Израел

  • 60 470
  • 350
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 849
Интересува ме отговора на един въпрос, за който намирам разнопосочни мнения, а ми е важно да е точен отговора Simple Smile.
Дали мога да нося със себе си видео камера newsm78.
Някои казват, че може, но други пък твърдят, че на контрола на летището са ги карали да ги слагат в чекирания багаж. да де, ама ние няма да имаме чекиран багаж Cry.

# 166
  • Мнения: 1 894
Интересува ме отговора на един въпрос, за който намирам разнопосочни мнения, а ми е важно да е точен отговора Simple Smile.
Дали мога да нося със себе си видео камера newsm78.
Някои казват, че може, но други пък твърдят, че на контрола на летището са ги карали да ги слагат в чекирания багаж. да де, ама ние няма да имаме чекиран багаж Cry.

Не мисля, че е разумно да ходиш в Израел без чекиран багаж и ако не си в организирана група и без местен паспорт. Не знам дали са още в сила рисковите рейтинги (в случай че има промяна, в което се съмнявам), но ако ти лепнат рейтинг, че си опасен (който се определя по много фактори), просто ще те държат много и няма смисъл от излишни нерви за няколко лева отгоре за куфар. Но всеки си знае де...

# 167
  • Мнения: 146
Аз бях без чекиран багаж, без група, без местен паспорт - каквото и да означава това. Нямах проблеми, не виждам смисъл от излишна паника.

# 168
  • Мнения: 1 894
Но си жена. Всеки си знае де. Както иска да си пътува. Аз излишни рискове не поемам.

Хората с местен паспорт се пропускат по други правила от гледна точка на разпит.

# 169
  • Мнения: 146
И мъжа ми нямаше проблем. Е, малко повечко въпроси имаше на излизане от Израел, но според мен си е просто рутинна процедура при тях. Всеки сам решава - права си Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 1 849
Мили дами Hug, зададох простичък въпрос.
Моля за отговор на него, а не размишления как ще пътувам без чекиран багаж Simple Smile.
Ами, Беки, така пътуваме по цял свят Simple Smile.
Самостоятелно, без групи и организирани екскурзии и без чекиран багаж.
И не е заради няколкото левчета повече / ако беше така щяхме навсякъде да спим в хостели, а не в луксозни хотели или апартаменти както правим/, а заради удобството.
Ако пък случайно чекираме такъв както се случи примерно това лято, защото нямаше как да стоим 3 седмици в Ница без голям куфар заради роклите и обувките на жена ми техниката не я слагаме в него, а в ръчния си багаж.
Въпросът беше:
МОГА ЛИ ДА ВНЕСА ВИДЕО КАМЕРА В ИЗРАЕЛ? Simple Smile

# 171
  • Мнения: 1 894
Да, всъщност никога не съм разбирала зао по-лесно е да влезеш, отколкотобда излезеш.
Не са ви преценили за рискови. Иска ми се да знам по какви критерии лепват тисков рейтинг, но уви, не знам.
Изумителна държава! Никога не знаеш кой, кога, как и защо те гледа. На летището човек може да очаква всичко откъм проверки дори и да е безобиден.

# 172
  • Мнения: 790
Но си жена. Всеки си знае де. Както иска да си пътува. Аз излишни рискове не поемам.

Хората с местен паспорт се пропускат по други правила от гледна точка на разпит.

Това НЕ е вярно! И наистина се всява излишна паника.

В отговор на запитването на Роже мога да кажа, че ЯТА няма изрична забрана за пренос на камера, както в ръчния, така и в чекирания багаж. Това е за всички компании. С Ел-Ал нещата стоят малко по-различно. Въпреки, че няма забрана, ако тяхното секюрити прецени, могат да откажат превозването й. Ако това се случи няма да има значение така или иначе къде точно е камерата, дали в ръчния или чекирания багаж. Аз предполагам, че ще пътувате с Уиз, така че такъв проблем едва ли ще има.  Peace

# 173
  • Мнения: 1 894
Но си жена. Всеки си знае де. Както иска да си пътува. Аз излишни рискове не поемам.

Хората с местен паспорт се пропускат по други правила от гледна точка на разпит.

Това НЕ е вярно! И наистина се всява излишна паника.


Каквото кажеш.  Laughing

Естествено си добре дошла да дадеш съветите си за безпроблемно преминаване през Бен Гурион и да споделиш наблюденията си откъде предимно минават израелските граждани и къде се редят всички други. Както и всякакви други дребни съвети, които понеже ти ще ме заместиш, а и ще дадеш по-акуратно от мен, ще си спестя.

# 174
  • София
  • Мнения: 7 242
Роже, аз бях с професионален апарат, който има и виедеозаснемане. Беше в ръчният ми багаж. освен, ме накараха да сваля обектива и обстойно го "прегледаха", нямах проблем.

# 175
  • Мнения: 790
Но си жена. Всеки си знае де. Както иска да си пътува. Аз излишни рискове не поемам.

Хората с местен паспорт се пропускат по други правила от гледна точка на разпит.

Това НЕ е вярно! И наистина се всява излишна паника.


Каквото кажеш.  Laughing

Естествено си добре дошла да дадеш съветите си за безпроблемно преминаване през Бен Гурион и да споделиш наблюденията си откъде предимно минават израелските граждани и къде се редят всички други. Както и всякакви други дребни съвети, които понеже ти ще ме заместиш, а и ще дадеш по-акуратно от мен, ще си спестя.


 Joy

Паспортния контрол във всяка държава е по подобен начин - определени гишета за граждани на дадената страна(или за граждани на ЕС тук в Европа) и определени гишета за всички останали граждани. Паспортния контрол няма нищо общо с контрол за сигурност.

Съвети нямам. Мога да кажа аз как процедирам на всяко едно летище, без да правя разлика. Нямам какво да крия, за това минавам винаги максимално спокойна и приветствам всякакви мерки за сигурност с усмивка и с мисълта, че тези хора са там не за да ми видят луканките в багажа, а за да обезопасят моето пътуване. Колкото по-сериозно и съвестно се приемат мерките за сигурност, толкова по-лесно е за двете страни да работят заедно.  Peace

# 176
  • Мнения: 1 040
Аз бях без чекиран багаж, без група, без местен паспорт - каквото и да означава това. Нямах проблеми, не виждам смисъл от излишна паника.
И ние с мъжа ми бяхме без чекиран багаж, не в организирана група и разбира се, без местен паспорт.
Не сме усетили никакво негативно отношение, излишна параноя е това предупреждение ...
При обратния полет питаха само мен(явно съм й се сторила разсеяна на девойката от охраната на летището) та зададе ми няколко въпроса относно багажа - с мен ли е бил през цялото време, аз ли съм го подреждала, сигурна ли съм,че други хора не са доближавали багажа ми Simple Smile
Бях си сложила няколко красиви камъка от Мъртво море - нищо не казаха, като минавах скенера.

# 177
  • Мнения: 146


Съвети нямам. Мога да кажа аз как процедирам на всяко едно летище, без да правя разлика. Нямам какво да крия, за това минавам винаги максимално спокойна и приветствам всякакви мерки за сигурност с усмивка и с мисълта, че тези хора са там не за да ми видят луканките в багажа, а за да обезопасят моето пътуване. Колкото по-сериозно и съвестно се приемат мерките за сигурност, толкова по-лесно е за двете страни да работят заедно.  Peace

БебОле, +1

# 178
  • София
  • Мнения: 1 849
Много благодаря на БебОле,  Лекси и Nikol   за съветите и полезната и точна информация Hug bouquet
За Беки е излишно да казвам каквото и да е било. Тя е просто уникална #Crazy.
Рядко във форум можеш да срещнеш толкова негативно настроен човек, който освен всичко друго има уникалната способност да се заяде с всички във всички теми, в които пише Joy
Беки, ако не друго поне с теб никога не е скучно Hug Joy

# 179
  • Мнения: 1 894
какъв рейтинг ви дадоха на излизане и за колко време минахте?

Общи условия

Активация на акаунт