Израел

  • 60 434
  • 350
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 146
какъв рейтинг ви дадоха на излизане и за колко време минахте?

Къде го отбелязват този рейтинг? Стана ми забавно Simple Smile

# 181
  • Мнения: 1 894
какъв рейтинг ви дадоха на излизане и за колко време минахте?

Къде го отбелязват този рейтинг? Стана ми забавно Simple Smile

на баркода.


Паспортния контрол във всяка държава е по подобен начин - определени гишета за граждани на дадената страна(или за граждани на ЕС тук в Европа) и определени гишета за всички останали граждани. Паспортния контрол няма нищо общо с контрол за сигурност.


Израелските граждани през секюрити минават с рейтинг на местни обичайно, освен ако няма притеснителни данни за тях.

Чужденците минават с останалите квалификации според преценката. Да, от една страна летище като всяко друго. От друга страна - не съвсем. Като ти лепнат рисков рейтинг и гледай какво става от проверки. Това не е параноя или психоза, защото всъщност основното е, че просто минават часове и часове. Най-лошото, което може да се случи е да те задържат за 48 часа и/или да те качат на самолета само с паспорта в ръка.

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 19:13 от becky bloomwood

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Обяснете пак, моля за баркода и означенията за рисков пасажер. Толкова пъти съм пътувала и аз, и синът ми, не съм обръщала внимание на баркода. Означенията са разбираеми от служителите сигурност, така ли да разбирам,или са видими и за пътниците? newsm78
Спомням си, че веднъж ни отклониха един от куфарите и доста ни разпитваха сами ли сме го приготвили, помагал ли ни е някой за багажа и едва когато казахме, че имаме морски кристали за вана от Мъртво море, кандисаха и ни пожелаха приятен полет. Гледам да не ги приемам много навътре тези проверки-наложителни са и точка. Въоръжавам се с търпение и това е!
Не искам да стряскам никого, но приятелка, работеща като гид в Йерусалим, сподели, че никога не е имало толкова малко туристи. Параноя ли е, основателен страх ли, не смея да кажа, но има хора, които живеят там и определено се страхуват от атентати.
Хаг самеах Ханука!  Simple Smile

# 183
  • Мнения: 1 040
Ние се върнахме преди седмица и да, наистина имаше много малко туристи.
В това число не включвам руснаците - те са много и са навсякъде Simple Smile Руснаците не моиш ги уплаши...
На всички свети места не сме чакали никаква опашка, нито Витлеем, нито Божи гроб.
Явно малко са лудите, на които им се лети над Сирия ...
Но сред местните няма никакъв страх(или те просто са свикнали) - заведенията пълни, моловете и те.

# 184
  • София
  • Мнения: 3 771
Мили дами Hug, зададох простичък въпрос.
Моля за отговор на него, а не размишления как ще пътувам без чекиран багаж Simple Smile.
-----------------------------------------
Въпросът беше:
МОГА ЛИ ДА ВНЕСА ВИДЕО КАМЕРА В ИЗРАЕЛ? Simple Smile

Да, можеш, правили сме го няколко пъти, както на летища, така и на пристанища.

И въобще не чети написаните негативи, смело напред, ти си знаеш...как и къде.
Влизали сме в тези страни като са ни охранявали нон стоп въоръжени до зъби, дори с хеликоптери.
В много по критични моменти...
В тези смутни времена никъде не си защитен напълно, но няма да спрем да пътуваме.
Желая ти страхотно изкарване и невероятни спомени...

# 185
  • Мнения: 1 894
МОГА ЛИ ДА ВНЕСА ВИДЕО КАМЕРА В ИЗРАЕЛ? Simple Smile

Интересува ме отговора на един въпрос,
Дали мога да нося със себе си видео камера newsm78.
Някои казват, че може, но други пък твърдят, че на контрола на летището са ги карали да ги слагат в чекирания багаж. да де, ама ние няма да имаме чекиран багаж Cry.

хайде сега уточни в каква посока какво ще внасяш или изнасяш и после си изпускай нервите като крещиш и нареждаш като женчо.

Естествено, че можеш да внесеш камера. На летището в Израел, откъдето си казал, че ще излезеш, очевидно, могат да те накарат да направиш абсолютно всичко и могат да откажат да ти качат камерата на борда. Отделно съм виждала на хора, които са решили изцяло да ги проверяват, да им гледат записи, снимки, дори ги карат да си отварят фейсбук и имейлите. Дали ще те определят за цялостна проверка не знам, но ми се струва, че си добър кандидат.

ако беше така щяхме навсякъде да спим в хостели, а не в луксозни хотели или апартаменти както правим/,
ooooh! Tired
Представата за лукс и класа е нещо относително.


Роже, Bled, не съм негативна. Имам просто нисък толеранс към пейзани с мания за величие, които опропищават света като ходят някъде.  Laughing Преди да ме квалифицираш (нарочно не уведомявам модератор, защото искам всички да гледат женското ти начало да се заяждаш на дребно, замо защото съм била на по-хубави места и имам по-широкоскроена душа), погледни себе си. Дали съм била права или не дали ще те квалифицират като опасен, ще видим като отидеш там. Ти естествено няма да си кажеш.

Мола, ако преча и на някой друг, освен горните двама, които ще се скъсат от злоба срещу мен от други теми, да каже и ще спра да пиша. не желая да досаждам. Мислех, че просто подавам информация, която би била полезна.

# 186
  • Мнения: 1 894
Обяснете пак, моля за баркода и означенията за рисков пасажер. Толкова пъти съм пътувала и аз, и синът ми, не съм обръщала внимание на баркода. Означенията са разбираеми от служителите сигурност, така ли да разбирам,или са видими и за пътниците? newsm78
Спомням си, че веднъж ни отклониха един от куфарите и доста ни разпитваха сами ли сме го приготвили, помагал ли ни е някой за багажа и едва когато казахме, че имаме морски кристали за вана от Мъртво море, кандисаха и ни пожелаха приятен полет. Гледам да не ги приемам много навътре тези проверки-наложителни са и точка. Въоръжавам се с търпение и това е!
Не искам да стряскам никого, но приятелка, работеща като гид в Йерусалим, сподели, че никога не е имало толкова малко туристи. Параноя ли е, основателен страх ли, не смея да кажа, но има хора, които живеят там и определено се страхуват от атентати.
Хаг самеах Ханука!  Simple Smile

Здравей,

преди беше първата цифра на баркода, но след това я смениха и се говори, че периодично сменят местоположението на цифрата, която гледат. Не знам къде е цифрата сега. То не ти помага много, защото единствено може да ти каже колко ще те проверяват на излизане. От 1 до 6. 1 и 2 на израелци, май само местни. 5 и 6 за рискови пътници и те минават пълна проверка, разпити и какво ли не. Останалите 3 и 4 са за нискорискови пътници.

поздрави,
Б.

# 187
  • София
  • Мнения: 3 771
Роже, сега да не вземеш да се ядосаш, просто подмини с усмивка...
Израел е място, където винаги ще се връщам, когато мога, каквото и да става.

Скрит текст:
Този форум ни научи да бъдем търпеливи, понякога мълчаливи и много мъдри.
Ние знаем кой си, какъв си и колко си полезен, за сметка на други.
Просто си гледай пътуването, никой не може да го помрачи, няма начин...
Не е за първи път, няма да е и за последен...
Нали знаеш поговорката "..........................., кервана си върви".

Да вървим напред, празници идват, нека сме весели, щастливи, друго не ни интересува.
Не отговаряй, усмихвай се !!!
Лек и позитивен ден на всички...

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 09:08 от Bled

# 188
  • София
  • Мнения: 1 845
МОГА ЛИ ДА ВНЕСА ВИДЕО КАМЕРА В ИЗРАЕЛ? Simple Smile

Интересува ме отговора на един въпрос,
Дали мога да нося със себе си видео камера newsm78.
Някои казват, че може, но други пък твърдят, че на контрола на летището са ги карали да ги слагат в чекирания багаж. да де, ама ние няма да имаме чекиран багаж Cry.

хайде сега уточни в каква посока какво ще внасяш или изнасяш и после си изпускай нервите като крещиш и нареждаш като женчо.

Естествено, че можеш да внесеш камера. На летището в Израел, откъдето си казал, че ще излезеш, очевидно, могат да те накарат да направиш абсолютно всичко и могат да откажат да ти качат камерата на борда. Отделно съм виждала на хора, които са решили изцяло да ги проверяват, да им гледат записи, снимки, дори ги карат да си отварят фейсбук и имейлите. Дали ще те определят за цялостна проверка не знам, но ми се струва, че си добър кандидат.

ако беше така щяхме навсякъде да спим в хостели, а не в луксозни хотели или апартаменти както правим/,
ooooh! Tired
Представата за лукс и класа е нещо относително.


Роже, Bled, не съм негативна. Имам просто нисък толеранс към пейзани с мания за величие, които опропищават света като ходят някъде.  Laughing Преди да ме квалифицираш (нарочно не уведомявам модератор, защото искам всички да гледат женското ти начало да се заяждаш на дребно, замо защото съм била на по-хубави места и имам по-широкоскроена душа), погледни себе си. Дали съм била права или не дали ще те квалифицират като опасен, ще видим като отидеш там. Ти естествено няма да си кажеш.

Мола, ако преча и на някой друг, освен горните двама, които ще се скъсат от злоба срещу мен от други теми, да каже и ще спра да пиша. не желая да досаждам. Мислех, че просто подавам информация, която би била полезна.
хахахахаха, Беки, ти си универсално хапче за сутрешно добро настроение. Как да не те обича човек.
Не се махай от темите, ще ми липсваш Joy Joy Hug

# 189
  • Мнения: 790
Не се шашкайте, няма рейтинг и няма баркодове! Има прпфесионалисти обучени да разчитат всякакви лица, жестове и начин на говорене с помощта, на което се изгражда профил и в зависимост от това и с помощта на рентгените се определя кого да спрат и да проверят.

Беки, не разбрах, ти израелски гражданин ли си или работиш на летището, че така детайлно обясняваш?

Относно туристите, не знам дали заради положението или заради сезона са по-малкото туристи. Колкото до самите местни едва ли някога може да се свикне със такава ситуация, по скоро се научаваш да продължаваш напред и да не позволяваш на терора да победи.

# 190
  • Мнения: 149
Роже, с България Ер няма проблем за камера, естествено скъпите предмети, които са разрешени за ръчния багаж, се пренасят с него. Нямаше ограничения за камери и на израелско-йорданската граница и впоследстие обратно. Баркодове дават, но някои от групата си ги бяха изгубили и според екскурзоводката, това не било кой знае какъв проблем. Нямам идея дали в баркода има цифри, които те определят като рисков. При нас разпитваха само гида и единия път го държаха два часа. На излитане от Израел ни задаваха въпроси на всички-рутинни, бяха ги написали по-горе.
Туристите са намаляли предвид стълкновенията в самия Израел, но това прави посещенията по програмата изключително спокойни-можеш без да се блъскаш да си осветиш нещата, да поседиш, да се потопиш в емоцията. Аз лично смятам, че това е по добрият вариант.
Стягай куфарите и не му мисли толкова. Спази си изискванията на авиокомпанията за багажа и дори и да попаднеш в проверка, казвай истината и бъди спокоен. Тези хора са професионалисти и едва ли биха посегнали на личните ти вещи, освен ако нямат основателна причина. Те също имат правила  и ги спазват стриктно и отдавна. А правилата им п к са и в интерес на нашата сигурност като туристи

# 191
  • Мнения: 149
Привет отново! Връщам се на ден втори: Кесария, Хайфа, Акра, Назарет, Кана, Тиберия
Кейсария- античен град, построен от Ирод в чест на своя приятел и покровител римския император Октавиан Август. В града има изградена система от улици, театър с 4000 места, амфитеатър с арена 250/ 50 метра с места за повече от 10 хил.зрители, обществена баня, изкуствен порт, синагога, римска стена, византийска стена, хиподрум. питейна вода е била осигурявана по акведукти. Населението на града са били евреи и езичници. Кейсария е била опорен пункза римски легиони. Следват византийски, арабски период, епоха на кръстоносците, на мамлюците и отомански период - всеки оставил своето отражение в архитектурен план
Хайфа- третият по големина град.  Спирката ни беше на бахайските градини. Пускат да се влиза само на една тераса, откъдето можеш да направиш снимки, но в самите градини не е разрешено влизането, според екскурзовода това било само за бахайци. Препоръчаха ни да не взимаме нищо със себе си, освен фотоапарат, защото иначе ще подлежим на много щателна проверка на входа на въпросната тераса. Много е красиво, симетрично, цветно и успокояващо!

Акра / Акко/ - цитателата на хоспиталиерите, тунилите на тамплиерите и още и още. Хоспиталиерите-военно монашески орден, създаден за грижа за болните по Светите земи.. През 1191 г. пренасят центъра на своята дейност от Йерусалим в Акко. В крепостта има огромни рицарски зали Тайната на града- това е уникално явление, което може да бъде видяно и разгадано само в Акко-в хода на разходката под и над земята Simple Smile. Тук ви очакват удивителни открития-древни стени и крепости, рицарски зали, църкви ихрамове, синагоги; цял конгломерат религии и народи- от ханаанци и древни римляни до кръстоносци, турци и англичани.
На излизане от тунелите пихме невероятен сок от нар, срещу сумата от 10 шекела /2 долара/. След това преминахме през типичен арабски пазар, изпълнен с аромати, цветове, шумни подканяния към клиентите и малко мръсотийка естествено, но това е част от пейзажа просто. След това ни заведоха да ядем фалафел на едно от онези препоръчаните заведения - сервират бързо и т.н. Хапнахме по наколко малки фалафелчета с няколко вида туршия и безсолно хлебче за по 10 $ на човек. За сравнение, във Витлеем го ядохме срещу усмивка по 2 $. Независимо от това, заслужава си да ядеш фалафел напзаведение, за да се усети атмосферата. Много ми хареса хумуса, както е една туршия от малки сини доматчета. Ммммм! Сервират и арабско кафе което е с кардамон и на мен лично много ми хареса, като изключим това, че е мнооого късо и не искат да ти носят захар, защото се разваляло кафето.
Назарет-разгледахме църквата "Св.Благовещение", построена на мястото, където Архангел Гавраил се явил пред Дева Мария, за да й съолбщи, че ще роди Иисус. Видяхме пещерите, в които Исус е живял с родителите си до навършване на три годишна възраст. В църквата има невероятни мозаечни икони, подарени от различни страни. След излизане от църквата по уличката надолу има магазинчета със сувенири. Цените са добри, а и пазарлък може да се прави. Съжалявам, че не можахме да се възползваме, защото по съвет на гида сме щели да отидем на по-евтин магазин, което впоследствие не се оказа вярно.
Кана Галилейска-мястото на първото чудо на Иисус, когато превръща водата във вино. Стигнахме по тъмно и не успяхме да посетим църквата. Храмовете им работят до 15 или 16 часа. Имат и почивки през деня и това средва да се съобразява при изготвяне на маршрути и места за посещение. Спряха ни на магазин за сувенири, за да си купим вино- цените съ твърди 4×250 мл. 10$, 2 по 500 мл. пак на същата цена. Имаше и големи бутилки, както и доста по-скъпи модели вина. Ние си купихме от малките бутилчици за подаръци.
В Тиберия стигнахме по тъмно и нощувкага ни беше на брега на Галилейското езеро. Гледката сутринта от терасите беше неописуема!!!!
До скоро!

# 192
  • София
  • Мнения: 1 845
Алф Лейла Simple Smile, продължавай с разказите, много интересно разказваш Peace
Мисля, че всички, които ще посещават Израел ще се съгласят с мен.
А имаш ли някаква информация за мобилните връзки там и интернета.
Какви сим карти израелски е най-добре да се използват?

# 193
  • Мнения: 743
Нямам кой знае каква представа за Израел,освен малкото видяно по време на кратки командировки ,не ми хареса изобщо но всеки има гледна точка.
Казаното от Беки за проверките по летищата е абсолютно вярно,особено с Ел ал ,без да се впускам в подробности.

на връщане от Тел Авив имаше хора на които не допуснаха айпад и айфон в ръчния багаж ами ги натовариха в една кутия и с чекирания багаж,дори на едно детенце бяха взели айпада и то орева летището но израелците с тяхната студена вежливост изобщо не му обърнаха внимание.
С група туристи и с оправен гид нещата със сигурност стоят другояче

 

# 194
  • Мнения: 2 668
Разказвай "Alf Leila va Leila" много е романтично bouquet

Общи условия

Активация на акаунт