,което трябваше да е нормално,но се наложи секцио.Ще съм благодарна цял живот!  bouquet

# 1 596
  • Мнения: 2

Като е станало дума за акушерките, някой би ли казал фамилията на акушерката Бойка, само малкото име и знам. Благодарение на нея...нещата при мен имаха щастлив край! Тя ми вдъхна сили в много труден момент!


Акушерката се казва Бойка Стояновска , още един добър професионалист

# 1 597
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Повече такива като вас трябва да има г-жо Кръстева.Аз останах с впечатлението,че ще ставате лекар Simple Smile

# 1 598
  • Мнения: 58
Здравейте,

Записвам се да следя темата, живот и здраве ми предстои раждане в началото на 2016.

Първото си дете родих в Окръжна с избор на екип - д-р Жекова. Самото раждане протече много добре и съм наистина доволна. Акушерката беше чудесна, за съжаление не разбрах името ѝ Sad, а повече така и не я видях. Анестезиологът беше малко странен и дразнещ, но с него имаше една млада стажантка, която не се отлепи от мен през цялото време.

Самият престой не ми беше много ок, но аз изкарах и лека следродилна депресия, та може и това да е пресило нещата. Стаята, в която бях, беше доста студена, особено в сравнение с останалите помещения, а аз раждах Февруари и навън бяха рекордни минусуви температури. Топла вода нямаше във всички бани, в моята имаше понякога само, та детето го къпехме в другата вип стая. Имах някакви лепенки с йод на гърба от епидоралната, които никой не ми свали 2 дни, накрая един лекар ми ги махна на визитацията и чак ми се накара, че това не било негово задължение, понеже аз съм с избор на екип. Но като цяло това са бели кахъри, за мен беше важно как ще мине самота раждане, а там наистина нямам никакви оплаквания и съм безкрайно благодарна на д-р Жекова и целия екип.

Леко раждане на всички мамчета пожелавам и повече позитивни коментари се надявам да има в темичката Simple Smile

# 1 599
  • Мнения: 175
Здравейте,интересува ме за нормално раждане след секцио (ще са минали 4години и 4месеца) кога да се обърна към д-р Жекова? Също така за избор на екип каква е цената?
Благодаря!

# 1 600
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,интересува ме за нормално раждане след секцио (ще са минали 4години и 4месеца) кога да се обърна към д-р Жекова? Също така за избор на екип каква е цената?
Благодаря!
Първият път отидох при нея в деня на термина, защото в Шейново до последно ме заблуждаваха, че ще ми позволят да родя нормално. Тя ме прие, защото ме съжали ( такова чувство имам:)). Вторият път ( преди 23 дни родих) отидох подготвена в 33 седмица и тя се зарадва, че идвам по-рано. Изборът на екип е 700 лв с епидурална анестезия, без е 560 лв. Но тя държи на епидуралната при нормално раждане след секцио.

# 1 601
  • Мнения: 19
не особено по темата, но моля ви поне да ме пренасочите към подобна такава. Имам въпрос относно срязването на пъпната връв. Някой има ли информация, може ли и къде, след като родя да не прерязват веднага пъпната връв, а да си оставят плацентарната кръв да стигне до бебето. Дори и с допълнително плащане, знаете ли за лекар, който има такава практика?
И все пак да споделя опит що се отнася до темата. Раждах с екип при д-р Дачева преди 2 г. Раждането беше нормално, точно 13 минути, един външен шев. От д-р Дачева останах доволна, беше внимателна и настоятелна когато се налагаше, въпреки лекото раждане, бебето не проплака веднага...Д-р Дачева пое нещата, бебето проплака, сложиха я в ковьоз, и Дачева постоянно до последния ден следеше как е, съобщаваше ми всичко, даже уреди да не ме изписват без бебето ми както трябваше по принцип, и то без да доплатя и стотинка. Престоят беше добре, почистваха, санитарките бяха ок, разжира се имаше изключения, но в крайна сметка не бях на хотел. Положително мнение имам за там, април месец пак натам съм се ориентирала, освен ако не намеря доктор в друга болница, който би уважил желанието ми.

# 1 602
  • Мнения: 633
Д-р Кирил Киров в бившата Тина Киркова.
не особено по темата, но моля ви поне да ме пренасочите към подобна такава. Имам въпрос относно срязването на пъпната връв. Някой има ли информация, може ли и къде, след като родя да не прерязват веднага пъпната връв, а да си оставят плацентарната кръв да стигне до бебето. Дори и с допълнително плащане, знаете ли за лекар, който има такава практика?
И все пак да споделя опит що се отнася до темата. Раждах с екип при д-р Дачева преди 2 г. Раждането беше нормално, точно 13 минути, един външен шев. От д-р Дачева останах доволна, беше внимателна и настоятелна когато се налагаше, въпреки лекото раждане, бебето не проплака веднага...Д-р Дачева пое нещата, бебето проплака, сложиха я в ковьоз, и Дачева постоянно до последния ден следеше как е, съобщаваше ми всичко, даже уреди да не ме изписват без бебето ми както трябваше по принцип, и то без да доплатя и стотинка. Престоят беше добре, почистваха, санитарките бяха ок, разжира се имаше изключения, но в крайна сметка не бях на хотел. Положително мнение имам за там, април месец пак натам съм се ориентирала, освен ако не намеря доктор в друга болница, който би уважил желанието ми.

# 1 603
  • Мнения: 28
Здравейте дами! Понеже съм решила засега да раждам в ОБ може ли някоя мама да ми разкаже по-подробно как стоят нещата с бебето след раждането. Имам предвид при майката ли остава или ти го носят като стане време за кърмене и т.н. Ще ми бъде първо раждане и съм много ама много притеснена. Дори бих казала че ме е страх.  Sad

# 1 604
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте дами! Понеже съм решила засега да раждам в ОБ може ли някоя мама да ми разкаже по-подробно как стоят нещата с бебето след раждането. Имам предвид при майката ли остава или ти го носят като стане време за кърмене и т.н. Ще ми бъде първо раждане и съм много ама много притеснена. Дори бих казала че ме е страх.  Sad
След раждането стои при теб около 30-40 мин и след това го взимат за 6 часа неонатолозите за изследвания и наблюдение. След това ти го дават и сте заедно цял живот  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт