Пералня и сушилня - заедно или поотделно

  • 6 528
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Знам, че темата е много обсъждана, но искам да попитам колко от вас Наистина са имали И комбиниран уред, И двата поотделно, и могат да дадат Реална преценка кое от двете е по-сполучливо. Чета навсякъде, че поотделно е по-добре, но обективните доводи не виждам кои са. Интересува ме единствено разликата във функционирането на машините - дали перат/сушат добре. Размисли от рода на кое пести място, как ако се развали едното не можеш да ползваш и другото и т.н., не ме вълнуват. Защото в нета пише много неща, но не знам колко от тях не са просто повторение на прочетено някъде необосновано мнение. Ще бъда много благодарна ако споделите, предстои ми покупка на тези неща и ама наистина идея си нямам от къде да го подхвана...

# 1
  • Мнения: 5 918
И аз умувам по въпроса, но не съм се сетила да го поставя така.Да,наистина е добре да се чуе някой,който е имал и двата варианта. И марките,моля.Не е без значение

# 2
  • Мнения: 1 446
Имах много стара пералня със сушилня и не бях доволна. Но сега съм сигурна,че технологиите са по-добри. В момента имам два уреда и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 6
Да отделно или в едно, Аз имам място и за двете но кое е по-добре. Моля помогнете

# 4
  • Мнения: 13 191
Поотделно.

Отделната сушилня има повече програми, съобразени с вида на дрехите.
Най-важно е, че има датчик, който определя дали са изсушени дрехите и намалява времето за сушене- така не се хаби излишно време и ток, не се пресушава прането.
С по-голям обем на барабана е- отново не се намачкват дрехите, не трябва да се вади пране, за да се нагодят килограмите.
Има филтър за събиране на мъхчетата- така те не остават по пералнята.
Частите и са съобразени с по-високата температура, при която работи.

Комбинираният уред е компромис, има един плюс и той е пестене на място.

# 5
  • France
  • Мнения: 726
В момента използвам Канди: пералня със сушилня, и съм много доволна. Единствената ми забележка е, че прането трябва да се раздели на 2.
Относно мъхчетата: те не остават по барабана, а по гуменото уплътнение от долната страна и само с едно движение ги премахвам.



# 6
  • Мнения: 8 567
И моята е комбинирана- ARISTON (тогава беше единствената със сушилня, която беше с по-малка дълбочина от 60 см и влизаше зад вратичка под кухненския плот), има 3 програми на сушене, вадя половината пране (ако са отделни уреди пак се вади прането от единия и се прехвърля в другия), но аз суша два пъти - общо 4 часа сушене.

Ако пуснеш две перални днес - 8 часа сушене.
За мен е компромис.

# 7
  • Мнения: 46 518
След дълго умуване, открихме перфектния вариант за нас - отделни уреди, като пералнята е на големи обороти.
Предишната ни беше на 600-800 и след това сушилнята ги премяташе по 2-3 часа.
Сегашната е на 1400, и сушилнята се справя за 1 час, максимум час и 15 мин., ако са предимно хавлии.

За самата сушилня - тези, които са отделни, са с големи барабани, а не като стандартния на пералнята. Това позволява не само да се врътнат наведнъж, но и не се мачкат, което е много важно за мен, тъй като хич не се разбирам с ютиите. Ако има обемни неща, чаршафи например, пак ги деля на 2 сушилни, но ако е в сушилня към пералня, ще трябва всяко чаршафче да суша отделно.

Друг важен момент (за нас) беше, че често за почивните дни събираме 2-3 перални и ако трябва да ги връткам с 1 уред, ще отнеме цял ден. А като са отделни, докато едната пералня се суши, следващата се пере.

Още - не знам дали това го няма и при общите, но можеш да си купиш сушилня, която не работи на зададено време, а със сензор, който дава сигнал кога са готови за вадене и сама спира, вместо да върти още 30 мин., например, защото толкова е програмата.

И не на последно място - многото фумкции - за всяка материя си има програма, не ги ползваме често, но ако се наложи, има за всичко.

# 8
  • Мнения: 74
Благодаря, ето това мнение ми беше много полезно - не знаех, че отделната сушилня има по-голям барабан, в който се побира една пералня пране, или пък че има повече функции. Чела съм че комбинираният уред повече мачка, но не ми беше ясно защо и реално дали е така. Това с "измерването" на влажността и на мен ми се струва много важно - да не ги пресушава. Вече като че ли имам реални доводи За отделни уреди. Остава да ги избера кои са.

Общи условия

Активация на акаунт