Израел

  • 60 070
  • 350
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 036
Ето сайта на транспорта https://www.bus.co.il
цената на посока за Тел Авив - Йерусалим 18 шекела
за Назарет https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Prices/1010/826_1_1831327502 май е 36 шекела посоката.
Порови се в сайта.

# 256
  • Мнения: 70
Имам огромното желание да посетим семейството ми  Божи гроб.
Не съм ориентирана  в пътуванията  за там. Помогнете с туристическа агенция и съвети.

# 257
  • Мнения: 148
Здравейте,завърнах се от самостоятелно организираната екскурзия в Израел. 2-3 пъти в годината вали и ние попаднахме на 4 дни с дъждове.Пристигнахме в Тел Авив,взехме си влака до квартирата и 3 дни обикаляхме Тел Авив,свалихме си google Map.app.Тел Авив мн ми хареса,въпреки,че ни валя дъжд.За Йерусалим хвахме автобус 480,тази автогара беше близо до нашия апартамент.Йерусалим е най-огромното ми разочарование,мръсотия,цигания,пълно с араби,аз лично не бих повторила.Отидохме към 9ч сутринта,чакахме 1ч за божи гроб,набързо минахме Стената на Плача, в 12:30 в петък пуснаха орки с мъже(мюсюлмани) по малките,тесни учички след "литургия" или както е името.ДО Мъртво море не стигнахме,заради лошото време,НО не ми беше и цел след влоговете и клиповете,които гледах за тиняка Simple SmileВръщането е от Терминал 1,като излезнете от влака от дясно е Пристигащи ,а от ляво има знак Shuttle to Terminal 1 и за 10мин сте на Терминал 1(за нискотарифните компании)

# 258
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
.......... 3 дни обикаляхме Тел Авив,свалихме си google Map.app.Тел Авив мн ми хареса,въпреки,че ни валя дъжд.За Йерусалим хвахме автобус 480,тази автогара беше близо до нашия апартамент.Йерусалим е най-огромното ми разочарование,мръсотия,цигания,пълно с араби,аз лично не бих повторила.Отидохме към 9ч сутринта,чакахме 1ч за божи гроб,набързо минахме Стената на Плача, в 12:30 в петък пуснаха орки с мъже(мюсюлмани) по малките,тесни учички след "литургия" или както е името.ДО Мъртво море не стигнахме,заради лошото време,НО не ми беше и цел след влоговете и клиповете,които гледах за тиняка Simple SmileВръщането е от Терминал 1,като излезнете от влака от дясно е Пристигащи ,а от ляво има знак Shuttle to Terminal 1 и за 10мин сте на Терминал 1(за нискотарифните компании)

Язък ви за парите и "екскурзията".... ooooh!
Какво толкова гледахте 3 дни в Тел Авив....
И какво очаквахте от Йерусалим? Араби....верно?
Мъртво море не ви е било цел? ooooh!
А Масада, а Ейлат...Хайфа....  Виа Долороса поне минахте ли? Thinking

# 259
  • Мнения: 148
.......... 3 дни обикаляхме Тел Авив,свалихме си google Map.app.Тел Авив мн ми хареса,въпреки,че ни валя дъжд.За Йерусалим хвахме автобус 480,тази автогара беше близо до нашия апартамент.Йерусалим е най-огромното ми разочарование,мръсотия,цигания,пълно с араби,аз лично не бих повторила.Отидохме към 9ч сутринта,чакахме 1ч за божи гроб,набързо минахме Стената на Плача, в 12:30 в петък пуснаха орки с мъже(мюсюлмани) по малките,тесни учички след "литургия" или както е името.ДО Мъртво море не стигнахме,заради лошото време,НО не ми беше и цел след влоговете и клиповете,които гледах за тиняка Simple SmileВръщането е от Терминал 1,като излезнете от влака от дясно е Пристигащи ,а от ляво има знак Shuttle to Terminal 1 и за 10мин сте на Терминал 1(за нискотарифните компании)

Язък ви за парите и "екскурзията".... ooooh!
Какво толкова гледахте 3 дни в Тел Авив....
И какво очаквахте от Йерусалим? Араби....верно?
Мъртво море не ви е било цел? ooooh!
А Масада, а Ейлат...Хайфа....  Виа Долороса поне минахте ли? Thinking


Всъщност мн добре ни беше 3 дни в Тел Авив,потопихме се в града и го разгледахме напълно,без да се бърза.
Мъртво море не ни беше цел,при положение,че не спря да вали и 4те дни.
Масада и Ейлат не искахме да ходим (камъняк и Слънчев бряг си имаме и тук).Хайфа отпадна заради лошото време и Шабат.
Това е отчет,който въобще не смятам,че съм длъжна да давам.

# 260
  • Мнения: 1 036
Между другото на мъртво море рядко вали там температура е винаги по-висока 2 пъти съм ходила от Израел и от Йордания много си заслужава. Дори и декември месец се къпахме водата беше поне 22 градуса.
Масада ако знаете историята изобщо няма да сте на мнение "едни камъни" величествено е посещението много разтърсващо. В Израел има много места които си заслужава да се посетя не само исторически.

# 261
  • Мнения: 70
Може ли да споделите или препоръчате туристическа агенция.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Хората са различни и възприятията са ни различни. Затова не се учудвам, че на някого едно място не му е направило очакваното за всички впечатление. Аз например никак не бях очарована от Стената на плача, даже леко ми причерня там. И макар че нееднократно съм посещавала Израел, не съм си и помисляла да повторя Стената отново. Но има едно място, което бих посетила отново с удоволствие - град Акко или Акра. Има много какво да се види в него, дори и българска история е преплетена там.  Simple Smile
А за Тел Авив сте прави, бих прекарала  в него и доста повече от 3 дни.

# 263
  • Мнения: 31
Здравейте,

Имам няколко въпроса и се надявам да можете да ми помогнете.

Какви са таксите за влизане и излизане от Израел?
Вярно ли е, че ако посетим Израел после ще имаме проблеми с посещенията в арабските страни? Например в Йордания и Египет?
В кои квартали на Тел Авив е добре да се отсяда?
Сигурността на добро ниво ли е в момента?
Топло ли е през края на април? Става ли за плаж?
Колко най-малко ще струва храната на ден?

# 264
  • Монтана
  • Мнения: 499
Януари бяхме в Израел,такса не сме плащали,времето ставаше за плаж ,дори се къпахме в морето.Храната ,алкохол,безалкохолно много скъпо.Сега преди няколко дни бяхме в Египет и не сме имали никакви проблеми.

# 265
  • Мнения: 31
В морето... Мъртво или Средиземно? Simple Smile
Какво ще кажете за района "Tel Aviv-Yafo"? Подходящ ли е за нощувки?

# 266
  • Стара Загора
  • Мнения: 80
Ейлат не се ли явява като безмитна зона на Израел , както е Акаба за Йордания ?  Питам ако може някой да препоръча верига или супермаркет за  закупуване на по - евтина храна и напитки . Благодаря !

# 267
  • Мнения: 341
Здравейте,

Имам няколко въпроса и се надявам да можете да ми помогнете.

Какви са таксите за влизане и излизане от Израел?
Вярно ли е, че ако посетим Израел после ще имаме проблеми с посещенията в арабските страни? Например в Йордания и Египет?
В кои квартали на Тел Авив е добре да се отсяда?
Сигурността на добро ниво ли е в момента?
Топло ли е през края на април? Става ли за плаж?
Колко най-малко ще струва храната на ден?
В Израел, освен теб и Мосад, никой няма да познае, че си ходила.Няма печати в паспорта- дават ти едно картонче на влизане със снимка и данни( синьо), което го носиш навсякъде( даже за регистрация в хотел ни го искаха). То ти е като виза. На излизане ти дават ново и ти лепят една лепка с номер на паспорта. Като се прибереш- сваляш лепката от корицата на паспорта и стигми от посещението нямаш. Аз знам, че по- сериозно проверяват хора, посещавали арабски държави( понеже аз имах печати от Дубай), но нямах особено забавяне. В Дубай е забранено влизане на евреи( предполагам реципрочно е в Израел).
Аз имах много притеснения за сигурността. Най- готино и спокойно ми беше в Хайфа и в по- богатите крайбрежни квартали на Тел Авив. В Йерусалим ми се видя много страшно. Това Акко, дето го коментират също имаше много " арабски" филинг с тесни типично арабски коридорчести улички и криминални физиономии, миришеше на овнешко( може и да не е овнешко, ама една такава типично арабска миризма).
Ние ходихме февруари и бях по къс ръкав- окоро 25 градуса през деня. На Мъртво море беше 30 и всички се къпят.
Много е скъпо в Израел. Взимете си хотел поне със закуска. Дори в магазина цените бяха зверски. Примерно има едни български вафлички "Варна" по 1.9 лв тук, а там бяха 10 лв в супера. Едни пренръзки- 12 лева, една паста за зъби- 12 лева, една кола 500- 6 лева, един чипс най- обикновен- 10 лева и тъй. Порция ядене- пица, риба и т.н 50 лева. Топка сладолед за 10 лева, една кифла от закусвалня за 6 лв

# 268
  • Мнения: 31
Благодаря за отговорите.
А в кои квартали на Тел Авив е добре да се отсяда?
Какво ще кажете за Yafo?
Нужна ли е карта за градски транспорт за Тел Авив? Големи ли са разстоянията?
Има ли някаква карта включваща посещения на музеи и забележителности?

# 269
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Благодаря за отговорите.
А в кои квартали на Тел Авив е добре да се отсяда?
Какво ще кажете за Yafo?
Нужна ли е карта за градски транспорт за Тел Авив? Големи ли са разстоянията?
Има ли някаква карта включваща посещения на музеи и забележителности?

Ако отивате на плаж - препоръчвам Бат Ям.  Има много хотели, в които се дават под наем апартаменти - предимно от руснаци. За края на април - по-скоро да.
Бяхме с рент-а-кар - препоръчвам.
Относно цените - за сега държат първенство - най-скъпата бира, която съм пила - 19 лв за 330 мл. Laughing
Още я помня!

Общи условия

Активация на акаунт